Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Lentile De Contact
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Intre noi, femeile > Moda si frumusete pt mamici
lia maria71
m-am intrebat de multe ori cum as fi cu ochii verzi?sau albastri?...............ca eu ii am caprui............si chiar ma gandeam sa incerc odata sa cumpar lentile si sa-l surprind pe sotul meu..................voi ati folosi lentile?daca da, de ce ?ce v-ar determina sa le purtati?
lia maria71
hei nu ma vedeti????????????????stati ca ies in fata!!!!!!!!!...................acum,ma vedeti??????
ruxy
QUOTE(lia maria71 @ Oct 9 2008, 06:52 PM) *
hei nu ma vedeti????????????????stati ca ies in fata!!!!!!!!!...................acum,ma vedeti??????

Eu as folosi...am vrut odata sa imi cumpar...si am stat vreo ora sa probez....insa am lacrimat non stop...si mi-a spus dr...ca e clar ca nu le suport.... rolleyes.gif daca le-as fi suportat mi-as fi cumparat biggrin.gif
lia maria71
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 06:55 PM) *
Eu as folosi...am vrut odata sa imi cumpar...si am stat vreo ora sa probez....insa am lacrimat non stop...si mi-a spus dr...ca e clar ca nu le suport.... rolleyes.gif daca le-as fi suportat mi-as fi cumparat biggrin.gif

ce culoare ai fi vrut?
giulia_0319
am vrut sa iti raspund si mai devreme... oFloare1.gif
da,mi-as lua lentile..chiar am ochit unii verzi...suuuperrr...dar pretul unsure.gif m-a facut sa mai astept un pic!
mi-as lua verzi, asa ca de pisica! cool.gif
ruxy
QUOTE(lia maria71 @ Oct 9 2008, 06:56 PM) *
ce culoare ai fi vrut?

Tinand cont de faptul ca ochii mei sunt verzi...mi-as fi pus albastrii rolleyes.gif
giulia_0319
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 05:02 PM) *
Tinand cont de faptul ca ochii mei sunt verzi...mi-as fi pus albastrii rolleyes.gif

hiiiiii, ai ochii verzi...te invidiez! tzuc.gif
eu ii am caprui-verziu...iarna se inchid spre caprui, vara se deschid spre verde...oi fi ceva cameleon? unsure.gif
ruxy
QUOTE(giulia_0319 @ Oct 9 2008, 07:03 PM) *
hiiiiii, ai ochii verzi...te invidiez! tzuc.gif
eu ii am caprui-verziu...iarna se inchid spre caprui, vara se deschid spre verde...oi fi ceva cameleon? unsure.gif

Da.... un cameleon frumos rolleyes.gif tzuc.gif vezi ca ti-am lasat mesaj la cafea biggrin.gif
Luka
Si eu am ochii verzi si mi-ar place caprui ... crybaby.gif
Oricum , eu mereu am zis ca frumusetea ochilor o dau forma si expresia si mai putin culoarea ... ohmy.gif wub.gif
ruxy
QUOTE(Luka @ Oct 9 2008, 07:40 PM) *
Si eu am ochii verzi si mi-ar place caprui ... crybaby.gif
Oricum , eu mereu am zis ca frumusetea ochilor o dau forma si expresia si mai putin culoarea ... ohmy.gif wub.gif

Verzi deschisi?...sau verzi albastrii? rolleyes.gif
Luka
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 07:55 PM) *
Verzi deschisi?...sau verzi albastrii? rolleyes.gif



Verzi -verzi cand plang crybaby.gif , verzi -albastrui cand ma imbrac in albastru unsure.gif dar si verzi-galbui , ca mierea rolleyes.gif
ruxy
QUOTE(Luka @ Oct 9 2008, 08:00 PM) *
Verzi -verzi cand plang crybaby.gif , verzi -albastrui cand ma imbrac in albastru unsure.gif dar si verzi-galbui , ca mierea rolleyes.gif

Hmmmm... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif tzuc.gif
anca M
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 06:55 PM) *
Eu as folosi...am vrut odata sa imi cumpar...si am stat vreo ora sa probez....insa am lacrimat non stop...si mi-a spus dr...ca e clar ca nu le suport.... rolleyes.gif daca le-as fi suportat mi-as fi cumparat biggrin.gif


fetelor...eu din curiozitate mi-am luat lentile acu vreo 2 ani..eu am ochii..caprui..verzi....de fapt asa face o gluma..dar ma abtin...de fapt ai mei sunt culoarea mustarului...spre galben...si vara se fac galbeni galbeni de se mira astia..zis ca sunt bonava..sunt ca pisica..neagra cu ochii galbeni...bun....si m-am dus sa probez...si am pus unul..era in regula..cand mi-a pus a doua lentila..vai..ce mai lacrimam...dar m-am incapatanat si mi-am luat....vai si asa ma ustura un ochi si ma incomoda...si merg eu mandra prin magazin...si ma uit intr-o oglinda...(ca simteam ca ceva nu e in regula..)..cand clipeam mi se ridica o lentila in sus... liwlol.gif liwlol.gif am mai incercat de cateva ori..dar nu le-am putut tine nici jum de ora..si oricum numeni nu si-a dat seama ca am lentile liwlol.gif ca era un verde mai inchis!!!si am zis mai bine cum m-0a lasat D-zeu!!!!
QUOTE(Luka @ Oct 9 2008, 07:40 PM) *
Oricum , eu mereu am zis ca frumusetea ochilor o dau forma si expresia si mai putin culoarea ... ohmy.gif wub.gif

ai si tu dreptate!!!!
ruxy
QUOTE(anca M @ Oct 9 2008, 09:11 PM) *
fetelor...eu din curiozitate mi-am luat lentile acu vreo 2 ani..eu am ochii..caprui..verzi....de fapt asa face o gluma..dar ma abtin...de fapt ai mei sunt culoarea mustarului...spre galben...si vara se fac galbeni galbeni de se mira astia..zis ca sunt bonava..sunt ca pisica..neagra cu ochii galbeni...bun....si m-am dus sa probez...si am pus unul..era in regula..cand mi-a pus a doua lentila..vai..ce mai lacrimam...dar m-am incapatanat si mi-am luat....vai si asa ma ustura un ochi si ma incomoda...si merg eu mandra prin magazin...si ma uit intr-o oglinda...(ca simteam ca ceva nu e in regula..)..cand clipeam mi se ridica o lentila in sus... liwlol.gif liwlol.gif am mai incercat de cateva ori..dar nu le-am putut tine nici jum de ora..si oricum numeni nu si-a dat seama ca am lentile liwlol.gif ca era un verde mai inchis!!!si am zis mai bine cum m-0a lasat D-zeu!!!!

ai si tu dreptate!!!!

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce zuzica dulce liwlol.gif
anca M
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 09:12 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce zuzica dulce liwlol.gif

love uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!! oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif
dyana
eu sunt foarte hotarata sa imi iau; doar ca nu reusesc sa ajung oFloare1.gif Am si o usoara miopie (-0.25) si am inteles ca se corecteaza cu lentile.
ruxy
QUOTE(dyana @ Oct 9 2008, 09:23 PM) *
eu sunt foarte hotarata sa imi iau; doar ca nu reusesc sa ajung oFloare1.gif Am si o usoara miopie (-0.25) si am inteles ca se corecteaza cu lentile.

Da sa iti iei cu test inainte...si eu am miopie dar nu port ochelari...las ochii sa munceasca rolleyes.gif smile.gif
ruxy
QUOTE(anca M @ Oct 9 2008, 09:14 PM) *
love uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!! oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif jucaus.gif jucaus.gif jucaus.gif

partners.gif partners.gif partners.gif
dyana
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 10:24 PM) *
Da sa iti iei cu test inainte...si eu am miopie dar nu port ochelari...las ochii sa munceasca rolleyes.gif smile.gif

nici eu nu port ochelari....Si sigur ca o sa te si testez, mai ales pt ca am si ochii inchisi la culoare si este destul de greu sa imi gasesc o nuanta care sa prinda
ruxy
QUOTE(dyana @ Oct 9 2008, 09:27 PM) *
nici eu nu port ochelari....Si sigur ca o sa te si testez, mai ales pt ca am si ochii inchisi la culoare si este destul de greu sa imi gasesc o nuanta care sa prinda

Verde???....ti-ar sta superb rolleyes.gif
dyana
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 10:29 PM) *
Verde???....ti-ar sta superb rolleyes.gif

albastru intens
cristina321711
Eu port lentile de contact doar cand e soare ca sa imi pot pune ochelarii de soare, am miopie si astigmatism.Culoarea ochilor mei e verde. rolleyes.gif
maryhynt
fetelor credetima k eu nu stiu ce culoare au ochi mei! cand sunt verzi,cand sunt albastri! unsure.gif uitati pun poze aici cu mine si cu ochii mei :









voi fetelor ce culoare credeti k au ochii mei,k yo habar nu am ! daca ma duc sami fac pasaportul nici n-as sti ce sa completez in formular la culoarea ochilor!
nu miam cumparat inca lentile de contact dar in schimb miam cumparat gene false!uitati cum arata aici..



oricum daca mi-as cumpara lentile de contact le-as lua de culoare albastru cum e cerul ! ma bate gandul de mult sa-mi cumpar ,cred k o sa-i fac o surpriza sotului!
ruxy
Ce ochisori superbi ai Mary rolleyes.gif
maryhynt
QUOTE(rux25 @ Oct 10 2008, 10:51 AM) *
Ce ochisori superbi ai Mary rolleyes.gif


ms mult rux! da nu stiu ce culoare au! unsure.gif
ruxy
QUOTE(maryhynt @ Oct 10 2008, 10:55 AM) *
ms mult rux! da nu stiu ce culoare au! unsure.gif

Dar tu crezi ca eu stiu la mine...e culoarea vantului turbat wink.gif cum zice mama mea...cand albastrii, cand verzi, cand gri rolleyes.gif smile.gif wub.gif
maryhynt
QUOTE(rux25 @ Oct 10 2008, 10:59 AM) *
Dar tu crezi ca eu stiu la mine...e culoarea vantului turbat wink.gif cum zice mama mea...cand albastrii, cand verzi, cand gri rolleyes.gif smile.gif wub.gif


atunci suntem 2 la numar! liwlol.gif liwlol.gif :liwlol:rux? si in formularul de la pasaport la culoarea ochilor ce ai scris?
giulia_0319
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 05:04 PM) *
Da.... un cameleon frumos rolleyes.gif tzuc.gif vezi ca ti-am lasat mesaj la cafea biggrin.gif


notworthy.gif wub.gif tzuc.gif
QUOTE(Luka @ Oct 9 2008, 06:00 PM) *
Verzi -verzi cand plang crybaby.gif , verzi -albastrui cand ma imbrac in albastru unsure.gif dar si verzi-galbui , ca mierea rolleyes.gif

bun venit in clubul cameleonilor! bananab.gif bananab.gif
anca M
QUOTE(maryhynt @ Oct 10 2008, 10:50 AM) *
fetelor credetima k eu nu stiu ce culoare au ochi mei! cand sunt verzi,cand sunt albastri! unsure.gif uitati pun poze aici cu mine si cu ochii mei :

[
oricum daca mi-as cumpara lentile de contact le-as lua de culoare albastru cum e cerul ! ma bate gandul de mult sa-mi cumpar ,cred k o sa-i fac o surpriza sotului!

liwlol.gif liwlol.gif ii ai verzi albastri.....
lia maria71
QUOTE(giulia_0319 @ Oct 9 2008, 07:01 PM) *
am vrut sa iti raspund si mai devreme... oFloare1.gif
da,mi-as lua lentile..chiar am ochit unii verzi...suuuperrr...dar pretul unsure.gif m-a facut sa mai astept un pic!
mi-as lua verzi, asa ca de pisica! cool.gif

ce pret au????tu esti o pisicutza!!!!!!!!!!!!
lia maria71
QUOTE(maryhynt @ Oct 10 2008, 10:50 AM) *
fetelor credetima k eu nu stiu ce culoare au ochi mei! cand sunt verzi,cand sunt albastri! unsure.gif uitati pun poze aici cu mine si cu ochii mei :





voi fetelor ce culoare credeti k au ochii mei,k yo habar nu am ! daca ma duc sami fac pasaportul nici n-as sti ce sa completez in formular la culoarea ochilor!
nu miam cumparat inca lentile de contact dar in schimb miam cumparat gene false!uitati cum arata aici..



oricum daca mi-as cumpara lentile de contact le-as lua de culoare albastru cum e cerul ! ma bate gandul de mult sa-mi cumpar ,cred k o sa-i fac o surpriza sotului!

ai ochi frumosi mary,si cu genele alea false m-ai dat gata
lia maria71
QUOTE(rux25 @ Oct 9 2008, 09:24 PM) *
Da sa iti iei cu test inainte...si eu am miopie dar nu port ochelari...las ochii sa munceasca rolleyes.gif smile.gif

si nu ai dureri de cap??????????cat stai in fata calculatorului???cunosc pe cineva care din cauza acestuia poarta ochelari, si nu poate sa renunte ca serviciul e de asa natura!!!dar daca s-ar putea remedia vederea sa nu mai poarte ochelari ar fi minunat!!!!!!!!!
ruxy
QUOTE(lia maria71 @ Oct 14 2008, 11:36 AM) *
si nu ai dureri de cap??????????cat stai in fata calculatorului???cunosc pe cineva care din cauza acestuia poarta ochelari, si nu poate sa renunte ca serviciul e de asa natura!!!dar daca s-ar putea remedia vederea sa nu mai poarte ochelari ar fi minunat!!!!!!!!!

Nu am nimic Lia rolleyes.gif ...mai rau mi-ar fi cu ochelari....crede-ma am probat rolleyes.gif tzuc.gif smile.gif
maryhynt
QUOTE(lia maria71 @ Oct 14 2008, 11:33 AM) *
ai ochi frumosi mary,si cu genele alea false m-ai dat gata


esti o dulce lia! multumesc!
CLAU_DITZA23
QUOTE(Luka @ Oct 9 2008, 08:00 PM) *
Verzi -verzi cand plang crybaby.gif , verzi -albastrui cand ma imbrac in albastru unsure.gif dar si verzi-galbui , ca mierea rolleyes.gif

Doamne crede-am ca numai eu am ochi verzi galbui rolleyes.gif
lia maria71
QUOTE(CLAU_DITZA23 @ Oct 15 2008, 08:48 PM) *
Doamne crede-am ca numai eu am ochi verzi galbui rolleyes.gif

puneti lentile si vei avea culoarea pe care o doresti!!!
lia maria71
am incercat mai multe culori pentru ochii si imi place cum mi-ar sta cu ochii verzi,odata voi incerca sa vad,pe viu!
nalya
si eu vreau lentile de contact...
pana de curand am vrut albastre,asa cam cum e spirtul,doar ca dupa mi-a venit o alta idee
am vrut sa imi cumpar violet,dar cand a auzit mama mea...a dat in ....
zdravko a spus ca nu il deranjeaza super.gif
insa nu am renunzat la idee
am citit un articol,cica,jucatorii de golf,poarta lentile galbene si rosii,ása vad gaura mai bine
oare asa sa fie??? unsure.gif
lia maria71
QUOTE(nalya @ Aug 29 2009, 05:05 PM) *
si eu vreau lentile de contact...
pana de curand am vrut albastre,asa cam cum e spirtul,doar ca dupa mi-a venit o alta idee
am vrut sa imi cumpar violet,dar cand a auzit mama mea...a dat in ....
zdravko a spus ca nu il deranjeaza super.gif
insa nu am renunzat la idee
am citit un articol,cica,jucatorii de golf,poarta lentile galbene si rosii,ása vad gaura mai bine
oare asa sa fie??? unsure.gif



nu stiu....
sunt scumpe lentilele?
lia maria71
QUOTE(lia maria71 @ Aug 29 2009, 04:26 PM) *
am incercat mai multe culori pentru ochii si imi place cum mi-ar sta cu ochii verzi,odata voi incerca sa vad,pe viu!

SI PARUL E MODIFICAT,EU SUNT MAI SCURT TUNSA ,IAR OCHII II AM CAPRUI..........
nalya
QUOTE(lia maria71 @ Aug 29 2009, 07:06 PM) *
nu stiu....
sunt scumpe lentilele?

depinde ...
de culoare sau de durata
am vazut la Hartlauer,parca,25 de euro,3 perechi,dar sunt de unica folosintza
sunt si mai scumpe,acum depinde de buzunar,si de "pretentii"
cele ce tin mai mult,se tin intr-o apa speciala,care am inteles ca e destul de scumpa
laguna.blue
QUOTE(nalya @ Aug 29 2009, 05:05 PM) *
si eu vreau lentile de contact...
pana de curand am vrut albastre,asa cam cum e spirtul,doar ca dupa mi-a venit o alta idee
am vrut sa imi cumpar violet,dar cand a auzit mama mea...a dat in ....
zdravko a spus ca nu il deranjeaza super.gif
insa nu am renunzat la idee
am citit un articol,cica,jucatorii de golf,poarta lentile galbene si rosii,ása vad gaura mai bine
oare asa sa fie??? unsure.gif

super.gif super.gif super.gif
esti foarte TARE.... tzuc.gif
laugh.gif iarta-ma, dar nu m-am putut abtine blush.gif
nalya
QUOTE(laguna.blue @ Aug 29 2009, 11:07 PM) *
super.gif super.gif super.gif
esti foarte TARE.... tzuc.gif
laugh.gif iarta-ma, dar nu m-am putut abtine blush.gif

ce zuzi esti tzuc.gif
liwlol.gif liwlol.gif
eu pana acum,nu am bagat de seama asta,insa cand am vazut scrisul asa de mare,
am bufnit in ras
nu mai pot,ma doare burta
liwlol.gif liwlol.gif
laguna.blue
QUOTE(nalya @ Aug 29 2009, 11:10 PM) *
ce zuzi esti tzuc.gif
liwlol.gif liwlol.gif
eu pana acum,nu am bagat de seama asta,insa cand am vazut scrisul asa de mare,
am bufnit in ras
nu mai pot,ma doare burta
liwlol.gif liwlol.gif

notworthy.gif
tzuc.gif hug.gif d-aia sunt cu voi , aici doh.gif
nalya
QUOTE(laguna.blue @ Aug 29 2009, 11:15 PM) *
notworthy.gif
tzuc.gif hug.gif d-aia sunt cu voi , aici doh.gif

si ma bucur tare mult love1.gif
sa sti ca ne gandim la voi pray.gif
lia maria71
QUOTE(nalya @ Aug 29 2009, 10:51 PM) *
depinde ...
de culoare sau de durata
am vazut la Hartlauer,parca,25 de euro,3 perechi,dar sunt de unica folosintza
sunt si mai scumpe,acum depinde de buzunar,si de "pretentii"
cele ce tin mai mult,se tin intr-o apa speciala,care am inteles ca e destul de scumpa

am inteles ,multumesc!
nalya
QUOTE(lia maria71 @ Aug 30 2009, 12:30 AM) *
am inteles ,multumesc!

tzuc.gif
laguna.blue
QUOTE(nalya @ Aug 30 2009, 12:27 AM) *
si ma bucur tare mult love1.gif
sa sti ca ne gandim la voi pray.gif

MUltumim! love1.gif tzuc.gif DOAMNE AJUTA sa ne intoarcem acasa cu vesti MINUNATE! : floare2.gif
utilizator_41679
QUOTE(lia maria71 @ Oct 14 2008, 10:32 AM) *
ce pret au????tu esti o pisicutza!!!!!!!!!!!!

Nu sunt scumpe, au fost scumpe acum 2-3 ani dar acum fiind si cere si oferta pe piata preturile sunt chiar ok si gasesti si o varietate mare de modele si culori, care mai de care. Exemplu preturi: Lentile de contact

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.