Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cine Foloseste Lapte Praf Hipoalergenic ?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
miniraton
Salutare. Am fost la dermatolog cu BB pt ca are o dermatita atopica si printre altele mi-a zis sa-i schimb laptele Milumil cu Humana 1 ca Humana ar fi hipoalergenic. Eu am cumparat Humana 1 dar... nu scrie nicaieri ca este hipoalergenic. Apoi m-am uitat pe internet si am vazut ca defapt exista formula HA la humana si ca asta este hipoalergenica. Foloseste cineva ? As vrea mai multe detalii. PE internet am vazut decat Humana HA 1,2 si 3, doar astea sunt ? Pe de alta parte si la Milumil exista formula asta HA. Nici nu stiu ce sa fac. El a papat bine Milumil pana acum. Sa raman pe milumil si sa trec la HA sau sa fac cum a zis dr. sa folosesc Humana HA ?
aryana
Miniraton eu folosesc nan hipoalergenic, dar am folosit si humana hipoalegenic o perioada pt ca nu am gasit nan aici. E rau la gust, andrei il papa cam greu, dar poate ca si din cauza ca eu ii dau si lapte de-al meu care e mult mai dulce. Nu a avut nici un fel de reactii negative.
Lorikay
QUOTE(miniraton @ Oct 2 2008, 06:48 PM) *
Salutare. Am fost la dermatolog cu BB pt ca are o dermatita atopica si printre altele mi-a zis sa-i schimb laptele Milumil cu Humana 1 ca Humana ar fi hipoalergenic. Eu am cumparat Humana 1 dar... nu scrie nicaieri ca este hipoalergenic. Apoi m-am uitat pe internet si am vazut ca defapt exista formula HA la humana si ca asta este hipoalergenica. Foloseste cineva ? As vrea mai multe detalii. PE internet am vazut decat Humana HA 1,2 si 3, doar astea sunt ? Pe de alta parte si la Milumil exista formula asta HA. Nici nu stiu ce sa fac. El a papat bine Milumil pana acum. Sa raman pe milumil si sa trec la HA sau sa fac cum a zis dr. sa folosesc Humana HA ?


Daca bebe papa bine Milumil ramai la el si ca sa faci si ca doctorul da-i Milumil hipoalergenic. Noi l-am folosit cand am facut enterocolita si bebe l-a mancat foarte bine. Milumil HA este cu morcov, Humana este cu Banane iar NAN mi se pare ca este singurul simplu. De fapt, daca trebuie sa-i dai HA o sa i-l dai pe cel pe care il va accepta.
aryana
QUOTE(Lorikay @ Oct 3 2008, 01:47 PM) *
Daca bebe papa bine Milumil ramai la el si ca sa faci si ca doctorul da-i Milumil hipoalergenic. Noi l-am folosit cand am facut enterocolita si bebe l-a mancat foarte bine. Milumil HA este cu morcov, Humana este cu Banane iar NAN mi se pare ca este singurul simplu. De fapt, daca trebuie sa-i dai HA o sa i-l dai pe cel pe care il va accepta.


Din cate stiu eu pentru entorocolita se da HN nu HA. Humana HA nu are nimic adaugat, e doar lapte.
santuzza
QUOTE(aryana @ Oct 3 2008, 02:53 PM) *
Din cate stiu eu pentru entorocolita se da HN nu HA. Humana HA nu are nimic adaugat, e doar lapte.

Humana HA este hypoalergenic deoarece are o formula care il face usor digerabil. Asta e singura diferenta intre Humana clasic si Humana HA. Acelasi lucru este valabil si pt alte marci de lapte. jucaus.gif jucaus.gif
miniraton
QUOTE(Lorikay @ Oct 3 2008, 11:32 PM) *
Daca bebe papa bine Milumil ramai la el si ca sa faci si ca doctorul da-i Milumil hipoalergenic. Noi l-am folosit cand am facut enterocolita si bebe l-a mancat foarte bine. Milumil HA este cu morcov, Humana este cu Banane iar NAN mi se pare ca este singurul simplu. De fapt, daca trebuie sa-i dai HA o sa i-l dai pe cel pe care il va accepta.

da...la asta ma gandeam si eu. Acum deja am inceput sa-i bag Humana simplu pt ca asa am inteles prima data de la dr. Nici nu stiu ce sa fac ...O sa vb si cu pediatra luni cand mergem la vaccin.
Merci de raspuns si tie si celorlalte fete
diana1318
QUOTE(aryana @ Oct 3 2008, 02:53 PM) *
Din cate stiu eu pentru entorocolita se da HN nu HA. Humana HA nu are nimic adaugat, e doar lapte.


Da, laptele HN este in caz de enterocolita. De fapt, nu e chiar lapte, sunt cereale (moRcov cu banana , etc) + prodeine din lapte . Si sunt mai multe marci de lapte praf care au variantele acestea, pt cazuri speciale , HN si HA .

QUOTE(miniraton @ Oct 3 2008, 08:11 PM) *
da...la asta ma gandeam si eu. Acum deja am inceput sa-i bag Humana simplu pt ca asa am inteles prima data de la dr. Nici nu stiu ce sa fac ...O sa vb si cu pediatra luni cand mergem la vaccin.
Merci de raspuns si tie si celorlalte fete

Nici eu nu am inteles de ce ti-a spus sa schimbi marca de lapte, cand si cea folosita de tine are varianta HA ...
Sa ne spui si noua dupa ce vorbesti cu pediatra , de ce ti-a recomandat asa ... sunt nedumerita...
Pup pe Denis mic, sa nu planga mult la vaccin .
myhadavid
QUOTE(miniraton @ Oct 3 2008, 08:11 PM) *
da...la asta ma gandeam si eu. Acum deja am inceput sa-i bag Humana simplu pt ca asa am inteles prima data de la dr. Nici nu stiu ce sa fac ...O sa vb si cu pediatra luni cand mergem la vaccin.
Merci de raspuns si tie si celorlalte fete



Buna sunt mihaela, poti sa imi spui de ce a trebuit sa schimbi laptele? Mie pediatra nu mi-a recomandat desi a pus diagnosticul de dermat. atopica, oare ar trebu sa-l schimb. Azi mergem la dermato, vedem ce zice si el
sanatate multa

Apropo a incercat cineva cu DA sa recurga la tratament homeopat??????
Claudia Elena
Miniraton si noi am avut dermatita atopica insa nu m-a pus sa-i schimb laptele, mi-a dat unguent Elocom sa-i dau 5 zile...
myhadavid
QUOTE(Claudia Elena @ Dec 9 2008, 01:11 PM) *
Miniraton si noi am avut dermatita atopica insa nu m-a pus sa-i schimb laptele, mi-a dat unguent Elocom sa-i dau 5 zile...



Eu sunt noua pe forum si nu prea stiu cum functioneaza, dar o sa dibuiesc eu. Claudia cat are bebicul tau si de cat timp vi sa pus diagnostic de DA??? cum a decurs
nan_ARIAM
daca este cineva care vrea humana HA 3.. a cumparat sotul meu din germania fara sa isi dea seama ca scrie HA,eu lui bebe ii dau simplu si el oricum nu prea bea laptele cu biberonul asa ca nu ma risc sadesfac cutia si sa nu il bea... costa 30 de lei cutia de 600 gr ..la noi in mag este in jur de 60 de lei.. va pup si sanatate multa..
Cami_alin
Pentru mămicile care doresc un lapte praf foarte bun și ieftin.
Recomand cu toată încrederea Humana. Cei care cunosc calitatea produselor lor știu de ce. Eu am găsit un magazin online cu produse Humana la www.lapteprafhumana.ro. Au toate formulele de lapte necesare pentru toate problemele bebeilor: formule de bază, pentru bebeluși alergici, pentru intoleranță la lactoză, pentru constipație. Au și ceaiuri, cereale, deserturi, toate de la Humana.

Prețurile sunt foarte bune, mult sub hipermarket, și dacă se comandă tot ceea ce este necesar pentru toată luna, costurile de transport sunt minime. Noi am fost foarte mulțumiți și vom comanda la ei în continuare.

Creștere frumoasă și multă sănătate la picii voștrii!!!!
gzabi
Laptele Humana HA 1, 2, 3 este pentru sugari alergici
http://www.pompasan.ro/4-Lapte-Humana
Humana SL pentru cei cu intoleranta la lactoza si
Humana Ar este lapte antiregurgitare

CITAT(miniraton @ Oct 2 2008, 03:48 PM) *
Salutare. Am fost la dermatolog cu BB pt ca are o dermatita atopica si printre altele mi-a zis sa-i schimb laptele Milumil cu Humana 1 ca Humana ar fi hipoalergenic. Eu am cumparat Humana 1 dar... nu scrie nicaieri ca este hipoalergenic. Apoi m-am uitat pe internet si am vazut ca defapt exista formula HA la humana si ca asta este hipoalergenica. Foloseste cineva ? As vrea mai multe detalii. PE internet am vazut decat Humana HA 1,2 si 3, doar astea sunt ? Pe de alta parte si la Milumil exista formula asta HA. Nici nu stiu ce sa fac. El a papat bine Milumil pana acum. Sa raman pe milumil si sa trec la HA sau sa fac cum a zis dr. sa folosesc Humana HA ?

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.