Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Sosirea Pe Lume A Printisorului Nostru
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Povestea Ta
carmenusrus
povestea noastra nu este una neobisnuita happy.gif .multumesc lui D-zeu am avut o sarcina usoara in afara faptului ca primele 4 luni au fost groaznice cu greturi matinale blink.gif imediat dupa trezire nici nu am stiut ca sunt insarcinata, doar burtica si loviturile lui dragos wub.gif faceau din mine o femeie insarcinata gravida.gif .trebuia sa nasc in jurul datei de 25-26 mai dar puiutul meu s-a grabit si a venit pe 18 mai la o zi diferenta de cea a socrului meu.va imaginati ce mandru e socru bouncy.gif ca s-a nascut primul sau nepot imediat dupa ziua lui.saptamana aceaa am fost la control si erau ceva semne ca vine piciul.......dr zicea mai ai 3/4 zile si nasti...........sambata in 17 mai eram acasa si in jurul orei 19 au inceput primele contractii ..........sotul meu cronometra intervalul acestora ...........in jur de 22 am plecat la spital deoarece contractiile erau deja la intervale de 10 min ........ajunsi acolo dupa controlul de rigoare dr au spus ca a doua zi dimineta voi naste........l-au trimis pe sotul meu si pe mama acasa sa doarma ca n-are sens sa stea ca se va intampla minunea abia dimineata.............dar ce sa vezi in jurul orei 1 .30 noaptea mi s-a rupt apa moment in care sotul ma suna sa vada ce fac de parca a presimtit ceva............am apucat sa-i spun doar ca nasc, asistenta care era langa mine i-a zis sa vina ca mai e un pic si nasc................si nici nu a trecut mult si la 2.05 a venit pe lume dragos alexandru fara nici un fel de interventie sau anestezic am rezistat cu stoicism durerea , pe care sincer va zic am uitat de ea in momentul in care l-am vazut pe dragos. bb.gif .........cam asta e povestea noastra..........acum dragos are 4 luni si creste vazand cu ochii............ jucaus.gif
izuci
frumoasa poveste sa-ti traiasca piticul bananab.gif
gogosica
Felicitari!!! Sa-ti traiasca puiul!
Luka
Sa creasca mare si frumos ! floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.