Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Pt Mammi Despre Roxana Bohiltea
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
crenguta77

Scuze de intarzierea cu care iti raspund ,dar n-am mai avut timp sa intru pe forum.
Sa incepem cu conditiile din spital:destul de curat ,chiar foarte curat in comparatie cu alte spitale,asistentele de pe salon sunt dragute (daca esti atenta cu ele),chiar si asistentele de la neonatologie .
Si acum despre doctorita ROXANA BOHILTEA, pt ca merita din plin majuscule.Mai intai la ecografii niciodata nu se grabea ,imi raspundea la toate intrebarile ,imi scria pe foaie ce trebuie facut in continuare,zambea intotdeauna .Ce-i drept ecografiile le-am facut la clinica Anais unde desi eco sunt cam scumpe ,au un ecograf foarte performant.
Cat despre nastere am avut norocul sa nasc prin cezariana atunci cand mi-am propus ,adica la 39 de sapt.Am nascut cu rahianestezie,n-am simtit nimic si nimic nu se compara cu clipa cand auzi primul scancet al puiului tau.Doctorita Bohiltea a venit la patul meu dupa operatie ,am stat de vorba,a venit in fiecare dimineata la ora 7 la mine in salon, mi-a facut toaleta(celorlalte mamici le-a facut-o asistenta de salon),in prima dimineata a stat langa mine sa ma invete cum sa-l pun pe bebe la san,a trecut cel putin o data pe zi pe la mine.
Poate nu ti se pare ceva iesit din comun ,dar am fost in salon 5 mamici cu 5 doctori diferiti,a fost singura care a venit dimineata,singura care s-a interesat efectiv de pacienta ei,ceilalti medici abia daca venea in fuga sa le intrebe ce fac.
Mai nou este si la Medlife,daca te tine buzunarul poti sa nasti si acolo cu ea ,dar este cam 3500 ron doar nasterea fara spitalizare.

Ma rog pt sanatatea ei in fiecare zi ca sa poata sa mai aduca pe lume si alti ingeri ca ingerasul meu.

Daca a mai nacut cineva cu Doctorita Bohiltea as dori sa-mi spuna si mie.
Kris&Robert
QUOTE(crenguta77 @ Sep 17 2008, 03:56 PM) *
Scuze de intarzierea cu care iti raspund ,dar n-am mai avut timp sa intru pe forum.
Sa incepem cu conditiile din spital:destul de curat ,chiar foarte curat in comparatie cu alte spitale,asistentele de pe salon sunt dragute (daca esti atenta cu ele),chiar si asistentele de la neonatologie .
Si acum despre doctorita ROXANA BOHILTEA, pt ca merita din plin majuscule.Mai intai la ecografii niciodata nu se grabea ,imi raspundea la toate intrebarile ,imi scria pe foaie ce trebuie facut in continuare,zambea intotdeauna .Ce-i drept ecografiile le-am facut la clinica Anais unde desi eco sunt cam scumpe ,au un ecograf foarte performant.
Cat despre nastere am avut norocul sa nasc prin cezariana atunci cand mi-am propus ,adica la 39 de sapt.Am nascut cu rahianestezie,n-am simtit nimic si nimic nu se compara cu clipa cand auzi primul scancet al puiului tau.Doctorita Bohiltea a venit la patul meu dupa operatie ,am stat de vorba,a venit in fiecare dimineata la ora 7 la mine in salon, mi-a facut toaleta(celorlalte mamici le-a facut-o asistenta de salon),in prima dimineata a stat langa mine sa ma invete cum sa-l pun pe bebe la san,a trecut cel putin o data pe zi pe la mine.
Poate nu ti se pare ceva iesit din comun ,dar am fost in salon 5 mamici cu 5 doctori diferiti,a fost singura care a venit dimineata,singura care s-a interesat efectiv de pacienta ei,ceilalti medici abia daca venea in fuga sa le intrebe ce fac.
Mai nou este si la Medlife,daca te tine buzunarul poti sa nasti si acolo cu ea ,dar este cam 3500 ron doar nasterea fara spitalizare.

Ma rog pt sanatatea ei in fiecare zi ca sa poata sa mai aduca pe lume si alti ingeri ca ingerasul meu.

Daca a mai nacut cineva cu Doctorita Bohiltea as dori sa-mi spuna si mie.


merci mult de tot pentru raspuns!
eu de abia acum l-am vazut. ma bucur mult de tot sa aud asemenea lucruri despre ea! ma incurajeaza!
si eu aveam si am o parere buna despre ea si nu a fost intamplator nici faptul ca a ajuns sa fie doctorita mea!
si eu merg la aceeasi clinica si conditiile de acolo ma fac sa am mai multa incredere in faptul ca jucaus.gif meu este bine "ingrijit"!
de felul meu am oroare de spitale. sper ca in momentul cu pricina sa trec peste aceasta problema!
multa sanate jucaus.gif tau si tie!
sper sa ne mai auzim!
hug.gif
andreea_d
Ma bucur sa citesc lucruri frumoase despre doctorita mea -lucruri care imi confirma ce stiam deja despre ea. Acum un an mi-a salvat viata, a alergat pe holurile municipalului sa formeze o echipa...aveam o extrauterina si dr pe care o aveam atunci si pe care am sunat-o sa ma primeasca m-a expediat pe motiv ca ea are programari pe saptamani inainte, cum sa vin eu cu urgenta? Daca e urgenta, sa merg la spital ...Desteapta de care vorbesc se numeste Elena Voiculescu, la clinica Elite, Dorobanti. Speram sa ii uit si numele, insa poate e mai bine asa, se mai fereste lumea de ea. In schimb, dr Roxana Bohaltea a fost un OM minunat, a facut tot ce s-a putut face in momentele acelea..
Acesta este motivul pentru care mi-am dorit sa fie dr mea in continuare si acum, cand sunt insarcinata in 12 saptamani, ea imi urmareste evolutia la clinica Anais si cu ea voi naste, oriunde va crede de cuviinta-medlife sau municipal. La municipal am fost internata ptr extrauterina si am observat ca era foarte iubita si respectata de asistente. Si intr-adevar, nu lasa nimic la voia intamplarii. Este profesionista si foarte calda.
gabi_martinel
Buna fetelor!Si eu vreau sa merg la dr. bohaltea ,am programare la Anais pe 4 martie,programarea e facuta cu 3 sapt. inainte(asa am gasit loc).Stiti cumva daca e f. aglomerata?Eu sunt insarcinata in 30 sapt. si am fost la dr. Badiu de la municipal care este superocupat ,nu reuseam sa obtin nici o programare(la CMU se faceau cu 3 luni inainte) si de aceea sunt nevoita sa-mi schimb medicul, numai eu stiu prin ce-am trecut cu programarile la Badiu, stresul e prea mare.Ma bucur ca aud numai lucruri bune despre ea dar vreau sa stiu daca e f. aglomerata?Vine la programari s-au si le amana?
tzytzy
Buna fetelor.Si eu am auzit de dr Bohiltea numai lucruri bune,iar pe 10 martie am programare la dansa.Am vazut mai sus ca cineva a amintit de Elena Voiculescu si vroiam sa spun ca si eu am avut o experienta neplacuta cu ea in care era sa-mi pierd viata.Am avut o sarcina extrauterina si a incercat sa ma "linisteasca" urland ca am doar o inflamatie.Este un doctor si un om execrabil si sfatuiesc pe toate fetele sa fuga de ea.Voi scrie pe toate site-urile pe care le gasesc despre ea,sa nu mai treaca nicio fata prin ce am trecut eu.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.