Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mi. Am Doua Luni Si Am Intrat Si Eu In Clubul Vostru De Pe Forum
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
maya-ioana
Buna, sunt Maya-Ioana ,am doua luni :bb:si am intrati si eu in clubul vostru de pe forrum. Sper sa ma acceptati rolleyes.gif Despre mine pot sa va spun : am facut vaccinul si nu am avut febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Sunt mincacioasa ,imi da mami laptic de la titi...dar mai am colici , ma doare burtica si atunci pling crybaby.gif
ruxy
QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 09:33 AM) *
Buna, sunt Maya-Ioana ,am doua luni :bb:si am intrati si eu in clubul vostru de pe forrum. Sper sa ma acceptati rolleyes.gif Despre mine pot sa va spun : am facut vaccinul si nu am avut febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Sunt mincacioasa ,imi da mami laptic de la titi...dar mai am colici , ma doare burtica si atunci pling crybaby.gif

Bine ati venit...si sa fiti sanatoase trandafir.gif smile.gif
maya-ioana
Buna, sunt Maya-Ioana, am doua luni carut.gif bb.gif si sunt noua pe forum. Am citit ce despre voi..off febra asta ohmy.gif Va doresc multa sanatate. Eu am facut vaccinul de la 2 luni si am scapat de febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Laptic imi da mami de la titica...este buuuun. jucaus.gif Problema mea este burtica. Ma cam doare, ce sa fac , colicii nu ma lasa linistita crybaby.gif Va pupacesc tzuc.gif
maya-ioana
Buna , sunt noua pe forum oFloare1.gif dar, va rog trimiteti-mi si mie carticica la adresa: olariueliza@yahoo.com .Multumesc si va pup tzuc.gif
maryhynt
QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 09:33 AM) *
Buna, sunt Maya-Ioana ,am doua luni :bb:si am intrati si eu in clubul vostru de pe forrum. Sper sa ma acceptati rolleyes.gif Despre mine pot sa va spun : am facut vaccinul si nu am avut febra bananab.gif sunt fericita bouncy.gif Sunt mincacioasa ,imi da mami laptic de la titi...dar mai am colici , ma doare burtica si atunci pling crybaby.gif



buna! bine ai venit in clubul nostru! e bine k fetitza ta e mancacioasa si e bine k o alaptezi bravo! pt colici vezi k exista niste picaturi speciale ...se numesc espumisan si poti sai dai 10 pic de 3 ori pe zi! pupici la prichindica si sanatate multa!
maryhynt
QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 10:17 AM) *
Buna , sunt noua pe forum oFloare1.gif dar, va rog trimiteti-mi si mie carticica la adresa: olariueliza@yahoo.com .Multumesc si va pup tzuc.gif



tiam trimis eu carticica! pupici!
maya-ioana
QUOTE(maryhynt @ Sep 15 2008, 12:53 PM) *
tiam trimis eu carticica! pupici!

multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif
maryhynt
QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 01:17 PM) *
multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif





pt febra supozitoare novocalmin pt copii 1 dupa efectuarea vaccinului si 1 seara si la nevoie si sirop nurofen dar numai cu recomandarea medicului pediatru ! pt el trebuie sati calculeze cati ml de sirop poti sai dai bebeului! ca sa se traga vaccinu mai repede mie mia spus medicul sai pun pe vaccin o felie de lamaie rece de la frigider alternata cu o felie rece de cartof crud tot de la frigider si alternat cu rivanol .rivanolul sa nu fie chiar f rece sa fie la temperatura camerei! si daca ii apare in jona intepaturii si o umflatura ca o galmita poti sal masezi usor pe langa intepatura de la vaccin cu lioton gel ! ATENTIE NUMAI PE LANGA INTEPATURA NU SI PE EA K POATE COACE VACCINUL! SPER SA TE AJUTE TE PUP!
danna68
QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 01:17 PM) *
multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif

bine ati venit, sa iti traiasca printesa, sa te bucuri de ea, noi dupa vaccin am pus mereu comprese cu apa rece la piciorus schimbate la 30 de minute si ptr febra supozitor novocalmin daca a fost cazul... la noi nu a prea fost cazul si de regula cum a fost la primul vaccin asa este si la celelalte partners.gif oFloare1.gif sanatate multa bebitei
ana91
QUOTE(maya-ioana @ Sep 15 2008, 01:17 PM) *
multumesc mult pentru carticica, am primit mail-ul
pentru febra ce folositi. In cazul in care face febra dupa vaccin, medicul mi-a recomandat supozituare cu aminofenazona dar la farmacie am aflat ca nu se mai fabrica. Din fericire nu a facut febra dar pentru viitor a-si vrea sa stiu ....poate imi spune-ti voi. Multumesc oFloare.gif



pentru febra sunt supozitoare cu paracetamol,panadol bebe,eferalgan dar cel mai bun nurofen pentru copii
ana91
bine ati venit pupici, e bine ca sunteti mancacioase si in privinta colicilor asta e toti au,claudiu a avutpe la 2luni si jumatate pana pe la 3luni si ceva,e rau sa iti vezi puiutu suferind si tu s nu poti face nimic,incearca sai dai din timp ceaiuri pentru colici recomandat e debridatmcu varfu termometrului bagail in fundulet sa fak kkk si asa e bine mult succes.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.