Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Filme De Neuitat
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog taniutzaa
iubita_tiana
dragele mele, eu si " sotul meu" suntem fascinati si ne relaxam f bine vizionand filme seara, amandoi imbratisati in fata lcd-ului.....

va provoc asadar la povesti....
unul din primele noastre filme impreuna a fost SFARSIT DE NOIEMBRIE....care ne-a fascinat...si ne-a ramas in minte....

de cate sapt, am inceput din nou seria filmelor, nu stiu cum se face ca sotul mi-a pus multe filme in care eroina principala....ghici...isi doreste un bebe.....
ba unul in care eroina a ramas cu un singur ovul si cauta barbat, ba eroina are deja 38 ani si e nevoita sa apeleze la mama surogat pt asi indeplini dorinta....

iubita_tiana
asadar, zilele astea ne am uitat la:

Baby Mama[2008]
My Sassy Girl[2008]
Forgetting.Sarah.Marshall.2008
The Secret - Law of Attraction (The Movie & Bob Proctor)

nu sunt tocmai filme de palmares, dar poate ca vizionandu le o sa va mai relaxati, voi, fetele dragi mie de la "VREAU SA FIU MAMI" si o sa realizati ca viata nu e asa neagra in privinta noastra, a celor care nu reusim sa avem copii....
maryhynt
buna ! da chiar astazi am revazut unul din filmele mele dragi din copilarie! e vorba de ''extemporal la dirigentie''! ce film! am devenit melancolica!tare mult mia placut acest film si toate celelalte filme din seria''LICEENII'!
iubita_tiana
si in seara asta vom viziona

Made.Of.Honor[2008]

vizionare placuta...si sper sa intrati si voi, sa imi mai dati idei de a petrece timpul in fata televizorului...caci emisiunile tv sunt ......decazute sa le zic asa....
iubita_tiana
QUOTE(maryhynt @ Sep 13 2008, 05:30 PM) *
buna ! da chiar astazi am revazut unul din filmele mele dragi din copilarie! e vorba de ''extemporal la dirigentie''! ce film! am devenit melancolica!tare mult mia placut acest film si toate celelalte filme din seria''LICEENII'!

si eu am vazut seria liceenii,desi pe vremea aia nu eram inca liceeana.....insa sunt filme care cuceresc orice generatie cred...
Sara1
Yupiii! Filme!!! Asta e dorinta mea cea mai mare, sa fac cumva sa capat o vacanta mica si sa vad filme! Imi lipsesc atit de mult, sint ani de cind nu am mai vazut un film de la cap la coada! Deci, Taniutza, vizioneaza acum filme, fa-ti plinul, caci dupa ce o sa vina bebe, o sa traiesti cu amintirile despre filme! tzuc.gif liwlol.gif
Filmul meu de capatii-si de tinerete de fapt- ramine "Pe aripile vintului! Asta mi-a ramas la suflet! Inca mai visez la Rhett Buttler! wink.gif
giulia_0319
pe mine m-a marcat filmul "ZBOR DE FLUTURE", subiectul e absolut fascinant.
in general imi plac filmele horror, thriller psihologic si dramele.dar vizionez cu placere "NEAMUL TUDORILOR" pe Hbo.
Luka
Am vazut si noi recent "Baby Mama" , placut ...in seara asta , daca nu intervine alt ceva ,vrem sa vedem "Elegy"-2008 cu Penelope Cruz .
iubita_tiana
QUOTE(Luka @ Sep 13 2008, 06:15 PM) *
Am vazut si noi recent "Baby Mama" , placut ...in seara asta , daca nu intervine alt ceva ,vrem sa vedem "Elegy"-2008 cu Penelope Cruz .

acum incerc sa aduc si eu de pe torent elegy, imi plac filmele cu penelope l nebunie.....merci de idee....
iubita_tiana
recomandati mi un film, pt seara asta.....dar tine ti cont ca sunt la ovulatie... vreauBB.gif bananab.gif bananab.gif jucaus.gif jucaus.gif
ruxy
QUOTE(iubita_tiana @ Sep 20 2008, 12:50 PM) *
recomandati mi un film, pt seara asta.....dar tine ti cont ca sunt la ovulatie... vreauBB.gif bananab.gif bananab.gif jucaus.gif jucaus.gif

Indecent Proposal 1993 rolleyes.gif smile.gif tzuc.gif
iubita_tiana
printre ultimele fime vazute si savurate a fost si VAGABONTUL MILIONAR.....sau VREI SA FII MILIONAR.....superb....muzica,intamplarile, subiectul....locatia

subiectul...

Jamal, un puști crescut pe străzile Bombay-ului, participă la varianta indiană a concursului de cultură generală "Vrei să fii milionar?". Fără educație, "vagabondul" răspunde corect la întrebare după întrebare, făcând organizatorii concursului să-l suspecteze că trișează. Este puștiul un geniu? Are noroc? Sau este vorba de destin? Iar scopul lui Jamal este să câștige cele 20 de milioane de rupii puse în joc sau un altul, mai personal?

http://www.cinemagia.ro/filme/slumdog-mill...milionar-18934/
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.