Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Medici Pediatri
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
alina0412
cred ca ne-ar fi util tuturor daca s-ar posta aici numele unor medici pediatri buni
sunt foarte multe mamici care nu stiu la cine sa apeleze
alina0412
eu voi naste in octombrie, nu cunosc nici un medic pediatru,nu stiu cand trebuie sa merg cu bebe pentru prima oara la control, cand i se face vaccin etc
cele care ati trecut deja prin asta poate ne ajutati
multumim trandafir.gif
dyana
Medicul pediatru al fetitei mele este dr. Anghel Cecilia, si are cabinet particular pe bl. Basarabia, chiar inainte de str. Campia Libertatii; o recomand cu multa caldura tuturor, este un om deosebit!
Deasemeni, o mai recomand si pe dr. Hudek de la spitalul Filantropia, care iasasi mi-a facut o impresie minunata si este recunoscuta ca fiind un medic f bun.

Alina
, pediatrul trebuie sa il alegi inainte de nastere, sa il cunosti, sa vezi daca ti se pare persoana potrivita pentru a-i fi medic bbelui tau iar in primele zile de viata ale acestuia, ii va face si o vizita acasa si sa il va lua in evidenta. Tot dr iti va explica cum sta treaba si cu vizitele, cu vaccinurile si iti va raspunde la orice nelamurire ai legata de copil. Intotdeauna, noapte sau zi; cam asta inseamna un dr bun (si sa fie si competent, desigur).
De obicei, medicii se aleg din zona in care locuiesti, pentru ca nici tu, nici medicul sa nu parcurgeti o distanta prea mare; dar aceasta nu este o regula, pentru ca 'in caz de Doamne fereste!' nu stai dupa pediatru, fugi la urgenta. Nastere usoara! smile.gif
Lorikay
Abia astept sa vad raspunsurile voastre pentru ca din toate prietenele mele cu copii si chiar mamicile cunoscute in parc nici una nu este multumita de pediatrul ei iar eu as cam vrea sa ii schimb pediatra lui bebe.
maryhynt
medicul pediatru al fetitei mele se numeste RADUT MARIA LUIZA de la dispensarul de copii apusului militari.sunt f multumita de ea! si ca medic de rezerva o avem si pe dr DOAGA RALUCA de la spitalul cfr 2,o alta super doctorita!
jan200on
EU SUNT DIN ONESTI-BACAU, IAR UN MEDIC PEDIATRU BUN ESTE DR. LUCA MIRELA.
MERG LA EA DE APROAPE 2 ANI SI SUNT FOARTE MULTUMITA.
alina0412
multumiri mamicilor care au raspuns
cred ca e cazul sa merg sa vorbesc deja cu un medic pediatru
noi stam in orasul pantelimon,exista policlinica aici, dar parca n as vrea sa merg...
AngiC
Eu locuiesc in Berceni.
Medicul pediatru al fetei mele e d-na doctor Bejan Luminita de la "Preda Buzescu". Este un medic foarte bun.
alina0412
QUOTE(dyana @ Sep 5 2008, 09:47 AM) *
Medicul pediatru al fetitei mele este dr. Anghel Cecilia, si are cabinet particular pe bl. Basarabia, chiar inainte de str. Campia Libertatii; o recomand cu multa caldura tuturor, este un om deosebit!
Deasemeni, o mai recomand si pe dr. Hudek de la spitalul Filantropia, care iasasi mi-a facut o impresie minunata si este recunoscuta ca fiind un medic f bun.

Alina
, pediatrul trebuie sa il alegi inainte de nastere, sa il cunosti, sa vezi daca ti se pare persoana potrivita pentru a-i fi medic bbelui tau iar in primele zile de viata ale acestuia, ii va face si o vizita acasa si sa il va lua in evidenta. Tot dr iti va explica cum sta treaba si cu vizitele, cu vaccinurile si iti va raspunde la orice nelamurire ai legata de copil. Intotdeauna, noapte sau zi; cam asta inseamna un dr bun (si sa fie si competent, desigur).
De obicei, medicii se aleg din zona in care locuiesti, pentru ca nici tu, nici medicul sa nu parcurgeti o distanta prea mare; dar aceasta nu este o regula, pentru ca 'in caz de Doamne fereste!' nu stai dupa pediatru, fugi la urgenta. Nastere usoara! smile.gif

dyana, cred ca incerc sa merg la dna dr anghel cecialia
ne spui si noua, te rog, cat este consultatia la dumneaei?
dyanp
Raluca Ghinea- Medlife, caracter, suflet extraordinar, dragoste pt copii, multa stiinta si deschidere catre mame si un om care te asculta si asculta de instinctul tau de mama. A lucrat in Elias si Giulesti.
Danutza_rge


doctoritza foarte buna la bebelusi este d-ra TAUBERG de la spitalul Elias , noi am fost internati la ea nota 10+, foarte sufletista si nu e spagara
mamigeo
Medicul nostru pediatru este dna dr Denis Stanescu - Spit. M. Curie, sau Madlife, o dr foarte amabila, rabdatoare si cu multa daruire. Nota 10+ pentru profesionalismul de care a dat dovada de fiecare data cand am apelat la dansa. trandafir.gif
hellena09
Dr Ioana Rosca de la giulesti....super draguta si atenta...desi e tanara...
Oanaaa
Din Timisoara D-na Stefanescu Claudia, nota 10 cu +
cincilica
dr. Herdea Valeria, cabinetul d-nei dr este langa cresa Titan II, un medic f. bun si atent cu bebei dar si cu copii, are multe sfaturi in ceea ce priveste si pe parinti
mirelaneagu
D-na dr. Culcer de la Municipal (et.4, sef sectie neonato) - foarte bun profesionist, f. rabdatoare. Dl. dr. A. Stanciu de la Budimex (M. Curie) - de nota 20, dar cam aglomerat, merita vazut daca sutn probleme de sanatate.
alina0412
un dr extraordinar acolo unde merg eu cu BUBU de cand avea 2 saptamani
se numeste DR DRAGOS SOCOSAN si il gasiti in sect 4, undeva pe langa Piata Sudului
n am decat cuvinte de lauda si multumire pt acest domn
lizzi
dr mitroaica romeo,dr isopescu eleonora,dr sandulescu florina de la dispensarul berceni sunt super doctori.
miniraton
eu merg la Dr pediatru Marcu la medlife si sunt f. multumita. Am si med de fam pediatru care este o tanti amabila, draguta, calma, te tine la discutii juma' de ora (fara exagerare)dar nimic clar si la obiect din pacate.
aly80r
Noi mergem la d-na dr. TAROPA DANIELA. Are cabinet pt medicina de familie in incinta Policlinicii Vitan si profeseaza si la CMU Kids (Opera). Un medic de nota 100. Ii multumesc lui Dumnezeu ca am cunoscut-o. Este un DOCTOR in adevaratul sens al cuvantului, care stie foarte bine meserie.
catalina_tgv
in Targoviste o recomand pe dna dr Maria Mimis, e o doamna extraordinara, profesionista, care m-a ajutat tare mult cu baietelul meu.
olive20
in iasi stie cineva un doctor pediatru f bun??sa se ocupe cu cazuri mai speciale???
balzac
jucaus.gif un dr ff bun este dr stanciu adrian de la spitalul budimex el a salvat multi copiii cu pb grave este un medica de nota 200 mie personal mia facut baietelul bine cand nu mai credeam ca se poate ,daca vrea cineva pot da nr de tel de la cabinetul particular!sanatate la bebei floare2.gif bb.gif wub.gif
gabelex
buna ziua
as dori si eu cateva informatii si pareri despre doctor pediatru Stefan Mirela. este cineva inscris la dumneaiei?
multumesc mult.
kammy13
Un medic de familie care este si pediatru este d-na IONESCU BEATRICE din Drumul Taberei - cabinet in incinta Colegiului Medicilor.Nota 10+...mereu ne-a ajutat cu drag, nu este spagoasa si in plus mi-a raspuns mereu la telefon.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat: de la 1 dec ne vom muta in Titan-Auchan. Imi poate recomanda cineva un medic de famile care sa fie si pediatru bun??Va dati seama ca ar fi f greu sa ma duc pana in Drumul Taberei...mai ales ca vine iarna. tzuc.gif
nikoior
QUOTE(kammy13 @ Nov 11 2009, 11:05 PM) *
Un medic de familie care este si pediatru este d-na IONESCU BEATRICE din Drumul Taberei - cabinet in incinta Colegiului Medicilor.Nota 10+...mereu ne-a ajutat cu drag, nu este spagoasa si in plus mi-a raspuns mereu la telefon.

Va rog sa ma ajutati cu un sfat: de la 1 dec ne vom muta in Titan-Auchan. Imi poate recomanda cineva un medic de famile care sa fie si pediatru bun??Va dati seama ca ar fi f greu sa ma duc pana in Drumul Taberei...mai ales ca vine iarna. tzuc.gif


Draga Kammy am auzit f multe pareri bune despre dna dr Ionescu, dar cum eu sunt la dr de familie de langa cabinetul dansei nu cred sa am vreo sansa sa ma ia ca si pacient. Adevarul e ca n-am fost deloc inspirata in alegerea dr de familie, dar cum in drumul taberei nu prea gasim dr buni ..... n-am prea avut din ce sa aleg unsure.gif
Sper sa ai noroc si in Titan in gasirea unui medic pediatru bun
Vince
Un medic pediatru foarte bun: Dr. Sersea Gabriela Florentina de la clinica medicala DIAMED - Bucuresti (Pescarus). O recomand cu cea mai mare caldura. Am avut multe situatii in care diagnosticul pus a fost intocmai cu analizele. Foarte dedicata si implicata, comunicativa.




Multa sanatate la bebei!


www.micapublicitate.com.ro
johnnymada
in constanta o pediatra foarte buna care are competenta si in homeopatie este dr.PLAESU LILIANA
dani80
QUOTE(olive20 @ Oct 25 2009, 10:11 PM) *
in iasi stie cineva un doctor pediatru f bun??sa se ocupe cu cazuri mai speciale???


Am auzit ca ar fi foarte buna dr Siminiceanu, are cabinet pe undeva la gara. Eu inca n-am ajuns la ea, dar intentionez s-o fac cat de curand.
Sanatate bebelusilor!
olive20
QUOTE(dani80 @ Nov 16 2009, 02:36 PM) *
Am auzit ca ar fi foarte buna dr Siminiceanu, are cabinet pe undeva la gara. Eu inca n-am ajuns la ea, dar intentionez s-o fac cat de curand.
Sanatate bebelusilor!

multumesc ;si eu am sa ma duc la dumneai!!daca o fac inaintea ta te anunt
dani80
QUOTE(olive20 @ Nov 16 2009, 05:19 PM) *
multumesc ;si eu am sa ma duc la dumneai!!daca o fac inaintea ta te anunt


Cu multa placere! Sa auzim de bine trandafir.gif
gabelex
QUOTE(gabelex @ Nov 11 2009, 06:15 PM) *
buna ziua
as dori si eu cateva informatii si pareri despre doctor pediatru Stefan Mirela. este cineva inscris la dumneaiei?
multumesc mult.

nu este nimeni inscris la dna doctor?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.