Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Pareri Despre Litoralul Romanesc
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Calatorii si vacante
cori80
Buna ! M-am intors acum o saptamana de la mare , am fost in statiunea Saturn la hotel Sirena 3* si restaurantul avea aceleasi stele dar a fost deplorabil, noi am mai fost si anul trecut tot acolo si a fost bine dar anul asta au schimbat metoda de servire a pranzului adica a facut-o in stil bufet suedez , nu ca ar fii rau ca zici ca mananci cat vrei dar... ,mancarea era sub orice critica din ciorba de cartofi si de pui nu ne-a scos iar la felul 2 carne de pui,porc,vita in sos si garnituri fasole, amestec mexican, varza calita,pilaf, cartofi natur, nu tu un cartof prajit sau un piure de friptura nu mai zic sau gratar(noroc ca am luat numai pranzul ca daca luam si cina .... )salate nu erau niciodata decat de varza atat . A fost el destul de placut concediul dar putea fii si mai placut daca era si masa cum trebuie . La micul dejun era tot bufet suedez dar cared ca au cautat cele mai iefrine produse de pe piata ca era un salam groaznic . Erau niste nemti cazati acolo au venit la masa cu mancarea lor , ne facem de rusine ... Nu am sa mai merg acolo la anul ma orientaz in alta parte desi imi pare rau pt ca e placuta statiunea e linistita
Andrei
cori80, esti o norocoasa smile.gif
Am fost acum cateva saptamani la costinesti si stiind povestea cu seringile pe plaja, am zis sa ma uit mai atent. Si bine am facut. Am vazut cel putin 3 seringi in 3 zile smile.gif
ruxy
QUOTE(Andrei @ Jul 26 2008, 10:04 AM) *
cori80, esti o norocoasa smile.gif
Am fost acum cateva saptamani la costinesti si stiind povestea cu seringile pe plaja, am zis sa ma uit mai atent. Si bine am facut. Am vazut cel putin 3 seringi in 3 zile smile.gif

Vai Andrei...ma sperii oFloare1.gif ...sincer ...fata mea a fost in Costinesti...Slava Domnului ca a venit sanatoasa! rolleyes.gif
Andrei
rux, eu nu am vrut sa sperii pe nimeni. si eu am crezut ca se exagereaza cu povestile pana am vazut smile.gif
m-am uitat mai de aproape la una din seringi si surpriza. nu mai avea acul. Unde sa fi fost acul oare? undeva langa, ma gandesc smile.gif
ruxy
QUOTE(Andrei @ Jul 26 2008, 10:52 AM) *
rux, eu nu am vrut sa sperii pe nimeni. si eu am crezut ca se exagereaza cu povestile pana am vazut smile.gif
m-am uitat mai de aproape la una din seringi si surpriza. nu mai avea acul. Unde sa fi fost acul oare? undeva langa, ma gandesc smile.gif

Deci...pe plaja ohmy.gif ...Doamne Andrei...vezi cand auzi stirile...te sperii putin...insa cand se si confirma...iti da fiori...sincer m-am speriat stiu ca nu ai nici o vina, e doar o sperietura...de mama mai rolleyes.gif ...si-ti multumesc...pentru informatie...muuult smile.gif
danna68
QUOTE(Andrei @ Jul 26 2008, 10:04 AM) *
cori80, esti o norocoasa smile.gif
Am fost acum cateva saptamani la costinesti si stiind povestea cu seringile pe plaja, am zis sa ma uit mai atent. Si bine am facut. Am vazut cel putin 3 seringi in 3 zile smile.gif

si sotul meu a gasit doua in Mamaia pe plaja aveau ce-i drept capac dar... unsure.gif
Andrei
super danna liwlol.gif . mi-i si imaginez, punand capace la seringi, dupa ce isi injecteaza. ce grija au de noi smile.gif
danna68
QUOTE(Andrei @ Jul 26 2008, 11:55 AM) *
super danna liwlol.gif . mi-i si imaginez, punand capace la seringi, dupa ce isi injecteaza. ce grija au de noi smile.gif

liwlol.gif mda dar orice copil ar fi tentat sa-l scoata, mare grija, mai bine le-ar pune in cosul de gunoi mad.gif
bia III
QUOTE(rux25 @ Jul 26 2008, 08:55 AM) *
Deci...pe plaja ohmy.gif ...Doamne Andrei...vezi cand auzi stirile...te sperii putin...insa cand se si confirma...iti da fiori...sincer m-am speriat stiu ca nu ai nici o vina, e doar o sperietura...de mama mai rolleyes.gif ...si-ti multumesc...pentru informatie...muuult smile.gif

da rux e adevarat mai bine sa fim avertizati decit sa se intimple cazuri...... si a mai anuntat in mare unde erau copiii un barbat de 40 de ani a intrat in mare si a spalat caii cu detersiv de vase este iesit din comun dar adevarat.
ruxy
QUOTE(bia III @ Jul 26 2008, 12:31 PM) *
da rux e adevarat mai bine sa fim avertizati decit sa se intimple cazuri...... si a mai anuntat in mare unde erau copiii un barbat de 40 de ani a intrat in mare si a spalat caii cu detersiv de vase este iesit din comun dar adevarat.

Asa e Bia partners.gif
cori80
Ce sa mai la deal la vale suntem necivilizati si cateodata politia care e trimisa in deplasare in loc sa isi faca datoria are alte ocupatii . Pai daca pe plaja aia unde s-au dus aia cu caii sa ii spele erau si straini pai ne rad astia si cu ... Bine ca in mare intra oricine si orice dar totusi cand stii ca a intrat ala cu calul parca te iau fiorii. Eu am fost in Sicilia pe o plaja care nu era folosita la turism dar veneau ff multe persoane ca sa faca plaja si sa intre in mare dar va spun nu am vazut nici un bidon aruncat sau alte pungi era un cos mare de gunoi si acolo erau toate gunoaiele nu ca la noi pluteau pungile in apa ca am crezut ca sunt meduze , mai avem mult de invatat.
ruxy
Am plecat prin agentie cu bilet ...la Neptun...hotel Cocor....de 4 stele...conditiile erau foarte bune, am mai stat acolo cu patru ani in urma....asternuturile se schimbau la trei zile, prosoapele la cerere, era foarte curat si moderna aranjata camera, liniste, nu aveam nici o discoteca pe aproape sa fim deranjati, micul dejun stil bufet suedez, foarte bogat( omleta, crenvusti, branza de doua feluri, rosii, castraveti, salata, mezeluri de 5 feluri, paine de patru feluri, prajitor la discretie, fructe, lapte, fulgi, ceaiuri Lipton, gemuri, nutella,chec) servirea ireprosabila...cornurile cu vanilie se terminau destul de repede( era bataie pe ele rolleyes.gif )...daca ajungeai mai tarziu de 9...aveai sansa sa nu mai gasesti...ospatarii zambitori si prietenosi...
Hotelul avea internet ,piscina si terasa-bar...piscina cu apa curata, sezlonguri...si servire foarte buna rolleyes.gif ...am avut numai mic dejun inclus, deci la pranz aveam posibilitatea sa mancam unde vrem...la restaurantul hotelului, se manca excelent atat la pranz cat si seara...mai aveam o terasa Ciresica foarte aproape de hotel, stil traditional, cu mancare foarte buna si atmosfera placuta, seara program folcloric, o gradina frumoasa...
Plaja era curata, destul de aglomerata, pana in dreptul hotelului Amfiteatru, de unde devenea...pustie...
Pe plaja existau doua terase, cu mancare buna si destul de frumos amenajate...
Seara, ieseam in plimbare in Neptun...pe masura ce intrai spre mijlocul statiunii se aglomera foarte tare...in zona de plimbare...gaseai de toate magazine, floricele caramel , clatite...nu am mancat in alta parte de zona decat intr-o seara la terasa Mama Mia, cu specific de peste de toate felurile...si foarte bun rolleyes.gif ...terasa cam in dreptul hotelului Arad...
Recomand hotelul pentru familile cu copii...ce vor sa stea destul de linistite...hotelul este foarte aproape de plaja...majoritatea turistilor erau familii cu copii...
Se poate si la noi... wub.gif smile.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.