Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Torturile Mele
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog MIMI76
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
MIMI76
TORT MR.MUSCOLO

-Blat cacao,insiropat cu sirop de ciocolata si mousse de ciocolata
-imbracat in pasta de zahar




livya
QUOTE(MIMI76 @ Aug 5 2009, 05:56 PM) *
TORT MR.MUSCOLO

-Blat cacao,insiropat cu sirop de ciocolata si mousse de ciocolata
-imbracat in pasta de zahar



ceva de la mimi ,numai frumos poate sa fie,esti superrrrrrrrrrrrr dulce cu torturile tale faine... tzuc.gif yami.gif notworthy.gif notworthy.gif
MIMI76
QUOTE(livya @ Aug 5 2009, 06:59 PM) *
ceva de la mimi ,numai frumos poate sa fie,esti superrrrrrrrrrrrr dulce cu torturile tale faine... tzuc.gif yami.gif notworthy.gif notworthy.gif

Ha,ha...Livyuta,esti tare draguta!Te pup dulce! tzuc.gif
MIMI76
TORT MINGE



Mih@ela
QUOTE(MIMI76 @ Aug 13 2009, 10:53 PM) *
TORT MINGE




L-am admirat si in alt topic... rolleyes.gif Extraordinar!! eusa_clap.gif hi.gif floare2.gif
MIMI76
TORT IOANA





MIMI76
QUOTE(Mih@ela @ Aug 13 2009, 11:58 PM) *
L-am admirat si in alt topic... rolleyes.gif Extraordinar!! eusa_clap.gif hi.gif floare2.gif

Mihaela,multumesc,ma bucur ca-ti place!
MIMI76
Intr-o zi,trei torturi-acelasi blat,aceeasi crema(ganache),dar ornate diferit ,dupa prefetinte.





adrianaO
QUOTE(MIMI76 @ Aug 3 2009, 11:39 AM) *
TORT CU MOUSSE DE CIOCOLATA AMARUIE


vai mimi...torturile tale...chinul vietii mele liwlol.gif
IUBESC ciocolata amaruie!
MIMI76
QUOTE(adrianaO @ Aug 16 2009, 11:37 PM) *
vai mimi...torturile tale...chinul vietii mele liwlol.gif
IUBESC ciocolata amaruie!

te pup!si eu iubesc cioco amaruie!
bendisartemis
MIMI76
QUOTE(bendisartemis @ Aug 18 2009, 05:12 PM) *

esti draguta! trandafir.gif
MIMI76
TORT VAPOR





MIMI76
TORT CASTEL CU PRINTESA



adela72
QUOTE(MIMI76 @ Aug 16 2009, 01:05 PM) *
Intr-o zi,trei torturi-acelasi blat,aceeasi crema(ganache),dar ornate diferit ,dupa prefetinte.








SUPER TORTURILE, SUPER DECORATE....FELICITARI!!! floare2.gif AM SI EU 2 INTREBARIA;
1. CUM INTINZI FRISCA ASA BINE( CU CE) FARA SA SE CUNOASCA VREO DUNGA???
2. DIN CE FACI TRANDAFIRII???
MULTUMESC!!!
n.dolls
rolleyes.gif vai draga mea mimi,esti minunata.Am vazut ca decorezi tot felul de torturi faci din ceva mic o imensa splendoare...de la flori,floricele.gandacei si masinute,terenuri de fotbal si numi mai aduc aminte ce ai mai facut ca ai facut foarte multe,acum as avea si eu o mare rugaminte la tine.Acum sant in italia si stau cu un musulman super tipul anima1.gif as vrea sai fac o surpriza ca urmeaza ziua lui de nastere,....daca e posibil sa creezi un tort cu un print arab. Eu nu voi fii in stare sal fac dar ii voi arata pe forum.ce zici crezi ca mai putea face fericita??? pray.gif si mai scriu si o dedicatie mica mica.... CON TUTTOL CUORE PER LEMMOU KHALLIL,E NON SCORDARTI CHE TI NHEMBEK. UN BACIO NIKO....e posibil sa faci asa ceva te rog. pe 30 august e ziua lui.
TESYMO
QUOTE(MIMI76 @ Aug 23 2009, 12:30 PM) *
TORT VAPOR

foarte frumos eusa_clap.gif ..si gustos banuiesc smile.gif yami.gif
ingerasu
mimi, eu ma imbolnavesc cand vad torturile , arata superb,bravo esti o adevarata gospodina si o maestra in decoratii floare2.gif
delala

Ce pacat ca nu stai in acelasi oras cu mine ca sigur apelam la tine ca ii faci lui Rares tortul pentru un anisor. Sunt superbe torturile tale si bineinteles gustoase.
vasi
fara cuvinte......bravo.....
MIMI76
QUOTE(adela72 @ Aug 23 2009, 12:48 PM) *
SUPER TORTURILE, SUPER DECORATE....FELICITARI!!! floare2.gif AM SI EU 2 INTREBARIA;
1. CUM INTINZI FRISCA ASA BINE( CU CE) FARA SA SE CUNOASCA VREO DUNGA???
2. DIN CE FACI TRANDAFIRII???
MULTUMESC!!!

Adela,multumesc!
Frisca o intind cu un cutit cu lama lunga,stres in permanenta de surplus.
Trandafirii ii fac din pasta de zahar sau lapte praf.
MIMI76
QUOTE(n.dolls @ Aug 23 2009, 11:41 PM) *
rolleyes.gif vai draga mea mimi,esti minunata.Am vazut ca decorezi tot felul de torturi faci din ceva mic o imensa splendoare...de la flori,floricele.gandacei si masinute,terenuri de fotbal si numi mai aduc aminte ce ai mai facut ca ai facut foarte multe,acum as avea si eu o mare rugaminte la tine.Acum sant in italia si stau cu un musulman super tipul anima1.gif as vrea sai fac o surpriza ca urmeaza ziua lui de nastere,....daca e posibil sa creezi un tort cu un print arab. Eu nu voi fii in stare sal fac dar ii voi arata pe forum.ce zici crezi ca mai putea face fericita??? pray.gif si mai scriu si o dedicatie mica mica.... CON TUTTOL CUORE PER LEMMOU KHALLIL,E NON SCORDARTI CHE TI NHEMBEK. UN BACIO NIKO....e posibil sa faci asa ceva te rog. pe 30 august e ziua lui.

Draga mea,imi pare rau ca nu am putut vedea mesajul pana acum,am lipsit de pe forum cam mult!Poate cu alta ocazie,te pot ajuta!
MIMI76
QUOTE(TESYMO @ Aug 24 2009, 04:46 PM) *
foarte frumos eusa_clap.gif ..si gustos banuiesc smile.gif yami.gif

multumesc!Cel care l-a primit,a fost incantat si de aspect,dar si de gust.
MIMI76
QUOTE(ingerasu @ Aug 25 2009, 09:47 AM) *
mimi, eu ma imbolnavesc cand vad torturile , arata superb,bravo esti o adevarata gospodina si o maestra in decoratii floare2.gif

te pup!
MIMI76
QUOTE(delala @ Aug 28 2009, 01:50 AM) *
Ce pacat ca nu stai in acelasi oras cu mine ca sigur apelam la tine ca ii faci lui Rares tortul pentru un anisor. Sunt superbe torturile tale si bineinteles gustoase.

Adevarul e ca-i distanta mare intre noi.Daca erai mai aproape,nu se punea problema!
MIMI76
QUOTE(vasi @ Aug 28 2009, 12:40 PM) *
fara cuvinte......bravo.....

multumesc,vasi!
MIMI76
Chiar daca am lipsit de pe forum,nu am stat degeaba floare2.gif

MIMI76
pt un tanar domn

MIMI76
pt nepotica mea,care a implinit 14 ani

MIMI76


livya
foarte frumoase torturi.... yami.gif yami.gif trandafir.gif
mireela
QUOTE(MIMI76 @ Sep 11 2009, 11:20 AM) *
Chiar daca am lipsit de pe forum,nu am stat degeaba floare2.gif




QUOTE(MIMI76 @ Sep 11 2009, 11:22 AM) *
pt nepotica mea,care a implinit 14 ani




QUOTE(MIMI76 @ Sep 14 2009, 05:37 PM) *

Vai, Mimi, ce minuni ies din mainile tale. Mi-ai dat si mie curaj sa incerc. Am facut deja unul de incercare. A iesit extraordinar de bun. A fost parerea celor care l-au mancat. Abia am prins si eu 2 feliute.
Problema e ca vreau sa fac blatul mai mare si nu vreau sa gresesc cu ceva. Acum am facut unul din 6 oua. Crezi ca daca il fac din 10 oua, respectand binenteles proportiile la faina si zahar, sunt sanse sa nu-mi iasa? Pe primul l-am tinut 45 de minute la 180 de grade si a iesit perfect. Mi-e teama sa nu iasa tortul prea mic daca il fac tot din 6 oua. Vreau sa-l fac pt motul puiului meu.
mirela _bz
QUOTE(MIMI76 @ Aug 23 2009, 12:31 PM) *
TORT CASTEL CU PRINTESA




mimiiiiiiii imi dai si mie detalii despre minunea asta de tort ? pe 23 e ziua lu fimea face un anisor !!! te rooog !!!
esti minunata ! chiar esti !
mireela
Mimi iti multumesc mult! Am reusit sa-i fac puiului meu un tort de care sunt foarte incantata.
mireela
Am mai incercat si un tort diplomat
marimaria
QUOTE(mireela @ Sep 27 2009, 12:20 AM) *

hi.gif hi.gif hi.gif
SHANA
te rog sa ma ajuti cu un sfat - peste ceva timp va fi ziua tatalui meu si are multi invitati. te rog sa imi scri cateva retete de prajituri mai estetice(si bune la gust daca se poate) pe care sa pot sa le fac si ceva crema pentru tort care sa nu fie cu frisca sau cu ciocolata(ceva cu nuca sau alune sau altceva) iti multumesc anticipat pentru ajutor
perla163
QUOTE(MIMI76 @ Aug 3 2009, 10:39 AM) *
TORT CU MOUSSE DE CIOCOLATA AMARUIE







SI O FELIUTA


mimiiiiiiiii-------ajuta-ma te rog cu reteta acestui tort!!!!!!! e minunat si vreau sa-l incerc.,maine avem aniversarea casatoriei!!!!!! pupici trandafir.gif
MIMI76
QUOTE(perla163 @ Oct 20 2009, 05:10 PM) *
mimiiiiiiiii-------ajuta-ma te rog cu reteta acestui tort!!!!!!! e minunat si vreau sa-l incerc.,maine avem aniversarea casatoriei!!!!!! pupici trandafir.gif

BLAT-din pandispan de cacao(4 oua)
CREMA
-250ml frisca lichida se pun la BM
-se adauga 400g ciocolata amaruie,rupta bucatele
-se amesteca bine pana se topeste ciocolata
-se da de pe foc si se adauga 10g gelatina hidratata in cateva linguri de apa
-cand s-a racit compozitia,se amesteca cu 250g frisca batuta bat.
Se taie blatul in doua,se pune baza,se insiropeaza cu siropul dorit,se pune crema se da la rece putin,iar deasupra cealalta felie de blat insiropata.Se da la rece.
A se folosi tava cu inel detasabil.
perla163
QUOTE(MIMI76 @ Oct 20 2009, 06:13 PM) *
BLAT-din pandispan de cacao(4 oua)
CREMA
-250ml frisca lichida se pun la BM
-se adauga 400g ciocolata amaruie,rupta bucatele
-se amesteca bine pana se topeste ciocolata
-se da de pe foc si se adauga 10g gelatina hidratata in cateva linguri de apa
-cand s-a racit compozitia,se amesteca cu 250g frisca batuta bat.
Se taie blatul in doua,se pune baza,se insiropeaza cu siropul dorit,se pune crema se da la rece putin,iar deasupra cealalta felie de blat insiropata.Se da la rece.
A se folosi tava cu inel detasabil.

MERSI MULT ESTI O SCUMPA,EU TOTUSI AM FACUT CREMA T GANACHE I MI-A IESIT PREA DULCE,CRED CA DATA VIITOARE VOI PUNE MAI PUTINA CIOC(AM PUS 400G FRISCA SI 400 G CIOC) .pupik si o sa incerc cat de curnd crem de mai sus!!!!!!!! trandafir.gif
MIMI76
Doamneeee,de cand nu am mai intrat aici!Trebuie sa-mi revin si sa revin,ca am o multime de torturi sa va arat!
Mirela,cu intarziere,te felicit draga mea,ai reusit sa faci torturi ffff frumoase!
MIMI76
deci......




MIMI76





MIMI76






MIMI76




MIMI76




MIMI76





MIMI76




manu1981
QUOTE(MIMI76 @ Dec 11 2009, 12:25 PM) *


Foarte frumoase torturile, sunt decorate super, cred ca si la gust sunt foarte bune yami.gif
Cum faci sa imbraci tortul cu pasta de zahar asa frumos fara sa aiba nicio cuta? anima1.gif
Tania_25
Ce torturi frumoase ai facut Mimi......... notworthy.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.