Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Petrecere Pentru Bebei
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Bucatarie - idei de la mamici la mamici
ramonika
fetelor dati-mi o idee, vreau sa le fac bebeilor mei o petrecere mai deosebita, baiatul, al mare implineste pe 23 august 2 ani, iar fata, ai mica, cum ii zicem noi, pe 25 august 1 an, deci, sa ii impacam pe amandoi, dar si scapam si noi mai usor la buzunar rolleyes.gif le facem ziua pe 24, ca tot cade sambata,la amandoi odata. dar vreau ceva original, frumusel, si de bun gust, si dak se poate cu un buget limitat blush.gif asa ca astept idei, cat mai repede, ca se apropie data! voi ce ati facut pentru ziua bebeilor vostri frumos?
IULIA72
QUOTE(ramonika @ Jul 3 2008, 10:59 AM) *
fetelor dati-mi o idee, vreau sa le fac bebeilor mei o petrecere mai deosebita, baiatul, al mare implineste pe 23 august 2 ani, iar fata, ai mica, cum ii zicem noi, pe 25 august 1 an, deci, sa ii impacam pe amandoi, dar si scapam si noi mai usor la buzunar rolleyes.gif le facem ziua pe 24, ca tot cade sambata,la amandoi odata. dar vreau ceva original, frumusel, si de bun gust, si dak se poate cu un buget limitat blush.gif asa ca astept idei, cat mai repede, ca se apropie data! voi ce ati facut pentru ziua bebeilor vostri frumos?


Sa/ti traiasca leutzii, sa fie sanatosi si norocosi !!!
Spune-ne intai cam ce invitati aveti, adica cati adulti, cati copii si in functie de asta ne vin idei !!

Ca sa scapi mai ieftin, poti face pizza si dulciuri, tort bineanteles, (dar depinde daca cei mici mananca pizza)!
ramonika
pai o sa fim multisori. cam 10 copii si vreo 15 adulti, ne gandeam sa facem la un loc de joaca ceva, dar as vrea si ceva mai original. ar fi loc sa facem si la socrii ca au ditamai casa cu o curte mare, numai buna sa se joace copii si sa facem un gratar in curte. dar nu stim inca, asteptam sugestii
dyana
pai ramonika, daca te uiti prin topicurile adinei, vei gasi idei cum sa aranjezi curtea, pe la mimi76 - ce bunataturi ai putea gati, de la toia o sa aflti cam ce se mai poarta, de la georgeta23 ce jocuri sa te joci cu copii...daca rasfoiesti un pic pe aici, o sa gasesti o gramada de idei din care sa alegi ce iti va placea mai mult! distractie placuta! smile.gif
corina borsodi
QUOTE(ramonika @ Jul 3 2008, 10:59 AM) *
fetelor dati-mi o idee, vreau sa le fac bebeilor mei o petrecere mai deosebita, baiatul, al mare implineste pe 23 august 2 ani, iar fata, ai mica, cum ii zicem noi, pe 25 august 1 an, deci, sa ii impacam pe amandoi, dar si scapam si noi mai usor la buzunar rolleyes.gif le facem ziua pe 24, ca tot cade sambata,la amandoi odata. dar vreau ceva original, frumusel, si de bun gust, si dak se poate cu un buget limitat blush.gif asa ca astept idei, cat mai repede, ca se apropie data! voi ce ati facut pentru ziua bebeilor vostri frumos?

wub.gif partners.gif 9704.gif trandafir.gif trandafir.gif floare2.gif la multi ani piticilor tai...,ti-as putea da o idee daca nu o cunosti deja... eu am facut-o si copii au fost incantati de la mic la mare...:un anas...mai marisor,,,, il tai in jumatate partea care contine frunzele o impodobesti cu betisoare de frigarui...pe care tragi bucatele(cubulete... inimioare.......)de fructe proaspete(pepene rosu... caise nectarine... pepene galben ...mere banane... portocale... si partea ramasa din ananas taiata cubulete si ea)si poti sa mai pui si jeleuri moi cu arome de fructe... la urma urmei nu e costisitor sa sti si apare ca un arici haios frumos colorat...copiilor le surad aceste mici inventii...
bia III
la multi ani adoratilor tai copii poti faci un decor cu balonase si hirtie colorata pt a scrie la multi ani,un joc cu animalute (daca copii cunosc animale)se pun mai multe animalute si fiecare copil isi alege unul din ele se pun toate in miljloc precum si copii in cerc si se fura cite un animalut iar copii trb sa ghiceasca ce animalut lipseste iar ce animalut e ultimul ala cistiga bafta si petrecere frumoasa
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.