Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Branca Ursului
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Preconceptie si fertilitate
Pagini: 1, 2
cleo
salutari dragtelor!!!

n-am mai scris de ceva vreme pe sait, ca...........pur si simplu nu aveam ce sa zic...nou....referitor la statutul de viitoare mamica rolleyes.gif sperante,in schimb, si iar sperante....cum vad ca se intampla cu fiecare dintre voi...
acum va scriu insa, sa va intreb daca stiti cumva ,ceva de planta asta -minune -Branca Ursului, a avut cineva succese cu ea?
cleo
QUOTE(cleo @ Jun 19 2008, 08:34 PM) *
salutari dragtelor!!!

n-am mai scris de ceva vreme pe sait, ca...........pur si simplu nu aveam ce sa zic...nou....referitor la statutul de viitoare mamica rolleyes.gif sperante,in schimb, si iar sperante....cum vad ca se intampla cu fiecare dintre voi...
acum va scriu insa, sa va intreb daca stiti cumva ,ceva de planta asta -minune -Branca Ursului, a avut cineva succese cu ea?

Eu de ex., am luat cam dupa capul meu, la recomandarea farmacistelor de la naturiste;mi-au recomandat-o de peste tot...asa ca eu m-am coformat si am luat-o cam de vreo luna...
Chestia e ca duminica trecuta trebuia sa-mi vina CM, dar nu m-am impacientat f tare,ca am mai avut dereglari/intarzieri inainte,si am facut un tratam.cu Duphaston,3 luni ,la incep.lui 2008; acu' se pare ca s-a reglat,pana in luna mai,dar uite ca in iunie iar face figuri....
Sa fie faimoasa planta cea care m-a "dereglat" in loc sa ma" regleze", sau sa fie jucaus.gif ,in cea mai fericita situatie????
Asta ma framanta pe mine zilele astea!!!
va pup si ma gandesc la voi, fetelor! Cu drag, Cleo oFloare1.gif
diutza
QUOTE(cleo @ Jun 19 2008, 09:39 PM) *
Eu de ex., am luat cam dupa capul meu, la recomandarea farmacistelor de la naturiste;mi-au recomandat-o de peste tot...asa ca eu m-am coformat si am luat-o cam de vreo luna...
Chestia e ca duminica trecuta trebuia sa-mi vina CM, dar nu m-am impacientat f tare,ca am mai avut dereglari/intarzieri inainte,si am facut un tratam.cu Duphaston,3 luni ,la incep.lui 2008; acu' se pare ca s-a reglat,pana in luna mai,dar uite ca in iunie iar face figuri....
Sa fie faimoasa planta cea care m-a "dereglat" in loc sa ma" regleze", sau sa fie jucaus.gif ,in cea mai fericita situatie????
Asta ma framanta pe mine zilele astea!!!
va pup si ma gandesc la voi, fetelor! Cu drag, Cleo oFloare1.gif

Dragutza, tot ce poti sa faci e sa astepti sa ai 10 zile de intarziere si sa faci un test.
Intre timp ar fi bine sa intrerupi branca, pt ca, din ce-am mai citit eu pe ici-colo, nu-i face bine la bb, daca e sarcina.
Daca se reinstaleaza menstra, iei din nou..(asa ziceau cele care au luat...)
Alondra
Cum se ia branca ursului...

Tinctura de branca ursului

"Actiune: Extractele hidroalcoolice sunt obtinute prin preparare la rece si ca atare conserva excelent proprietatile terapeutice ale plantei. Dintre remediile din plante cu administrare orala extractele hidroalcoolice sunt cele mai usor si cel mai rapid de asimilat de catre organism, efectul terapeutic instalandu-se in timp scurt.

Indicatii: Impotenta hormonala si vasculara, sterilitate masculina. Adjuvant boli venerice (gonoree, sifilis, chlamidya, etc.), anexita, metroanexita. Amenoree, sterilitate feminina, frigiditate, menopauza prematura. Digestie dificila, balonari frecvente, insotite de colici, insuficienta renala.

Atentie: Tratamentul cu Branca Ursului se mentine minim o luna; pentru afectiunile cronice minim 3 luni. Planta este contraindicata femeilor gravide.

Compozitie: Tinctura de Branca Ursului

Continut: 50 ml

Mod de administrare: Se ia de regula 1 lingurita de tinctura diluata in 100 ml de apa, de 3-4 ori pe zi. Exceptie fac cazurile in care aportul masiv de lichide in organism este contraindicat." (rux25)
Alondra
Branca Ursului-capsule

Actiune: Planta contine furo-cumarine, este in curs de cercetare. In medicina populara este utilizata in caz de hipertensiune, insuficienta renala, epilepsie, rheumatism, dureri de cap, impotenta, sterilitate, frigiditate, menopauza premature, anexita, metroanexita, raceli frecvente.

Compozitie: Heracleum spondylium herba

Continut: 60 de capsule

Mod de administrare: 1-2 capsule de 3 ori pe zi, timp de 20 de zile, se face o pauza de 3 zile si tratamentul se reia. Se foloseste cu prudenta in caz de afectiuni ale prostatei.
Danutza_rge
eu am luat pt ca verisoara mea a ramas insarcinata cu asa ceva si am luat si eu vre-o 3 luni si a dat rezultate si al mine bananab.gif bananab.gif bananab.gif
Csilla
Serios??? Na maine ma duc sa iau si eu! nu mai stau nicio clipa!! Si eu vreau!!! Mersi mult! va pup!! bananab.gif bananab.gif bananab.gif
saeedelena
buna fetelor
sa va spun pe scurt povestea mea: 1993 cezariana - copilul a decedat la 24 de ore dupa nastere,<<<1997 mica cezariana avort spontan 6 luni<>>>>>2008 decembrie aud despre branca ursului tinctura.cumpar si iau exact cum scrie pe prospect.prima luna nimic.a doua luna ianuarie 2009 iau dar doar cand imi aduc aminte branca ursulu!!iintarziere cm 6 zile.fuga la farmacie si cumpar test barza.----pozitiv !!!!!!!!! nu cred si fuga la alta farmacie si cumpar sure check --------pozitiv,....!!!!!!!fuga iar la farmacie si cumpar alt sure check si asta tot pozitiv -2 liniute rosiiiiiiiiiiiiiiii acum stau ca hipnotizata si nu stiu ce sa cred!dupa 12 ani???????????voi ce parere aveti? branca ursului este de vina oFloare1.gif
danna68
QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 12:36 AM) *
buna fetelor
sa va spun pe scurt povestea mea: 1993 cezariana - copilul a decedat la 24 de ore dupa nastere,<<<1997 mica cezariana avort spontan 6 luni<>>>>>2008 decembrie aud despre branca ursului tinctura.cumpar si iau exact cum scrie pe prospect.prima luna nimic.a doua luna ianuarie 2009 iau dar doar cand imi aduc aminte branca ursulu!!iintarziere cm 6 zile.fuga la farmacie si cumpar test barza.----pozitiv !!!!!!!!! nu cred si fuga la alta farmacie si cumpar sure check --------pozitiv,....!!!!!!!fuga iar la farmacie si cumpar alt sure check si asta tot pozitiv -2 liniute rosiiiiiiiiiiiiiiii acum stau ca hipnotizata si nu stiu ce sa cred!dupa 12 ani???????????voi ce parere aveti? branca ursului este de vina oFloare1.gif

eu zic ca de cele mai multe ori DD , ai fost incercata prea mult si te rasplateste acum ... eu dupa 12 am ramas gravida, fara nimic, desi era imposibil asa ceva ... am facut tratament pana la 35 de ani ... si m-am oprit ... eram sigura ca nu va mai fi nimic ... insa dupa aproape 4 ani de la tratament, am ramas gravida ... asa ca minuni exista in fiecare zi ... sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc floare2.gif
tare trista povestea ta ... sad.gif ... insa ai o sansa minunata ... vei fi mamica gravida.gif tzuc.gif
dyanp
Eu am folosit branca ursului si a rezolvat multe inclusiv....bebe. Eu am luat 3 luni si apoi am facut pauza, cum scrie pe prospect, si in pauza.....s-a intamplat. Pe langa faptul ca este specific pt aparatul genital, este si adjuvant in tratamentul medicamentos pe aceleasi probleme. Luati numai cum scrie pe prospect si....succes.
saeedelena
QUOTE(danna68 @ Jan 23 2009, 02:40 AM) *
eu zic ca de cele mai multe ori DD , ai fost incercata prea mult si te rasplateste acum ... eu dupa 12 am ramas gravida, fara nimic, desi era imposibil asa ceva ... am facut tratament pana la 35 de ani ... si m-am oprit ... eram sigura ca nu va mai fi nimic ... insa dupa aproape 4 ani de la tratament, am ramas gravida ... asa ca minuni exista in fiecare zi ... sarcina usoara si un bebe sanatos iti doresc floare2.gif
tare trista povestea ta ... sad.gif ... insa ai o sansa minunata ... vei fi mamica gravida.gif tzuc.gif

mamica sunt deja caci am infiat o fetita in 2005 si pot spune ca sunt implinita.dar nu ma mai asteptam sa mai raman insarcinata cu toate ca speram din tot sufletul intr-o minune!vineri 30 ianuarie am programare la dr.raica si sper sa fie totul ok!pofta de mancare nu am si ma dor sanii rau!altceva nimic!doamne ajuta ! notworthy.gif
pustiks
QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 07:34 PM) *
mamica sunt deja caci am infiat o fetita in 2005 si pot spune ca sunt implinita.dar nu ma mai asteptam sa mai raman insarcinata cu toate ca speram din tot sufletul intr-o minune!vineri 30 ianuarie am programare la dr.raica si sper sa fie totul ok!pofta de mancare nu am si ma dor sanii rau!altceva nimic!doamne ajuta ! notworthy.gif

Vreau sa te felicit si pt burtica, dar si pt gestul pe care l-ati facut cand ati adoptat. Pareti foarte tineri, iar fetita voastra e o adevarat printesa. Sa va traiasca si sa fiti fericiti, mai ales acum ca veti fi 4. Sarcina usoara si fara probleme in continuare! trandafir.gif
Gandacica
QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 05:34 PM) *
mamica sunt deja caci am infiat o fetita in 2005 si pot spune ca sunt implinita.dar nu ma mai asteptam sa mai raman insarcinata cu toate ca speram din tot sufletul intr-o minune!vineri 30 ianuarie am programare la dr.raica si sper sa fie totul ok!pofta de mancare nu am si ma dor sanii rau!altceva nimic!doamne ajuta ! notworthy.gif


Felicitari ! Minunat gest !
Saya
QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 07:34 PM) *
mamica sunt deja caci am infiat o fetita in 2005 si pot spune ca sunt implinita.dar nu ma mai asteptam sa mai raman insarcinata cu toate ca speram din tot sufletul intr-o minune!vineri 30 ianuarie am programare la dr.raica si sper sa fie totul ok!pofta de mancare nu am si ma dor sanii rau!altceva nimic!doamne ajuta ! notworthy.gif

Buna am ramas uimita la ce ai scris tu aici!foarte frumos din partea voastra,este un gest de laudat si DD te-a rasplatit pentru asta,cu toate ca as vrea sa cred ca si branca ursului a fost folositoare,nu de alta dar si eu iau acum si sper sa-mi ajute daca nu cu bebe macar pentru problemede genul anexita,raceala etc....multa sanatate si o viata ccu cat mai multe bucurii! tzuc.gif Nastere usoara!
Saya
QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 07:34 PM) *
mamica sunt deja caci am infiat o fetita in 2005 si pot spune ca sunt implinita.dar nu ma mai asteptam sa mai raman insarcinata cu toate ca speram din tot sufletul intr-o minune!vineri 30 ianuarie am programare la dr.raica si sper sa fie totul ok!pofta de mancare nu am si ma dor sanii rau!altceva nimic!doamne ajuta ! notworthy.gif

Buna am ramas uimita la ce ai scris tu aici!foarte frumos din partea voastra,este un gest de laudat si DD te-a rasplatit pentru asta,cu toate ca as vrea sa cred ca si branca ursului a fost folositoare,nu de alta dar si eu iau acum si sper sa-mi ajute daca nu cu bebe macar pentru problemede genul anexita,raceala etc....multa sanatate si o viata ccu cat mai multe bucurii! tzuc.gif Nastere usoara!
pufy
Buna ziua fetele
Si noi folosim branca ursului ,mai exact sotul meu.Avea un nr scazut de spermatozoizi adina 1,2 mil /ml dupa o luna 8 mil ,am afcut un fiv cu nr acela de 8 mil si a esuat dar nu din cauza spermatozoizilor,am avut o recolta desctul de buna .Acum am facut o pauza pana sa incepem fiv nr 2 ,sotul meu a continuat sa ia branca in tot acest timp si acum sunt un pic pe ganduri pt ca trebuia sa-mi vina pe 12 luna asta si nici azi nu a venit.O sa fac test si va tin la curent
ninina
QUOTE(pufy @ Feb 20 2009, 04:49 PM) *
Buna ziua fetele
Si noi folosim branca ursului ,mai exact sotul meu.Avea un nr scazut de spermatozoizi adina 1,2 mil /ml dupa o luna 8 mil ,am afcut un fiv cu nr acela de 8 mil si a esuat dar nu din cauza spermatozoizilor,am avut o recolta desctul de buna .Acum am facut o pauza pana sa incepem fiv nr 2 ,sotul meu a continuat sa ia branca in tot acest timp si acum sunt un pic pe ganduri pt ca trebuia sa-mi vina pe 12 luna asta si nici azi nu a venit.O sa fac test si va tin la curent

Waw poate ne aduci vesti bune....te asteptam cu rezultatul testului...sa te ajute DD sa fie asa cum doreste inimioara ta... trandafir.gif
Gandacica
QUOTE(pufy @ Feb 20 2009, 12:49 PM) *
Buna ziua fetele
Si noi folosim branca ursului ,mai exact sotul meu.Avea un nr scazut de spermatozoizi adina 1,2 mil /ml dupa o luna 8 mil ,am afcut un fiv cu nr acela de 8 mil si a esuat dar nu din cauza spermatozoizilor,am avut o recolta desctul de buna .Acum am facut o pauza pana sa incepem fiv nr 2 ,sotul meu a continuat sa ia branca in tot acest timp si acum sunt un pic pe ganduri pt ca trebuia sa-mi vina pe 12 luna asta si nici azi nu a venit.O sa fac test si va tin la curent


Poate s-a intamplat minunea ! Doamne ajutaaaa ! jucaus.gif Sa ne spui noutatile rolleyes.gif
saeedelena
multumim ptr vorbele frumoase fetelor si va uram si noi sa fiti sanatoase si fericite si 2 liniute celor ce isi doresc!
minunea mea Andreea are 3 anisori si 4 luni! este cu noi de cand avea 5 zile si ne-a umplut sufletele de bucurie!
burtica creste nu avem probleme si speram sa nu avem nici de acum inainte!va pupacim pe toate si speram ca branca ursului sa va aduca ce ne-a adus noua! barza2.gif trandafir.gif
anastasia80
Felicitari celor care au ramas si bafta celor care incearca. Stiu cat de arzatoare este aceasta dorinta, de a deveni MAMA pt. ca si eu m-am chinuit 1 an si jumatate. Dar pana la urma am reusit, ceea ce va doresc si voua din tot sufletul. Totul e sa nu stati stresate, sa nu stati cu gandul numai la asta. Eu ajunsesem sa ma gandesc de fiecare data cand aveam contact sexual cu sotul:"poate de data asta raman". Pana anul trecut cand am fost in concediu la mare SI S-A INTAMPLAT MINUNEA.
BAFTA MULTA SI REVIN CA SA CITESC NUMAI VESTI BUNE!!! O SA MA ROG PT. VOI. tzuc.gif pray.gif
Csilla
Asa este! sincer si eu tot la asta ma gandeam...pana acum 2 luni dar am zis...fie ce o fi...nu ma mai stresez! Oricum speram sa se intample minunea cat mai repede si sa sti ca si noi planuim o escapada asa pe august...pama atunci munca, munca si iar munca. Strs, nervi si agitatie...cum sa se intample in astfel de conditii? Oricum speranta moare ultima! Pupici mamicilor si celor care inca spera!
crissamea
Am luat branca ursului timp de 3 luni eu si sotul meu- de 3 ori pe zi inainte cu 30 min de masa (cate o lingurita in 100 ml apa-parca) si minune,dupa 3 ani de chin am ramas insarcinata
lari
QUOTE(saeedelena @ Jan 23 2009, 01:36 AM) *
buna fetelor
sa va spun pe scurt povestea mea: 1993 cezariana - copilul a decedat la 24 de ore dupa nastere,<<<1997 mica cezariana avort spontan 6 luni<>>>>>2008 decembrie aud despre branca ursului tinctura.cumpar si iau exact cum scrie pe prospect.prima luna nimic.a doua luna ianuarie 2009 iau dar doar cand imi aduc aminte branca ursulu!!iintarziere cm 6 zile.fuga la farmacie si cumpar test barza.----pozitiv !!!!!!!!! nu cred si fuga la alta farmacie si cumpar sure check --------pozitiv,....!!!!!!!fuga iar la farmacie si cumpar alt sure check si asta tot pozitiv -2 liniute rosiiiiiiiiiiiiiiii acum stau ca hipnotizata si nu stiu ce sa cred!dupa 12 ani???????????voi ce parere aveti? branca ursului este de vina oFloare1.gif

eu tot nu inteleg...pana la urma se ia doar pana la ovulatie sau o luna intreaga fara intrerupere? si daca ramai gravida tocmai luna in care incepi sa iei/ parca era contraindicat la gravide...ajuuutoooor...vreau si eu un bebe...
lari
QUOTE(crissamea @ Jun 18 2009, 01:53 PM) *
Am luat branca ursului timp de 3 luni eu si sotul meu- de 3 ori pe zi inainte cu 30 min de masa (cate o lingurita in 100 ml apa-parca) si minune,dupa 3 ani de chin am ramas insarcinata

zilnic? aiti luat zilnic branca ursului?
crissamea
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:39 PM) *
zilnic? aiti luat zilnic branca ursului?

da zilnic,dar eu pana in a 14-a zi si sotul non stop
el avea o problema cu mititeii vreauBB.gif ,timpul de lichefiere era f mare,si cred ca asta l-a ajutat
lari
floare2.gif
QUOTE(crissamea @ Jun 18 2009, 10:42 PM) *
da zilnic,dar eu pana in a 14-a zi si sotul non stop
el avea o problema cu mititeii vreauBB.gif ,timpul de lichefiere era f mare,si cred ca asta l-a ajutat

floare2.gif
multumesc...sincer...
lari
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:45 PM) *
floare2.gif
floare2.gif
multumesc...sincer...

nu vreau sa stresez prea tare, dar ar trebui sa imi vina pe 25...simtome am cu duiumul, in special durerea asta mare de ovare...oare e bine sa incep sa iau de acum? sau sa astept sa imi apara menstruatia?
crissamea
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:45 PM) *
floare2.gif
floare2.gif
multumesc...sincer...

cu placere
eu in luna in care am ramas trageam la rame zilnic,mi-am facut teste de ovulatie,imi luam temperatura,am stat si cu cracii pe pereti dupa cate 2 ore,dar a iesit o minunatie de fetita,si culmea si ea sta cu picioarele in sus rolleyes.gif
lari
QUOTE(crissamea @ Jun 18 2009, 10:48 PM) *
cu placere
eu in luna in care am ramas trageam la rame zilnic,mi-am facut teste de ovulatie,imi luam temperatura,am stat si cu cracii pe pereti dupa cate 2 ore,dar a iesit o minunatie de fetita,si culmea si ea sta cu picioarele in sus rolleyes.gif

eu am incercat de toate...si in fiecare zi...si la doua zile...si nimic...poate nu ovulez...desi dureri am in ziua14...ca la menstruatie...si scurgeri...si totusi...bebe nu vrea...
crissamea
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:47 PM) *
nu vreau sa stresez prea tare, dar ar trebui sa imi vina pe 25...simtome am cu duiumul, in special durerea asta mare de ovare...oare e bine sa incep sa iau de acum? sau sa astept sa imi apara menstruatia?

nu ,nu lua acum,iei din prima zi pana in ziua 14.
simptomele astea nasoale le-am avut si eu,intepaturi in ovare si era bebe
lari
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:49 PM) *
eu am incercat de toate...si in fiecare zi...si la doua zile...si nimic...poate nu ovulez...desi dureri am i siua 14...ca la mnstruatie...si scurgeri...si totusi...bebe nu vrea...

sa-ti traiasca minunea...sa fie sanatoasa..si voi la fel...
crissamea
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:49 PM) *
eu am incercat de toate...si in fiecare zi...si la doua zile...si nimic...poate nu ovulez...desi dureri am i siua 14...ca la mnstruatie...si scurgeri...si totusi...bebe nu vrea...

eu imi facusem un calendar unde scriam tot,temp,testele de ovulatie pozitive,cand ne hatanam,etc,toate info
lari
QUOTE(crissamea @ Jun 18 2009, 10:50 PM) *
nu ,nu lua acum,iei din prima zi pana in ziua 14.
simptomele astea nasoale le-am avut si eu,intepaturi in ovare si era bebe

Doamne ajuta...doar ca nu prea am sperante...e aceeasi durere ca in fiecare luna de pana acum...desi il astept pe 25 stau deja cu tampoane preventiv...tot timpul am senzatia ca imi vine...
ok...o sa iau branca din prima zi...dar sotului o sa ii dau mai repede...macar sa ma linistesc psihic putin smile.gif
crissamea
da mi se cam luase de branca ,ce gust misto avea!!!!!!!
lari
QUOTE(crissamea @ Jun 18 2009, 10:52 PM) *
eu imi facusem un calendar unde scriam tot,temp,testele de ovulatie pozitive,cand ne hatanam,etc,toate info

stii ca zambesc? dar nu rad de tine...toate astea le fac si eu si credeam ca am luat-o razna...si eu am inceput sa cam programez totul, desi stiu ca nu e bine...ca ar trebui sa vina de la sine...sa nu mai stau stresata...si desi stiu prea bine toate astea, nu reusesc! sad.gif
lari
QUOTE(crissamea @ Jun 18 2009, 10:54 PM) *
da mi se cam luase de branca ,ce gust misto avea!!!!!!!

poate sa fie oricum, ca tot o iau...daca imi aduce bebe...
crissamea
QUOTE(lari @ Jun 18 2009, 10:56 PM) *
poate sa fie oricum, ca tot o iau...daca imi aduce bebe...

si eu aveam planificare de fufu,si in zilele cand nu planificasem nimic ziceam ca nu strica o partida in plus
iti doresc sa-ti indeplineasca Dumnezeu dorinta cat mai repede!
Raliu
[font="Palatino Linotype"][/font] Buna,sunt noua pe forum dar sper sa ne imprietenim cat mai rpd oFloare1.gif am si eu o intrebare,eu incerc de 2 luni sa raman insarcinata,inainte de astea 2 luni imi venea ciclu regulat dar de knd o facem neprotejat mi,a intarziat ambele luni cate 1 saptamana, intrebarea mea este : dupa cat timp ar tb sa inceo sa iau si eu miraculoasa branca ursului ? ar trebui sa ma panichez k nu am ramas insarcinata dupa primele 2 luni sau e normal,stiu k atunci knd iti doresti un BB foarte tare vine mai greu crybaby.gif daca pana in septembrie nu raman insarcinata ar trebui sa iau branca ursului, sper k nu v-am zapacit de tot cu ce am scris aici,am dat-o dintr-o intrebare in alta dar emotiile sunt de vina,va pup pe toate si sa auzim de bine tzuc.gif
Raliu
atept raspunsul vostru tzuc.gif
anca03
QUOTE(Raliu @ Jul 14 2009, 12:40 AM) *
[font="Palatino Linotype"][/font] Buna,sunt noua pe forum dar sper sa ne imprietenim cat mai rpd oFloare1.gif am si eu o intrebare,eu incerc de 2 luni sa raman insarcinata,inainte de astea 2 luni imi venea ciclu regulat dar de knd o facem neprotejat mi,a intarziat ambele luni cate 1 saptamana, intrebarea mea este : dupa cat timp ar tb sa inceo sa iau si eu miraculoasa branca ursului ? ar trebui sa ma panichez k nu am ramas insarcinata dupa primele 2 luni sau e normal,stiu k atunci knd iti doresti un BB foarte tare vine mai greu crybaby.gif daca pana in septembrie nu raman insarcinata ar trebui sa iau branca ursului, sper k nu v-am zapacit de tot cu ce am scris aici,am dat-o dintr-o intrebare in alta dar emotiile sunt de vina,va pup pe toate si sa auzim de bine tzuc.gif



sunt in aceeasi situatie ca si tine...am hotarat ca vrem un bebe luna trecuta si ne-am apucat de treaba..dar din pacate nu s-a prins...bineinteles ca am intrat in disperare, desi ar fi fost ideal sa se prinda din prima, si astefel am fost la plafar si mi-am luat si eu branca ursului si din prima zi de ciclu am inceput sa o iau...asa ca daca vezi ca nu se prinde nimic nici luna asta atunci linistita poti sa o iei si tu pt ca oricum am inteles ca nu strica....si am inteles ca regleaza si ciclul...
Raliu
QUOTE(anca03 @ Jul 14 2009, 03:29 PM) *
sunt in aceeasi situatie ca si tine...am hotarat ca vrem un bebe luna trecuta si ne-am apucat de treaba..dar din pacate nu s-a prins...bineinteles ca am intrat in disperare, desi ar fi fost ideal sa se prinda din prima, si astefel am fost la plafar si mi-am luat si eu branca ursului si din prima zi de ciclu am inceput sa o iau...asa ca daca vezi ca nu se prinde nimic nici luna asta atunci linistita poti sa o iei si tu pt ca oricum am inteles ca nu strica....si am inteles ca regleaza si ciclul...

ms mult pt raspuns anca,sunt fffff curioasa sa vedem dak prinde repede la tn notworthy.gif te astept cu vesti bune,eu pana in septembrie nu o iau,mai astept un pic cu toate k asteptarea asta ma ucideeeee crybaby.gif sper din suflet k luna viitoare sa spunem amandoua k suntem niste fericite viitoare mamici carut.gif sa auzim numei de bn,pup:tzuc:
anca03
QUOTE(Raliu @ Jul 15 2009, 04:15 PM) *
ms mult pt raspuns anca,sunt fffff curioasa sa vedem dak prinde repede la tn notworthy.gif te astept cu vesti bune,eu pana in septembrie nu o iau,mai astept un pic cu toate k asteptarea asta ma ucideeeee crybaby.gif sper din suflet k luna viitoare sa spunem amandoua k suntem niste fericite viitoare mamici carut.gif sa auzim numei de bn,pup:tzuc:



o sa vedem daca da rezultate asa de repede....am inteles ca deobicei cam dupa 2 luni da rezultate dar eu sper ca luna aceasta sa vin cu o veste buna.....pana atunci "iubiti-va mult".... partners.gif
Csilla
Dagele mel, nu vreau sa va descurajez dar poate ar fi bine sa fiti mai realiste...si noi incercam de 2 ani si am rfamas dar am avut ghinion...l-am pierdut...oricum sotul lui branca pastile si s-a prins abia dupa vreo 3-4 luni...acum incercam din nou...tretamentul il continua de vreo 3 luni si inca nu se arata nimic...va pup si sper sa fiti mai norocoasse ca mine!!
anca03
Dragele mele vad ca la mine a fost cu noroc...doar o luna de branca ursului si iata-ma insarcinata...nu stiu daca acesta a fost remediu sau asa a fost sa fie dar uite ca am ramas....deci eu va zic ca nu strica sa o luati....
sufletel6
QUOTE(anca03 @ Aug 13 2009, 02:42 PM) *
Dragele mele vad ca la mine a fost cu noroc...doar o luna de branca ursului si iata-ma insarcinata...nu stiu daca acesta a fost remediu sau asa a fost sa fie dar uite ca am ramas....deci eu va zic ca nu strica sa o luati....

Uauuuuu....felicitari anca!!!
Sa dea DD sa ai un bebe sanatos, voios si sa va bucurati de el jucaus.gif carut.gif
sufletel6
Pt fetele hipotensive, aveti grija fiindca branca ursului se pare ca scade tensiunea si trebuie combinata cu maghiran se pare

Pt interesate, articolul e aici
Florentina_C
Fetelor, dintre cele care ati folosit miraculaosa planta, care forma ati ales-o si a dat si rezultate? Ma refer, ati luat pastile, tinctura, pulber, ulei?? Sau pur si simplu nu conteaza forma?? anima1.gif V-am pupat pe toate. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Csilla
QUOTE(Florentina_C @ Aug 18 2009, 04:17 PM) *
Fetelor, dintre cele care ati folosit miraculaosa planta, care forma ati ales-o si a dat si rezultate? Ma refer, ati luat pastile, tinctura, pulber, ulei?? Sau pur si simplu nu conteaza forma?? anima1.gif V-am pupat pe toate. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Noi am luat pastile!! am inteles ca nu conteaza sub ce forma le iei...unele sunt mai usor de administrat ca celelalte dar tinctura este mai concentrata decat pastilele parca...
lili74lili
OARE SA FIE ATAT DE BUNA BRANCA URSULUI PENTRU A RAMANE INSARCINATA?EU SPER SA FIE ASA CA TARE IMI DORESC SA RAMAN INSARCINATA.MERSI MULT SI SPER SA FIE CU NOROC. VA MAI SCRIU.
anca03
QUOTE(Florentina_C @ Aug 18 2009, 04:17 PM) *
Fetelor, dintre cele care ati folosit miraculaosa planta, care forma ati ales-o si a dat si rezultate? Ma refer, ati luat pastile, tinctura, pulber, ulei?? Sau pur si simplu nu conteaza forma?? anima1.gif V-am pupat pe toate. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif



eu am luat tinctura...am inteles ca este cea mai concentrata...iti recomand sa iei tinctura de 3 ori pe zi cu o gura de suc sau apa ( are un gust mai nasol)...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.