Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Se Intampla Cu Preotii Din Ziua De Azi?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale
ALEXXA
Zilnic apar noi stiri in ziare la tv despre apreoti,preotese,calugari si alti asa zisi "slujitori"ai Domnului!Calugari gay,preotese ce pozeaza sexy,preoti care mint,se imbata,fac accidente,insala,abuzeaza minori,amageste lumea crestina doar cu scopul de a castiga bani!Sunt bulversata si foarte suparata in acelasi timp!Intradevar trebuie sa crezi in Dumnezeu asta e important dar nu mai pot privi preotii cu aceeasi ochi!Cum sa te mai spovedesti unui preot cand vezi atatea cazuri?Sa-i mai pupi si mana...??????In nici un caz!Sunt revoltata si poate gresesc si ii bag pe toti in aceeasi oala dar nu stiu daca o sa imi mai pot schimba parerea!Voi ce credeti?
laguna.blue
Si ei sunt oameni, iar "a gresi e omeneste""...padure fara uscaturi nu exista; Nu trebuie sa generalizezi....eu zic sa nu iti pierzi increderea in Dzeu si credinta din suflet...restul, pot fi inselatoare.
Bia II
.....vor salarii mai marii,au amante....
Bia II
important noi crestinii sa mergem in casa domnului .sa ne rugam ptrcasele si piticii nostrii.nu toti preotii fac aceste lucruri,mai exista si care gresesc
ALEXXA
QUOTE(Bia II @ Jun 6 2008, 03:44 PM) *
important noi crestinii sa mergem in casa domnului .sa ne rugam ptrcasele si piticii nostrii.nu toti preotii fac aceste lucruri,mai exista si care gresesc

Da,cred ca ai dreptate!Dar cred ca am ramas marcata dupa filmuletul video pe care l-am vazut pe cancan cu calugarul care face sex cu alti 2 barbati!
ruxy
Alexxa, draga mea...e pacat mare sa judecam...numai Dumnezeu o poate face...credinta din sufletul tau e cea mai importanta...asta e ceea ce trebuie sa ramana pura si nedezlipita de acolo Sus...incearca sa nu te mai gandesti asa...toti ne luptam cu ispita si asta zilnic, nimeni pe lume nu e perfect...la fiecare colt de strada tipa un pacat....si e tare trist...am citit odata despre un Sfant parinte care spunea...ca acolo la ei preotii ,lupta care se da e mult mai mare...si ca pentru a fi un bun parinte...trebuie sa ai smerenia sa nu uiti ca inainte de toate esti om......pastreaza sufletul tau curat...si nu te incarca cu suparare si ura...pentru ceea ce e rau in jur...pentru aceste lucruri...Dumnezeu are solutie rolleyes.gif
ALEXXA
QUOTE(rux25 @ Jun 6 2008, 08:59 PM) *
Alexxa, draga mea...e pacat mare sa judecam...numai Dumnezeu o poate face...credinta din sufletul tau e cea mai importanta...asta e ceea ce trebuie sa ramana pura si nedezlipita de acolo Sus...incearca sa nu te mai gandesti asa...toti ne luptam cu ispita si asta zilnic, nimeni pe lume nu e perfect...la fiecare colt de strada tipa un pacat....si e tare trist...am citit odata despre un Sfant parinte care spunea...ca acolo la ei preotii ,lupta care se da e mult mai mare...si ca pentru a fi un bun parinte...trebuie sa ai smerenia sa nu uiti ca inainte de toate esti om......pastreaza sufletul tau curat...si nu te incarca cu suparare si ura...pentru ceea ce e rau in jur...pentru aceste lucruri...Dumnezeu are solutie rolleyes.gif

Multumesc foarte mult pentru sfat Rux!Cred ca asa este,sunt si ei oameni,ca si mine!Am avut azi noapte un vis urat si m-am gandit cand m-am trezit ca s-a suparat Doamne Doamne pe mine pentru ce am scris,asadar o sa-mi vad de treaba mea ,preotii cu treaba lor eu cu treaba mea! notworthy.gif
G.Raluca
Fa ce predica preotul "nu ce face el"!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.