Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Alaptarea In Sarcina
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina
Teoplus

Eu sunt o mama care alapteaza copilul dupa recomandarile WHO (la cerere si timp cat mai indelungat). Intre timp sunt (din nou) insarcinata in 10 saptamani si sper sa pot vorbi cu cineva care a trecut prin asa ceva.

Sunt opinii diverse in legatura cu riscurile pentru sarcina si recomandari de asemenea extrem de diferite de la medic la medic.

Pana la urma consider ca experienta mamelor care au trecut prin asa ceva, sau stiu astfel de cazuri este ceea ce ma intereseaza mai mult, avand in vedere ca studii stiintifice pe aceasta tema sunt extrem de putine si nerelevante. V-as fi foarte recunoacatoare daca ati avea ceva de spus la aceasta tema. Va Multumesc anticipat! floare2.gif
liana
QUOTE(Teoplus @ May 23 2008, 03:09 PM) *
Eu sunt o mama care alapteaza copilul dupa recomandarile WHO (la cerere si timp cat mai indelungat). Intre timp sunt (din nou) insarcinata in 10 saptamani si sper sa pot vorbi cu cineva care a trecut prin asa ceva.

Sunt opinii diverse in legatura cu riscurile pentru sarcina si recomandari de asemenea extrem de diferite de la medic la medic.

Pana la urma consider ca experienta mamelor care au trecut prin asa ceva, sau stiu astfel de cazuri este ceea ce ma intereseaza mai mult, avand in vedere ca studii stiintifice pe aceasta tema sunt extrem de putine si nerelevante. V-as fi foarte recunoacatoare daca ati avea ceva de spus la aceasta tema. Va Multumesc anticipat! floare2.gif

eu stiu ca nu este indicat sa mai alaptezi. eu am fost in aceeasi situatie ca si tine. am ramas insarcinata in timp ce alaptam. se zice ca nu mai e bun laptele
simina
Teo,si eu stiu la fel,ca trebuie sa opresti alaptatul daca ai ramas insarcinata.Gandind logic ,alaptatul consuma unele substante din organism...bebe din burtica are si el nevoie de cate ceva pentru a creste.Care din cei doi e mai important acum?(ma refer strict la ,,alimentatie")Intreb asta,pentru ca deja bebele mare mananca de toate,deci poate fi intarcat fara probleme.Oricum laptele matern nu mai are aceeasi compozitie,pentru ca nevoile copilului au scazut odata cu diversificarea.

floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.