Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: De Necrezut...
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Discutii generale: copii si adolescenti
ruxy
O fetita de 8 ani a reusit sa divorteze



Nojud Mohammed Ali (foto), o fetita de opt ani din Yemen, Orientul Mijlociu, a reusit recent sa divorteze de sotul ei, dupa ce tatal ei somer a obligat-o sa se casatoreasca, in urma cu doua luni si jumatate, de frica ca fetita ar putea fi rapita, asa cum s-a intamplat si cu alte doua fiice de-ale sale. 'Sunt fericita ca am divortat. Acum o sa pot sa ma intorc la scoala', a declarat copila dupa ce un tribunal din Sanna a dat sentinta. Sotul ei, Faez Ali Thameur, in varsta de 28 de ani, a declarat ca s-a insurat cu Nojud cu acordul parintilor ei, insa nu a avut nici o obiectie legata de petitia de divort a fetei, adaugand ca a intretinut relatii sexuale cu ea. In Yemen se intampla des ca fetele sa fie rapite si obligate sa se casatoreasca cu cei care le-au rapit.
Libertatea
Madalina Jilaveanu
QUOTE(rux25 @ Apr 23 2008, 10:45 PM) *
O fetita de 8 ani a reusit sa divorteze



Nojud Mohammed Ali (foto), o fetita de opt ani din Yemen, Orientul Mijlociu, a reusit recent sa divorteze de sotul ei, dupa ce tatal ei somer a obligat-o sa se casatoreasca, in urma cu doua luni si jumatate, de frica ca fetita ar putea fi rapita, asa cum s-a intamplat si cu alte doua fiice de-ale sale. 'Sunt fericita ca am divortat. Acum o sa pot sa ma intorc la scoala', a declarat copila dupa ce un tribunal din Sanna a dat sentinta. Sotul ei, Faez Ali Thameur, in varsta de 28 de ani, a declarat ca s-a insurat cu Nojud cu acordul parintilor ei, insa nu a avut nici o obiectie legata de petitia de divort a fetei, adaugand ca a intretinut relatii sexuale cu ea. In Yemen se intampla des ca fetele sa fie rapite si obligate sa se casatoreasca cu cei care le-au rapit.
Libertatea

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif doamne fereste, cum sa te casatoresti cu un copil de 8 ani si sa mai intretii si relatii sexuale,e de necrezut
ruxy
Ma cutremur si ma ingrozesc ce se intampla in lumea asta mare!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Madalina Jilaveanu
QUOTE(rux25 @ Apr 23 2008, 11:00 PM) *
Ma cutremur si ma ingrozesc ce se intampla in lumea asta mare!!! crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

si sunt multe lucruri pe care nu le stim ,cred ca daca am sti tot ce se intampla in lume ,nu am mai reusi sa traim linistiti
ruxy
QUOTE(Madalina Jilaveanu @ Apr 24 2008, 12:03 AM) *
si sunt multe lucruri pe care nu le stim ,cred ca daca am sti tot ce se intampla in lume ,nu am mai reusi sa traim linistiti

ai perfecta dreptate.... oFloare1.gif cu ani in urma...am vizonat un film pe care nu-l voi uita nicodata...se numea Socanta Asie...si cu adevarat tot ce am vazut acolo a fost socant crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif de cate ori imi aduc aminte...imi vine sa fac brrrrrr unsure.gif
Madalina Jilaveanu
QUOTE(rux25 @ Apr 23 2008, 11:04 PM) *
ai perfecta dreptate.... oFloare1.gif cu ani in urma...am vizonat un film pe care nu-l voi uita nicodata...se numea Socanta Asie...si cu adevarat tot ce am vazut acolo a fost socant crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif de cate ori imi aduc aminte...imi vine sa fac brrrrrr unsure.gif

sunt multe filme de genul asta si eu am vazut crybaby.gif, cand imi amintesc am aceeasi reactie unsure.gif
Anca74
crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Are doar 8 ani!
oktavia
Ma gandesc, cum un barbat de 28 de ani, poate sa vada o copila de 8 ani ca pe o femeie si sa intretina raporturi sexuale cu ea?Oare religia ii poate indobitoci in asa hal? E totusi un copil......
simina
Din pacate,cam asa se intampla in unele zone ale lumii...trist,infiorator.Ce sa mai vorbim de faptul ca aceste fetite sunt si circumcise obligatoriu.
Eu una nu am cuvinte... crybaby.gif
georgeta23
Doamne....... crybaby.gif crybaby.gif
Carmyta
QUOTE(simina @ May 20 2008, 01:51 PM) *
Din pacate,cam asa se intampla in unele zone ale lumii...trist,infiorator.Ce sa mai vorbim de faptul ca aceste fetite sunt si circumcise obligatoriu.
Eu una nu am cuvinte... crybaby.gif


Cutremurator intradevar!! crybaby.gif Prin ce cosmar trebuie sa fi trecut mititica... crybaby.gif Cand mai copilaresc acesti copii?
Referitor la circumcizie, credeam ca numai la baieti se face. Dar se poate face si la fete??
simina
QUOTE(Carmyta @ May 20 2008, 04:18 PM) *
Cutremurator intradevar!! crybaby.gif Prin ce cosmar trebuie sa fi trecut mititica... crybaby.gif Cand mai copilaresc acesti copii?
Referitor la circumcizie, credeam ca numai la baieti se face. Dar se poate face si la fete??


Da,si la fete..

http://www.dadalos.org/rom/Menschenrechte/...eschneidung.htm
Claudia Elena
Doamne fereste, m-am ingrozit citind asa ceva, nici macar nu mai auzisem...nu-mi vine sa cred crybaby.gif
meaw_ela
QUOTE(Carmyta @ May 20 2008, 09:18 AM) *
Cutremurator intradevar!! crybaby.gif Prin ce cosmar trebuie sa fi trecut mititica... crybaby.gif Cand mai copilaresc acesti copii?
Referitor la circumcizie, credeam ca numai la baieti se face. Dar se poate face si la fete??

da... originar in Egipt...inca din timpurile stravechi....inca se mai practica in anumite tzari in Africa .unele cred ca este la fel de benefic ca si circumcizia la baietzi( din motive patologige) ... altele datorita ignorantzei si superstitiilor si ritualurilor religioase pur si simplu indeparteaza nu numai preputzul /gluga dar si clitorisul( ceea ce este de neconceput primejduind viatza fetei, cauzand hemoragii) si labiile.... avand in vedere ca este egalul penisului in termen anatomic ar trebui sa le taie si baietzilor membru.. Nuuu????? Asta e mutilare. crybaby.gif
Theo
Doamne Dumnezeule e ceva de groaza...sincer,nu am cuvinte am ramas muta la ce am citit si totusi asemenea drame exista...ma cuprind fiorii...
meaw_ela
Mai multe aici..Despre circumcizia la fete ...
Alondra
Eu nu am putut citi tot din link-urile voastre, m-am ingrozit ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ...Doamne fereste..... crybaby.gif Oameni anormali! mad.gif
Carmyta
QUOTE(simina @ May 20 2008, 06:45 PM) *


ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ...nu mai am cuvinte....exista si asa ceva... crybaby.gif crybaby.gif Oare cate mai sunt in lume pe care nici nu le stim?...
simina
QUOTE(simina @ May 20 2008, 06:45 PM) *


In completare.despre circumcizia la baieti...scuze pentru imagini,dar mamele de baieti trebuie sa se informeze

http://www.circumcizia.org/galeriefoto.html
Alondra
QUOTE(simina @ May 21 2008, 06:57 PM) *
In completare.despre circumcizia la baieti...scuze pentru imagini,dar mamele de baieti trebuie sa se informeze

http://www.circumcizia.org/galeriefoto.html


Outrageous! mad.gif Nu-mi vine sa cred, nu m-am putut uita, sincer! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Brrr...mi se zbarleste pielea pe mine...
lia maria71
zau ca ma cutremur citind aici.................
bendisartemis
QUOTE(oktavia @ Apr 24 2008, 07:31 AM) *
Ma gandesc, cum un barbat de 28 de ani, poate sa vada o copila de 8 ani ca pe o femeie si sa intretina raporturi sexuale cu ea?Oare religia ii poate indobitoci in asa hal? E totusi un copil......

Dare ce mai ziceti de "vestiti" nostri "romani" care isi obliga fetele sa se casatoreasca de la 8,9 anisorii ,si care ,apoi nasc copi, dupa copil!!! crybaby.gif
Ce ziceti de atatea cazuri de pedofilie si incest....care se INTAMPLA IN ROMANIA!!
Este inceputul sfarsitului a acestei"civilizatii avansata",in care toti presedintii se bat cu pumnul in piept ca ne protejeaza nervi.gif !!!
lia maria71
si parca in ultimul timp tot mai des auzim la stiri......."tata a obligat fiica sa intretina relatii sexuale"sau,mai rau au copiii impreuna,traiesc de multi ani,si.......culmea MAMA nu a stiut nimic,ea nu a observat nu a simtit nimic.................of Doamne,mare e mila ta!!!
anku
alea nu sunt mame ...parerea mea...cum doamne sa nu simti nimic???
sa nu vezi copilul de langa tine schimbat???
sa nu vezi nici cel mai mic indiciu????????
ori sunt proaste de bubuie.............. mad.gif
anku
QUOTE(meaw_ela @ May 20 2008, 08:15 PM) *
da... originar in Egipt...inca din timpurile stravechi....inca se mai practica in anumite tzari in Africa .unele cred ca este la fel de benefic ca si circumcizia la baietzi( din motive patologige) ... altele datorita ignorantzei si superstitiilor si ritualurilor religioase pur si simplu indeparteaza nu numai preputzul /gluga dar si clitorisul( ceea ce este de neconceput primejduind viatza fetei, cauzand hemoragii) si labiile.... avand in vedere ca este egalul penisului in termen anatomic ar trebui sa le taie si baietzilor membru.. Nuuu????? Asta e mutilare. crybaby.gif

da..
am vazut in filmarile de la indragostita de un masaisi asa faceau......dar taiau si buzele si cklitorisul......buzele ptr igiena si clitorisul ca sa nu simta placere ca sa nu aiba relatii sexuale decat la reproducere....de placere nici nu se pune probl....
si am mai vazut un documentar unde se cosea acolo....si se lasa doar putin loc.... doh.gif wacko.gif
si toate astea se fac cu o lama de cele mai multe ori nu este noua......fara antibiotice fara nimic......
Mih@ela
QUOTE(ruxy @ Jan 30 2010, 10:30 AM) *

Iresponsabil intr-adevar tatal,a vrut si el sa isi bucure copilasii in vreun fel insa s-a intrecut pe sine.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.