Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Album Foto Alexandra Si Sara (si Mami)
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog cristina321711
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
cristina321711
QUOTE(mir0108 @ Dec 14 2009, 01:04 PM) *
asta observ si eu...e mancacioasa sara?sau e vb de metabolism?
eu ma chinui cu 2 fete care nu vor sa pape... rolleyes.gif

sara e o gurmanda ..ieri a cerut cozonac ,ar sotul a vrut sa ii taie o bucatica, dar nu a fost chip sa ii luam cozonacul din fata doh.gif ca sa se srveasca singurica
Alexandra in schimb e mai mofturoasa wink.gif
ssimmona
QUOTE(cristina321711 @ Dec 6 2009, 09:48 PM) *
cred ca trebuia sa le aduca la fel Mosul Nicolae carucioarele ...e cearta si pe biberoanele de la bebei cu toate ca sunt la fel doh.gif
tu cum te simti ?....micutul Carlos ce mai face laugh.gif ..e rabdator,e bine la mami in burtica yes.gif
hug.gif tzuc.gif tzuc.gif

Buna ziua biggrin.gif , am venit pe la voi partners.gif si-am gasit o mami wooow wub.gif blush.gif , o Alex dulce ca intotdeauna si o Sara ceva mai matura oare?! are o fetzisoara de om serios ... sau poate e doar o postura smile.gif bebelina lu´mami devine fetita de-acum, draga de ea! love1.gif
Si ca sa raspund la intrebarea ta .. ma simt ok .. sunt in mare verva , nush ce am de vreo saptamana ... pregatesc totul de zor ... Carlos deja se sincronizeaza f bine cu mami, e suficient sa ma gandesc de cand nu l-am mai simtit miscand ... si imediat imi da un semn tongue.gif ... e un cumintel si sper sa mai astepte un pic la caldurica, desi tare mult imi doresc sa ne cunoastem! yes.gif wub.gif
Va pup mult si va doresc o zi frumoasa in continuare! floare2.gif floare2.gif floare2.gif
mir0108
QUOTE(cristina321711 @ Dec 14 2009, 04:13 PM) *
sara e o gurmanda ..ieri a cerut cozonac ,ar sotul a vrut sa ii taie o bucatica, dar nu a fost chip sa ii luam cozonacul din fata doh.gif ca sa se srveasca singurica
Alexandra in schimb e mai mofturoasa wink.gif

ce bine!sunt topita dupa copii mancaciosi.. partners.gif
am sperat si eu..dar se pare ca zadarnic!am gatit pana la pranz:ciorba ,piept de pui cu legume ,lapte cu fidea si prajitura de mere!vine fie-mea de la scoala si stramba din nas ca nu ii este foame... ohmy.gif si miru abia a mancat un pic de ciorba...
cristina321711
QUOTE(ssimmona @ Dec 14 2009, 01:13 PM) *
Buna ziua biggrin.gif , am venit pe la voi partners.gif si-am gasit o mami wooow wub.gif blush.gif , o Alex dulce ca intotdeauna si o Sara ceva mai matura oare?! are o fetzisoara de om serios ... sau poate e doar o postura smile.gif bebelina lu´mami devine fetita de-acum, draga de ea! love1.gif
Si ca sa raspund la intrebarea ta .. ma simt ok .. sunt in mare verva , nush ce am de vreo saptamana ... pregatesc totul de zor ... Carlos deja se sincronizeaza f bine cu mami, e suficient sa ma gandesc de cand nu l-am mai simtit miscand ... si imediat imi da un semn tongue.gif ... e un cumintel si sper sa mai astepte un pic la caldurica, desi tare mult imi doresc sa ne cunoastem! yes.gif wub.gif
Va pup mult si va doresc o zi frumoasa in continuare! floare2.gif floare2.gif floare2.gif

Buna tzuc.gif bucuroase de vizita super.gif multumim pentu complimente love1.gif ...da Sara se schimba pe zi ce trece si a inceput sa vorbeasca dar noi nu intelegem decat vre-o 30% din ce zice doh.gif nu stim inca in ce limba vorbeste..cred ca limbajul universal al bebeilor laugh.gif ,azi de dimineata in garaj a luat-o la fuga si striga la Alexandra "bega"iar eu vreau sa cred ca zicea "venga"
Ma bucur ca sunteti bine si sa o tineti tot asa pana vine barza.gif dar tot asa zic si eu sa mai astepte ,sa mai astepte ...cand ai tu DPN,in ianuarie nu? ..si noi asteptam sa facem cunostinta cu micul Carlos
O zi buna si voua hug.gif
cristina321711
QUOTE(mir0108 @ Dec 14 2009, 01:19 PM) *
ce bine!sunt topita dupa copii mancaciosi.. partners.gif
am sperat si eu..dar se pare ca zadarnic!am gatit pana la pranz:ciorba ,piept de pui cu legume ,lapte cu fidea si prajitura de mere!vine fie-mea de la scoala si stramba din nas ca nu ii este foame... ohmy.gif si miru abia a mancat un pic de ciorba...

ce sa zic noi am avut extreme wacko.gif ...am observat insa ca Alexandra mananca din ce in ce mai bine de cateva luni ... cand era micuta o indopa bunica ca pe un curcan era un dop laugh.gif ,mica si grasuna, pana la un moment dat cand copilul a inceput sa refuze mancarea...am lasat-o in pace la sfatul medicului si am hotarat sa o las la gradi sa manance(program prelungit) asta cursul trecut 2008-2009 ..mai exact din februarie 2009 ....si acum e din ce in ce mai bine cu mancarea ,si anul asta 2009-2010 am hotarat sa ramana sa manance la pranz la gradi
cristina321711
fetele azi in drum spre gradi


cristina321711
brunetica mea trandafir.gif
livya
MAI,MAI CE FETE FRUMOASE ... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif acute.gif acute.gif
cristina321711
QUOTE(livya @ Dec 19 2009, 01:13 PM) *
MAI,MAI CE FETE FRUMOASE ... love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif love1.gif acute.gif acute.gif

multumim tzuc.gif
anku
Sper ca iarna asta va fi asa cum iti place tie: cu ninsoare, cu o casa plina de lume, cu bradul de Craciun impodobit. Sa te bucuri de aceste sarbatori si de ceea ce iti ofera viata. Iti urez cele mai fericite sarbatori si multa sanatate si iti trimit imbratisare de departe!

USA

Craciun Fericit
Plin de Farmecul iubirii
Binecuvantat si Fericit
Sa va fie inimile pline numai de colinde si ospat!
Americanosii va colinda!!!!!!!!
Tania_25
andaro
Craciunul este o perioada a anului, in care sa ne amintim de cei la care tinem!
Fie ca zilele si inimile voastre sa fie luminoase!
Fie ca aceasta zi a nasterii Mantuitorului,
plina de speranta si pace pe Pamant!
Craciun Fericit! bye1.gif
Miha79
Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!


natsandrea
Mona75
Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi!
Lusha&Zbenguica
cristina321711
QUOTE(anku @ Dec 20 2009, 12:17 AM) *
Sper ca iarna asta va fi asa cum iti place tie: cu ninsoare, cu o casa plina de lume, cu bradul de Craciun impodobit. Sa te bucuri de aceste sarbatori si de ceea ce iti ofera viata. Iti urez cele mai fericite sarbatori si multa sanatate si iti trimit imbratisare de departe!




QUOTE(USA @ Dec 21 2009, 05:23 PM) *

Craciun Fericit
Plin de Farmecul iubirii
Binecuvantat si Fericit
Sa va fie inimile pline numai de colinde si ospat!
Americanosii va colinda!!!!!!!!



QUOTE(Tania_25 @ Dec 22 2009, 01:24 PM) *



QUOTE(andaro @ Dec 22 2009, 01:24 PM) *
Craciunul este o perioada a anului, in care sa ne amintim de cei la care tinem!
Fie ca zilele si inimile voastre sa fie luminoase!
Fie ca aceasta zi a nasterii Mantuitorului,
plina de speranta si pace pe Pamant!
Craciun Fericit! bye1.gif



QUOTE(Miha79 @ Dec 22 2009, 02:31 PM) *
Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an!


trandafir.gif Sarbatori fericite bye1.gif
cristina321711
QUOTE(natsandrea @ Dec 22 2009, 02:36 PM) *



QUOTE(Mona75 @ Dec 24 2009, 12:10 AM) *
Sarbatori fericite cu bucurii si impliniri alaturi de cei dragi!



QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Dec 24 2009, 12:55 AM) *

love1.gif Craciun fericit!!!!!
Mikaell
cristina321711
Asa am inceput noi saptamana tongue.gif .....de dimineata cand am iesit spre gradi (luni 21/12/2009)
cristina321711
asa de buscuroasa era Alexandra





a prins curaj si Sara sa calce zapada


dyana
Va doresc un Craciun plin de bucurii! oFloare.gif

ssimmona
Wooow cat a nins luni la voi eusa_clap.gif ... parca mai mult decat aici smile.gif Pup niste nasucuri reci! tzuc.gif tzuc.gif
Am trecut sa va urez si eu Sarbatori fericite si un An nou mai buuun (in care sper sa ne cunoastem smile.gif ) ! acute.gif

natsandrea
Tania_25

[b][i]La multi ani!

[/i][/b]
AdeDia

Mikaell
cristina321711
QUOTE(dyana @ Dec 25 2009, 01:19 PM) *
Va doresc un Craciun plin de bucurii! oFloare.gif


Multumim pentru urari dyana.... noi iti dorim UN AN NOU PLIN DE REALIZARI,MULTA SANATATE SI BUCURII!
cristina321711
QUOTE(ssimmona @ Dec 26 2009, 09:00 PM) *
Wooow cat a nins luni la voi eusa_clap.gif ... parca mai mult decat aici smile.gif Pup niste nasucuri reci! tzuc.gif tzuc.gif
Am trecut sa va urez si eu Sarbatori fericite si un An nou mai buuun (in care sper sa ne cunoastem smile.gif ) ! acute.gif


SIMONA LA TINE SIGUR VA FI UN AN DEOSEBIT SI PLIN DE BUCURII ODATA CU VENIREA PE LUME A MICUTULUI CARLOS...ASA CA NU IMI RAMANE DECAT SA VA UREZ MUUUULTA SANATATE SA VA PUTETI BUCURA IMPREUNA DE TOT CE O SA VA ADUCA NOUL AN!
cristina321711
QUOTE(natsandrea @ Dec 28 2009, 01:46 PM) *



QUOTE(Tania_25 @ Dec 29 2009, 04:58 PM) *

[b][i]La multi ani!

[/i][/b]



QUOTE(AdeDia @ Dec 30 2009, 12:08 PM) *




QUOTE(Mikaell @ Dec 31 2009, 12:16 AM) *

LA MULTI ANI FETELOR!!!! floare2.gif
cristina321711
la noi in brad nu rezista ornamentele ..se ocupa Sara de ele sa nu cumva sa se plictiseasca in acelasi loc





cristina321711
si Alexandra azi dupa o scurta plimbare cu bunicul
cristina321711
eu in decembrie 2009
Tania_25
QUOTE(cristina321711 @ Jan 1 2010, 06:33 PM) *
la noi in brad nu rezista ornamentele ..se ocupa Sara de ele sa nu cumva sa se plictiseasca in acelasi loc








QUOTE(cristina321711 @ Jan 1 2010, 06:40 PM) *
si Alexandra azi dupa o scurta plimbare cu bunicul



Pup dulce fetitele tale scumpe! partners.gif tzuc.gif hug.gif
cristina321711
QUOTE(Tania_25 @ Jan 3 2010, 12:38 AM) *
Pup dulce fetitele tale scumpe! partners.gif tzuc.gif hug.gif

hug.gif si noi iti trimitem tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
cristina321711
Sara azi de dimineata ...cred ca visa ceva love1.gif


cristina321711
binenteles si Alexandra partners.gif


cristina321711
doua fete cucuiete.... smile.gif
cristina321711


ii dam papa la bebe


naaa naaa ..nu vrea sa pape smile.gif


cristina321711
Bebe Alexandra wub.gif
cristina321711
in primele zile trandafir.gif
Alexandra


Sara
ruby
QUOTE(cristina321711 @ Jan 21 2010, 01:36 AM) *
doua fete cucuiete.... smile.gif


imi place mult poza! ce fete frumoase ai! sa iti traiasca !nota 10!
cristina321711
QUOTE(ruby @ Jan 23 2010, 11:37 PM) *
imi place mult poza! ce fete frumoase ai! sa iti traiasca !nota 10!

multumim notworthy.gif
hug.gif tzuc.gif
cristina321711
o poza draga mie ..Alexandra la 1 an si 4 luni
cristina321711
noi azi ne-am tinut de povesti oFloare.gif ..cum Alex azi nu a avut cole,am lasat-o pe Sara la gradi si noi am mers la biblioteca



cristina321711
mai avem cateva









mirela bz
QUOTE(cristina321711 @ Jan 29 2010, 02:36 PM) *
mai avem cateva










frumoasa domnisoara cea mare , dar si cea mica !!!
deja cititi povesti ?!
si ce eleganta este alexandra !
cristina321711
QUOTE(mirela bz @ Jan 29 2010, 01:54 PM) *
frumoasa domnisoara cea mare , dar si cea mica !!!
deja cititi povesti ?!
si ce eleganta este alexandra !

citesc eu whistling.gif pana ma ia somnul
cristina321711
fetitele in seara asta
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.