Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Album Foto Alexandra Si Sara (si Mami)
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog cristina321711
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
cristina321711
QUOTE(dyana @ Nov 15 2009, 07:37 PM) *
Si cu Lara se intampla la fel: in momentul in care vede un carucior, nimeni si nimic nu mai conteaza doh.gif Iar daca atenteaza si alt copil la el, cam iese cu scantei biggrin.gif Asa ca si noi am adoptat solutia cu una impinge, cealalta se relaxeaza... in carut si pe rand tongue.gif
Pupici la trei fete frumoase! oFloare.gif

wacko.gif acum e ok de cand a inceput Sara gradinita ..inainte era razboi pe jucarii spada.gif
cristina321711
filmuletul nu se vede ..sa vedem daca asa merge
http://s266.photobucket.com/albums/ii255/c...91015114331.flv
cristina321711

sa vedem daca asa se vede
cristina321711
QUOTE(cristina321711 @ Nov 15 2009, 08:06 PM) *

sa vedem daca asa se vede

unsure.gif mai incercam
cristina321711
acum cred ca da super.gif ...dupa multe incercari esuate blush.gif
cristina321711
Alexandra

Sara

si amandoua


mirela bz


[/quote]
mami ai 2 fete frumoase !!! partners.gif
cristina321711
QUOTE(mirela bz @ Nov 17 2009, 12:34 PM) *


mami ai 2 fete frumoase !!! partners.gif

trandafir.gif multumim
mirela bz
filmuletul nu merge ....spune ca e privat....
cristina321711
QUOTE(cristina321711 @ Nov 15 2009, 11:15 PM) *
acum cred ca da super.gif ...dupa multe incercari esuate blush.gif

incearca aici oFloare1.gif sper ca aici se vede sad.gif
cristina321711
azi cand am plecat sa o luam pe alex de la cole



am intrat in parcul prin care trecem in fiecare zi

cristina321711
Sara bucuroasa ca in fiecare zi ,ca o sa isi vada surioara tongue.gif



am trecut pe langa lacul cu ratuste

cristina321711
si iar Sara in pas grabit



azi am vazut si ratustele

mirela bz
QUOTE(cristina321711 @ Nov 16 2009, 12:15 AM) *
acum cred ca da super.gif ...dupa multe incercari esuate blush.gif

se vedeee ........iti repet sunt doua scumpe !!! cea mica o domina pe alexandra sau mi se pare mie ?! pupici trandafir.gif
cristina321711
am ajuns ...printre copaci se zareste gradinita



si iar zmbareata mea

cristina321711
QUOTE(mirela bz @ Nov 20 2009, 09:51 PM) *
se vedeee ........iti repet sunt doua scumpe !!! cea mica o domina pe alexandra sau mi se pare mie ?! pupici trandafir.gif

ma bucur ca le-ai vazut oFloare.gif .....ar vrea ea doh.gif ,dar nu reuseste Alexandra e mult prea calma si linistita trandafir.gif
cristina321711
am mers cu fetele sa vedem posibile cadouri de la Mos Craciun si sa alegem ce o sa ii cerem....Alexandra zice ca o sa ii faca o scrisoare mosului laugh.gif
cristina321711
Alexandra incantata de un brad impodobit



zice ca ea nu il vrea asa mare oFloare.gif

cristina321711
Sara vrajita de un catelus



si ochisorii mei negrii rolleyes.gif

mirela bz
QUOTE(cristina321711 @ Nov 20 2009, 10:59 PM) *
am mers cu fetele sa vedem posibile cadouri de la Mos Craciun si sa alegem ce o sa ii cerem....Alexandra zice ca o sa ii faca o scrisoare mosului laugh.gif

da si roxi obisnuia sa -i scrie mosului , dar anul asta a zis ca nu-i mai scrie ca ea nu mai crede in mos craciun , am incercat sa-i explic .....nu am vrut sa recunosc anima1.gif ca nu exista , nu as vrea sa sufere .......dar a crescut pitica mea are deja 10 ani !!!
asa ca bucura-te cu ele acum cand sunt micute !!! trandafir.gif
cristina321711
ma uitam la poze cu Alex in seara asta...la poza asta(avea in jur de 2 luni) ma intreaba "mami de ce radeam acolo?" ..apoi in spaniola "quiero ser otravez chiquitina mama"

cristina321711
tot Alexandra in vara 2006



cristina321711
Sara martie 2008

mirela bz





[/quote]
ce ingeras frumos , frumoasa de mica !!! trandafir.gif
mirela bz
QUOTE(cristina321711 @ Nov 22 2009, 11:20 PM) *
Sara martie 2008


cred ca aici erau primii pasi !!!
cristina321711
QUOTE(mirela bz @ Nov 23 2009, 12:48 PM) *
cred ca aici erau primii pasi !!!

da asa e pe la 9 luni si jumatate a inceput sa mearga si poza asta e facuta in martie 2006 ..avea in jur de 11 luni
USA
QUOTE(cristina321711 @ Nov 22 2009, 11:53 PM) *

Ia uiteeee de pipesa delicioasaaa love1.gif love1.gif ...Doamne ce zboara timpul! oFloare1.gif
cristina321711
QUOTE(USA @ Nov 23 2009, 04:09 PM) *
Ia uiteeee de pipesa delicioasaaa love1.gif love1.gif ...Doamne ce zboara timpul! oFloare1.gif

asa e USA trece mult prea oFloare1.gif repede din pacate
USA
QUOTE(cristina321711 @ Nov 23 2009, 09:48 PM) *
asa e USA trece mult prea oFloare1.gif repede din pacate

Ma uitam la Babys a mea, ieri....rupeam fasolea galbena sa pun la ciorba..si-a tras scaunul langa mine...si ma ajutat cot la cot.......ce cot la cot...ca era mai rapida ca mine....yo rupeam capetele la pastai si ea le rupea in mai mici si le punea in apa....mi sa umplut sufletul de mandrie dar si de tristete..mai ieri ma uitam dupa ea cum merge deabusilea....sau plangea dupa suzeta..si acum! oFloare1.gif
Si sa nu iti zic reactia lu' tac'so cand i-am zis ca serveste ciorbica facuta de fii'sa... oFloare.gif
cristina321711
Sara bebelusa la 2 lunite





cristina321711
QUOTE(USA @ Nov 23 2009, 07:59 PM) *
Ma uitam la Babys a mea, ieri....rupeam fasolea galbena sa pun la ciorba..si-a tras scaunul langa mine...si ma ajutat cot la cot.......ce cot la cot...ca era mai rapida ca mine....yo rupeam capetele la pastai si ea le rupea in mai mici si le punea in apa....mi sa umplut sufletul de mandrie dar si de tristete..mai ieri ma uitam dupa ea cum merge deabusilea....sau plangea dupa suzeta..si acum! oFloare1.gif
Si sa nu iti zic reactia lu' tac'so cand i-am zis ca serveste ciorbica facuta de fii'sa... oFloare.gif

daaaa ....si Alexandra face pe ajutorul mamei si isi baga nasucul peste tot laugh.gif
cristina321711
si aici ..ghici?






Alexandra, Alexandra si iar Alexandra love1.gif
cristina321711
iar astea imi plac mult, mult ,mult wub.gif






cristina321711
noul nostru DVD laugh.gif ... Sara are obiceiul de ceva timp sa se bage peste tot


cristina321711
fetele azi la piscina ..am reusit sa fac si ceva poze super.gif









si ca deobicei Alex a iesit sa faca un pipi si eu nu mai terminam cu pozele doh.gif
cristina321711
sigur le-am mai pus dar aici nu laugh.gif



si pe alba ca zapada



USA
mirela bz
QUOTE(cristina321711 @ Nov 29 2009, 12:44 AM) *
fetele azi la piscina ..am reusit sa fac si ceva poze super.gif









si ca deobicei Alex a iesit sa faca un pipi si eu nu mai terminam cu pozele doh.gif

ohoooo , piscina , mai mami ce fericire pe ele !!! partners.gif
cristina321711
QUOTE(USA @ Dec 2 2009, 05:11 PM) *

Sarbatori fericite oFloare.gif
cristina321711
QUOTE(mirela bz @ Dec 2 2009, 05:23 PM) *
ohoooo , piscina , mai mami ce fericire pe ele !!! partners.gif

Alexandra e ok cu inotul ....Sara inca nu e multumita 68.gif e uda apa laugh.gif intra in urechi,ochi....
cristina321711
Alexandra azi la 7 dimineata a cerut laptic si a vazut cadoul de la Mos Nicolae asa ca nici chip sa mai doarma




cristina321711
intre timp s-a trezit si Sara




cristina321711
a inceput show-ul

Sara un pic bosumflata

in final fiecare cu jucaria ei
ssimmona
super.gif Ce cadouri frumoase au primit fetele! bouncy.gif
Va pup si va imbratisez cu drag! hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
cristina321711
QUOTE(ssimmona @ Dec 6 2009, 09:38 PM) *
super.gif Ce cadouri frumoase au primit fetele! bouncy.gif
Va pup si va imbratisez cu drag! hug.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

cred ca trebuia sa le aduca la fel Mosul Nicolae carucioarele ...e cearta si pe biberoanele de la bebei cu toate ca sunt la fel doh.gif
tu cum te simti ?....micutul Carlos ce mai face laugh.gif ..e rabdator,e bine la mami in burtica yes.gif
hug.gif tzuc.gif tzuc.gif
cristina321711
joi la o cina cu colegele


cristina321711
fetele de dimineata se uitau la desene animate..Sara e schimbata mult,sau cel putin eu asa o vad


mir0108
sunteti 3 fete dulci!
sunt super incantata sa vad gasca de fete ,joi ..in oras!va doresc sa iesiti cat puteti de des!

fetele tale...nu neaparat ca seamana ,dar par atat de apropiate ca varsta....incat uneori ma uit de 3 ori sa vad care e "bebelusa"!sara e schimbata!adik creste vazand cu ochii.. cel putin in ultimile poze cu fetele...mi-ar fi greu sa spun care e mai mare(probabil si cum ai surprins tu fetitele atente la desene,la fel de atente!!!)

o saptamana frumoasa,va doresc! trandafir.gif
cristina321711
QUOTE(mir0108 @ Dec 14 2009, 12:00 PM) *
sunteti 3 fete dulci!
sunt super incantata sa vad gasca de fete ,joi ..in oras!va doresc sa iesiti cat puteti de des!

fetele tale...nu neaparat ca seamana ,dar par atat de apropiate ca varsta....incat uneori ma uit de 3 ori sa vad care e "bebelusa"!sara e schimbata!adik creste vazand cu ochii.. cel putin in ultimile poze cu fetele...mi-ar fi greu sa spun care e mai mare(probabil si cum ai surprins tu fetitele atente la desene,la fel de atente!!!)

o saptamana frumoasa,va doresc! trandafir.gif

multumim trandafir.gif
da a fost super joi ..dar vineri de dimineata la munca dormeam in picioare doh.gif
aproape ca nu se vede diferenta de varsta intre ele ...Sara inca mai are fetisoara de bebelusa si creste foarte repede,in curand in ritmul asta o va depasi pe Alex
o zi buna hi.gif
mir0108
QUOTE(cristina321711 @ Dec 14 2009, 03:50 PM) *
multumim trandafir.gif
da a fost super joi ..dar vineri de dimineata la munca dormeam in picioare doh.gif
aproape ca nu se vede diferenta de varsta intre ele ...Sara inca mai are fetisoara de bebelusa si creste foarte repede,in curand in ritmul asta o va depasi pe Alex
o zi buna hi.gif

asta observ si eu...e mancacioasa sara?sau e vb de metabolism?
eu ma chinui cu 2 fete care nu vor sa pape... rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.