Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Fobii Avem?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Georgeta23
georgeta23
Mie imi este frica de gandaci...de mor. Nici cand sunt morti nu ma ating de ei.Iimi este frica de morti, de intuneric, sa raman noaptea singura....., voi ce fobii aveti?
ella14
mie imi este fooooooooooarte frica de albine si muste(cele mari),de intuneric,gandaci la fel ca si tie
pissy18kat
QUOTE(ella14 @ Feb 27 2008, 03:27 AM) *
mie imi este fooooooooooarte frica de albine si muste(cele mari),de intuneric,gandaci la fel ca si tie



SI MIE DE MUSTE MARI SI ALBINE DE GANDACI SI DE MORTI AM VAZUT MULTE FILME CU MORTI SI DE SINGURATATE
Anca74
Eu sunt cluastrofoba, mi se face rau in locurile mici si foarte aglomeate.... Si mi-e frica de cutremure!
ruxy
Zborul cu avionul crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
Claudia Elena
Eu sufar de arahnofobie, am perioade cand mi-e frica de intuneric sau sa stau singura dar acele perioade se asociaza cu perioade de stres sau oboseala multa, iar cand dispar acestea din urma, dispar si cele dintai.La mine exista teama de a nu ramane singura pe plan emotional si se transmite foarte mult in visele mele...am niste cosmaruri cateodata...
Madalina Jilaveanu
QUOTE(georgeta23 @ Feb 26 2008, 07:19 PM) *
Mie imi este frica de gandaci...de mor. Nici cand sunt morti nu ma ating de ei.Iimi este frica de morti, de intuneric, sa raman noaptea singura....., voi ce fobii aveti?

De acord cu tine si eu am aceeasi problema...............aaaaaaa...........si mi-e groaza de caini............nu orice caini ..........aia vagabonzi de pe strazi. crybaby.gif somn.gif
giulia_0319
mie mi-e frica de paianjeni, de orice ganganie care zboara sau se taraste (inclusiv fluturi), mi-e frica sa nu raman singura,mi-e frica sa nu se imbolnaveasca copilul, mi-e frica ca nu o sa imi pot plati ratele la banci, mi-e frica ca nu o sa ne descurcam in spania sad.gif ...mi-e frica,mi-e frica,mi-e frica... ohmy.gif
dar sa revenim la fobii: paianjeni, gaze,serpi,intuneric,morti si stafii.
alexandra81
mie mi-e frica de gandaci si de goange mai mari...si de paienjeni...si de cainii vagabonzi...si de taratoare..si de spatiile mici, stramte...
danna68
QUOTE(ella14 @ Feb 26 2008, 06:27 PM) *
mie imi este fooooooooooarte frica de albine si muste(cele mari),de intuneric,gandaci la fel ca si tie


unsure.gif la fel
QUOTE(Anca74 @ Feb 27 2008, 12:26 AM) *
Eu sunt cluastrofoba, mi se face rau in locurile mici si foarte aglomeate.... Si mi-e frica de cutremure!


si mie unsure.gif
QUOTE(rux25 @ Feb 27 2008, 12:29 AM) *
Zborul cu avionul crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif

unsure.gif nu m-as urca nici daca m-ar plati cineva

QUOTE(Madalina Jilaveanu @ Feb 28 2008, 03:00 PM) *
De acord cu tine si eu am aceeasi problema...............aaaaaaa...........si mi-e groaza de caini............nu orice caini ..........aia vagabonzi de pe strazi. crybaby.gif somn.gif


si mieeee

se pare ca am cam multe fobii crybaby.gif ... si mi-e groaza sa sune telefonul seara tarziu, de regula aduce vesti proaste, cand suna inghet crybaby.gif
flori de camp
insecte cu exceptia mustelor, libelulelor, fluturilor; claustrofobia nu este foarte evidenta; inaltime, in special cand cobor cu telecabina, telescaun e.t.c.
Mona75


unsure.gif nu m-as urca nici daca m-ar plati cineva
si mieeee


biggrin.gif Lasa Danuta ca asa am zis si eu.Primul zbor a fost cu ceva emotii,dar apoi m-am obisnuit.Mi se pare cel mai sigur si mai rapid mod de a ajunge la destinatie blush.gif .Cand vei veni sa-ti vizitezi ginerele,va trebui sa iei avionul. rolleyes.gif
Mona75
[quote name='danna68' date='Mar 9 2008, 03:28 PM' post='138647']


unsure.gif nu m-as urca nici daca m-ar plati cineva
si mieeee
biggrin.gif Lasa Danuta ca asa am zis si eu.Primul zbor a fost cu ceva emotii,dar apoi m-am obisnuit.Mi se pare cel mai sigur si mai rapid mod de a ajunge la destinatie. blush.gif Cand vei veni sa-ti vizitezi ginerele,va trebui sa iei avionul. rolleyes.gif
harasim
[size="7"][/size][color="#FF00FF"][/color][font="Microsoft Sans Serif"][/font]MIE UNA CHIAR MIE FRICA DE A PERDE CEVA ADICA MIE NUMI E FRICA DE MORTI,DE ............,DE....ETC CUM AR FI CAND PRIMESC SLARIU AM O TEAMA SAU CAND DA FATA MEA TEZA SAU CAND SE LOVESTE MIHAITZU IN REST NU-MIE FRICA
georgeta23
sa sti ca si mie mie teama de ziua de salariu.... cum il ia sotul se si duce..... biggrin.gif
harasim
QUOTE(georgeta23 @ Mar 12 2008, 09:06 AM) *
sa sti ca si mie mie teama de ziua de salariu.... cum il ia sotul se si duce..... biggrin.gif

creca la toti le e teama de ziua cand ia salariu mai ales ca la barbatu meu la servici face huse de masini si daca gresseste ceva ii taie un milion din salariu si la mine la fel daia mie frica de ziua de salariu
ligiamos
Cel mai tare i-mi este frica de paianjeni si gindaci(in special e carabusi si cind ma gindesc ca vine luna mai si vor aparea crybaby.gif .Pina pe la 15 ani i-mi era tare frica de ciini dar dupa ce matusa mea si-a cumparat un catel rasa boxer am invatat sa-i iubesc.
georgeta23
Asa ceva am avut eu zilele trecute intr-un tenes...Noroc ca respectivii tenesi erau albi si am vazut lighioana ininte de a baga piciorul..
De at il pun pe sotul meu sa verifice incaltamintea ininte de a ma incalta...eu nu mai pun mana pe Adidasi, Tenesi,sau alte cele....
ruxy
QUOTE(georgeta23 @ Apr 19 2008, 11:22 PM) *
Asa ceva am avut eu zilele trecute intr-un tenes...Noroc ca respectivii tenesi erau albi si am vazut lighioana ininte de a baga piciorul..
De at il pun pe sotul meu sa verifice incaltamintea ininte de a ma incalta...eu nu mai pun mana pe Adidasi, Tenesi,sau alte cele....

crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Madalina Jilaveanu
QUOTE(georgeta23 @ Apr 19 2008, 10:22 PM) *
Asa ceva am avut eu zilele trecute intr-un tenes...Noroc ca respectivii tenesi erau albi si am vazut lighioana ininte de a baga piciorul..
De at il pun pe sotul meu sa verifice incaltamintea ininte de a ma incalta...eu nu mai pun mana pe Adidasi, Tenesi,sau alte cele....

si cand vad poza ma ingrozesc

georgeta23
si eu,,,,sti cred ca daca apucam sa ma incalt...acolo lesinam... ohmy.gif
ruxy
QUOTE(georgeta23 @ Apr 20 2008, 12:02 AM) *
si eu,,,,sti cred ca daca apucam sa ma incalt...acolo lesinam... ohmy.gif

si eu oFloare1.gif crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif
nalya
paianjenii sunt pe primul loc,iar apoi,mai mult scarba decat frica o am pentru rame(cred ca stiti ce sunt alea)
Anca74
QUOTE(georgeta23 @ Apr 19 2008, 11:22 PM) *
Asa ceva am avut eu zilele trecute intr-un tenes...Noroc ca respectivii tenesi erau albi si am vazut lighioana ininte de a baga piciorul..
De at il pun pe sotul meu sa verifice incaltamintea ininte de a ma incalta...eu nu mai pun mana pe Adidasi, Tenesi,sau alte cele....


liwlol.gif Inseamna ca v-ati imprietenit...daca l-ai si pozat! Mai bine il pastrai sa ii faci insectar lui Edy! liwlol.gif
rodi78
De mine toata lumea ride cund vad ca mi-e frica de ginganii,acum sint mai linistita ca am aflat ca nu sint singura blush.gif
Si mie mi-e frica si de fluturi si de mamarute si furnici,din cauza unei mamarute era sa avem accident cu masina blush.gif ,nu le sufar,mi-e scirba de ele si de intuneric mi-este frica,chiar daca stiu ca nu-s singura in casa,poate sint o fire mai fricoasa si de aceea
Mih@ela
Mie pana pe la 11 ani imi era frica de curcani... biggrin.gif si de gansacii care veneau spre mine cu pliscul laaarg deschis... biggrin.gif biggrin.gif
Acum,ma impac cu toate ganganiile,mai putin cu serpii.,,,Daca vad unul la picioarele mele...mi se topesc picioarele... ohmy.gif
georgeta23
QUOTE(Mih@ela @ Apr 20 2008, 02:17 AM) *
Mie pana pe la 11 ani imi era frica de curcani... biggrin.gif si de gansacii care veneau spre mine cu pliscul laaarg deschis... biggrin.gif biggrin.gif
Acum,ma impac cu toate ganganiile,mai putin cu serpii.,,,Daca vad unul la picioarele mele...mi se topesc picioarele... ohmy.gif

ai face o pereche super cu sotzul meu cred ca v-ati urca unul in capul altuia de frica.... liwlol.gif
mie imi plac serpii chiar am pus mana pe unul si sunt super.i schimb sa nu vad ganganii ca acolo impietresc....
georgeta23
QUOTE(Anca74 @ Apr 20 2008, 01:18 AM) *
liwlol.gif Inseamna ca v-ati imprietenit...daca l-ai si pozat! Mai bine il pastrai sa ii faci insectar lui Edy! liwlol.gif


tu sti ca eu la scoala nu am fc insectar de frica ganganiilo...am preferat sa cumpar un atlas biologic mai costisitor decat sa fac asa ceva. biggrin.gif
Anca74
QUOTE(Mih@ela @ Apr 20 2008, 02:17 AM) *
Mie pana pe la 11 ani imi era frica de curcani... biggrin.gif si de gansacii care veneau spre mine cu pliscul laaarg deschis... biggrin.gif biggrin.gif
Acum,ma impac cu toate ganganiile,mai putin cu serpii.,,,Daca vad unul la picioarele mele...mi se topesc picioarele... ohmy.gif


liwlol.gif liwlol.gif Banuiesc ca nu te intalnesti prea des cu ei!
Mih@ela
QUOTE(georgeta23 @ Apr 29 2008, 11:35 PM) *
ai face o pereche super cu sotzul meu cred ca v-ati urca unul in capul altuia de frica.... liwlol.gif
mie imi plac serpii chiar am pus mana pe unul si sunt super.i schimb sa nu vad ganganii ca acolo impietresc....

liwlol.gif io,da...da...un barbat?? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
oleu,m-a trecut un fior(pe bune)numai cat mi-am imaginat un sarpe... ohmy.gif
georgeta23
QUOTE(Mih@ela @ Apr 30 2008, 12:53 AM) *
liwlol.gif io,da...da...un barbat?? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
oleu,m-a trecut un fior(pe bune)numai cat mi-am imaginat un sarpe... ohmy.gif


liwlol.gif liwlol.gif
pt tine Mih@..dar si pt sotul meu..cu dedicatie

liwlol.gif liwlol.gif
Mih@ela
QUOTE(georgeta23 @ Apr 29 2008, 11:55 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif
pt tine Mih@..dar si pt sotul meu..cu dedicatie

liwlol.gif liwlol.gif

Abia daca m-am uitat...Reao!Am simtit fiori`pe tot corpul... crybaby.gif
georgeta23
QUOTE(Mih@ela @ May 1 2008, 12:14 AM) *
Abia daca m-am uitat...Reao!Am simtit fiori`pe tot corpul... crybaby.gif

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pup sa treaca
dar eu rad de mor acum.....
Mih@ela
QUOTE(georgeta23 @ Apr 30 2008, 11:18 PM) *
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif pup sa treaca
dar eu rad de mor acum.....

esti zuza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
georgeta23
QUOTE(Mih@ela @ May 1 2008, 12:24 AM) *
esti zuza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

stiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mih@ela
QUOTE(georgeta23 @ Apr 30 2008, 11:41 PM) *
stiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

partners.gif floare2.gif hug.gif
georgeta23
QUOTE(Mih@ela @ May 1 2008, 11:30 AM) *
partners.gif floare2.gif hug.gif

ce fete cumionti...nu mai avetii fobii?
giulia_0319
mie mi-e frica de orice ganganie care zboara sau se taraste, dar fobia e de la paianjeni...bbbrrrr!!!!chiar si de fluturi mi-e frica! rolleyes.gif
georgeta23
QUOTE(giulia_0319 @ Aug 8 2008, 11:09 AM) *
mie mi-e frica de orice ganganie care zboara sau se taraste, dar fobia e de la paianjeni...bbbrrrr!!!!chiar si de fluturi mi-e frica! rolleyes.gif

a, tu esti de-a mea....si eu am boala pe ganganii....noroc cu Edy, el ma mai salveaza... biggrin.gif
Eena
MIE MI-E FRICA DE SERPI,SOPARLE SI GANDACI MARI! unsure.gif STITI CUM TIP DACA VAD VREUNUL....AOLEU IL DISPER PE SOTUL MEU!
giulia_0319
QUOTE(georgeta23 @ Aug 8 2008, 09:14 AM) *
a, tu esti de-a mea....si eu am boala pe ganganii....noroc cu Edy, el ma mai salveaza... biggrin.gif

partners.gif si alex imi spune "e doar un paianjen, nu trebuie sa iti fie frica de el"....bbbrrr!!!!mi-e groaza simi se ridica parul pe corp doar daca ma gandesc la unul..... crybaby.gif
georgeta23
QUOTE(giulia_0319 @ Aug 8 2008, 11:42 AM) *
partners.gif si alex imi spune "e doar un paianjen, nu trebuie sa iti fie frica de el"....bbbrrr!!!!mi-e groaza simi se ridica parul pe corp doar daca ma gandesc la unul..... crybaby.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.