Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: De Vorba Cu...mine.
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog AdeDia
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6
AdeDia
In cazul in care doriti sa stam de vorba sau doriti sa ma intrebati ceva anume,aici ma puteti gasi mai usor 1_3ani.gif
Va astept cu drag floare2.gif oFloare.gif oFloare1.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif hug.gif partners.gif
crroco
Am intrat doar sa-ti urez noapte buna ! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
AdeDia
QUOTE(crroco @ Feb 12 2008, 11:02 PM) *
Am intrat doar sa-ti urez noapte buna ! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Multumesc la fel,Crroco tzuc.gif hug.gif
O zi frumoasa pe maine si pupici lui Alex tzuc.gif tzuc.gif
georgeta23
am intrat si eu Ade sa te salut si sa te pup dulce tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
AdeDia
QUOTE(georgeta23 @ Feb 12 2008, 11:37 PM) *
am intrat si eu Ade sa te salut si sa te pup dulce tzuc.gif tzuc.gif

Mersi oFloare1.gif si eu te pup tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Ai vazut retetele???Blatul cu gem l-am facut si eu si este ffff bun,rapid si usor. hug.gif hug.gif
georgeta23
da le-am notat pe ambele, dar as mai vrea ceva...daca ai gasii un blat simplu ca nu am gem in casa si la ce planuri am eu nu prea ar merge... unul simplu. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif :notworthy:dar care sa iese mai tare decat un chec ca sa il pot taia in modelul dorit.
AdeDia
QUOTE(georgeta23 @ Feb 12 2008, 11:44 PM) *
da le-am notat pe ambele, dar as mai vrea ceva...daca ai gasii un blat simplu ca nu am gem in casa si la ce planuri am eu nu prea ar merge... unul simplu. tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif notworthy.gif

Sunt secrete planurile tale???? biggrin.gif Nu trebuie sa-mi spui,dar totusi as vrea sa stiu cam la ce fel de blat iti sta gandul???In cel mai rau caz,faci un piscot simplu ca ptr tort din cate oua vrei,in functie de cat vrei sa fie de mare.Iar gem poti sa pui de orice fel,nu doar caise.Uite mai merg la retete si iti mai pun blatul de la prajitura cu glazura de cioco si tavalita in nuca de cocos.Daca-ti convine faci doar blatul tzuc.gif hug.gif

P.S.Acum am obs ca ai dat edit.Atunci cel mai bine se potriveste blatul de biscuiti cu miere.In final iese cam ca si turta dulce,ca si consistenta
georgeta23
a, nu nu e secret!vreau sa fac un blat normal, pt ca nu am forma de inimoiara am sa incerc sa sculptez una, de aceea voi face blatul intr-o tava patrata ca sa imi fie mai usor, deasata aveam nevoie de un blat mai tare sa nu se farame la taiere...
danna68
oFloare1.gif buna seara Ade, am adus si eu o floare pentru inceput... floare2.gif floare2.gif
AdeDia
QUOTE(danna68 @ Feb 13 2008, 12:45 AM) *
oFloare1.gif buna seara Ade, am adus si eu o floare pentru inceput... floare2.gif floare2.gif

Buna Dana,multumesc ptr floare tzuc.gif hug.gif O seara placuta iti doresc.Astazi chiar ca nu stau mult unsure.gif Sper sa ma culc ma repede somn.gif
georgeta23
buna Ade am facut blatul pt tort si m-am inspirat de la praj ta neagra...a iesit super bun! ms mult floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif floare2.gif :floare2:dar am avut si un ingredient secret... biggrin.gif
AdeDia
QUOTE(georgeta23 @ Feb 13 2008, 08:22 PM) *
buna Ade am facut blatul pt tort si m-am inspirat de la praj ta neagra...a iesit super bun! ms mult floare2.gif

Ma bucur mult ca iti place hug.gif tzuc.gif tzuc.gif Ai reusit sa decupezi o inimioara??? wub.gif Este ffff bun si ptr Edy ca desert.Eu nu am facut demult,am uitat de reteta asta;cu toate ca la copiii mei le place ff mult.Acum datorita tie mi-am amintit de ea si am s-o fac cat de curand tzuc.gif hug.gif floare2.gif
Iti doresc sa ai parte de clipe frumoase partners.gif wub.gif
AdeDia
QUOTE(georgeta23 @ Feb 13 2008, 08:22 PM) *
floare2.gif dar am avut si un ingredient secret... biggrin.gif

Multa dragoste??????sau..........????e chiar asa mare secret???? wink.gif wink.gif cool.gif
georgeta23
QUOTE(AdeDia @ Feb 13 2008, 08:28 PM) *
Multa dragoste??????sau..........????e chiar asa mare secret???? wink.gif wink.gif cool.gif

ei vezi ca si tu cunosti ingredientul secret? dragostea.... din pacate an renuntat la decupat, l-am lasat patrat si am desenat in mijloc o inimioara cu frisca rosie.
AdeDia
Este fff bine si asa
georgeta23
abia aste[t sa ii vad reactia... am sa va pun si poze dar dupa ce le descarc
AdeDia
Astept si pozele dar mai mult astept sa ne povestesti si noua cate ceva rolleyes.gif nu chiar tot tongue.gif ....dar asa putintel wink.gif wub.gif
georgeta23
cu siguranta wink.gif
liliana2u
Vio, am intrat si eu un pic sa te salut si sa iti aduc flori floare2.gif , apoi ma intorc la fetita mea jucausa, sunt partenera ei de dans, de cantat guitar.gif .
O seara placuta! wub.gif
AdeDia
Mallina,multumesc mult ptr flori si ptr.salut tzuc.gif hug.gif
Pup printesa ta frumoasa si scumpa tzuc.gif hug.gif Joacate cu ea cat poti de mult.Cu cat vor trece anii,jocurile se vor rari si vor scadea in intensitate;umple-ti inima cu bucuria ei si fericirea de a fi atat de apropiate,iar cand vor veni anii in care acestea vor fi mai rare,vei avea de unde sa-ti hranesti sufletul.V-a fi mare,o vei privi si-atunci dormind si iti vei aduce aminte cu drag de aceste clipe.Sa-ti dea D-zeu putere si sanatate si sa fiti fericite amandoua tzuc.gif hug.gif
O seara placuta iti doresc si eu si o noapte linistita;pe maine o zi superba floare2.gif
liliana2u
Vio, mi-ai umplut ochii de lacrimi... si ai dreptate, in fiecare zi imi hranesc sufletul cu dragalasenia ei. De cateva zile a descoperit buzunarele la jeansi/ pantaloni, numai cu manutele in ele sta, smechereste... mor de dragul ei!
iti multumesc pt urari si sa fii binecuvantata, esti asa o femeie minunata! hug.gif
danna68
oFloare1.gif floare2.gif am trecut si eu pe la tine sa-ti aduc o floare sa-ti dau un pupic si sa-ti spun ca imi este dor de tine tzuc.gif hug.gif
cristina67
Parca ieri il rugai pe Andrei sa-ti faca blog si azi ai deja 4 pagini!!! La cat mai multe inainte Ade, cu multa sanatate!! Apropo', merele rase cu budinca de biscuiti au mare trecere la mine in familie atat la cei mici cat si la cei mari blush.gif !! Ca tot stau si ma intreb, oare oi mai slabi vreodata?? daca o tin tot asa!! Apropo'2, ati reusit sa tineti cura, tu si sotul tau?? Am uitat sa te mai intreb!!
AdeDia
QUOTE(danna68 @ Feb 15 2008, 02:20 AM) *
oFloare1.gif floare2.gif am trecut si eu pe la tine sa-ti aduc o floare sa-ti dau un pupic si sa-ti spun ca imi este dor de tine tzuc.gif hug.gif

Dana,multumesc ptr flori si ptr pupic tzuc.gif hug.gif Si mie imi este dor hug.gif hug.gif Poate reusim sa ne intalnim putin,weekendul asta partners.gif
Un weekend minunat sa ai si multa sanatate floare2.gif
AdeDia
QUOTE(cristina67 @ Feb 15 2008, 02:54 AM) *
Parca ieri il rugai pe Andrei sa-ti faca blog si azi ai deja 4 pagini!!! La cat mai multe inainte Ade, cu multa sanatate!! Apropo', merele rase cu budinca de biscuiti au mare trecere la mine in familie atat la cei mici cat si la cei mari blush.gif !! Ca tot stau si ma intreb, oare oi mai slabi vreodata?? daca o tin tot asa!! Apropo'2, ati reusit sa tineti cura, tu si sotul tau?? Am uitat sa te mai intreb!!

Multumesc ptr urari tzuc.gif hug.gif
Ma bucur mult ca va place budinca de biscuiti cu mere.Eu saptamana asta in fiecare dimineata la 5.30,am facut din 15 biscuiti si 3 mere mai mari.
Nu am reusit sa tinem cura.Am socotit ca avem ceva evenimente in familie si nu ne putem tine de ea.Sapt.trecuta a fost ziua lui frate-meu,pe 24 se logodeste alt frate si merg la mami sa-i ajut la tort si prajituri,deci cade din discutie.Pe de alta parte am analizat toate zilele din cura si am ajuns la concluzia ca problemele mele cu stomacul nu-mi vor permite sa ma tin bine in unele zile.Asa ca trebuie sa caut alta solutie si ..........nu stiu..... daca as gasi undeva sa cumpar cateva doze de putere,vointa si perseverenta.....eventual si ceva sanatate unsure.gif Am senzatia ca ma invart intr-un cerc vicios unsure.gif
Te pup si iti doresc numai bine si multa sanatate tzuc.gif hug.gif si un weekend placut partners.gif floare2.gif
Anca74
Esti minunata Vio, n-ai nevoie de nicio cura, mamico, stai linistita! trandafir.gif
O noapte de vis iti doresc!
AdeDia
QUOTE(Anca74 @ Feb 16 2008, 01:13 AM) *
Esti minunata Vio, n-ai nevoie de nicio cura, mamico, stai linistita! trandafir.gif
O noapte de vis iti doresc!

Anca,te pup tzuc.gif tzuc.gif Esti o scumpa hug.gif hug.gif Si sa stii ca mi tare dor de tine si de perlele lui Raducu tzuc.gif hug.gif
ruxy

LUMINA

Cu raza, bati din veci aceeasi cale,
Cum vii din nesfarsit inspre-nserari,
In umbra noastra faci din nou carari,
Sa Te primim cu svon de osanale.
Te daruiesti cu rodul toamnei Tale,
Doar celor care plang in asteptari,
Aluneci lin, cazand din zari in zari
Spre duhuri care stiu sa fie goale.
Tu treci mereu in neguri nesfarsite,
Sa biruiesti amurgul prin Calvar
Si-n taina frumusetii negraite,
Te nasti de sus in foc de raze iar,
Ca sa-mplinesti minuni fagaduite,
Lumina Tu, nespus de mare har!
ZORICA LATCU

Ade...ai toata pretuirea mea...aceste versuri pentru tine...mamica minunata, prietena deosebita, suflet special...iti multumesc partners.gif
AdeDia
QUOTE(rux25 @ Feb 17 2008, 09:56 AM) *

Ade...ai toata pretuirea mea...aceste versuri pentru tine...mamica minunata, prietena deosebita, suflet special...iti multumesc partners.gif

Rux,iti multumesc din suflet ptr.poezie.E minunata,asa cum esti si tu tzuc.gif hug.gif Iar prietenia ta ma incanta partners.gif Imi face o deosebita placere prietneia ta partners.gif Ma bucur mult ca am avut ocazia sa te intalnesc aici,iar povestioarele tale imi incanta inima si alina sufletul tzuc.gif hug.gif Iti multumesc notworthy.gif floare2.gif
Miha79
Am trecut si eu pe la tine sa te salut, sa-ti multumesc pentru toate retetele si sfaturile care le-ai postat unele chiar mi-au fost de folos
te pup tzuc.gif si iti doresc o duminica placuta in continuare floare2.gif
danna68
floare2.gif floare2.gif am postat o surpriza pentru tine, sper sa iti placa, pup floare2.gif
ruxy
QUOTE(AdeDia @ Feb 17 2008, 02:05 PM) *
Rux,iti multumesc din suflet ptr.poezie.E minunata,asa cum esti si tu :Iar prietenia ta ma incanta partners.gif Imi face o deosebita placere prietneia ta partners.gif Ma bucur mult ca am avut ocazia sa te intalnesc aici,iar povestioarele tale imi incanta inima si alina sufletul tzuc.gif hug.gif Iti multumesc :

partners.gif tzuc.gif hug.gif tzuc.gif si mie Ade...am niste sentimente deosebite, in ceea ce te priveste tzuc.gif esti o prietena speciala tzuc.gif
alexandra81
buna AdeDia. iti dau si eu oFloare1.gif si te pup. si te rog sa imi dai si mie reteta la salamul de biscuiti pe care il mananca cu atata pofta denisa. ca vreau si eu...sau spune-mi unde sa caut.. tzuc.gif
AdeDia
QUOTE(alexandra81 @ Feb 18 2008, 10:17 AM) *
buna AdeDia. iti dau si eu oFloare1.gif si te pup. si te rog sa imi dai si mie reteta la salamul de biscuiti pe care il mananca cu atata pofta denisa. ca vreau si eu...sau spune-mi unde sa caut.. tzuc.gif

Buna Alexandra,multumesc ptr oFloare1.gif
Uite aici in pagina asta gasesti reteta de la salamul de biscuiti si cu 2 postari mai jos de reteta am rectificat ceva:La un kg de biscuiti trebuie 2 Rama,iar ptr cantitate mai putina injumatatesti ingredientele.Eu fac cantitati industriale rolleyes.gif ca sa imi ajunga macar 2 zile
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...=2404&st=30
AdeDia
QUOTE(danna68 @ Feb 18 2008, 05:13 AM) *
floare2.gif floare2.gif am postat o surpriza pentru tine, sper sa iti placa, pup floare2.gif

Am vazut-o,e SUPERBA tzuc.gif hug.gif Multumesc tzuc.gif hug.gif floare2.gif
AdeDia
QUOTE(rux25 @ Feb 18 2008, 09:00 AM) *
partners.gif tzuc.gif hug.gif si mie Ade...am niste sentimente deosebite, in ceea ce te priveste tzuc.gif esti o prietena speciala tzuc.gif

floare2.gif tzuc.gif hug.gif Poate cand o sa am mai mult timp,vorbim mai mult tzuc.gif hug.gif
ruxy
QUOTE(AdeDia @ Feb 18 2008, 09:15 PM) *
floare2.gif tzuc.gif hug.gif Poate cand o sa am mai mult timp,vorbim mai mult tzuc.gif hug.gif

abia astept Ade partners.gif
ruxy
Power of Your love

cu dragoste pentru tine Ade, sa Iti fie aproape, sa te faci bine repede partners.gif
cristina67
Imi cer scuze ca am indraznit sa postez cateva vb de duh pe blogul tau la "Perle..." fara sa-ti cer permisiunea. Spaer ca n-am gresit prea mult si ti-au placut! de fapt am gresit adresa. Scuze Ade! Is tare aiurita in dimineata asta! Voiam sa ma adresez lui Rux! Scuze inca odata!
AdeDia
QUOTE(rux25 @ Feb 23 2008, 09:34 AM) *
Power of Your love
cu dragoste pentru tine Ade, sa Iti fie aproape, sa te faci bine repede partners.gif

Rux iti multumesc fff mult.E superba melodia tzuc.gif hug.gif Iti multumesc ca te gandesti la mine tzuc.gif hug.gif floare2.gif Esti o scumpa floare2.gif
AdeDia
QUOTE(cristina67 @ Feb 23 2008, 09:54 AM) *
Imi cer scuze ca am indraznit sa postez cateva vb de duh pe blogul tau la "Perle..." fara sa-ti cer permisiunea. Spaer ca n-am gresit prea mult si ti-au placut! de fapt am gresit adresa. Scuze Ade! Is tare aiurita in dimineata asta! Voiam sa ma adresez lui Rux! Scuze inca odata!

Cristina stai linistita,nu-i nici o problema tzuc.gif hug.gif Ma bucur oricum ca ai trecut p-aci,fie si din greseala tzuc.gif hug.gif floare2.gif
Si-asa nu prea am timp de intrat la discutii,dar aici tot intru floare2.gif
cristina67
Daca tot esti aici, spune-mi te rog cum te simti azi??? Eu iti sugeram aseara sa mergi la urgenta la spital. Eu intamplator am ajuns odata, cu o criza de... eu am zis stomac...dar medicii n-au fost de acord cu mine... si mi-au facut ceva intravenos care m-a facut bine in cateva minute. De parca nici n-as fi avut nimic. Iar la urgente nu platesti nimic. Nu am mai avut probleme de atunci dar am invatat ceva. Mi-au facut analizele in regim de urgenta si umblau medicii dupa mine ca dupa Papa !! In jumatate de ora am avut si analize si am plecat de la spital de parca n-as fi avut nimic.
Sper insa ca esti mai bine si iti doresc petrecere frumoasa la logodna fratelui tau, iar lui si viitoarei sotii, casa de piatra si sa fie intr-un ceas bun!!
AdeDia
Multumesc de intrebare si de grija tzuc.gif hug.gif floare2.gif
Ce sa zic....ma simt destul de bine,dar nu pot sa manc decat fiert,moale si ceai la greu.Toata gura mi-e o rana:cerul gurii,limba si buzele pe interior sunt numai afte;ma doare si ma ustura de-mi vine sa ma urc pe pereti.Manc doar cartofi fierti,orez fiert,compot de mere cu biscuiti inmuiati in compot si ceeeaaaaaaiiiiiiii la greu,de urzica si de papadie.Iau Silimarina si ma clatesc in gura cu apa cu bicarbonat si badijonez cu glicerina cu Nistatin.Nu prea ar avea ca sa-mi faca dr.Am mai patit,dar nu m-as fi asteptat chiar acum.Iti dai seama ca mergem la masa la restaurant,meniul este platit,prajiturile sunt facute de mama si eu sa nu pot manca nimic crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Ce fac??????ma duc cu regimul meu la pachetel????Sper sa mai imi treaca pana maine.....O sa pun poze....face mama un tort casuta si mai un tort.....mai deosebit....ideea lui frate-meu.O sa va pun si ceva poze.....oricum abia astept bananab.gif
Multumesc ptr urari floare2.gif
cristina67
QUOTE(AdeDia @ Feb 23 2008, 05:31 PM) *
Multumesc de intrebare si de grija tzuc.gif hug.gif floare2.gif
Ce sa zic....ma simt destul de bine,dar nu pot sa manc decat fiert,moale si ceai la greu.Toata gura mi-e o rana:cerul gurii,limba si buzele pe interior sunt numai afte;ma doare si ma ustura de-mi vine sa ma urc pe pereti.Manc doar cartofi fierti,orez fiert,compot de mere cu biscuiti inmuiati in compot si ceeeaaaaaaiiiiiiii la greu,de urzica si de papadie.Iau Silimarina si ma clatesc in gura cu apa cu bicarbonat si badijonez cu glicerina cu Nistatin.Nu prea ar avea ca sa-mi faca dr.Am mai patit,dar nu m-as fi asteptat chiar acum.Iti dai seama ca mergem la masa la restaurant,meniul este platit,prajiturile sunt facute de mama si eu sa nu pot manca nimic crybaby.gif crybaby.gif crybaby.gif Ce fac??????ma duc cu regimul meu la pachetel????Sper sa mai imi treaca pana maine.....O sa pun poze....face mama un tort casuta si mai un tort.....mai deosebit....ideea lui frate-meu.O sa va pun si ceva poze.....oricum abia astept bananab.gif
Multumesc ptr urari floare2.gif

Iti doresc sa-ti treaca iar maine sa fii mult mai bine decat azi!! Si totusi ceva acolo nu e in regula daca a fost atat de "violenta" aceasta eruptie de afte sau ce-or fi?? Exista o cauza pe care trebuie s-o tratezi! Hai sa treaca cu bine acum si dupa, mai vezi tu ce masuri vei lua! Multa sanatate!!
ruxy
Buna seara Ade...Cum te mai simti??? partners.gif
cristina67
Cum e Adela? Sau ai scris in alta parte si n-am vazut eu?
danna68
partners.gif partners.gif Ade ... pupam o mamica dulce si calda , abea astept sa vorbim floare2.gif
AdeDia
QUOTE(rux25 @ Feb 28 2008, 11:48 PM) *
Buna seara Ade...Cum te mai simti??? partners.gif

Rux,multumesc de intrebare floare2.gif Ma simt mai bine si sper sa-mi revin complet....da nu stiu daca se mai poate biggrin.gif
Dar e bine si asa wink.gif
Sper sa petreci o zi frumoasa de primavara tzuc.gif hug.gif hug.gif
AdeDia
QUOTE(cristina67 @ Feb 28 2008, 11:54 PM) *
Cum e Adela? Sau ai scris in alta parte si n-am vazut eu?

Adela este ceva mai bine.Reuseste sa-si miste mana si nu o mai tine legata.O fac cu Lioton Gel.Totusi o doare,dar pe undeva ma tem sa merg cu ea sa i-o puna la loc.Nu stiu ce sa zic...mai astept pana luni,cand trebuie sa mergem la medic la control.
Pupici tie si la ingerasii tai tzuc.gif hug.gif
Sa aveti o primavara frumoasa si bucuria si fericirea sa va inunde inimile tzuc.gif hug.gif floare2.gif
AdeDia
QUOTE(danna68 @ Feb 29 2008, 01:26 AM) *
partners.gif partners.gif Ade ... pupam o mamica dulce si calda , abea astept sa vorbim floare2.gif

Dana,draga mea si eu va pup si va imbratisez de milioane de ori tzuc.gif hug.gif cu multa dragoste wub.gif
Sa aveti si voi un inceput de primavara cald si minunat,sa va incalzeasca inima si sufletul si sa vi le umple de bucurie tzuc.gif hug.gif floare2.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.