Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ati Luat Vreodata Redoxon?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina
Claudia Elena
Am racit in urma cu o zi cand am fost la Cluj pentru examene si azi am fost la doctor, iar doctorita mi-a prescris Redoxon si Bioparox spray. Pe prospectul de la Redoxon scrie ca trebuie administrat la gravide doar daca este absolut necesar si nu stiu ce sa fac . Sa-l iau sa nu-l iau?
Rebecca27
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 28 2008, 12:44 PM) *
Am racit in urma cu o zi cand am fost la Cluj pentru examene si azi am fost la doctor, iar doctorita mi-a prescris Redoxon si Bioparox spray. Pe prospectul de la Redoxon scrie ca trebuie administrat la gravide doar daca este absolut necesar si nu stiu ce sa fac . Sa-l iau sa nu-l iau?



Buna uite eu sunt nou pe aici nu daca vei primi mesajul meu?Am incercat sa iti trimit un mesaj privat dar nu am reusit motivul nu il cunosc probail trebuie ca mai am de invatat.
Sa revenim am inteles ca est racita eu cand am fost racita doctora mi-a dat sa i-au Oscillococcinum sa stii ca este foarte bun se cunosc ameliorarile foarte repede este un medicament care nu afecteaza sarcna deloc
Eu sunt insarcinata in 16 saptamani..
Te pup si iti urez din suflet insanatosire grabnica
MULTA SANATATE

Rebecca27
QUOTE(Rebecca27 @ Jan 28 2008, 12:57 PM) *
Buna uite eu sunt nou pe aici nu stiu daca vei primi mesajul meu?Am incercat sa iti trimit un mesaj privat dar nu am reusit motivul nu il cunosc probabil ca mai am de invatat.
Sa revenim am inteles ca esti racita eu cand am fost racita doctora mi-a dat sa i-au Oscillococcinum sa stii ca este foarte bun se cunosc ameliorarile foarte repede este un medicament care nu afecteaza sarcina deloc
Eu sunt insarcinata in 16 saptamani..
Te pup si iti urez din suflet insanatosire grabnica
MULTA SANATATE
Scuze ca ti-am trimis mesajul iar dar dupa cum observi si tu la celalalt am cam mancat din litere

liliana2u
Ar fi bine sa nu iei mai nimic, cel putin in primul trimestru de sarcina... poate reusesti sa iti ameliorezi starea cu ceaiuri si multe citrice... Bioparox-ul e bun, atat pt nas, cat si pt gat, dar sa nu faci excese, max de 2 ori/zi, sa nu inhalezi, ca e toxic totusi... ai mare grija si sanatate!
ruxy
Redoxonul este vitamina C....iar aceasta vitamina se poate lua foarte bine dintr-un grapfruit...sau zeama de la o lamaie...natural si eficient...Sanatate multa!!!
Claudia Elena
Draga Rebeca intra pe profilul meu si o sa gasesti acolo adresa mea de e-mail daca vrei sa-mi lasi un mesaj. Va multumesc fetelor pentru raspunsuri. Am luat un Redoxon totusi deoarece ma simt cam rau, nu il voi mai lua, am sa urmez sfaturile voastre, multa sanatate la toate burticile! tzuc.gif
Claudia Elena
As mai avea o curiozitate: in ce fel este afectat fatul cand mama este racita?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.