Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cat Mai Costa O Nastere..
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere
Pagini: 1, 2, 3
kalambaca
buna mamici!eu sunt oana as vrea sa stiu cm e maternitatea de la cantacuzino si daca a nascut cineva cu dr.a. ciulcu,eu trebuie sa nasc in feb. 2009 jucaus.gif
kalambaca
QUOTE(gogosica @ Jun 28 2008, 12:29 AM) *
Eu am nascut in iunie la Cantacuzino in Bucuresti. M-a "costat" 200 euro (habar n-am daca dr. a fost multumit sau ba) plus ceva asistentelor de la sala de nasteri. Sincer, tuturor le-am dat banii dupa si consider ca s-ar fi purtat la fel si daca nu le-as fi dat. Dr. neonat nici nu a vrut sa auda de bani... singurele "nesuferite" au fost asistentele de salon care fie incercau sa iti vanda diverse chestii (hainute de bebe, centuri etc), fie (in varianta obraznica) iti comunicau ceva de genul "ne vedem dimineata la cafea". In obraznicia mea am refuzat sa le dau bani, am preferat sa dau celor care au meritat si care intr-adevar m-au facut sa ma simt relaxata (in conditiile alea era tot ce imi puteam dori). In principiu nu am simtit nici o clipa ca spaga a avut un cuvant de spus. Spitalul este foarte curat, iti aduc bb la pat dupa circa 8 ore de la nastere (daca nu sunt Doamne-fereste probleme de sanatate), il preiau ele pe durata noptii daca tu consideri ca nu poti avea grija de el (eu ma simteam foooarte obosita si imi era si teama ca nu am sa stiu ce sa ii fac daca plange sau se ineaca sau altceva), mancare super, rezerve de 2 paturi sau chiar poti fi singura (nu stiu exact conditiile)

buna!eu sunt noua printre voi,as vrea sa stiu cu cine ai nascut ptr ca si eu merg tot la cantacuzino.Osa nasc in februarie bb.gif
danieelaa
buna mamici
sunt daniela si am gasiti la rubrica mamic de decembrie2008.eu nasca la municipal cu dr constantinescu stie careva cum sunt tarifeel acolo?cam cat se da si la cine?ajutati-ma si ep mine va rog partners.gif
pupici la toate mamicile si jucaus.gif
alina0412
a nascut cineva de curand la bucur?am programata cezariana sapt viitoare si chiar nu stiu cat sa dau la dr, asistente, anestezist etc
va rog ajutati ma si pe mineee
luizachivu
Cat mai costa o nastere la un spital din bucuresti?Va pup :* oFloare.gif
adi_pisoi
QUOTE(alina0412 @ Oct 9 2008, 07:27 PM) *
a nascut cineva de curand la bucur?am programata cezariana sapt viitoare si chiar nu stiu cat sa dau la dr, asistente, anestezist etc
va rog ajutati ma si pe mineee

buna ...eu sunt o viitoare mamica de gemeni....o sa nasc in februarie 2009.....si tot la bucur...inca nu stiu daca va fi o nastere normala sau cezariana...............cum te-ai descurcat?esti ok?ce-mi poti spune despre nastere?cu ce dr ai nascut?te pup....si pupici si la bebe.........
lilisor
Buna
Am si eu o intrebare, vreau sa nasc in Bucuresti, are importanta daca nu am mutatie?
La nasterea cu gemeni cam cat ma costa, dublu? exista un pret anume?
ioana simona
salut,
nu trebuie mutatie
mamigeo
QUOTE(lilisor @ Jan 6 2009, 11:05 PM) *
Buna
Am si eu o intrebare, vreau sa nasc in Bucuresti, are importanta daca nu am mutatie?
La nasterea cu gemeni cam cat ma costa, dublu? exista un pret anume?



Chestia asta cu cat ma costa parerea mea este ca e relativa. Ceea ce-i dai tu medicului dupa nastere reprezinta multumirea ta fata de ce a facut el pentru tine in decursul celor 9 luni de colaborare, nicidecum pretul nasterii in sine (daca am vrea sa platim nasterea am merge la clinici particulare).
Medicului, daca vrei sa-i dai ceva, ii dai dupa puterile tale, nu te apuci acum sa strangi bani sau sa te imprumuti la banca deoarece tariful medicului X este de 500euro (dau un exemplu).
Eu la prima nastere aveam pregatita o suma de bani pentru medic, dar el nu a vrut sa primeasca nimic inainte de nastere. Drept urmare, dupa ce am nascut, pentru ca nu am fost multumita ca nu a comunicat cu sotul meu dupa nastere (precizez ca-l stia pe sot deoarece la toate controalele fusesem impreuna iar in dimineata nasterii bebelusului vorbise cu amandoi) i-am dat numai jumatate din suma pe care imi propusesem sa i-o dau.
Asa ca fiecare se orienteaza la fata locului. Sunt medici care se poarta extraordinar cu tine si carora le-ai da si "pielea de pe tine", insa sunt si medici care-si fac datoria la nivelul minim (cat sa nu pateasca ceva mama si copilul), care nu colaboreaza cu tine, care nu raspund la telefon cand ai nevoie de ei, etc. Acestia nu merita acelasi "tarif" ca si un medic devotat meseriei lui.

PS: eu sunt din Urziceni si am nascut in Bucuresti (buletin de urziceni).

Sarcina usoara si nastere cat mai aproape de termen iti doresc.

isterikk
Dupa parerea mea fiecare medic ar trebui sa se poarte egal cu fiecare si NU dupa cat,, ii dai".De ce ei nu au salariu ca si noi?????Din cate stiu sunt platiti sa si faca meseria nu sa primeasca spaga care mai de care.I mi este SCARBA de sistemul nostru.
hellena09
din pacate, asta e sistemul... sad.gif
exact cum spuneau si fetele, nasterea e gratuita...in principiu...medicii sunt obligati sa-ti acorde asistentza la nastere...teoretic...
practic, ii dai cat vrei... insa mie 500 de euro mi se pare destul de mult, sincer...
eu nu i-am dat dr mele nimic... eu am vrut sa-i dau, am stat cu plicul dupa ea 2 zile, dar n-a vrut sa accepte nimic...
oricum in afara de dr, mai sunt si anestezistul (dupa caz), neonatologul, asistentele...
lilisor
Multumesc mamigeo pentru raspuns floare2.gif oFloare.gif trandafir.gif Tu la ce spital din bucuresti ai nascut? Imi poti recomanda vreun medic pentru ecografie?
ams
QUOTE(lilisor @ Jan 6 2009, 11:05 PM) *
Buna
Am si eu o intrebare, vreau sa nasc in Bucuresti, are importanta daca nu am mutatie?
La nasterea cu gemeni cam cat ma costa, dublu? exista un pret anume?


Buna. Eu am nascut in sept 2007 la Giulesti si in salon cu mine au fost 3 fete din provincie, Cred ca nu are importanta unde ai domiciuliu, important este sa-ti gasesti un medic care sa fie de acord sa te asiste. Ptr Eco daca ai bani cel mai bine te duci la particular. Eu am fost la sanador si au fost super profesionisti, au masurat fiecare degetel in parte, bataile inimii, craniul, absolut tot si pe indelete. a durat cam 20 min ecografia ptr ca nu au vrut sa omita nimic. e adevarat ca e cam scump la ei. am facut ego si la giulesti dar nu se compara, astepti cu orele, se fac in fuga (ptr ca nu o face medicul tau) nu ai pic de intimitate ca intra cate 2 femei o data (una se dezbraca, in timp ce ei fac eco alteia), tu nu poti sa vezi nimic, nu ti se explica nimic, iar tatal binenteles ca nu are voie.

Cat priveste pretul, pot va sa spun ca eu pe parcursul celor 9 luni nu am dat nici un ban la medic si nu mi s-a parut ca m-a tratat diferit de celelalte paciente. Dupa nastere i-am dat 200E pe care cu greu i-a primit, am mai dat cate 50 ron la asistenta si moasa care s-au ocupat de mine cat am fost in travaliu, 50 ron unei doctorite care m-a supravegheat peste noapte pana a venit medicul meu de acasa, si binenteles 10 ron "toaleta" dupa nastere dim si seara, 30 ron sa-i puna cercei fetitei. Cam atat am dat. La neonatolog nu am dat ptr ca nu stiu cine a consultat copilul, de fiecare dat era altul si sa dau la fiecare parca nu mi-a venit. In sept voi naste tot la Giulesti si nu cred ca voi da prea multi bani. Intre timp am gasit o clinica particulara cu niste preturi rezonabile si ma voi duce acolo ptr controale (costa 50 ron controlul, la medicul la care ma voi duce eu, si 100 ron prima consultatie cand te ia in evidenta) Dupa ce am sa ma duc prima data am sa va spun cum a fost si daca merita.
Sanatate tuturor.
lilisor
Voi astepta sa ne spui cum este si la ce spital particular vei merge, oricum eu voi naste in iunie, as vrea sa imi fac ecografie mai mult pentru a afla daca am gemeni sau nu. jucaus.gif jucaus.gif
mamigeo
QUOTE(lilisor @ Jan 7 2009, 08:04 PM) *
Multumesc mamigeo pentru raspuns floare2.gif oFloare.gif trandafir.gif Tu la ce spital din bucuresti ai nascut? Imi poti recomanda vreun medic pentru ecografie?



Primul copil l-am nascut la CF2 iar acum sunt in evidenta unei dr de la Universitar.
Eu toate ecografiile le-am facut la Dr Iosup, la CM Fortis si am fost foarte multumita.
In cate saptamani de sarcina esti? tzuc.gif
mamigeo
QUOTE(lilisor @ Jan 8 2009, 03:01 PM) *
Voi astepta sa ne spui cum este si la ce spital particular vei merge, oricum eu voi naste in iunie, as vrea sa imi fac ecografie mai mult pentru a afla daca am gemeni sau nu. jucaus.gif jucaus.gif



Am vazut ca la Medlife ecografia pentru sarcina gemelara are alt pret fata de cea pentru sarcina unica. Poti intra pe site-ul lor sa te informezi de preturi (care mie mi s-au parut fooarte piperate).
CristinaS
legat de ecografia 3D...trebuie sa-ti faci programare din timp. Si sfatul meu e sa o faci la particulari. La stat nu au aparate foarte performante+facuta pe fuga. Este cea mai importanta eco, asa ca e foarte important sa o faci in conditii bune.
Legat de gemeni....cred ca la orice fel de eco poti afla daca sunt gemeni sau nu. Nu ti-a spus medicul tau daca sunt sau nu gemeni?!
CristinaS
QUOTE(lilisor @ Jan 7 2009, 01:05 AM) *
Buna
Am si eu o intrebare, vreau sa nasc in Bucuresti, are importanta daca nu am mutatie?
La nasterea cu gemeni cam cat ma costa, dublu? exista un pret anume?


nu are importanta daca nu ai mutatie. Legat de gemeni nu stiu.
oanac_76
QUOTE(adriana76 @ Jun 14 2008, 12:00 AM) *
salutari tuturor.eu am nascut in febr.2008 la Buc,la Pantelimon,si m-a costat nasterea obisn.400euro.ii dadusem 300 dar n-a fost multumit.i plus,m-au jecmanit incepand cu portarul.sunt medici competenti,dar iti iau pielea.orice serviciucat de mic(sterilizare biberon)costa.asa ca nu va recomand spit,decat daca aveti nervi tari si buzunare pline bb.gif crybaby.gif



Cu ce dr ai nascut? Eu o sa nasc acolo saptamana viitoare. Deja m-ai speriat !
lilisor
Multumesc mult pentru raspunsuri oFloare1.gif trandafir.gif am 17 saptamani de sarcina dar inca nu am fost deloc la medic, deasta am vrut si sa va cer sfaturile inainte de a merge. Mie greata de spitale si mai ales de ginecologie - inainte de a ramane insarcinata am mers la o doctorita din constanta pentru ca nu ramasesem insarcinata niciodata si nici nu mai fusesem vreodata la ginecologie, mi-a spus ca am anexita si mi-a dat tratament dar eu fiind pentru prima data acolo m-am cam speriat sad.gifsad.gif m-a controlat cu niste fiare reci sad.gif(( ... eu am crezut ca mi-a facut rau dar la nici 2 luni dupa tratament am ramas insarcinata dar tot am teama aia in mine.
adelaeu
QUOTE(ams @ Jan 8 2009, 02:08 PM) *
Buna. Eu am nascut in sept 2007 la Giulesti si in salon cu mine au fost 3 fete din provincie, Cred ca nu are importanta unde ai domiciuliu, important este sa-ti gasesti un medic care sa fie de acord sa te asiste. Ptr Eco daca ai bani cel mai bine te duci la particular. Eu am fost la sanador si au fost super profesionisti, au masurat fiecare degetel in parte, bataile inimii, craniul, absolut tot si pe indelete. a durat cam 20 min ecografia ptr ca nu au vrut sa omita nimic. e adevarat ca e cam scump la ei. am facut ego si la giulesti dar nu se compara, astepti cu orele, se fac in fuga (ptr ca nu o face medicul tau) nu ai pic de intimitate ca intra cate 2 femei o data (una se dezbraca, in timp ce ei fac eco alteia), tu nu poti sa vezi nimic, nu ti se explica nimic, iar tatal binenteles ca nu are voie.

Cat priveste pretul, pot va sa spun ca eu pe parcursul celor 9 luni nu am dat nici un ban la medic si nu mi s-a parut ca m-a tratat diferit de celelalte paciente. Dupa nastere i-am dat 200E pe care cu greu i-a primit, am mai dat cate 50 ron la asistenta si moasa care s-au ocupat de mine cat am fost in travaliu, 50 ron unei doctorite care m-a supravegheat peste noapte pana a venit medicul meu de acasa, si binenteles 10 ron "toaleta" dupa nastere dim si seara, 30 ron sa-i puna cercei fetitei. Cam atat am dat. La neonatolog nu am dat ptr ca nu stiu cine a consultat copilul, de fiecare dat era altul si sa dau la fiecare parca nu mi-a venit. In sept voi naste tot la Giulesti si nu cred ca voi da prea multi bani. Intre timp am gasit o clinica particulara cu niste preturi rezonabile si ma voi duce acolo ptr controale (costa 50 ron controlul, la medicul la care ma voi duce eu, si 100 ron prima consultatie cand te ia in evidenta) Dupa ce am sa ma duc prima data am sa va spun cum a fost si daca merita.
Sanatate tuturor.





Fa-ti mila si de alti muritori si spune-ne si noua care este clinica de care vb pt. consult
adina_apostu
Buna fetelor, sunt o viitoare mamica care urmeaza sa nasca pe 1 martie la giulesti prin cezariana, am mai nascut odata si a fost tot cezariana din pacate si de asta ne chinuim iar cu operatie. Are cineva idee cam care mai sunt preturile la giulesti?
Va multumesc.
ams
QUOTE(adelaeu @ Feb 22 2009, 05:03 PM) *
Fa-ti mila si de alti muritori si spune-ne si noua care este clinica de care vb pt. consult


merg pe 3 martie acolo si am sa scriu cum a fost.
dariamidan
QUOTE(adina_apostu @ Feb 25 2009, 10:18 PM) *
Buna fetelor, sunt o viitoare mamica care urmeaza sa nasca pe 1 martie la giulesti prin cezariana, am mai nascut odata si a fost tot cezariana din pacate si de asta ne chinuim iar cu operatie. Are cineva idee cam care mai sunt preturile la giulesti?
Va multumesc.

NASTERE USOARA si te asteptam pe tine cu informatii despre costuri notworthy.gif .si eu trebuie sa nasc la Giulesti in mai si tot prin cezariana, astept cand vei putea sa vii tu cu detalii.
ams
QUOTE(adelaeu @ Feb 22 2009, 05:03 PM) *
Fa-ti mila si de alti muritori si spune-ne si noua care este clinica de care vb pt. consult

clinica Academica.
preturile difera in functie de medicul la care mergi. E f curat, medicii rabdatori, consultatia dureaza pana la 30 de min.
miky_28
QUOTE(ingerash_micutz4u @ Apr 19 2008, 10:16 AM) *
buna...eu sunt o viitoare mamica din galati.sunt gravida in saptamana 21..sarcina de gemeni..as vrea sa stiu dak stie cineva cam cat mai ajunge o cezariana in galati dak stie cineva..??


la brasov eu il recomand pe DR.VULCAN un medic de nota 20
dinh cate stiu eu o nastere la clinica particulara EVA este 2000 ron nastere naturala si 2500 ron cezariana!
supermama
QUOTE(alexandra81 @ Jan 9 2008, 04:32 PM) *
buna la toate mamicile,

eu am nascut anul trecut un baietel la spitalul nr. 2 din craiova. bani am dat numai la medic si la asistenta, dar nu am dat o suma enorma. ideea e ca au avut grija de mine toata noaptea in care m-am chinuit, iar dupa nastere nu am avut complicatii de nici un fel.
nu stiu daca e corect sa dai bani, dar macar ai sentimentul ca asa au mai multa grija de tine.

Nici eu nu am avut probleme,am dat cat am putut si nu am fost tratati altfel decat altii care au dat sume mari. Si, am dat banii la sfarsit
alexandrad
Nora noastra a platit 300 de euro ..si 100 epidurala... in Constanta.. ni se pare extrem de exagerat cu atat mai mult cu cat doza de epidurala i s-a facut la 9 diminetaza... o doza tin e 2 ore si ea a nascut la ora 14..deci de la ora 11 a inceput sa simta si practic a nascut fara anestezie.
bebytza_beleaua
eu sincera sa fiu nu stiu exact cat am cheltuit...dar stiu ca doctoritei am dat 150e si la mana a doua 50e am nascut prin cezariana am dat la anestezista 1.5mil si mai bine nu-i dadeam nik... la moasa 50ron..si cei mai multi bani am dat asistentei de la copii pt k d fiecare data cand vroiam sa arat fetita celor care veneau la mn trebuia sa scot din buzunar ca altfelk nu ma lasa:| ...si un sfat fetele sa nu va duceti sa nasteti la caritas
ramoandy
200 la medic si 50 la moasa. mi sa parut suficient. in schimb asistentele si infirmierele dupa nastere m-au uscat de bani. si pt sfaturi asteptau sa umblii in geanta la portofel
ila-irinuka
QUOTE(bebytza_beleaua @ Mar 12 2009, 01:13 AM) *
eu sincera sa fiu nu stiu exact cat am cheltuit...dar stiu ca doctoritei am dat 150e si la mana a doua 50e am nascut prin cezariana am dat la anestezista 1.5mil si mai bine nu-i dadeam nik... la moasa 50ron..si cei mai multi bani am dat asistentei de la copii pt k d fiecare data cand vroiam sa arat fetita celor care veneau la mn trebuia sa scot din buzunar ca altfelk nu ma lasa:| ...si un sfat fetele sa nu va duceti sa nasteti la caritas



ai nascut la caritas?..cu ce doctor?...
si de ce nu recomanzi?
eu am primit referinte bune despre o doctora de acolo....de la cineva care a nascut anul trecut
Dannaa
Eu am nascut prin cezariana....stiam de cand am ramas insarcinata ca nu pot naste natural...datorita unor operatii ultrioare suferite la ochii....
Totul ma costat 500 RON....bani dat medicului....din cate stiu banii sau impartit in sala de opeeratie intre cei 2 medici care mau operat si asistentele...asta e...asa e in romania ...daca nu dai risti sa nu se uite la tine.....si decat sa regret ca nu am dat banii si sa se intample cine stie ce, am preferat sa dau...astfel ca totul a fost k.
malni
Salut !!! Sotia mea a nascut in Maternitatea Bucur in iulie 2008 si nea costat cam 30 mil...dar a avut conditii ff bune, cu rezerva , aer cond
iule_roxy
QUOTE(dariamidan @ Feb 25 2009, 08:09 AM) *
NASTERE USOARA si te asteptam pe tine cu informatii despre costuri notworthy.gif .si eu trebuie sa nasc la Giulesti in mai si tot prin cezariana, astept cand vei putea sa vii tu cu detalii.

buna eu am nascut la giulesti cu dr ion ionut la anestezist am dat 500lei si dr.ion 1300lei dar nu iti cer ei dai cat poti si cat ai dl.dr.nici nu a vrut sa ia banii e un doctor minunat mai rar asa doctori,sa tinut sotul meu dupa el pana a acceptat banii si la neonantolog daca il prinzi cam 150 la asistente dale cate 2-3 lei ca le ajung eu le dadeam cate 20-30 lei si nu se purtau diferit cu mine fata de cele care dadeau cate 2-3leinu e nici o diferenta mi-a parut rau ca am dat atatia bani la asistente,va pup sa aveti o nastere usoara
littel dancer
Eu am nascut in Germania si n-am platit nici un banutz , totul e suportat de asigurarea de sanatate: tot ce este necesar pe perioada de sarcina, la nastere si dupa nastere (inclusiv moasa care vine dupa nastere sa te indrume cum sa-ti ingrijesti bebe) oFloare.gif
giulia_0319
QUOTE(littel dancer @ Mar 30 2009, 03:15 PM) *
Eu am nascut in Germania si n-am platit nici un banutz , totul e suportat de asigurarea de sanatate: tot ce este necesar pe perioada de sarcina, la nastere si dupa nastere (inclusiv moasa care vine dupa nastere sa te indrume cum sa-ti ingrijesti bebe) oFloare.gif

asa ar trebui sa fie si aici yes.gif ...dar atata timp cat continuam sa le indesam bani in buzunare nu se va schimba nimik! mad.gif nono.gif
mia22_ro
oFloare1.gif AM NASCUT PRIN CEZARIANA SI AM DAT 300EURO
alexa_iac
buna eu am nascut in octombrie 2008 la municipal cu dr Alexandru Florin Anca, un doctor minunat, i-am dat 300E, anestezit 250ron si o asistenta 50 ron si cam atat. si in rest ce am mai dat in post operator cate 10 ron.
natsandrea
Eu am nascut la spitalul judetean si am dat 100 de euro medicului meu, ca a venit de acasa sa asiste(asta pe langa atentiile ce i le faceam pe parcursul sarcinii), 150 lei am dat moasei, vreo 100 lei la asistente.
mirela1974
400 euro la doctor si 100 euro la anestezista . dar am dat cat am vrut, nu mi-a cerut nimeni. am fost eu foarte multumita. doctorul mi-a venit din concediu. in schimb am mai cheltuit o gramada cu asistentele, infirmierele , portarii, etc. si conditiile din pacate nu au fost extraordinare.
cristina17
Pe mine nasterea m-a costat 200 de euro cu totul. Am nascut la spitalul judetean din Arad smile.gif
galeaionelamioara
QUOTE(nayara @ Jan 7 2008, 06:42 PM) *
Cand voi da nastere celui de-al doilea copil al meu nu voi scoate nici un leu din buzunar!Prefer sa adun o suma de bani pt un bilet de avion(sa nasc in stainatate ,unde nu-ti cere nimeni nimic pt a naste) decat sa platesc medicii de la noi din tara.Pentru ce trebuie sa platesc ,oare medicii nostri nu primesc salariu pt ceea ce fac ,oare sacrificiul meu nu e destula plata!?Cata ipocrizie in tara asta ,cata lipsa de respect fata de pacientul de rand!Asa dam inainte!

cred ca ai dreptate in ceea ce spui.in spitalele sin tara e mare bataie de joc.tie si frica sa te duci in spital daca nu ai buzunarele burdusite de bani.
anku
poate nu e topicul potrivit...
stie cineva cam cat costa sa nasti in cipru????
functioneaza acolo asiguraraile???
am niste verisori acolo care spun ca ptr 2 zile de spitalizare,nastere normala fara epidurala,abia dupa ce s-a chinuit 16 ore i-au dat ceva medicamente de dilatare....s-a rupt toata franjuri,ca nu au taiat-o...
spune mamaei ca nastere cu 2 zile spitalizare,mentionez ca bebelul este sanatos si nascut la termen....a costata 2800euro???
pls... floare2.gif
gabitza5600
la maternitatea din Bacau a nascut cineva de curand, prin cezariana? cam care ar fi preturile?
larysa_25
QUOTE(giulia_0319 @ Apr 1 2009, 02:07 PM) *
asa ar trebui sa fie si aici yes.gif ...dar atata timp cat continuam sa le indesam bani in buzunare nu se va schimba nimik! mad.gif nono.gif


Din motivul asta de a nu indesa bani prin buzunare prefer sa merg la o clinica particulara unde imi fac o programare (deci nu astept) platesc consultatiile si ecografiile si cam atat nu trebuie sa mai dau nimic mai mult
rody31
buna! este cineva pe aici din Botosani? mi-ar prinde bine o idee despre ,,tarifele '' practicate, sa stiu la ce sa ma astept!
OAna22
Buna,mamici,burtici!Aveti idee cat costa nasterea la Elias?Cu dr Tutunaru a nascut cineva?
OAna22
QUOTE(floare_albastra @ Jun 28 2008, 09:59 PM) *
Buna fetelor,

Ma primiti si pe mine la voi aici? Pe mine ma gasiti la rubrica Mamici de martie 2009 .
Eu voi naste abia la anul undeva preconizat pe 5 martie. Marti ma duc la primul control si am ceva emotii, recunosc. Doctorul meu e Dan Tutunaru, un om minunat si e la spital la Elias. Poate ma ajutati si pe mine cu cateva idei, ca sa fac o listuta de intrebari pentru marti. Eu am RH negativ si am citit ca e un pic mai complicat...

Buna,Floare albastra!Poate imi povestesti si mie cum a fost nasterea cu dl Tutunaru!Si eu sunt pacienta dnealui!Problema e ca nasc intre Craciun si Revelion si nu stiu exact daca vine sau nasc cu cine apuc! gravida.gif 17+
ssssstefy
QUOTE(gabitza5600 @ Jul 15 2009, 11:16 AM) *
la maternitatea din Bacau a nascut cineva de curand, prin cezariana? cam care ar fi preturile?

dr 600,anestezist 100,asistenta50,infirmiera 30
mirumati
QUOTE(gabitza5600 @ Jul 15 2009, 11:16 AM) *
la maternitatea din Bacau a nascut cineva de curand, prin cezariana? cam care ar fi preturile?

Eu am nascut pe 19 iulie cu dr. Draghici. Am dat 500 lei dr., 100 anestezistului, 50 asistentei sefe de la reanimare si cate 5-10 lei infirmierelor si asistentelor la injectii, spalat, dus cu carutul...etc. In total am cheltuit 850 lei.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.