Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: A Ramas Cineva Gravida Foarte Repede Dupa Ce A Nascut
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina
mami2007
Buna
Am nascut pe 1 august si dupa ce am avut prima menstruatie (pe la 2 luni) am inceput folia de anticonceptionale Exluton. Tot cam atunci am reinceput si raporturile sexuale fara alta metoda de contraceptie, bazandu-ma pe Exluton. Dar cred ca am gresit, pentru ca urmatoarea menstruatie trebuia sa imi vina acum 2 saptamani.
Credeti ca as putea fi din nou gravida? Nu am curaj inca sa imi fac un test. Sunt ingrozita!!!!
A mai patit cineva asa ceva? Sa ramana gravida foarte repede dupa ce a nascut?
Anca74
daca ai luat Exlutonul corect nu cred cai de ce sa iti faci griji din cauza unei sarcini. Fa un test si vezi ce si cum! Apoi mergi la un medic, macar da un telefon medicului care ti-a prescris Exlutonul! Dupa sarcina, e posibil ca menstruatia sa fie putin neregulata, dar tinand cont ca tu iei anticonceptionale, nu ar trebui sa ai asa mari intarzieri!
georgeta23
Si mie mi s-a intamplat ceva asemanator.... dar eu ma protejam cu prezervativ, si dupa ce mi-a venit menstruatia mi-a fost foarte neregulata....la 4 luni dupa nastere mi-a intarziat cam 10 zile fata de data la care trebuia sa imi vina, mi-am facut 4 teste si mi-au iesit toate negative, dar tot nelinistita eram.....asa ca am dat fuguta la medic si mi-a zis ca sunt niste dereglari hormonale...apoi dupa cateva zile mi-a venit . Tu ti-ai facut vre-un test? daca nu da fuguta si tu la un medic.....
ioana adriana
Buna
eu am nascut pe 9 martie , mi-a venit ciclu la 9 saptamani si a fost neregulat pana dupa 6 luni...mi-a intarziat si 2 saptamani mi-am facut si test nimic. dar eu m-am protejat cu prezervativ medicul asa m-a sfatuit pana se regleaza hormonii, pt ca un eventual surpus i-ar da si mai rau peste cap...mie asa mi s-a spus
Dana81
cunosc si am destule prietene ce au ramas insarcinate cand primul copil avea doar pana in 4 luni! am stat si eu cu frica cateva zile luna asta dar iupiii nik! doar DD stie cand e cazul sa mi-l dea pe al 2 lea nu??
mami2007
Am facut test de sarcina si a iesit negativ.
liana
eu vreau sa te intreb altceva??ai luat anticonceptionale in timp ce alaptezi??sau tu nu mai alaptezi?
te-am intrebat ptr ca mie medicul mi-a zis atat timp cat alatez sa nu folosesc medicamente anticonceptionale.si mai ceva daca alaptezi se poate sa ai dereglari si din cauza laptelui.
mami2007
Pai mie dr ginecolog mi-a prescris EXLUTON-ul, care e special pentru perioada alaptarii.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.