Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Aparitia Hemoroizilor In Sarcina
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina
CRYSS80
Buna burtici!!
Sunt insarcinata in luna a 7 a, si de cateva zile am o problema .....mai rusinoasa, ca sa zic asa.... mi-au aparut hemoroizi.
Am fost la medic si mi-a prescris hemorzon - unguent, dar cand am citit prospectul am sesiyat k acest medicament nu a fost testat la femeile gravide si exista riscul trecerii prin placenta a substantei active. L-am folosit totusi 2 zile dar imi este teama sa-l mai folosesc.
Poate ma ajutati voi cele care ati avut asa ceva in timpul sarcinii cu vre-un tratament naturist,..ceva...ma gandesc...
Sper a nu sunt singura in aceasta situatie jenanta.

Va pup si astept raspunsul vostru.
toia
QUOTE(CRYSS80 @ Sep 12 2007, 07:09 PM) *
Buna burtici!!
Sunt insarcinata in luna a 7 a, si de cateva zile am o problema .....mai rusinoasa, ca sa zic asa.... mi-au aparut hemoroizi.
Am fost la medic si mi-a prescris hemorzon - unguent, dar cand am citit prospectul am sesiyat k acest medicament nu a fost testat la femeile gravide si exista riscul trecerii prin placenta a substantei active. L-am folosit totusi 2 zile dar imi este teama sa-l mai folosesc.
Poate ma ajutati voi cele care ati avut asa ceva in timpul sarcinii cu vre-un tratament naturist,..ceva...ma gandesc...
Sper a nu sunt singura in aceasta situatie jenanta.

Va pup si astept raspunsul vostru.


Despre hemoroizi poti citi si in materialele site-ului.
Andrei
si aici: http://www.utilecopii.ro/articole/hemoroizi-47.asp
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.