S-a terminat vacanta de vara, a reinceput scoala. Activitatile se schimba si devin mai solicitante, vremea se schimba, ritmul se schimba, copiii cresc. Odata cu reinceperea scolii, a revenit in actualitate partea cu trezitul de dimineata pentru a ajunge la 8 la scoala, culcatul mai devreme (cel putin asta e planul), numarul orelor la scoala a crescut odata cu trecerea in clasa a V-a, temele s-au inmultit, in plus Rebe (11 ani) merge la street dance de 2 ori pe saptamana -- una peste alta, multe activitati, mult consum de energie -- dar resursele de energie sunt limitate si nu pot spune ca in fiecare zi Rebe mananca fructe si legume in cantitatile necesare. Ma gandesc sa facem (si eu si ea) din nou, o cura cu multivitamine, pentru a compensa cresterea ritmului de activitati din perioada de toamna-iarna. In ianuarie - martie, am luat amandoua multivitaminele Sanostol cu fier facute de Takeda (vechiul Multi-Sanosvit cu gust de portocale si fara zahar, cu care am crescut noi - va mai amintiti?). Rebe a luat cu placere siropelul, caci Sanostol are gust bun de portocale -- mie mi s-a parut o alegere buna pentru amandoua; pe Rebe a facut-o mai rezistenta la ritmul zilnic sustinut, a manancat cu pofta, a rezistat mai bine decat anul trecut la valul de raceli si virusi “plimbati” de la copil-la-copil in timpul scolii (si de la scoala - acasa), chiar a compensat in multe zile consumul scazut de fructe si legume. Voi ce parere aveti? Ce le dati celor mici ca sa creasca mari si voinici?mai bine decat anul trecut la valul de raceli si virusi “plimbati” de la copil-la-copil in timpul scolii (si de la scoala - acasa), chiar a compensat in multe zile consumul scazut de fructe si legume. Voi ce parere aveti? Ce le dati celor mici ca sa creasca mari si voinici?