Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cuperoza- Rog Sfaturi Sau Tratamente
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani
Andreea2015
Buna ziua,
Am gasit acest site si il consider foarte util. Vreau sa multumesc tuturor mamicilor care posteaza aici.Toate aprecierile voastre sunt foarte valoroase.
Am o prietena a carui copil a fost diagnosticat cu Cuperoza. Nu stiu daca diagnosticul este cel corect....Copilul prietenei mele are pe fata niste bubite mici ......
se pare ca le are de cand s-a nascut ....uneori sunt mai evidente alteori nu. Prietena mea a fost la cativa dermatologi dar se pare ca nu a rezolvat mare lucru.
Cei mai multi au prescris creme cu cortizon care se stie ca nu vindeca ci doar amelioreaza si , in plus, se stie ca nu sunt ok deloc. Unul dintre medici i-a dat
diagnosticul de CUPEROZA si o crema de la- Bioderma ( ATODERM )care se pare ca nu face mare lucru. La alt dermatolog i s-a spus ca este o boala mostenita
genetic...si ca ii va trece dupa 14 ani.....(medicul asta nu a dat niciun tratament). Va rog daca ati fost in situaltii similare sau stiti pe cineva care a fost intr-o situatie
similara, sau daca copiii d-voastra au fost diagnosticati cu cuperoza sau dermatita , sa postati experientele d-voastra, tratamente, sugestii, sfaturi. Va multumesc
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.