Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cum Recunosti O Mamica Zuza?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Partidul Mamicilor ZuZe - UtileCopii > Dispozitii generale ale partidului Mamici ZuZe :)
Pagini: 1, 2
Andrei
Cum recunosti o mamica ZuZa?

Caz concret: Esti intr-un parc cu bebenacul tau smile.gif . In jur... multe alte mamici. Cum stii care din ele e ZuZa ? smile.gif

Sa vedem idei smile.gif

Propunere: o mamica ZuZa intotdeauna va avea in vestimentatie si ceva, cat de mic, rosu. Bluza... sau un fular... sau o esarfa... nu conteaza.. ceva rosu smile.gif . Putem alege alta culoare. Galben de exemplu? smile.gif

Ce faci cand vezi in parc o mamica ce are in vestimentatie ceva de culoare rosie sau galbena? Nu. Nu fugi de ea doh.gif smile.gif . O saluti. Cum? "Ce faci ZuZo?" smile.gif

Asteptam alte idei ZuZe. Cum ar fi: toate mamicile ZuZe zambesc mereu smile.gif guitar.gif
mumu74
Ne-am putea face tricouri personalizate - Mamica Zuza biggrin.gif
Sau niste bentite de par, desigur, tot personalizate liwlol.gif
Sau tatuaj pe glezna dreapta...
... ma opresc aici, ca cine stie ce idei mai am doh.gif
VALERIA OANA
Mai bine ne-ar face Andrei niste emitocoane cu ZUZU, ZUZA......
CLAU_DITZA23
Sau niste ecusoane .
Mamica ZUZA!!! doh.gif
Anca74
mai oameni buni voi vorbiti serios cu partidul asta? Cum naiba partid apolitic, caci partidul e prin definitie o organizatie cu scop politic! Puteti fi o Organizatie, o Asociatie, Un Fan club, habar n-am , altceva, dar ... chiar partid! Nici nu stiu ce sa mai zic, acum chiar m-ati bagat in ceata, ca vad ca si Andrei e tartorul discutiilo. Scuze Andrei dar n-am gasit alt cuvant! daca vreti sa va ajut cu ceva...va ajut, dar.... doh.gif faceti si angajari in partidul asta?
Andrei
Anca, m-am uitat in dex smile.gif

uite:

PARTĶD, partide, s.n. (Adesea urmat de determinarea „politic“ sau de alte determinări care arată caracterul, structura etc.) Grupare de oameni uniţi prin comunitatea concepţiilor politice, ideologice, a intereselor sociale

deci nu neaparat politic smile.gif

in plus eu cred ca nu e important ca se numeste partid sau organizatie, nu? smile.gif
important este sa fim o grupare de oameni uniti prin comunitatea conceptiilor si a intereselor sociale smile.gif ca sa folosesc dexul.
kim
Sincer, nu mi-ar place să fiu strigată pe stradă "Zuza", sau "hei, Zuzo!". ohmy.gif Şi nici cu tricoul... Pīnă una-alta, numele ăsta e luat! O să se spună că facem reclamă gratuită la laptele ăla, Zuzu... Şi dacă nu-mi iese şi mie ceva, nu fac muncă voluntară sad.gif

VALERIA OANA
Carcotaso (stii tu....)
Andrei
QUOTE(kim @ May 27 2007, 04:31 PM) *
Pīnă una-alta, numele ăsta e luat! O să se spună că facem reclamă gratuită la laptele ăla, Zuzu...

Nu avem nicio legatura cu laptele despre care vorbesti, kim. Voi ati ales acest nume. Daca voi vreti sa-l schimbati, il schimbam smile.gif

Şi dacă nu-mi iese şi mie ceva, nu fac muncă voluntară sad.gif

Aici no comment smile.gif . Fetele cand au cerut acest partid nu cred ca s-au gandit la castiguri.
Vezi insa aici castigurile:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1495

Sincer, nu mi-ar place să fiu strigată pe stradă "Zuza", sau "hei, Zuzo!". Şi nici cu tricoul

Sincer? Mie mi-ar placea sa ma strige ZuZ smile.gif laugh.gif Nu vad nimic rau in asta smile.gif
georgeta23
Sincer mie mi-ar placea sa ma intalnesc pe strada cu cineva care faca parte di partidul Zuzelor... am barfii in direct nu online..... nu??
kim
QUOTE(Andrei @ May 28 2007, 10:55 AM) *
Nu avem nicio legatura cu laptele despre care vorbesti, kim. Voi ati ales acest nume. Daca voi vreti sa-l schimbati, il schimbam smile.gif

Sincer? Mie mi-ar placea sa ma strige ZuZ smile.gif laugh.gif Nu vad nimic rau in asta smile.gif

Ce zici de "ZOUZOU"? Sună mai interesant. Şi nu ne mai gīndim la lapte doh.gif

Da, pentru că eşti "Zuz", nu "Zuză", e o mică mare diferenţă. Şi mai vezi şi tu de ce nu primesc notificări de răspuns, că pe mess te dai dispărut mad.gif
VALERIA OANA
OAU....Bataie
Andrei
Am raspuns, zic eu, de cate ori mi s-a adresat vreo intrebare. Daca nu am raspuns instant a fost probabil pt ca mai si mananc, mai si dorm, mai merg si la cumparaturi. smile.gif

Exista o problema la server care impiedica trimiterea de mailuri ca notificari la topicuri. Nici pe noi nu ne face fericiti o astfel de situatie si speram sa o rezolvam cat mai repede... dar sa revenim la subiect smile.gif
anusk 83
foarte haios biggrin.gif ...as putea face parte din partidul acesta?am o prietena care ma striga de vreo 2 ani asa...dar n-am intrebat-o niciodata de ce?si ce e asa rau in a fi o mamica ZUZA? tongue.gif
VALERIA OANA
Este foarte rau. In zilele in care traim, este o chestie extrem de rea sa fii ZUZA. Adica sa tratezi cu umor tot ce se afla in jurul tau, sa fii binedispusa chiar si atunci cand problemele si grijile te coplesesc, sa zambesti chiar si atunci cand sufletul iti plange.....
anusk 83
QUOTE(VALERIA OANA @ Jun 21 2007, 02:25 PM) *
Este foarte rau. In zilele in care traim, este o chestie extrem de rea sa fii ZUZA. Adica sa tratezi cu umor tot ce se afla in jurul tau, sa fii binedispusa chiar si atunci cand problemele si grijile te coplesesc, sa zambesti chiar si atunci cand sufletul iti plange.....

cu femei ca voi in jurul meu cred ca pot trece peste orice greutati 1_3ani.gif smile.gif
danna68
QUOTE(anusk 83 @ Jun 29 2007, 01:04 AM) *
cu femei ca voi in jurul meu cred ca pot trece peste orice greutati 1_3ani.gif smile.gif

biggrin.gif wow...se pare treaba ca mai avem o zuza...si inca una care a intrat si in clubul de noapte al cucuvelelor...nici tu nu ai somn noaptea? biggrin.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
dobreaalina
QUOTE(Andrei @ May 28 2007, 09:55 AM) *
Aici no comment smile.gif . Fetele cand au cerut acest partid nu cred ca s-au gandit la castiguri.
Vezi insa aici castigurile:
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showtopic=1495

buna fetelor ce mai e nou 1_3ani.gif
anusk 83
QUOTE(danna68 @ Jun 30 2007, 12:37 AM) *
biggrin.gif wow...se pare treaba ca mai avem o zuza...si inca una care a intrat si in clubul de noapte al cucuvelelor...nici tu nu ai somn noaptea? biggrin.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

seara de obicei e mai liniste prin zona si ma simt mai aproape de voi,ziua am impresia ca am toata casa langa mine si pe voi binenteles ,si sunt aglomerata,in schimb noaptea parca as fi la o petrecere in pijama ...numai fete(femei) ZUZE...multi pupici dragele mele
VALERIA OANA
Asa arata o mamica Zuza
mumu74
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 24 2007, 11:44 AM) *
Asa arata o mamica Zuza

Adica plecam la cules de floricele???
Floricele pe campiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Hai sa le-adunam copiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
biggrin.gif
simina
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 24 2007, 11:44 AM) *
Asa arata o mamica Zuza

smile.gif FRUMOASA POZA... tzuc.gif
kim
QUOTE(simina @ Jul 27 2007, 11:32 AM) *
smile.gif FRUMOASA POZA... tzuc.gif

Asta e Simina īntr-o viaţă anterioară...tot cu puradeii dupe ea... doh.gif
simina
QUOTE(kim @ Jul 27 2007, 07:48 PM) *

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
mumu74
QUOTE(kim @ Jul 27 2007, 07:48 PM) *

biggrin.gif Exact la asta ma gandeam si eu... dar de la o vreme ma abtin de la comentarii, sa nu fie interpretate gresit!
Dar cu norocul meu si tacerea poate fi interpretata gresit! doh.gif
simina
QUOTE(mumu74 @ Jul 27 2007, 10:27 PM) *
biggrin.gif Exact la asta ma gandeam si eu... dar de la o vreme ma abtin de la comentarii, sa nu fie interpretate gresit!
Dar cu norocul meu si tacerea poate fi interpretata gresit! doh.gif

liwlol.gif ...Inca nu a vazut sotul meu poza,sa auziti la el comentarii...nu pot sa scriu aici ce cred eu ca ar zice...dar,va inchipuiti voi... biggrin.gif
Beatrice
Pana la urma de unde ati gasit denumirea de ZUZA?

Suna aiurea si-apoi unele mamici se pot supara daca na, o strigi asa pe strada... Mie una nu mi-ar placea sa ioncep sa strig: Uite si pe doamna din partidul "Zuzelor"...

Numiti-le partidul "Mamicutelor"... Simplu si elegant fara a supara pe nimeni...
Andrei
Beatrice smile.gif bine ai revenit pe la noi smile.gif
Ti-ai pierdut simtul umorului? smile.gif Totula plecat de la glumele unui grup de mamici de aici care au cerut sa-si faca un partid al Zuzelor smile.gif
Ni s-a parut tuturor amuzant, asa ca am creat topicuri pentru acest partid smile.gif
mumu74
QUOTE(Beatrice @ Oct 4 2007, 05:58 PM) *
... unele mamici se pot supara daca na, o strigi asa pe strada... Mie una nu mi-ar placea sa ioncep sa strig: Uite si pe doamna din partidul "Zuzelor"...

Ei! Si tu! Sigur ca nu am strigat pe niciuna Zuza! smile.gif Si m-am intalnit cu cateva din grupul asta... biggrin.gif
Milic@
QUOTE(Beatrice @ Oct 4 2007, 05:58 PM) *
Pana la urma de unde ati gasit denumirea de ZUZA?

Suna aiurea si-apoi unele mamici se pot supara daca na, o strigi asa pe strada... Mie una nu mi-ar placea sa ioncep sa strig: Uite si pe doamna din partidul "Zuzelor"...

Numiti-le partidul "Mamicutelor"... Simplu si elegant fara a supara pe nimeni...

Cine se supara,inseamna ca nu e zuza. bananab.gif
marinela72
E amuzanta denumirea de zuza, eu asa o mai strig pe fii-mea cand o ia pe campii...ea a prins ideea si ma alinta la fel, de fapt ei isi spune zuzica, mie zuza iar tati e zuzel.
max
QUOTE(marinela72 @ Oct 25 2007, 11:29 PM) *
E amuzanta denumirea de zuza, eu asa o mai strig pe fii-mea cand o ia pe campii...ea a prins ideea si ma alinta la fel, de fapt ei isi spune zuzica, mie zuza iar tati e zuzel.

liwlol.gif e perfect atunci. te integrezi de minune hug.gif
miky
Pe mine singura persoaa care ma chiama zuza este sora mea mai mare cu 10 ani decat mine liwlol.gif
Dana81
ma primitzi si pe mine aici??? sigur ,mi se potriveste!!! wink.gif tongue.gif
max
QUOTE(miky @ Oct 26 2007, 03:17 AM) *
Pe mine singura persoaa care ma chiama zuza este sora mea mai mare cu 10 ani decat mine liwlol.gif

QUOTE(Dana81 @ Oct 26 2007, 03:45 AM) *
ma primitzi si pe mine aici??? sigur ,mi se potriveste!!! wink.gif tongue.gif

fetelor, bun venit in club!!!!
sunteti zuze veritabile wink.gif laugh.gif
LARISA23
Salutari gagici. Si eu sunt in partid. Sotul meu ma alinta cu "zuzu" sau "zuzo" asa ca sunt obijnuita cu el si poate as raspunde pe drum liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
shama
QUOTE(LARISA23 @ Oct 29 2007, 10:52 PM) *
Salutari gagici. Si eu sunt in partid. Sotul meu ma alinta cu "zuzu" sau "zuzo" asa ca sunt obijnuita cu el si poate as raspunde pe drum liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

Bine ai revenit, Larisa!
VALERIA OANA
Onusica Zuzica....
laguna.blue
QUOTE(VALERIA OANA @ Nov 1 2007, 03:20 PM) *
Onusica Zuzica....

Onica-Zuzica wink.gif wink.gif
AdeDia
QUOTE(VALERIA OANA @ Nov 1 2007, 02:20 PM) *
Onusica Zuzica....

Wow!!!!!Bine ai revenit zuza OANA!!!! tzuc.gif hug.gif
VALERIA OANA
Eu nu sunt zuza Oana, eu sunt ZUZICA ONICA BALENICA
AdeDia
QUOTE(VALERIA OANA @ Nov 2 2007, 09:10 AM) *

Biiiinneeee!!!Na tongue.gif fie cum vrei tu wink.gif .Atunci,bine ai revenit ZUZICA ONICA BALENICA!!!! biggrin.gif Te pupa tzuc.gif zuzina Viorina Gigantina biggrin.gif hug.gif
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Nov 2 2007, 09:10 AM) *

QUOTE(AdeDia @ Nov 2 2007, 04:50 PM) *
Biiiinneeee!!!Na tongue.gif fie cum vrei tu wink.gif .Atunci,bine ai revenit ZUZICA ONICA BALENICA!!!! biggrin.gif Te pupa tzuc.gif zuzina Viorina Gigantina

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif voi chiar sunteti zuze sefe, amandoua, bun venit in club laugh.gif laugh.gif
miky
Fetelor eu nu am somn asa ca va povestesc ce am facut eu.Am plecat sa fac piata ,am parcat masina in fata magazinului,am cumparat ce imi trebuia ,iau pungile si plec ...pe jos.Ajung in fata blocului (magazinul este la 5 minute de mers pe jos )si imi aduc aminte ca aveam si masina.Am lasat piata acasa si am plecat sa iau masina.Batranetea asta ... tongue.gif
Milic@
Super!Ai ce sa povestesti nepotilor! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
VALERIA OANA
QUOTE(miky @ Nov 3 2007, 04:30 AM) *
Fetelor eu nu am somn asa ca va povestesc ce am facut eu.Am plecat sa fac piata ,am parcat masina in fata magazinului,am cumparat ce imi trebuia ,iau pungile si plec ...pe jos.Ajung in fata blocului (magazinul este la 5 minute de mers pe jos )si imi aduc aminte ca aveam si masina.Am lasat piata acasa si am plecat sa iau masina.Batranetea asta ... tongue.gif

Daca nu ai reclamat la politie ca ti-au furat masina, tot degeaba
VALERIA OANA
Daca nu a reclamat politiei disparitia masinii....tot degeaba
Dana81
QUOTE(VALERIA OANA @ Nov 6 2007, 01:50 PM) *
Daca nu ai reclamat la politie ca ti-au furat masina, tot degeaba

liwlol.gif sa inteleg k asa se recunoaste o mamica zuza?? liwlol.gif
dar de una care isi pune plasa pe masina si apoi o ia in fatza blocului??? norocul meu k oprisem la o alimentara aproape!
eu masina nu o uit sigur!
dar ce zicetzi de o mamica care pleca din camera parintilor ,unde impreuna cu bebele isi spuneau noapte buna, sa pregateasca copilul de nani si ultima masa dar realizeaza ca si-a uitat copilul???? asta da ZUZA! liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Dana81
QUOTE(VALERIA OANA @ Nov 6 2007, 02:00 PM) *
Daca nu a reclamat politiei disparitia masinii....tot degeaba

propria experientza zuzo???? liwlol.gif
VALERIA OANA
Nu vorbesc din proprie experienta, pentru ca experienta pe care o am eu....dar am auzit de cineva care a reclamat politiei ca i s-a furat masina, ca mai apoi sa-si aminteasca faptul ca a parcat-o in alta zone.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.