Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cosmetice Pentru Curatat Si Intretinut Fata
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Intre noi, femeile > Moda si frumusete pt mamici
Pagini: 1, 2
danna68
smile.gif buna fetele...eu folosesc gel de fata pentru fiecare zi ...si am unul de curatat doar de 2 ori pe saptamana SPA cu ceai alb... iar masca de fata tot saptamanal o folosesc si este din aceeasi gama SPA smile.gif , voi ce produse folositi? tzuc.gif
Mih@ela
Pana de curand foloseam gel Nivea visage+lotiune+crema,acum m-am reprofilat pe lapte demachiant Garnier+crema hidratanta,tot Garnier.Sunt foarte multumita de Garnier. smile.gif
micasera
eu folosesc GARNIER.de ani buni.sunt multumita.
danna68
smile.gif am inteles ...dar de cate ori pe saptamana folositi?...sau zilnic? smile.gif
Anca74
Eu incurajez economia nationala - asa ca folosesc Gerovital. Folosesc gelul de curatare, aproape in fiecare seara, lotiunea tonica, pe asta nu o uit niciodata. Crema difera, ori Gerovital, ori o cremuta de la Avon care miroase a piersici de imi vine sa o pap, ori Nivea. Mai folosesc o cremuta abraziva, de curatare din aceasi gama de piersicute. De fardat nu prea ma fardez, ziua imi dau cu o crema usor bronzanta de la Jhonson&Jhonson, iar cand imi dau cu rimel folosesc ca demachiant unul special pt ochi, tot de la Gerovital.
LISA23
EU FOLOSESC DE LA NIVEA
claudiaaa
se pare ca sunt cea mai nepasatoare in ceea ce priveste folosirea produselor cosmetice,in momentul de fata.am sertarele pline de cosmetice adunate in perioada premergatoare nasterii,dar fffff rar le mai folosesc .abia reusesc sa ma demachiez,sa folosesc lotiunea tonica iar ziua uneori,crema.folosesc nivea si crema de piersici AVON .
danna68
eu folosesc creme de fata de noapte si de zi antirid gama Anew...dar recunosc ca noaptea aplic crema , dar ziua doar daca folosesc fond de ten...si asta se intampla foarte rar smile.gif
AlinaL
eu am avut o problema cu tenul odata, am facut un fel de dermatita, toata fata imi era ca smirghelul si a trebuit sa ma duc la doctor.Mi-a recomandat crema cu cortizon pt o saptamina si produse Dove,mai ales sapunul ca demachiant. E super si sint foarte multumita, le folosesc de 3 ani si nu mai am probleme si nu mi se mai usuca nici pielea.
Mih@ela
QUOTE(danna68 @ May 9 2007, 02:22 PM) *
smile.gif am inteles ...dar de cate ori pe saptamana folositi?...sau zilnic? smile.gif

O data pe zi,zilnic. smile.gif
mumu74
Folosesc sapun Dove, de obicei dimineata, pt fata, tonic de la Nivea, crema de zi si de noapte de la Nivea, demachiant de la Nivea. Folosesc zilnic tonicul, crema de zi, demachiantul, iar cea de noapte mai rar.
Mastile cosmetice le am de la Avon - cea de la Plante Spa cu namol, si cea cu vitamine - le folosesc, pe rand, o data pe saptamana cu aprox. biggrin.gif
mama de edy
toate din gama nivea
mumu74
QUOTE(mama de edy @ May 18 2007, 12:36 PM) *
toate din gama nivea

Se taxeaza la cuvan? doh.gif
Hai mai mama! Scrie si tu ce anume din gama folosesti (ca astia sunt o companie mare, cu zeci de produse, daca nu chiar suta) si cam cat de des...
mama de edy
QUOTE(mumu74 @ May 18 2007, 01:34 PM) *
Se taxeaza la cuvan? doh.gif
Hai mai mama! Scrie si tu ce anume din gama folosesti (ca astia sunt o companie mare, cu zeci de produse, daca nu chiar suta) si cam cat de des...

doh.gif doh.gif pai folosesc k si tine
lotiune tonica de 2 ori p zi inainte sa ma machez si dupa ce ma demachez
demachiant o data pe zi
o crema de zi si una de noapte p kre le folosesc zilnic
iar de 2 ori p saptamana folosesc o masca cu argila
AlinaL
Au aparut in Romania produse cosmetice AVEENO? sint cele mai bune pe care le-am folosit vreodata....
mumu74
QUOTE(AlinaL @ May 18 2007, 11:20 PM) *
Au aparut in Romania produse cosmetice AVEENO? sint cele mai bune pe care le-am folosit vreodata....

Eu n-am auzit... spune-ne mai multe. Ce companie e, de unde, cat de veche/noua e pe piata... Si ce folosesti de la ei - demachiant, crema de zi, masca...
AlinaL
QUOTE(mumu74 @ May 18 2007, 10:40 PM) *
Eu n-am auzit... spune-ne mai multe. Ce companie e, de unde, cat de veche/noua e pe piata... Si ce folosesti de la ei - demachiant, crema de zi, masca...

EU FOLOSESC CREMA DE ZI (MOISTURIZER) SI STRUGURELUL DE BUZE...DE FAPT AU SI O GAMA PT COPII. NU STIU CIT DE NOI SINT PRODUSELE PE PIATA DAR MIE MI LE-A RECOMANDAT DOCTORUL DERMATOLOG...AM AVUT PROBLEME CU TENUL. DACA NU PUTETI INTRA PE SITE-UL LOR, O SA VA SPUN MAI MULTE...AVEENO PUNCT COM
mumu74
QUOTE(AlinaL @ May 19 2007, 12:36 AM) *
EU FOLOSESC CREMA DE ZI (MOISTURIZER) SI STRUGURELUL DE BUZE...DE FAPT AU SI O GAMA PT COPII. NU STIU CIT DE NOI SINT PRODUSELE PE PIATA DAR MIE MI LE-A RECOMANDAT DOCTORUL DERMATOLOG...AM AVUT PROBLEME CU TENUL. DACA NU PUTETI INTRA PE SITE-UL LOR, O SA VA SPUN MAI MULTE...AVEENO PUNCT COM

Merci Alina! Am vizitat site-ul si am aflat ca aceasta marca e detinuta de compania Johnson & Johnson si au si produse speciale pt BB. Am incercat si o cautare in limba romana, dar... Dupa cum zicea pe site, produsele se gasesc si in farmacii. Ma voi interesa pt BB... Acum folosesc o alta marca, dar ... e bine sa fii informat. biggrin.gif
AlinaL
QUOTE(mumu74 @ May 18 2007, 11:56 PM) *
Merci Alina! Am vizitat site-ul si am aflat ca aceasta marca e detinuta de compania Johnson & Johnson si au si produse speciale pt BB. Am incercat si o cautare in limba romana, dar... Dupa cum zicea pe site, produsele se gasesc si in farmacii. Ma voi interesa pt BB... Acum folosesc o alta marca, dar ... e bine sa fii informat. biggrin.gif

mie imi sint bune produsele lor, sint cu germeni de griu si nu au parfum, folosesc si crema de corp, e excelenta! Dra pe fata, tot cu sapun DOVE (fara parfum) ma demachez...am incercat sapunul aveeno dar imi usuca tenul, cred ca e mai bun pt ten gras.
ANDREEAPOPA
eu folosesc normaderm vichy-gel ptspalat pe fata
masca pure fection de la avon
demachaint nivea-pt cand nu am chef sa ma spal pe fata
lichid fluid hidratant de la garnier
fond de ten de la vichy
VALERIA OANA
Eu sunt fidela firmei GEROVITAL. Desi deocamdata nu am nevoie, folosesc totusi crema antirid, lotiune tonica si cremele pentru maini. Mie imi place foarte mult GEORVITALUL si....il recomand tuturor
mumu74
Dat fiind faptul ca am epuizat crema de fata Nivea, am decis sa alternez cu una de la L'Oreal, ceva usor, hidratant pentru vara. La fel si cu crema de contur ochi - tot de la L'Oreal.
La demachiant si tonic am ramas la Nivea. Pentru crema de noapte am optat la un produs de Garnier - Pure A.
VALERIA OANA
Asa vei arata Mumule
anusk 83
pana acum am fost fidela cremelor de la oriflame,insa azi mi-a sosit catalogul de la quell cu o super oferta si mi-am luat cateva produse pentru fata,sa vad ce efecte au? smile.gif
VALERIA OANA
Vaaaaai, ce ten frumos ai!
anusk 83
yah.........da de unde ai ghicit ca asa arat? biggrin.gif
danna68
am inceput sa folosesc cu succes produsele SPA de la Avon ...sincer masca de fata este super racoroasa...si cand este asa cald e chiar o placere sa o aplici smile.gif
anusk 83
biggrin.gif nu te contrazic deloc,sunt produse de la Avon care merita toata lauda,mie imi place Percive si Little Black Dress
danna68
QUOTE(anusk 83 @ Jun 30 2007, 01:58 AM) *
biggrin.gif nu te contrazic deloc,sunt produse de la Avon care merita toata lauda,mie imi place Percive si Little Black Dress

biggrin.gif Din aceasta categorie...sunt moarta dupa Today...imi placea candva Rare Gold...dar nu mai exista smile.gif
anusk 83
QUOTE(danna68 @ Jun 30 2007, 02:04 AM) *
biggrin.gif Din aceasta categorie...sunt moarta dupa Today...imi placea candva Rare Gold...dar nu mai exista smile.gif


se molipsise si sotul meu,incepuse sa indrageasca INTRIG ,insa tarziu atat de tarziu de iesise din catalog,acum cand il intreb ce deodorant sa`i iau ma pune sa caut si pe net INTRIG doh.gif doh.gif doh.gif
VALERIA OANA
Cel mai bun parfum
poliana
Da Alina , sint produsele AVEENO in farmacii.De obicei in vitrinutza aia separata cu produse luxoase..toate farmaciile am vazut ca au.

sunset
In fiecare seara imi curat fata cu demachiant de la Garnier, apoi tonic si daca e nevoie imi dau si cu crema.Folosesc Happyderm de la L'oreal si este super, usoara, intra repede in piele, nu lasa fata uleioasa rolleyes.gif .Dimineata doar ma spal pe fata cu o spuma de la Avon si ma dau cu crema.O data pe saptamana folosesc o crema pt exfolierea pielii moarte de la Avon, apoi imi pun o masca energizanta.
liliana2u
QUOTE(poliana @ Sep 13 2007, 12:03 PM) *
Da Alina , sint produsele AVEENO in farmacii.De obicei in vitrinutza aia separata cu produse luxoase..toate farmaciile am vazut ca au.



Daca te referi la produsele AVENE, mentionez ca nu sunt bune pt toate tipurile de ten, la unele persoane fac mai rau, tin minte cand am avut eu ceva probleme cu tenul (al meu e sensibil), am luat asa ceva si uscau mai rau fata, am folosit L'Oreal si apoi Garnier hidratante si am fost multumita... iar tot ce am avut Avene, le-am dat unor prietene (primisem stoc de cate 6 buc lotiune de curatat, tonica si crema de fata), uneia i-a facut f. bine, alteia nu.. asa ca cel mai bine e sa facem testul cu 24 ore inainte de a le lua, recomand.
Eena
AM INCEPUT SA FOLOSESC LOTIUNE GARNIER SI CREMA DE ZI NIVEA.........FOARTE BUNE,CEL PUTIN MIE IMI PRIESC! biggrin.gif
jan200on
Produse Avene folosesc si eu si mi se par excelente, dar cum spunea mallina nu se potrivesc tuturor persoanelor, spre exemplu am o prietena care a folosit si nu i-au placut deloc depinde de piele. Am mai folosit si Nivea si mi se par la fel de bune.
lia maria71
de curand am cumparat produse de la Yves Rouche,printre ele si de curatare a tenului,INOSITOL VRGETAL se numeste si mi se pare bun.pana acum am avut de la Avon,si acela era bun,cred ca nu conteaza neaparat firma producatoare,ci sa se potriveasca tenului tau..............
lia maria71
QUOTE(VALERIA OANA @ Jul 2 2007, 02:57 PM) *
Cel mai bun parfum

categoric,cel mai bun!
marylena
Eu folosesc toata gama de intretinere a tenului de la Herbalife pentru ca sunt pro - produse naturiste. Am folosit mai toate produsele de pe piata L'oreal, Garnier, etc... dar totusi pt mine raman produse de supermercat pt ca dimineata trebuia sa o iau de la capat...De la Garnier folosesc samponul pentru ca mi se pare cel mai bun pentru parul meu, in rest ...Herbalife rolleyes.gif
irina k
Lucrand pt o companie aeriana ajung sa stau machiata 8-12 ore pe zi. Am noroc ca am un ten curat, fara probleme, doar ca avand 30de ani ma preocupa zona ochilor si folosesc o crema de la Avon si ochilarii reci. In zilele cand sunt libera nu ma machiez deloc, folosesc doar crema de fata cu FPS tot de la Avon sau Nivea in cutia alba, care este fff buna acum pe caldurile astea. Sotul meu are un ten acneic si cu pete, dar de 2 an1 foloseste un gel de fata Esckinol produs in Ille Philipine si este foarte multumit. Nici un alt gel de pe piata nu ii prieste si a incercat multe.
mirela1974
in general e bine sa folosesti diferite produse de la aceiasi marca. sa nu le combini. mi-a placut mult hydracomplete de la estee lauder si acum sunt in cautare de altceva. mi-a fost recomandat zen , a folosit cineva?deocamdata folosesc de la yves rocher care sunt ok dar nu extraordinare.
ruxy
QUOTE(mirela1974 @ May 5 2009, 12:00 AM) *
in general e bine sa folosesti diferite produse de la aceiasi marca. sa nu le combini. mi-a placut mult hydracomplete de la estee lauder si acum sunt in cautare de altceva. mi-a fost recomandat zen , a folosit cineva?deocamdata folosesc de la yves rocher care sunt ok dar nu extraordinare.

Dupa parerea mea...cele mai bune de pe piata sunt cele de la Artistry( sunt primii 5 in lume)....
rami
cel mai bine este sa va duceti intr-un centru de infrumusetare si sa vi se faca un diagnostic sa aflati ce tip de piele aveti si asa o sa vedeti ce vi se potriveste niciodata sa nu va luati dupa vanzatoare pt ca ele nu au specializare in asa ceva.si va pot face rau de exemplu;cremele care contin lanolina,vaselina ceara ,cetaceu sunt destinate tenului cu deficit de lipide iar cele care contin stereati sunt pt tenul cu exces de lipide daca vreti ma intrebati si eu va raspund.asta este meseria mea
ssimmona
Meseriaso! biggrin.gif
rami
tii cum e aia cu cizmaru si croitorul si eu la fel de mine nu prea mai am timp dar imi place ce fac
ssimmona
QUOTE(rami @ May 4 2009, 11:24 PM) *
tii cum e aia cu cizmaru si croitorul si eu la fel de mine nu prea mai am timp dar imi place ce fac

hai da-mi accept pe mess! wink.gif
Anca74
QUOTE(Anca74 @ May 9 2007, 04:12 PM) *
Eu incurajez economia nationala - asa ca folosesc Gerovital. Folosesc gelul de curatare, aproape in fiecare seara, lotiunea tonica, pe asta nu o uit niciodata. Crema difera, ori Gerovital, ori o cremuta de la Avon care miroase a piersici de imi vine sa o pap, ori Nivea. Mai folosesc o cremuta abraziva, de curatare din aceasi gama de piersicute. De fardat nu prea ma fardez, ziua imi dau cu o crema usor bronzanta de la Jhonson&Jhonson, iar cand imi dau cu rimel folosesc ca demachiant unul special pt ochi, tot de la Gerovital.


A trecut atat de mult de atunci...ca am cam schimbat produsele ! rolleyes.gif
O mare atentie acord acum zonei din jurul ochilor si tot caut ceva ce ar trebui sa faca minuni! Si tot caut...Si tot caut....
anku
nu ma machiez decat rar de tot si nu folosesc mai nimic...decat ocazional crema aia aknew de la avon...
nu ca vreau sa critic...dar cremele nu sunt bune....la suprafata o face sa arate ok...dar in interior???
oricum crema mai sus mentionata este sg care imi face bine...
am incercat cu nivea calciu,simplu dry parca...si m-am umplut toata de minuni p fata...sa nu mai zic cum aratau porii mei de p fata... sad.gif
asa ca mai bine lipsa.... biggrin.gif
ruxy
QUOTE(Anca74 @ May 5 2009, 07:18 PM) *
A trecut atat de mult de atunci...ca am cam schimbat produsele ! rolleyes.gif
O mare atentie acord acum zonei din jurul ochilor si tot caut ceva ce ar trebui sa faca minuni! Si tot caut...Si tot caut....

Artistry de la Amway....cele mai bune produse cosmetice.... rolleyes.gif smile.gif
mirela1974
QUOTE(ruxy @ May 7 2009, 11:10 PM) *
Artistry de la Amway....cele mai bune produse cosmetice.... rolleyes.gif smile.gif


sunt bunicele. mie mi-au placut mai mult cele de la estee lauder . si sunt inaintea celor de la artistry . problema este ca si costa.... iar cu criza asta , parca numai imi vine sa dau atatia bani pe o crema.plus ca a aparut bebe si altele sunt prioritatile. eu am folosit time defiance de la artistry. tu?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.