Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: A Fost Cineva In Grecia?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Calatorii si vacante
Pagini: 1, 2
Andrei
Daca a fost cineva in Grecia sa dea detalii smile.gif
Vine vara si poate mai vor si altii sa afle. ce conditii sunt, cum sunt plajele etc smile.gif
kim
Eu NU am fost în Grecia, deci nu povestesc. Sau povestesc cum nu a fost în Grecia, dacă nu trebuie să fac topic nou. Sau nu povestesc cum nu a fost...Na, că m-am încurcat. doh.gif
carla
Eu am fost in Grecia anul trecut, in mai printr-o agentie de turism.
A fost un concediu super frumos si ieftin, ne-a costat cazarea pentru 2 persoane 90 euro pentru 7 nopti, drumul 2 mil lei de persoana. Drumul e cam lung, dar autocarele sunt f bune si se fac opriri cam din 3 in 3 ore. Nu cred ca am fi putut face in tara asa un concediu cu banii astia. Am avut o garsoniera cu baie, camera cu tv, bucatarie cu frigider, plita electrica si tot ce trebuie pt gatit (vase). Dar nu trebuie sa stai sa gatesti, sunt terase (taverne le numesc ei) unde mancarea este cam la preturile noastre si mai sunt si supermarketuri cu preturi uneori mai mici ca la noi.
Noi am stat la Paralia Katerini pe malul Marii Egee, apa si plaja super curate.
Am facut excursii de 1 zi la Salonic, la Meteore, si pe insula Skiatos.
Salonicul - oras mare, oameni relaxati (am fost intr-o duminica), terasele pe faleza, una langa alta, pline de lume, dar muzica, in surdina, nu se auzea de la una la alta, multa muzica greceasca, frumoasa, ei sunt mandri de nationalitatea lor si cu toate ca sunt foarte vorbareti, nu se agita, nu tipa... o placere!
Meteorele sunt unice, din cate am inteles, sunt ca niste munti mai mici, in varful carora sunt construite manastiri foarte vechi, numai cateva mai functioneaza, se aprovizioneaza cu scripeti, nu-mi pot inchipui cum au ridicat atatea materiale de constructie, e ceva minunat si privelistile de sus erau super.
Insula Skiatos este una din miile de insule grecesti, am fost cu vaporul, am avut program pe vapor, s-a dansat Zorba, a fost distractie mare.
Si peste tot au multe, multe flori, la toate ferestrele, in toate curtile, toate casele (care arata normal, nu mari ca vilele de la noi) au terase cu masuta si scaune si multe flori, iar grecii sunt foarte amabili, se vede ca au invatat sa faca turism, si nu sunt deloc cu nasul pe sus, te simti bine la ei.
shama
Carla, merci de informatii. Dar m-ai dat pe spate cu pretul. Am citit de 3 ori cifrele ca nu-mi venea sa cred. Cum, frate, se poate asa ceva si la noi cheltuiesti mai mult daca pleci in weekend linga Bucuresti undeva?
Prosti romanii care dau bainiii pe turismul romanesc si destepti cei care se incumeta si pleaca afara.
Citeam in ziar - apropo de turismul pe litoralul nostru si de faptul ca turistii din Romania pleaca in diverse alte tari- ca dl. Mazare (nu am spatiu suficient si timp pt injuraturi, deci ziceti voi in gind numai de bine) a spus ca nu-i nimic, aduc ei turisti din Ukraina, Rusia, etc. Deci asta au invatat ei din lectia bulgarilor, sa ne dea cu flit si sa ne ignore, adica ce daca romanul nu mai vrea la Constanta, vin altii.
Asa ca asteptam informatii cit mai multe despre alte tarimuri!
carla
Shama, sincer iti spun ca nu vedeam nici o solutie pentru un concediu, din cauza banilor, asa a aparut varianta Grecia, conditiile nu au fost de lux, dar mult mai bune decat pe litoralul nostru, era vorba de luna mai, preturile mai cresc in lunile de vara, dar la ei e f cald in iulie, august, in mai noi am facut plaja, au sezonul cam din aprilie,mai pana in octombrie. Si inca ceva, grecii iubesc f mult copiii! Au cartiere de vile cu amenajari speciale pentru joaca.
carla












Grecia de care va vorbeam.
AdeDia
Fetele,fratele meu a venit duminica din Grecia.A fost acolo la mare si dupa cate mi-a povestit am ramas muta.A fost suuuuuuuuuuuuuuupeeeeeeeeeeeeerrrrrr fain.A mers cu cineva care avea bilet prin agentie,iar el si cumnata mea au mers pe cont propiu si au nimerit mai bine decat ceilalti prin agentie.Prietenii lor au platit 50 euro pe noapte cu mic dejun inclus(bufet suedez),la hotel de 3 stele.Iar fratele meu a gasit tot cu 50 euro pe noapte dar cu mic dejun(bufet suedez) si cina(f indestulatoare si buna)si hotel de 3 stele+Au tras o distractie pe cinste.Au fost intr-o croaziera cu 18 euro,in care a intrat si o masa la gratar pe o insula.Si s-au scaldat intr-o apa curata si limpede de cristal.Acum 2 ani a fost in Rom la mare si a zis ca tot atat cheltui si in Grecia,dar nu se compara calitatea serviciilor. smile.gif Pacat ca romanii nu stiu sa exploateze turismul la maxim sad.gif
andrhea
si eu am fost in grecia guitar.gif guitar.gif
a fost mai mult decat asteptam...
am fost in paralia katerini si eu... si conditiile au fost bune de la hotel[chiar daca 3 stele la ei inseamna 2 la noi]...oamenii sunt super draguti hi.gif hi.gif
foarte multi romani merg in statiunea aceea..deci nu o sa fie ceva nou sa auziti romana...
eu am avut o oferta cu 45 de euro parca de persoana... si optional nishte excursii la meteora[21], muntele athos[16] si pe insula skiatos[27euro]...[parca atat erau preturile]asa ca a fost chiar ieftin..biggrin.gif
preturile sunt bune.. aproape ca la noi... la hotel aveam mic dejun[cam toate hotelele ofera mic dejun inclus tip bufet suedez]...
uhmmm... sper ca'mi iese sa pun si nishte poze... daca vreti mai multe informatii sa intrebati... dar nu aveti nimic de pierdut.. mie mi'a placut la nebunie... mai ales ca acolo l'am intalnit prima data pe iubi meu wub.gif wub.gif
aaaaaah... ce un p.s important: am fost in orasul thessaloniki la plecare..unde am stat cateva ore in care ma chinuia sa gasesc un baiat urat wub.gif damn....... nishte bombonici toti..si foarte foarte stilati.. si fetele de asemenea partners.gif
gata.. va pupic notworthy.gif
ah.. in poza cu meniul... aveau destule reclame s.a.m.d in romana... probabil de vina sunt romanii ca sunt numerosi acolo
andrhea













Anca74
Si toate astea cu 100 Euro de persoana....pai pe mine ma costa mai mult 7 nopti in Jupiter, hotel de 2 stele, cu plus (ce o insemna plusul asta va spun cand ma intorc!).
Daca ne spui si cat a durat excursia asta in Grecia...nu-mi ramane decat sa mai astept sa imi creasca pustiul!
Anca74
Si inca ceva: Frumoase fete in pozele puse de tine!
mumu74
QUOTE(Anca74 @ Aug 1 2007, 03:51 PM) *
Si toate astea cu 100 Euro de persoana....pai pe mine ma costa mai mult 7 nopti in Jupiter, hotel de 2 stele, cu plus (ce o insemna plusul asta va spun cand ma intorc!).
Daca ne spui si cat a durat excursia asta in Grecia...nu-mi ramane decat sa mai astept sa imi creasca pustiul!

De ce sa astepti sa creasca? Acum ce are???
Anca74
Eu sunt mai reticenta fata de iesirile din tara cu copii mici, nu stiu ce sa zic, dar asa sunt eu... mi-e frica sa nu se intample ceva, nu stiu ce, dar ceva ce ar fi mai greu de controlat departe de casa. Plus ca e drumul lung .... si plictisitor pentru un pui mic! Vezi tu cand o sa mai creasca Cati ...
andrhea
hmmm... 6 zile a fost excursia..in orice caz..acum cred ca sunt oferte si mai bune... si gandeste-te ca nu trebuie sa vizitezi toate obiectivele[50 euro max].... chiar daca ar fi ideal...
multumesc pentru complimente... sunt eu cu prietenele mele cele mai bune..[hehe..apar si eu:))]
si cu autocarul faci cam 16 ore maxiiim...si sigur poti sa mergi cu piticul..cand am fost eu am picat in autocar cu un grup de piticanii guitar.gif guitar.gif si s'au descurcat bine...ufffff.. concediu placut.. urmatoarea destinatie vreu sa fie spania doh.gif doh.gif
andrhea
QUOTE(Anca74 @ Aug 1 2007, 03:19 PM) *
Eu sunt mai reticenta fata de iesirile din tara cu copii mici, nu stiu ce sa zic, dar asa sunt eu... mi-e frica sa nu se intample ceva, nu stiu ce, dar ceva ce ar fi mai greu de controlat departe de casa.


sunt asigurari in caz de pateste puiul ceva cu care poti sa te prezinti la spital..asa ca nu ai de ce sa'ti faci griji... hug.gif hug.gif doar distrati-va :*
mumu74
QUOTE(Anca74 @ Aug 1 2007, 04:19 PM) *
Eu sunt mai reticenta fata de iesirile din tara cu copii mici, nu stiu ce sa zic, dar asa sunt eu... mi-e frica sa nu se intample ceva, nu stiu ce, dar ceva ce ar fi mai greu de controlat departe de casa. Plus ca e drumul lung .... si plictisitor pentru un pui mic! Vezi tu cand o sa mai creasca Cati ...

Noi deja am plecat cu ea la 4 luni jum. in Bulgaria - drum cu masina de aprox. 4 ore. Si inainte de a pleca in strainatate iti faci card pentru interventii medicale (Doamne fereste!!!) valabil in orice tara UE. Eu i-am facut si Ecaterinei card de asigurare si cred ca e valabil 6 luni... nu mai stiu sigur!
morena
QUOTE(carla @ May 3 2007, 07:22 PM) *
Eu am fost in Grecia anul trecut, in mai printr-o agentie de turism.
A fost un concediu super frumos si ieftin, ne-a costat cazarea pentru 2 persoane 90 euro pentru 7 nopti, drumul 2 mil lei de persoana. Drumul e cam lung, dar autocarele sunt f bune si se fac opriri cam din 3 in 3 ore. Nu cred ca am fi putut face in tara asa un concediu cu banii astia. Am avut o garsoniera cu baie, camera cu tv, bucatarie cu frigider, plita electrica si tot ce trebuie pt gatit (vase). Dar nu trebuie sa stai sa gatesti, sunt terase (taverne le numesc ei) unde mancarea este cam la preturile noastre si mai sunt si supermarketuri cu preturi uneori mai mici ca la noi.
Noi am stat la Paralia Katerini pe malul Marii Egee, apa si plaja super curate.
Am facut excursii de 1 zi la Salonic, la Meteore, si pe insula Skiatos.
Salonicul - oras mare, oameni relaxati (am fost intr-o duminica), terasele pe faleza, una langa alta, pline de lume, dar muzica, in surdina, nu se auzea de la una la alta, multa muzica greceasca, frumoasa, ei sunt mandri de nationalitatea lor si cu toate ca sunt foarte vorbareti, nu se agita, nu tipa... o placere!
Meteorele sunt unice, din cate am inteles, sunt ca niste munti mai mici, in varful carora sunt construite manastiri foarte vechi, numai cateva mai functioneaza, se aprovizioneaza cu scripeti, nu-mi pot inchipui cum au ridicat atatea materiale de constructie, e ceva minunat si privelistile de sus erau super.
Insula Skiatos este una din miile de insule grecesti, am fost cu vaporul, am avut program pe vapor, s-a dansat Zorba, a fost distractie mare.
Si peste tot au multe, multe flori, la toate ferestrele, in toate curtile, toate casele (care arata normal, nu mari ca vilele de la noi) au terase cu masuta si scaune si multe flori, iar grecii sunt foarte amabili, se vede ca au invatat sa faca turism, si nu sunt deloc cu nasul pe sus, te simti bine la ei.

cu asa oferta am fost si noi in luna de miere tot acolo , am venit foarte incantati si cum era asa de rentabila excursia i/am invitat si pe nasi cu noi ,
noi am fost la sf. lunii octombrie acum 3 ani si am prins vreme foarte buna , se pot inchiria scutere , asa am fost noi pe muntele olimp .
liliana2u
Eu am fost in urma cu 2 ani, tot in mai, am avut un circuit de 8 zile, m-a costat 290 euro + 1,5mil transportul, am mai facut o asigurare de vreo 2 sute mii si cam atat, cazare in hotel de 3*, am inceput cu Halkidiki (cu croaziera in jurul Athosului, ce energie era de-a lungul coastei, chiar si la 270m de tarm se simtea ), apoi Ofrinio Kavalla (ceva gen Costinesti, ideal pt luna de miere, plaja super), Kavalla cu plecare pe mare la insula Thasos (super si acolo, flori multe, natura salbatica, plaja nu prea), dupa care ne-am dus spre Tesalonic, apoi la Meteore (unde am fost nevoita sa port fusta peste pantalon si jacheta, sunt f stricti calugarii in ceea ce priveste limitarea ispitei), iar in ultima seara am ajuns la Paralia Katerini (plaja cam mica). De preferat sa mergeti in mai sau sept, in extrasezon e mai ieftin, altfel preturile se dubleaza..
va pun mai jos si cateva selectii..

Kavalla

spre Ofrinio Kavalla
Tesalonic

Paralia Katerini

Meteore



niste curajosi care s-au aventurat in plimbarea cu scripetele..



insula Thasos

drumul spre Meteore...

piata din Tesalonic

Kavalla



Athos
liliana2u
Pt mine, Grecia este locul ideal pt vacanta, chiar daca s-au intamplat atatea dezastre la ei anul asta..
Daca-mi va ajuta Dumnezeu, vreau sa merg si anul viitor, cu Ilinca. Sunt niste locuri aparte pe care vreau sa le vizitam impreuna. Cel mai deosebit mi s-a parut Halikidiki si mai sunt insulele, chiar te rupi de tot ajungand acolo...
Adina13Gabriela
QUOTE(mallina2u @ Sep 8 2007, 03:30 PM) *
Eu am fost in urma cu 2 ani, tot in mai, am avut un circuit de 8 zile, m-a costat 290 euro + 1,5mil transportul, am mai facut o asigurare de vreo 2 sute mii si cam atat, cazare in hotel de 3*, am inceput cu Halkidiki (cu croaziera in jurul Athosului, ce energie era de-a lungul coastei, chiar si la 270m de tarm se simtea ), apoi Ofrinio Kavalla (ceva gen Costinesti, ideal pt luna de miere, plaja super), Kavalla cu plecare pe mare la insula Thasos (super si acolo, flori multe, natura salbatica, plaja nu prea), dupa care ne-am dus spre Tesalonic, apoi la Meteore (unde am fost nevoita sa port fusta peste pantalon si jacheta, sunt f stricti calugarii in ceea ce priveste limitarea ispitei), iar in ultima seara am ajuns la Paralia Katerini (plaja cam mica). De preferat sa mergeti in mai sau sept, in extrasezon e mai ieftin, altfel preturile se dubleaza..
va pun mai jos si cateva selectii..

Kavalla

spre Ofrinio Kavalla
Tesalonic

Paralia Katerini

Meteore



niste curajosi care s-au aventurat in plimbarea cu scripetele..



insula Thasos

drumul spre Meteore...

piata din Tesalonic

Kavalla



Athos

Privind foto puse de tine mi-am amintit cu placere concediul petrecut in gracia acum doi ani. A fost ca o adoua luna de miere!
laura83
si eu caut de vreo saptamana oferte pt concediu in grecia, dar nu gasesc nimic. as prefera corfu, dar nu tin neaparat.
daca gasiti ceva inaintea mea dati0mi si mie de stire.
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
ruxy
QUOTE(laura83 @ Feb 16 2008, 04:01 PM) *
si eu caut de vreo saptamana oferte pt concediu in grecia, dar nu gasesc nimic. as prefera corfu, dar nu tin neaparat.
daca gasiti ceva inaintea mea dati0mi si mie de stire.
tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif

Daca te intereseaza laura am o verisoara care are agentie de turism...este in Iasi..dar nu cred sa fie vreo problema, ea a fost de multe ori in Grecia, stie sa iti recomande in functie de ce iti doresti si are si preturi foarte rezonabile...daca vrei sa-mi spui, te pot ajuta partners.gif cu drag...
laura83
QUOTE(rux25 @ Feb 17 2008, 10:17 AM) *
Daca te intereseaza laura am o verisoara care are agentie de turism...este in Iasi..dar nu cred sa fie vreo problema, ea a fost de multe ori in Grecia, stie sa iti recomande in functie de ce iti doresti si are si preturi foarte rezonabile...daca vrei sa-mi spui, te pot ajuta partners.gif cu drag...


MULTUMESC DIN SUFLET , RUX. adresa mea de mess e constantelaura@yahoo.com si vb.
multumesc incca o data.
lia maria71
.............
irinaririna
fetelor a fost careva in vara 2008 in Grecia?
Ceva preturi... ?
USA
ce viata...concediii..grecia....eeeheeee oFloare1.gif
lia maria71
la ei nu-i criza!!!
_raayan_
Cam tarziu am vazut topicul doh.gif Poooi...sa stiti fetelor ca pe aici nu prea a atins criza financiara, pe cand la noi... doh.gif
_raayan_
QUOTE(irinaririna @ Feb 6 2009, 11:02 PM) *
fetelor a fost careva in vara 2008 in Grecia?
Ceva preturi... ?

Unde te-ar interesa mai exact ca difera. Banuiesc ca pe vreo insula..daca vrei ma interesez eu si-ti spun smile.gif
hellena09
fetelor...va recomand zakynthos! supeeeeerb!
si merita sa inchiriezi o masina si sa te duci sa explorezi toata insula... este de vis...
ruxy
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 05:27 PM) *
fetelor...va recomand zakynthos! supeeeeerb!
si merita sa inchiriezi o masina si sa te duci sa explorezi toata insula... este de vis...

Da adevarat si se afla intre primele zece plaje cele mai frumoase din lume...asta recomandam si eu pe pagina asta rolleyes.gif

http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...c=3385&st=0
hellena09
Rux, e mai frumos decat in filmuletzul ala...mult mai frumos!
Sunt niste peisaje fantastice... daca vrei, pot sa caut niste poze...
si la prin apa de 35 de m adancime se vedea perfect,...fiecare pietricica si fir de nisip...
noi am stat la un hotel exact langa plaja unde erau cuiburile de broscutza testoasa Careta Careta...
am vazut cum au iesit puii din ou si s-au indreptat spre apa... fantastic!
oana petrina
hellena cat v-a costat vacanta si ce mijloc de transport ati plecat
ma intereseaza ca vrem si noi in vara sa mergem
merci
ruxy
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 07:22 PM) *
Rux, e mai frumos decat in filmuletzul ala...mult mai frumos!
Sunt niste peisaje fantastice... daca vrei, pot sa caut niste poze...
si la prin apa de 35 de m adancime se vedea perfect,...fiecare pietricica si fir de nisip...
noi am stat la un hotel exact langa plaja unde erau cuiburile de broscutza testoasa Careta Careta...
am vazut cum au iesit puii din ou si s-au indreptat spre apa... fantastic!

Cum se numea hotelul imi poti spune?
hellena09
QUOTE(oana petrina @ Feb 23 2009, 07:29 PM) *
hellena cat v-a costat vacanta si ce mijloc de transport ati plecat
ma intereseaza ca vrem si noi in vara sa mergem
merci

noi am plecat cu masina...
am mers pana intr-un oras de unde an luat vaporasul (cu masina cu tot) si apoi iar masina...dar poti ajunge si cu avionul...
cazarea a fost cam 500 de euro pe 10 zile pt 2 pers... doar cu mic dejun ca noi am vrut sa putem sa mancam unde vrem nu sa fim legati de hotel cu all inclusive-ul...
dar pe langa am cheltuit 1500 de euro... doh.gif

QUOTE(rux25 @ Feb 23 2009, 07:30 PM) *
Cum se numea hotelul imi poti spune?

sincer, chiar nu sunt sigura...cred ca Golden Sun...
hellena09
l-am gasit, Rux...
aici: http://www.reservationseurope.com/hotel/gr...CFRaA3godKB5y1Q
ruxy
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 07:37 PM) *

Da multumesc hellena asta faceam ma uitam si-l gasisem si eu pe un info...e superb...cum te-ai simtit?...era curat hotelul?...Mancarea?...Erai aproape de plaja inteleg...poti sa imi spui mai multe cand ai timp? partners.gif
hellena09
QUOTE(rux25 @ Feb 23 2009, 08:00 PM) *
Da multumesc hellena asta faceam ma uitam si-l gasisem si eu pe un info...e superb...cum te-ai simtit?...era curat hotelul?...Mancarea?...Erai aproape de plaja inteleg...poti sa imi spui mai multe cand ai timp? partners.gif

Scuza-ma...am fost la bebe i se facuse foame...
Sa stii ca ne-am simtit foarte bine...stateam sera pe terasa, beam un pahar de vin...era super frumos wub.gif
Hotelul era curat, veneau menajerele si faceau curat zilnic...dar era o problema (de fapt, pe toata insula era problema asta)...erau furnici... nu stiu de unde veneau, ca si noi ne-am cuparat spray si am dat dar degeaba... dar am fost si in hotel de 5* si erau la fel de multe...
Mancarea era buna... De fapt micul dejun ca noi doar asta am avut...
Era facuta mai pe stilul de English Breakfast pt ca veneau destul de multi englezi pe acolo...unde am stat noi nu am avut probleme cu ei, dar la un moment dat am fost pana intr-un "sat" alaturat, unde era plin de englezi... Groaznic!! Sa vezi cate 10 englezoaice bete crita care se agata de barbati pe strada mad.gif si baieti la fel de beti care se iau la bataie... Oricum, acolo nu ai pt ce sa te duci (poate doar pt magazine, dar nici alea nu's cine stie ce)...sunt multe cluburi si magazine acolo, atat (apropo, Laganas se numeste)
In rest ce sa-ti mai spun...
noi am mers cu niste rieteni cu masina lor, dar ne-am inchiriat si noi o masinutza draguta si ne-am plimbat peste tot...
sunt locuri pe care nu le gasesti pe net... de exemplu, Romantica (o sa-ti pun o poza sa vezi)... dar sunt superbe...
momentan am doar poze facute pe hartie fotografica... dar scanez si iti spun...
mai intreaba-ma... hug.gif
hellena09
Ah, si este si un Aqua Park pt copiii tai, daca vrei biggrin.gif
oana petrina
multumesc hellena ptr informatii
te pup
TESYMO
Si noi am fost in luna de miere in Zakyntos , in aug 2007. nu am cuvinte sa va spun ce frumos a fost.
De pers ne-a costat 440 E+ 100 lei ceva taxe pt 14 zile la niste vile de 3 ***, fara masa si transportul cu avionul.
Vreau sa va spun ca nici nu exista termen de comparatie cu palaja din Ro. Toata plaja e cu sezlonguri intre 3-6E/ loc/zi , asta insemnand ca poti sa mergi dimineata platesti , te duci la masa si te intorci dupamasa fara sa mai platesti.
La fiecare restaurant te intampina un ospatar la intrare care te conduce la masa si la sf mesei primesti un paharel de lichior din partea casei.









TESYMO
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 08:48 PM) *
Mancarea era buna... De fapt micul dejun ca noi doar asta am avut...
Era facuta mai pe stilul de English Breakfast pt ca veneau destul de multi englezi pe acolo...unde am stat noi nu am avut probleme cu ei, dar la un moment dat am fost pana intr-un "sat" alaturat, unde era plin de englezi... Groaznic!! Sa vezi cate 10 englezoaice bete crita care se agata de barbati pe strada mad.gif si baieti la fel de beti care se iau la bataie... Oricum, acolo nu ai pt ce sa te duci (poate doar pt magazine, dar nici alea nu's cine stie ce)...sunt multe cluburi si magazine acolo, atat (apropo, Laganas se numeste)

Si noi tot in statiunea Laganas aveam initial cazarea si cand am ajuns in aeroport in Zakyntos ne-a zis ca sunt ceva probleme cu canalizarea pe toata strada unde trebuia sa ne cazeze si ne-a cazat in Tsilivi, dar cred ca a fost mai bine.

ruxy
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 08:48 PM) *
Scuza-ma...am fost la bebe i se facuse foame...
Sa stii ca ne-am simtit foarte bine...stateam sera pe terasa, beam un pahar de vin...era super frumos wub.gif
Hotelul era curat, veneau menajerele si faceau curat zilnic...dar era o problema (de fapt, pe toata insula era problema asta)...erau furnici... nu stiu de unde veneau, ca si noi ne-am cuparat spray si am dat dar degeaba... dar am fost si in hotel de 5* si erau la fel de multe...
Mancarea era buna... De fapt micul dejun ca noi doar asta am avut...
Era facuta mai pe stilul de English Breakfast pt ca veneau destul de multi englezi pe acolo...unde am stat noi nu am avut probleme cu ei, dar la un moment dat am fost pana intr-un "sat" alaturat, unde era plin de englezi... Groaznic!! Sa vezi cate 10 englezoaice bete crita care se agata de barbati pe strada mad.gif si baieti la fel de beti care se iau la bataie... Oricum, acolo nu ai pt ce sa te duci (poate doar pt magazine, dar nici alea nu's cine stie ce)...sunt multe cluburi si magazine acolo, atat (apropo, Laganas se numeste)
In rest ce sa-ti mai spun...
noi am mers cu niste rieteni cu masina lor, dar ne-am inchiriat si noi o masinutza draguta si ne-am plimbat peste tot...
sunt locuri pe care nu le gasesti pe net... de exemplu, Romantica (o sa-ti pun o poza sa vezi)... dar sunt superbe...
momentan am doar poze facute pe hartie fotografica... dar scanez si iti spun...
mai intreaba-ma... hug.gif

Frumos Hellena, ma bate gandul sa merg la vara rolleyes.gif partners.gif ...asta cu betivele am trait-o si noi in Mallorca.... rolleyes.gif brrr....dimineata la sase pe strazi misunau spre camerele lor erau nemtoaice , englezi beti crita...vomau pe strazi....isi mai faceau si nevoile...nu mi-a placut deloc...cel putin in palma beach unde am stat noi, orasul insa este superb rolleyes.gif
ruxy
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 08:50 PM) *
Ah, si este si un Aqua Park pt copiii tai, daca vrei biggrin.gif

doh.gif biggrin.gif acum au mai crescut si cred ca avem nevoie de cluburi biggrin.gif ...Multumesc scumpa mea hug.gif
hellena09
QUOTE(rux25 @ Feb 23 2009, 09:52 PM) *
doh.gif biggrin.gif acum au mai crescut si cred ca avem nevoie de cluburi biggrin.gif ...Multumesc scumpa mea hug.gif

de ce?noi am fost in aqua park.... a fost suuuper...ca nu sunt pt copii mici... sunt niste tobogane pt oameni mari...chiar au limita de varsta unele...
si sa stii ca noi cat am stat acolo, chiar n-am fost in club doh.gif
hellena09
si inca o chestie...noi am calarit... am luat 2 cai,un instructor si ne-am dus si am calarit prin padure, pe plaja... suuuper!
ruxy
QUOTE(hellena09 @ Feb 23 2009, 11:14 PM) *
de ce?noi am fost in aqua park.... a fost suuuper...ca nu sunt pt copii mici... sunt niste tobogane pt oameni mari...chiar au limita de varsta unele...
si sa stii ca noi cat am stat acolo, chiar n-am fost in club doh.gif

Eiii pai la 17 ani nu stii tu ce viseaza?...Discoteci si alte cele....desigur peste zi e foarte frumos la aqua park...distractie maxima rolleyes.gif tzuc.gif
ruxy
QUOTE(terbancea @ Feb 23 2009, 09:41 PM) *
Si noi am fost in luna de miere in Zakyntos , in aug 2007. nu am cuvinte sa va spun ce frumos a fost.
De pers ne-a costat 440 E+ 100 lei ceva taxe pt 14 zile la niste vile de 3 ***, fara masa si transportul cu avionul.
Vreau sa va spun ca nici nu exista termen de comparatie cu palaja din Ro. Toata plaja e cu sezlonguri intre 3-6E/ loc/zi , asta insemnand ca poti sa mergi dimineata platesti , te duci la masa si te intorci dupamasa fara sa mai platesti.
La fiecare restaurant te intampina un ospatar la intrare care te conduce la masa si la sf mesei primesti un paharel de lichior din partea casei.


May ce fata frumoasa am gasit eu aici rolleyes.gif partners.gif ...si ce locuri minunate, frumoase amintiri ai hug.gif
TESYMO
QUOTE(rux25 @ Feb 23 2009, 11:18 PM) *
May ce fata frumoasa am gasit eu aici rolleyes.gif partners.gif ...si ce locuri minunate, frumoase amintiri ai hug.gif

Mercy Rux esti o scumpa tzuc.gif . Vezi trandafiri japonezi din spate, imi pare asa rau ca nu mi-am luat niste pui din ei sa ii pun in ghiveci, in schimb am plecat cu niste ramuri de maslin......PEACE..........asa-i romanul se gandeste ce poate sa i-a sa aduca acasa doh.gif laugh.gif
ruxy
QUOTE(terbancea @ Feb 23 2009, 11:23 PM) *
Mercy Rux esti o scumpa tzuc.gif . Vezi trandafiri japonezi din spate, imi pare asa rau ca nu mi-am luat niste pui din ei sa ii pun in ghiveci, in schimb am plecat cu niste ramuri de maslin......PEACE..........asa-i romanul se gandeste ce poate sa i-a sa aduca acasa doh.gif laugh.gif

Absolut superbi si te prinde de minune cu el in par rolleyes.gif tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.