Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Giardia
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani
manu1981
Astazi am luat rezultatul analizelor fetitei de la laborator si am constat ca are giardia. Medicul mi-a recomandat sa-i dau un sirop pe baza de plante, vormex, si sa repetam analizele dupa aproximativ o luna. V-ati confruntat cu astfel de probleme la copilasii vostri? Ce v-au sfatuit medicii?
manu1981
Chiar nu s-a confruntat nimeni cu problema asta? unsure.gif
kammy
Buna!
Noi am avut un prieten de joaca cu care ieseam zilnic in parc, de varsta puiului meu. El a avut giardia si a luat Flagyl. Apoi a luat si Wormex, dar medicul de familie i-a zis ca e mai mult profilactic sau se da cand sunt rare chisturile de giardia pt ca e cam slab. Oricum, foarte multi copii au giardia si nu sunt tratati. Mamica acestui baietel i-a facut analize pt ca nu mai manca bine si zicea ca il doare burtica.
manu1981
QUOTE(kammy @ Nov 11 2011, 03:26 PM) *
Buna!
Noi am avut un prieten de joaca cu care ieseam zilnic in parc, de varsta puiului meu. El a avut giardia si a luat Flagyl. Apoi a luat si Wormex, dar medicul de familie i-a zis ca e mai mult profilactic sau se da cand sunt rare chisturile de giardia pt ca e cam slab. Oricum, foarte multi copii au giardia si nu sunt tratati. Mamica acestui baietel i-a facut analize pt ca nu mai manca bine si zicea ca il doare burtica.

Nici eu nu mi-as fi pus poate problema unui tratament, insa crampele de burica sunt destul de acute si apar foarte des, deci n-am cum sa o las sa treaca de la sine. Vormex ii dau si eu acum si seminte de dovleac, sper sa fie eficiente.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.