Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Stiti De Reactia La Ribomunyl?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 1 si 3 ani
carmen.cati
SALUTARE,


Din luna septembrie de cand am inceput tratamentul fetitei mele recomandat de d-na dr BALASANIAN MARIANA(DIN C-TA....CUNASCATORII STIU CINE ESTE).....E mereu racita....adica e bine una-doua zile....si apoi iar..nas infundat....si mullllte secretii ce ii ies din nas....cum nu stie sa isi sufle nasul(asta cu toate ca inainte cand era mai mica stia sa sufle nasul...acum isi trage in interior ce are in nas>>>))folosim batista bebelusului atunci cand cred ca este mare nevoie de ea...si nu va inchipuiti ce scot din nas.....


Dupa ce incepem tratamentul la fiecare inceput de luna incepe..tusea..nasul.....ba a mai facut si un pic de febra....

ca sa o pun pe picioare am folosit(la recomandarea medicului de familie) BIORINIL...PANADOL CORYZALIA...KETOF...ZYRTEC..OLINTH...RINONEF T.......(nu va inchipuiti ca toate odata ci in decursul acestor trei luni).....

SI MA INTREB.......OARE E NORMAL SA FACA ASA....O FI INTRADEVAR DE LA RIBOMUNYL SAU ARE INFLUENTA SI FAPTUL CA ATUNCI CAND II ESTE BINE O MAI DUC SI LA GRADINITA...(NU MAI MULT DE 3-4 ZILE PE SAPTAMANA)........

NU STIU CE SA MAI FAC ....O SA MERG SA CER PAREREA SI CONSULTUL UNUI PEDIATRU SAPTAMANA VIITOARE....DAR PANA ATUNCI MAI ESTE CEVA ........

SA II INTRERUP TRATAMENTUL...SA MAI CONTINUI INCA 3 LUNI....????
carmen.cati
Se pare ca nimeni nu poate sa ma ajute....

Am ajuns la pediatru si ceea ce are Maria nu se datoreaza administrariii de Rybomunil....tine de o rinita alergica.....cel putin asa ne-a spus....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.