Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ajutor! Nu Mananca Mancare Gatita De Nici Un Fel!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Sanatate - sfaturi si experiente
Roza
Puiul meu de un an si o luna nu mananca mancarea gatita deloc, numai iaurt,lapte si fructe. Va rog ajutati-ma, daca ati trecut si voi prin asta.
iubita_tiana
QUOTE(Roza @ Nov 7 2011, 10:08 PM) *
Puiul meu de un an si o luna nu mananca mancarea gatita deloc, numai iaurt,lapte si fructe. Va rog ajutati-ma, daca ati trecut si voi prin asta.

fetita mea de 11 luni mananca 90% san......eu m-as bucura sa manance macar fructe .....iaurt mai ia cateodata.....sad.gif

intrebarea mea este: a mancat vreodata mancarea gatita??? ai incercat blenduita bine?? sau bucatele sa se serveasca singur??? morcivei fierti, cartofiori....bucatele mici sa se serveasca singur....
Roza
Da, a mancat carnita maruntita. Am incercat si cu blenderul sa ii fac tot felul de mancaruri dar nu vrea nimic. Nu mai stiu ce sa fac cu el. Ieri i-am dat supa de galuste si a scuipat-o....
iubita_tiana
QUOTE(Roza @ Nov 10 2011, 01:50 PM) *
Da, a mancat carnita maruntita. Am incercat si cu blenderul sa ii fac tot felul de mancaruri dar nu vrea nimic. Nu mai stiu ce sa fac cu el. Ieri i-am dat supa de galuste si a scuipat-o....

fetita mea azi a mancat supa goala de pui cu galuste...insa galustele tot asa le scuipa...insa...a mancat supica...e un pas....
haide...da-i o vreme lichide.....si renuntla blenduit...in cel mai rau caz...pune-i bucatele de mancarica pe tava scaunelului poate se serveste cu ceva.....idea e sa faca cunostiinta cu mancare.....
fetita mea cea mare a crescut 80% cu lapte praf pana la 1 an si 3 luni cand s-a dus la cresa.....musca lingurita cu mancare...s-au chinuit doamnele e acolo si la 1 an si 6 luni manca singurica supa si felul 2.....
Roza
Multumesc de sfaturi!
bubulinabobo
QUOTE(Roza @ Nov 10 2011, 11:50 AM) *
Da, a mancat carnita maruntita. Am incercat si cu blenderul sa ii fac tot felul de mancaruri dar nu vrea nimic. Nu mai stiu ce sa fac cu el. Ieri i-am dat supa de galuste si a scuipat-o....



buna, sunt mamica din iulie, am o minunatie de baietel, de 3 zile am inceput si noi cu suc de morcov dar nu ne place maine incercam si mar dar as dori sa stiu cat mai multe pareri, daca este prea devreme sa ii dau sucuri sau nu............
iubita_tiana
QUOTE(bubulinabobo @ Nov 12 2011, 12:50 AM) *
buna, sunt mamica din iulie, am o minunatie de baietel, de 3 zile am inceput si noi cu suc de morcov dar nu ne place maine incercam si mar dar as dori sa stiu cat mai multe pareri, daca este prea devreme sa ii dau sucuri sau nu............

daca e alaptat, e devreme. si chiar daca e granit cu lp, lasa- l cateva zile si reincearca, insa nu cu suc ci cu supa de morcov in prima zi 1-2 lingurite. fierbi morcovul in apa si ii dai zeama. parerea mea e sa incepi cu supe de legume daca vrei sa incepi acum.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.