Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Nasterea Cu Dr.mohamed Kasmo
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere
mecandyyy
Buna ziua mamici si burtici.Sunt o viitoare mamica de 25 saptamani si o sa nasc cu dr Kasmo de la Panait Sarbu.Poate sa-mi dea cineva mai multe amanunte despre dansul? V-as fi tare recunoscatoare.Pupici. tzuc.gif
andra2000
QUOTE(mecandyyy @ Mar 9 2011, 02:04 PM) *
Buna ziua mamici si burtici.Sunt o viitoare mamica de 25 saptamani si o sa nasc cu dr Kasmo de la Panait Sarbu.Poate sa-mi dea cineva mai multe amanunte despre dansul? V-as fi tare recunoscatoare.Pupici. tzuc.gif



Eu o sa nasc cu el.Deci nu prea te pot ajuta(deocamdata)poate alte fete care au nascut deja.... dupa ce voi naste iti pot raspunde wink.gif
bouboulechka
Buna!

Raspuns pentru Andra si Mecandyyy!!!

Am inteles ca sunteti pacientele dr. Mohamed Kasmo.
Am fost si eu......

De mult timp vreau sa postez povestea mea pentru ca anul trecut si eu cautam cu disperare mamici care au nascut cu dansul.
Asadar, am venit la dansul la cabinet de la saptamana 18 la saptamana 34-35 a sarcinii. Am avut o sarcina atat de usoara ca nici macar o durere de cap nu am simtit in tot acest timp.
Dansul m-a primit foarte bine, alaturi de asistenta totdeauna in dreapta sa, veneam lunar sau chiar mai devreme cand simteam eu ca vreau sa fiu sigura de ceva, totdeauna imi facea ecografie la burtica si cateodata ma trimitea la analize, 4d, ultimele au fost analizlee de sange ce pregateau nasterea.
Totul a decurs ok, am vorbit cu dansul sa discutam mai aproape detaliile nasterii, cam prin saptamana 35-36, adica vroiam eu anestezie epidurala....imi era frica de durere. Dar urma sa discutam.
Trebuia sa nasc pe 8 octombrie, insa bebe a venit mai devreme, pe 18 septembrie.
Inainte cu o luna se intamplase incendiul si stabilisem cu dansul ca in caz ca nasc mai devreme sau nu se deschide maternitatea, ma trimite dansul sa nasc sigur la spitalul X sau Y.
Intodeauna plecam linistita de la dansul si 3 statii cu 41 radiam de fericire pana la serviciu.Simteam ca totul va fi bine.
In seara de 17 sept, mi s-a rupt apa si l-am sunat. Mi-a raspuns si spus sa merg la spitalul X sau Y si s''a nasc''.
Zapacita, am zis OK si plecam, dar nu stiu unde, pana ce mama mi-a spus sa-l intreb macar un nume de doctor ( sincer nu mai gandeam limpede, ma speriasem).
L-am sunat iar si mi-a spus un nume, pe care nu mi-l amintesc, i-am cerut un numar de telefon dar a spus ca nu are. Am spus multumesc si asta a fost relatia mea cu dansul.
Mai departe, am sunat ambulanta, le-am spus sa ma duca unde spusese dansul, insa au refuzat si m-au dus la camera de garda la spitalul Universitar.
Pe drum mama dadea telefoane, cauta ''un nume'', ''un titlu'', al spitalului Universitar.
Am ajuns acolo, foarte bine, trebuie sa va spun ca nu am avut nicio durere vreo 2-3 ore dupa ce s-a rupt apa.
Am intrat la camera de garda si am dat de dr. Coravu Violeta, o mana de om, dar care avea sa-mi dea o liniste fantastica cu numai cateva cuvinte, in numai cateva minute.
'' O sa nasti cu mine in noaptea asta, mi-a spus''.
Si asa a fost, am incetat sa mai caut nume cunoscute, m-au dus la salon, a venit moasa, o femeie de milioane, care ma mangaia cand au inceput contractiile, imi vorbea calm, se uita in ochii mei.....nu pot sa uit cum ma uitam la ea cu toata increderea din lume. E greu de descris.
Am nascut dupa 5-6 ore cu doamna doctor si moasa, am nascut foarte usor, nu am simtit mai nimic, am nascut natural, totul a trecut foarte repede.
Acum......eu nu vreau sa critic, nu vreau sa ridic in slavi.....am vrut decat sa stiti prin ce am trecut eu ( eu as fi vrut tare mult sa gasesc informatii), va las pe voi sa decideti.
Imediat dupa, eram foarte suparata pe domnul doctor, cu toate ca nu putea sa ma ia acasa la dansul sa nasc,eram constienta de asta, dar parca asteptam ceva mai mult......sau poate nu trebuia sa astept.Oricum eu ii multumesc ca mi-a fost alaturi atat cat s-a putut.
Mai mult decat atat, cred ca trebuia sa intalnesc un inger de om, iar acesta trebuia sa fie dr. Coravu Violeta.

Am scris mult.....scuze daca v-am plictisit.
Va pup si va doresc sa nasteti cel putin la fel de usor ca mine si sa va refaceti la fel de repede.
Daca aveti nevoie de orice informatie, ma gasiti la ralook_23@yahoo.com.
Numai bine.

cherry
Nu pot sa judec un medic dupa o singura performanta sau dupa un esec.Cred ca fiecare persoana are esecuri si performante in domeniul ei de activitate.Doar ca la un medic esecurile sunt ceva mai dramatice decat in cazul celorlalti.Probabil ca depinde si de norocul pacientului sa aiba succes cu un medic...Eu una,sunt foarte multumita de dl.doctor Mohamed de la Giulesti si in general de personalul medical si auxiliar de acolo.Am un baietel in viata si mai ales sanatos datorita lor !Sunt incantata de el,le raman vesnic recunoscatoare(fara exagerare!),nici nu ma gandeam sa nasc vreodata in Bucuresti,dar ma bucur ca s-a intamplat acolo(altfel as fi avut acum un baietel probabil orb sau deloc).Stiu ca depinde mai mult de Dumnezeu decat de oameni ca sa le fie bine la un moment dat cu un medic,asa ca e firesc ca unii sa fie multumiti de un om, iar altii nu .Am sa va povestesc doar faptul ca dupa ce am nascut,cand am mers la dr.mea ginecolog de aici din Ploiesti,la control mi-a spus ca sunt foarte bine"aici jos" si m-a intrebat cine m-a operat."Domnule,dar cine e Mahomed asta de care toata lumea vorbeste de bine?"m-a intrebat ea. Deci...
Si inca ceva...As fi putut sa ma supar pe doctorita mea,care vazand ca mi s-a rupt apa la 26 1/2 sapt. m-a trimis cu salvarea la Bucuresti intr-o zi de trafic aglomerat-vinerea.Dar n-am nascut atunci,ci peste...3 saptamani,am avut timp de 1 luna apoi probleme digestive cu bebelul +1 operatie la ochi+1 luna de luat in greutate.Daca nu erau acei oameni minunati, cu atatea probleme pe nastere si dupa,lauza fiind ,as fi innebunit!
Oriunde ai decide sa nasti,cu oricine(nici chiar) ai naste, se va face dupa cum crezi tu!
bouboulechka
Buna din nou!

Am vazut ca a mai raspuns o mamica la topicul acesta si ma bucur.
Asa cum am spus si ea mai sus, cred ca in final depinde strict de fiecare persoana ceea ce se intampla.
Poate ca eu nu am avut norocul sa nasc cu dansul cu toate ca mi-am dorit tare mult si am tinut sa completez postarea mea de mai sus prin faptul ca eu am venit la dansul in urma unor recomandari primite de la cunostinte apropiate care mi-au vorbit numai de bine despre activitatea sa( asa cum spunea si Candy, am auzit multa lume spunand lucruri de bine despre dansul).
La fel, am vrut sa nasc la maternitatea Giulesti, asta chiar dupa incendiu, pentru ca aveam mare incredere poate daca nu in institutie in sine, ci in domnul doctor. Dar nu a fost sa fie.
Cred ca e mare lucru, increderea pe care ti-o da omul din fata ta.
Ma bucur ca ai reusit sa treci cu bine peste probleme Candy si ii doresc bebelui tau numai zambete si fericire iar tu sa te bucuri de ele.

Burtici usoare va doresc!!!

conveyor01
Recognition By Design provides employee performance recognition in the form of a full line of symbolic awards, often in the form of support brackets custom medallions, certificates, and almost any creative item representing the culture of the company & community.

Employee performance recognition services from Recognition By Design is not just about awards, in fact, it about communicating a culture of appreciation and connection. In addition to an initial survey of the existing culture, training of supervisors, Recognition by Design is able to write and distribute all communications of its employee recognition initiatives including personal letters, timely newsletters, news releases, Adjustable foot.

Recognition By Design's BRAVO employee performance recognition strategy is unique in that it provides a complete execution plan for employers with no prior experience with awards programs. BRAVO requires companies to establish rules to clearly articulate goals and expectations; so that employees know conveyor Brackets what specific behaviors will be rewarded by the program. Once this preliminary step is completed, employers can begin instituting regular employee evaluations to establish an empirical basis for employee award presentations.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.