Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Concediu De Crestere A Copilului
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Legislatie
Alexandrina


In cazul in care trec cei 2 ani de concediu de crestere a copilului si reiau munca, dupa cat timp pot intra iar in concediu de crestere a copilului?

Adica, trebuie sa am iar un an intreg lucrat? sau pot ramane imediat insarcinata?


Va multumesc pentru raspunsuri! oFloare.gif


maria26
QUOTE(Alexandrina @ Jan 24 2011, 10:32 AM) *
In cazul in care trec cei 2 ani de concediu de crestere a copilului si reiau munca, dupa cat timp pot intra iar in concediu de crestere a copilului?

Adica, trebuie sa am iar un an intreg lucrat? sau pot ramane imediat insarcinata?
Va multumesc pentru raspunsuri! oFloare.gif


poti ramane oricand.. in cei doi ani de cic se considera ca ai cotizat smile.gif
claudiaena
Eu sunt profesoara si am o intrebare: se considera vechime la salariu cei 2 ani de CIC sau numai vechime ptr pensie? Ca nu prea am gasit clar si cum in invatamant sunt platita in functie de vechime si trecem la anumite trepte salariale mai mari, eram doar curioasa, mai ales ca la mine nu s-au luat in consideratie.....Deci iau mai putini bani decat m-am asteptat....


mersi mult CLAUDIA
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.