Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Saltea Recomandati Pentru Patutul Lui Bebe!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale
bia8
Buna, sunt o mamica in devenire si ieri am primit patutul si as vrea sa cumpar si salteaua dar nu stiu de care....ce ma sfatuiti? de care sa cumpar?
am vazut mai multe variante din fibre de cocos care e foarte tare, tip sandwich (fibra cocos-spuma-seminte hrisca) sau din cocos si lana?
voi de care ati luat?
multumesc si astept raspunsurile voastre
manu1981
QUOTE(bia8 @ Jan 14 2011, 02:27 PM) *
Buna, sunt o mamica in devenire si ieri am primit patutul si as vrea sa cumpar si salteaua dar nu stiu de care....ce ma sfatuiti? de care sa cumpar?
am vazut mai multe variante din fibre de cocos care e foarte tare, tip sandwich (fibra cocos-spuma-seminte hrisca) sau din cocos si lana?
voi de care ati luat?
multumesc si astept raspunsurile voastre

Noi avem din fibre de cocos si am fost multumiti de ea. De la inceput am vrut o saltea mai tare care sa-i tina spatele drept, nu sa se scufunde in ea cum sunt unele saltele.
bia8
QUOTE(manu1981 @ Jan 14 2011, 02:31 PM) *
Noi avem din fibre de cocos si am fost multumiti de ea. De la inceput am vrut o saltea mai tare care sa-i tina spatele drept, nu sa se scufunde in ea cum sunt unele saltele.


multumesc tare mult pentru promtitudine manu1981, deci a voastra e doar din fibre de cocos fara nici un alt material.... si e adevarat ca trebuie intoarsa salteaua saptamanal?
maria26
QUOTE(bia8 @ Jan 14 2011, 02:40 PM) *
multumesc tare mult pentru promtitudine manu1981, deci a voastra e doar din fibre de cocos fara nici un alt material.... si e adevarat ca trebuie intoarsa salteaua saptamanal?


si noi la fel am avut.. e ff buna.. nu trebuie intoarsa pentru ca nu face gauri.. si nici nu transpira ca pe burete...
bia8
va multumesc pentru sfaturi... puttei sa imi spuneti cam la ce pret sunt aceste saltele?
manu1981
QUOTE(bia8 @ Jan 14 2011, 02:47 PM) *
va multumesc pentru sfaturi... puttei sa imi spuneti cam la ce pret sunt aceste saltele?

Noi am dat pe ea acum 2 ani 150 ron. Nu mai stiu acum care sunt preturile. Am folosit-o pe o singura parte, nu am intors-o ca nu a fost cazul, si-a pastrat forma pe care a avut-o de noua, iar copilul nu s-a incins pe ea, ca pe una de burete si nici nu a transpirat din cauza saltelei.
lucyana
si noi tot din cocos avem si e ok, dupa 2 ani e ca noua rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.