Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Celine Dion A Născut Gemeni
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Monden
anku
Cântăreața canadiană Celine Dion a dat naștere sâmbătă, într-un spital din statul american Florida, la doi băieți gemeni, a anunțat un reprezentant al artistei, anunță cnn.com.

În urmă cu o săptămână, artista a fost internată de urgență din cauza faptului că nu se simțea prea bine. Celine Dion, în vârstă de 42 de ani, a născut ieri prematur, prin cezariană, puțin după ora 11.00. Gemenii vor petrece următoarele zile în incubator.

Cântăreața canadiană și soțul ei Rene Angelil mai au și un băiat în vârstă de 9 ani.

"Celine, Rene și fiul lor Rene-Charles sunt încântați", a declarat un reprezentant al artistei pentru revista People, prima care a publicat știrea. Acesta a adăugat: "Celine se odihnește acum și ea și soțul ei intenționează să discute despre numele copiilor atunci când se va trezi", a mai spus reprezentantul ei.
USA
Felicitari la mamica, bun venit micutilor...o ador pe Celine ...e un inger de femeie! trandafir.gif
natsandrea
eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
mia22_ro
QUOTE(anku @ Oct 24 2010, 11:49 PM) *
Cântăreața canadiană Celine Dion a dat naștere sâmbătă, într-un spital din statul american Florida, la doi băieți gemeni, a anunțat un reprezentant al artistei, anunță cnn.com.

În urmă cu o săptămână, artista a fost internată de urgență din cauza faptului că nu se simțea prea bine. Celine Dion, în vârstă de 42 de ani, a născut ieri prematur, prin cezariană, puțin după ora 11.00. Gemenii vor petrece următoarele zile în incubator.

Cântăreața canadiană și soțul ei Rene Angelil mai au și un băiat în vârstă de 9 ani.

"Celine, Rene și fiul lor Rene-Charles sunt încântați", a declarat un reprezentant al artistei pentru revista People, prima care a publicat știrea. Acesta a adăugat: "Celine se odihnește acum și ea și soțul ei intenționează să discute despre numele copiilor atunci când se va trezi", a mai spus reprezentantul ei.


pai 9 luni nu au avut timp sa se gandeasca la nume unsure.gif
anku
QUOTE(mia22_ro @ Oct 28 2010, 01:49 PM) *
pai 9 luni nu au avut timp sa se gandeasca la nume unsure.gif

pai probabil ca sunt supersticiosi ...sa nu aleaga numele copiilor inainte de nastere
nici eu nu am spus numele lui Darius pana la nastere....
anku
QUOTE(USA @ Oct 25 2010, 01:22 AM) *
Felicitari la mamica, bun venit micutilor...o ador pe Celine ...e un inger de femeie! trandafir.gif

si eu o ador!!!
USA
Puiutii se numesc...Eddy si Nelson....
Eddy Marnay, este producatorul primelor 5 hituri ale cantaretei si este considerat de ea, ca si un tata..de aici si inspiratia lor de a pune numele de Eddy la unul din baieti...
Iar, Nelson...asa cum poate banuiti....vine de la Nelson Mandela..Celine, a intalnit pe Nelson Mandela, la inceputul carierei ei intr-un tur in Sud Africa.....acea intalnire a avut un impact puternica asupra cantaretei...a fost uimita si impresionat de cat de uman si realistic este Nelson Mandela....legatura dintre ei, a ramas permanent o legatura deosebita....asa ca...Nelson se cheama bb doi....
Celine si Rene, isi doresc ca puii lor sa fie inspiratii in viata de numele ce le poarta, ptr ca sunt nume alese de la personalitati cu mare renume in viata lor si a tuturora....

Informatii preluate din revista People
alina16carmen
si eu sunt o fana a celinei! si pe deasupra voi naste si eu in mai gemeni. nici eu nu le-am ales numele pt ca nu stiu inca ce sex vor avea si nici inspiratie nu am. paote dupa ce ii voi naste voi simti ce nume li se potrivesc!
anku
QUOTE(USA @ Nov 29 2010, 04:14 PM) *
Puiutii se numesc...Eddy si Nelson....
Eddy Marnay, este producatorul primelor 5 hituri ale cantaretei si este considerat de ea, ca si un tata..de aici si inspiratia lor de a pune numele de Eddy la unul din baieti...
Iar, Nelson...asa cum poate banuiti....vine de la Nelson Mandela..Celine, a intalnit pe Nelson Mandela, la inceputul carierei ei intr-un tur in Sud Africa.....acea intalnire a avut un impact puternica asupra cantaretei...a fost uimita si impresionat de cat de uman si realistic este Nelson Mandela....legatura dintre ei, a ramas permanent o legatura deosebita....asa ca...Nelson se cheama bb doi....
Celine si Rene, isi doresc ca puii lor sa fie inspiratii in viata de numele ce le poarta, ptr ca sunt nume alese de la personalitati cu mare renume in viata lor si a tuturora....

Informatii preluate din revista People

ce frumos!!!
sanatosi sa fie!!!
merci de inf...uite ca nici nu mai gasisem nimic de ei in ziare.... tzuc.gif
anku
QUOTE(alina16carmen @ Nov 29 2010, 07:28 PM) *
si eu sunt o fana a celinei! si pe deasupra voi naste si eu in mai gemeni. nici eu nu le-am ales numele pt ca nu stiu inca ce sex vor avea si nici inspiratie nu am. paote dupa ce ii voi naste voi simti ce nume li se potrivesc!

sanatosi sa-ti fie bebicii!!!
sa va bucurati de ei!!!
si multa inspiratie la alesul numelor....
eu tind sa cred ca poate si numele joaca un rol in soarta omului....intr-o oarecare masura bineinteles....
tot binele din lume!!! tzuc.gif poopici tie si p burtica!!!
alina16carmen
QUOTE(anku @ Nov 30 2010, 12:29 AM) *
sanatosi sa-ti fie bebicii!!!
sa va bucurati de ei!!!
si multa inspiratie la alesul numelor....
eu tind sa cred ca poate si numele joaca un rol in soarta omului....intr-o oarecare masura bineinteles....
tot binele din lume!!! tzuc.gif poopici tie si p burtica!!!

multumesc. si tie sa-ti creasca mare Darius!
si eu cred ca numele influenteaza destinul. la fetita am stat zile intregi pe net sa gasesc combinatia perfecta. Stiam sigur ca vreau sa o cheme Daria, dar mai vroiam si un nume de sfant. dadusem de un site cu nume norocoase unde trebuia sa ai grija cate litere contine un prenume ca sa fie unul norocos. a fost ceva bataie de cap...
va pupam si noi! tzuc.gif
anku
Lui Celine Dion nu-i trebuie bonă: "Schimb scutece și alăptez"


Cântăreața Celin Dion este o mămică devotată. La zece săptămâni de când i-a născut pe gemenii Nelson și Eddie, artista mărturisește că este încântată să schimbe scutece și să-i alăpteze pe micuți și că nu are nevoie de o bonă.

"N-am făcut copiii aceștia ca să mi-i crească altcineva. Așadar încerc să am grijă de ei cât pot eu de bine. Schimb scutece, alăptez și astea sunt activități pe care nu le poate face nimeni altcineva în locul meu. Este destul de obositor, dar și o bucurie imensă. Iau lucrurile așa cum sunt", a declarat Celine (foto) conform site-ului okmagazine.ro.

Cântăreața în vârstă de 42 de ani a adăugat amuzată: "Mă aflu câteodată în situații chiar comice: când îi alăptez pe amândoi deodată și unul are gaze, iar altul trebuie ținut ca să dea afară aerul pe care l-a inhalat sugând. Atunci nici nu mai știu în ce poziție să stau".
anku
toata stima ptr ea.....
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.