Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iunie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
alina16carmen
Sunt o viitoare mamica de iunie 2011! mai am o fetita de 1 an si 3 luni. sper ca totul sa fie bine si bebe sa vina sanatos pe lume!
Sper sa mi se alature si alte viitoare mamici, sa ne sustinem si sa ne sfatuim!
loredana03
sarcina usoara si bebe sanatos.
un pupic pt cea mica.
alina16carmen
QUOTE(loredana03 @ Oct 21 2010, 05:50 PM) *
sarcina usoara si bebe sanatos.
un pupic pt cea mica.

multumim! si noi va dam un pupic! sarcina usoara si tie!
alina16carmen
cu daria am avut o sarcina usoara, desi am sangerat si am stat in spital de vreo 4 ori. acum greturile astea chiar daca nu sunt puternice sun nasoale. imi e greata in continuu si apropae la orice mancare....
Leea
Felicitari Alina! floare2.gif Sa ai o sarcina usoara si frumoasa si un bebel sanatos! gravida.gif

Eu sunt o mamica de iunie 2010. Am stat "la panda" sa vad cand apar burticile de 2011, avand in vedere ca acum un an pe vremea asta aflam si noi marea veste love1.gif Cata nostalgie! biggrin.gif

Sa te bucuri de fiecare clipa!
Pupici! tzuc.gif
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Oct 21 2010, 02:51 PM) *
Sunt o viitoare mamica de iunie 2011! mai am o fetita de 1 an si 3 luni. sper ca totul sa fie bine si bebe sa vina sanatos pe lume!

Felicitari. Sarcina usoara sa ai si un bebe sanatos.
Iar fetita sa-ti creasca mare si frumoasa.
floare2.gif
mada.angel
Buna fetelor, astazi este o zi foarte fericita din viata mea , am aflat ca sunt insarcinata in 6 saptamani , este prima mea sarcina , am emotii, va astept sa povestim , va pup
danna26
Felicitari, urmeaza o perioada foarte frumoasa pentru tine, ca pentru orice femeie care ramane insarcinata.
ari05
Alina, Mada, felicitari !!!!!!! sa aveti o sarcina usoara !!!!!!! tzuc.gif

MADAAAAAAAAAAAAAAA !!!! ma bucur mult pt tine iubita !!!!!!!!!!!!!!! yupiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!! nu mi-a venit sa cred cand am citit ... bravo ! tzuc.gif
laura85soare
QUOTE(alina16carmen @ Oct 21 2010, 02:51 PM) *

felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaari.....
sper sa nu ne parasesti pe noi mamici de iulie 2009
sarcina usoara
parca u ai nascut cu doamna dr dragoi nu?
acum tot cu dansa vei naste?
mada.angel
QUOTE(ari05 @ Oct 22 2010, 07:29 PM) *

MADAAAAAAAAAAAAAAA !!!! ma bucur mult pt tine iubita !!!!!!!!!!!!!!! yupiiiiiiiiiiiiiiiiii !!!!!!!!!! nu mi-a venit sa cred cand am citit ... bravo ! tzuc.gif

multumesc Laura nici mie nu mi-a venit sa cred cand mi-a zis doctora ca sunt gravida.gif
alina16carmen
QUOTE(Leea @ Oct 21 2010, 07:37 PM) *
Felicitari Alina! floare2.gif Sa ai o sarcina usoara si frumoasa si un bebel sanatos! gravida.gif

Eu sunt o mamica de iunie 2010. Am stat "la panda" sa vad cand apar burticile de 2011, avand in vedere ca acum un an pe vremea asta aflam si noi marea veste love1.gif Cata nostalgie! biggrin.gif

Sa te bucuri de fiecare clipa!
Pupici! tzuc.gif

multumesc Leea! O sa incerc sa ma bucur de fiecare clipa. va fi mai greu de data asta sa fac asta, pt ca Daria, fetita mea e foarte energica si nu ma va lasa. dar oricum urmeaza clipe frumoase, pe care le voi trai intens partners.gif
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Oct 22 2010, 05:14 PM) *
Felicitari. Sarcina usoara sa ai si un bebe sanatos.
Iar fetita sa-ti creasca mare si frumoasa.
floare2.gif

multumesc mult! si tu sa ai o sarcina usoara si o nastere asemenea! Vad ca si tu mai ai un copilas, o fetita nu? sa iti traiasca!
alina16carmen
QUOTE(mada.angel @ Oct 22 2010, 06:25 PM) *
Buna fetelor, astazi este o zi foarte fericita din viata mea , am aflat ca sunt insarcinata in 6 saptamani , este prima mea sarcina , am emotii, va astept sa povestim , va pup

buna mada! felicitari pt sarcina! sa stii ca toata sarcina vei avea emotii si te vei bucura de multe clipe frumoase. sa le traiesti din plin, pt ca nu te mai intalnesti. a doua oara nu va mai fi la fel. va fi mai greu saa mai dai importanta la tot, pt ca va fi si celalat copilas.
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 22 2010, 07:29 PM) *

multumesc din suflet! si tie sa iti creasca mare si frumos flacaul. e tizul fiicei mele, daria. si sa te vedem pe forum si cu a doua sarcina, cu fetita.... partners.gif
alina16carmen
QUOTE(laura85soare @ Oct 23 2010, 01:38 AM) *
felicitaaaaaaaaaaaaaaaaaaari.....
sper sa nu ne parasesti pe noi mamici de iulie 2009
sarcina usoara
parca u ai nascut cu doamna dr dragoi nu?
acum tot cu dansa vei naste?

multumesc, in primul rand! sa dea domnul sa fie o sarcina usoara!
nu o sa va parasesc pe voi mamicile de iulie 2009, pt ca ma leaga amintiri placute. am revenit eu mai greu pe forum dupa o pauza indelungata, dar abia asteptam.
pe daria am nascut-o cu dr. dragoi, prin cezariana. mana a doua a fost nurciu. si tot la ea am mers la control si pt sarcina aceasta. cu ea il voi naste si pe al doilea pt a e un om de nota 10. stiu ca s-au zis multe despre ea in trecut. ori s-a schimbat, ori erau minciuni si invidii din partea colegilor de breasla. am fos t foarte multumita de felul cum s-a comportat toata sarcina trecuta si la nastere. am recomandat-o si altor gravidute si au fost si ele f multumite.
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Oct 24 2010, 08:09 AM) *
multumesc din suflet! si tie sa iti creasca mare si frumos flacaul. e tizul fiicei mele, daria. si sa te vedem pe forum si cu a doua sarcina, cu fetita.... partners.gif

sarcina usoara alina , ari este din nou insarcinata , este mamica de aprilie 2011
darucu
Nu`mi vine sa cred ca deja avem mamici de iunie 2011...eu sunt o mamica de iunie 2010 si am intrat sa va urez sarcina frumoasa cu momente de neuitat si multa sanatate.
alina16carmen
QUOTE(mada.angel @ Oct 24 2010, 10:00 PM) *
sarcina usoara alina , ari este din nou insarcinata , este mamica de aprilie 2011

multumesc. la mine nu s-a afisat tickerul. scuze!
alina16carmen
QUOTE(darucu @ Oct 25 2010, 01:21 AM) *
Nu`mi vine sa cred ca deja avem mamici de iunie 2011...eu sunt o mamica de iunie 2010 si am intrat sa va urez sarcina frumoasa cu momente de neuitat si multa sanatate.

multumim frumos! si tie sa-ti creasca mare fetitza si sa te bucuri de ea! partners.gif
ari05
QUOTE(mada.angel @ Oct 23 2010, 11:08 PM) *
multumesc Laura nici mie nu mi-a venit sa cred cand mi-a zis doctora ca sunt gravida.gif

bananab.gif vezi ca nu aveai dc sa-ti faci griji biggrin.gif
si ce zice iubitelul tau ca va fi tatic ? wink.gif

QUOTE(alina16carmen @ Oct 24 2010, 08:09 AM) *

sarumana tzuc.gif pupici pt Daria, e tare frumusica !

sper si eu ca sa fie fetita de data asta... sa vedem peste 2 saptamani la ecograf dk am "norok" liwlol.gif ca la ultimul eco zicera dr ca s-ar putea sa am tot baietel...
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 25 2010, 06:45 PM) *

sper si eu ca sa fie fetita de data asta... sa vedem peste 2 saptamani la ecograf dk am "norok" liwlol.gif ca la ultimul eco zicera dr ca s-ar putea sa am tot baietel...

si darius al tau e foarte dulce! bafta la eco! dar cel mai important e sa ai bebe sanatos. si eu imi doresc mult baiat de data asta, dar nu cu orice pret. partners.gif
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Oct 25 2010, 08:04 PM) *
si darius al tau e foarte dulce! bafta la eco! dar cel mai important e sa ai bebe sanatos. si eu imi doresc mult baiat de data asta, dar nu cu orice pret. partners.gif

tzuc.gif asa e. important e sa fie bebe sanatos...

tu cum esti cu sarcina asta ? ai greturi? ti-e rau ... ?
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 25 2010, 08:08 PM) *
tzuc.gif asa e. important e sa fie bebe sanatos...

tu cum esti cu sarcina asta ? ai greturi? ti-e rau ... ?

am greturi toata ziua. dar sunt usoare si trec daca rontai stick-suri, covrigei. asta e diferit fata de sarcina cu daria. cu ea nu am avut greturi si nici pofte. in schimb acum parca mi se face rau daca nu mananc ce poftesc. eu nu sunt pofticioasa de fel.
pe la 4 luni scap de ele. banueisc ca tu deja ai scapat. l-ai simtit? misca?
Sperdea
Felicitari mamici de iunie 2011 super.gif . Sunt si eu mamica de iunie 2010. Sarcina usoara si sa aveti bebei sanatosi!
mada.angel
QUOTE(ari05 @ Oct 25 2010, 06:45 PM) *
bananab.gif vezi ca nu aveai dc sa-ti faci griji biggrin.gif
si ce zice iubitelul tau ca va fi tatic ? wink.gif

OOOOOOOOOO TAVI E IN AL NOUALEA CER, in martie facem nunta , mai nasol e cu greturile astea si cu poftele, ma omoara poftele, tu cum te simti Laura ai scapat de greturi?
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Oct 25 2010, 08:50 PM) *
am greturi toata ziua. dar sunt usoare si trec daca rontai stick-suri, covrigei. asta e diferit fata de sarcina cu daria. cu ea nu am avut greturi si nici pofte. in schimb acum parca mi se face rau daca nu mananc ce poftesc. eu nu sunt pofticioasa de fel.
pe la 4 luni scap de ele. banueisc ca tu deja ai scapat. l-ai simtit? misca?

da de unde... nu am scapat de greturi inca... e drept ca doar seara le mai am , nu toata ziua cum era pana acum... oFloare1.gif
si la prima sarcina nu am avut nici un fel de probleme de genul tongue.gif adik nu am avut greturi, nu am avut pofte, nimic... nici nu am simtit ca sunt insarcinata decat ca imi crestea burta... acum insa... doh.gif

inca nu l-am simtit acum ca misca... poate mai incolo ... desi la a doua sarcina se zice ca simti mai repede... smile.gif
alina16carmen
QUOTE(Sperdea @ Oct 25 2010, 09:38 PM) *
Felicitari mamici de iunie 2011 super.gif . Sunt si eu mamica de iunie 2010. Sarcina usoara si sa aveti bebei sanatosi!

sa iti creasca mare flacaul si sa va bucurati de el! pupici dulci pt matei! tzuc.gif
_maia_
si noi venim pe lume tot in iunie, ne primiti si pe noi?
sincer mi-a fost frica sa deschid topikul, speram sa fie bine... eu sunt super ok, nu greata, nu pofte, nimic... sanii ii simt cateodata de zici ca explodeaza, in rest e ok
am fost azi si am facut analizele de sange si urina, am fost spt trecuta la eco intravag, si bebe e acolo unde trebuie, acum asteptam ecografia in care auzim inimioara
voi ce analize ati facut pana acum?
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 26 2010, 10:30 AM) *
da de unde... nu am scapat de greturi inca... e drept ca doar seara le mai am , nu toata ziua cum era pana acum... oFloare1.gif
si la prima sarcina nu am avut nici un fel de probleme de genul tongue.gif adik nu am avut greturi, nu am avut pofte, nimic... nici nu am simtit ca sunt insarcinata decat ca imi crestea burta... acum insa... doh.gif

inca nu l-am simtit acum ca misca... poate mai incolo ... desi la a doua sarcina se zice ca simti mai repede... smile.gif

imi pare rau ca nu au trecut greturile, dar oricum nu mai ai mult...asa a fost si la mine prima sarcina. de aia mi-am si dorit-o asa repede pe cea de-a doua.acum nu am mai fost asa norocoasa, dar nu-i bai. ca maerita tot efortul pt un pui mic partners.gif
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Oct 26 2010, 11:39 AM) *
sincer mi-a fost frica sa deschid topikul, speram sa fie bine... eu sunt super ok, nu greata, nu pofte, nimic... sanii ii simt cateodata de zici ca explodeaza, in rest e ok
am fost azi si am facut analizele de sange si urina, am fost spt trecuta la eco intravag, si bebe e acolo unde trebuie, acum asteptam ecografia in care auzim inimioara

bine ai venit! sa ai sarcina si nastere usoara! super daca nu ai greturi si pofte. nici eu nu am avut cu daria. si era ok.
analizele inca nu le-am facut. medicul de fam imi da trimitere abia pe 15 nov, dupa ce implinesc 2 luni. partners.gif
ari05
QUOTE(_maia_ @ Oct 26 2010, 11:39 AM) *

felicitari si sarcina usoara, inca o data tzuc.gif
eu nu mi-am facut decat analizele obisnuite de sange si urina... altceva nu-mi fac , si nici la prima sarcina nu am facut, pt ca nu a fost cazul.. nu am probl de sanatate, si dr meu considera ca nu e cazul sa fac analize in plus (decat titrarea de anticorpi, normal, pt ca eu am RH negativ)

QUOTE(alina16carmen @ Oct 26 2010, 11:43 AM) *
imi pare rau ca nu au trecut greturile, dar oricum nu mai ai mult...asa a fost si la mine prima sarcina. de aia mi-am si dorit-o asa repede pe cea de-a doua.acum nu am mai fost asa norocoasa, dar nu-i bai. ca maerita tot efortul pt un pui mic partners.gif

sper sa imi treaca repede, ca tare nasoale au fost ... desi am mai auzit cazuri cand au tinut greturile pana la sfarsitul sarcinii doh.gif eu sper sa nu fac parte din acea categorie, ca din cauza ca ma simt rau, nu prea pot sa ma ocup cum trebuie de Duracell-ul meu biggrin.gif doh.gif
_maia_
mie mi-a dat de facut o gramada de analize

HLG
RH
RBW
HIV
AG HBS
AC HCV
GLICEMIE, CALCEMIE
TGO, TGP
UREE, CREATININA
EX SUMAR URINA
COACULOGRAMA COMPLETA (AP+INR, APTT)
IGG SI IGM ANTI: TOXOPLASMA, CHLAMYDIA, HERPES, CMV, RUBEOLA, LYSTERIA

multe, si scumpe... le-am facut azi, ast rez...
ari05
hhmm... pai astea le-am facut si eu ... din sange si urina...
ma refeream ca nu mi-am facut altele... gen triplu test... dublu test... etc...

cat ai dat pe analize ? de curiozitate.... eu mi le-am facut la maternitate... gratis.. cu bilet de trimitere de la medicul de familie ... dar bineinteles ca nu stiu care cat de bine s-au facut... pt ca cel putin glicemia mi-au gresit-o ... de am crezut o luna ca am diabet gestational, cand de fapt nu era asa... si am stat o luna pe regim alimentar si stres sisuparare ca am diabet de sarcina sad.gif

asa ca peste 2 saptamani, cand ar trebui sa le refac, ca oricum imi ia sange pt titrarea de anticorpi, ma gandesc sa mi le fac la privat, ca sa fiu sigura ca mi le face bine doh.gif
_maia_
m-a costat 611 ron... asta cu bil de trimitrere de la medic cu tot... le-am facut la o clinica privata, se deconteaza dar chestiile marunte, sau nu in totalitate analiza... o gramada de bani... chiar o sa intreb de curiozitate cat costa fara reteta compensata
ari05
QUOTE(_maia_ @ Oct 26 2010, 07:18 PM) *
m-a costat 611 ron... asta cu bil de trimitrere de la medic cu tot... le-am facut la o clinica privata, se deconteaza dar chestiile marunte, sau nu in totalitate analiza... o gramada de bani... chiar o sa intreb de curiozitate cat costa fara reteta compensata

si eu la prima sarcina mi=am facutg analizele la o clinica privata.. .dar nu mai tin minte cat am platit atunci (in 2007) nici sa ma tai doh.gif
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 26 2010, 12:55 PM) *
sper sa imi treaca repede, ca tare nasoale au fost ... desi am mai auzit cazuri cand au tinut greturile pana la sfarsitul sarcinii doh.gif eu sper sa nu fac parte din acea categorie, ca din cauza ca ma simt rau, nu prea pot sa ma ocup cum trebuie de Duracell-ul meu biggrin.gif doh.gif

si tu ai un Duracell? anima1.gif si Daria mea e f energica. mosica ei a poreclit-o Duracell si mi s-a parut f potrivit. hai ca al doilea bebe poate va fi mai linistit. unsure.gif
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Oct 26 2010, 01:38 PM) *
mie mi-a dat de facut o gramada de analize

HLG
RH
RBW
HIV
AG HBS
AC HCV
GLICEMIE, CALCEMIE
TGO, TGP
UREE, CREATININA
EX SUMAR URINA
COACULOGRAMA COMPLETA (AP+INR, APTT)
IGG SI IGM ANTI: TOXOPLASMA, CHLAMYDIA, HERPES, CMV, RUBEOLA, LYSTERIA

multe, si scumpe... le-am facut azi, ast rez...

Analizele astea le-am facut si eu la prima sarcina la privat.m-au costat acum aproape 2 ani vreo 700 lei. acum mi le fac la mterniate cu bilet de trimetere. pe ultimele, cele cu IGG si IGM, nu mi le mai fac. costa destul de mult si am multe cunostinte care nu le-au facut si a fost totul ok.
alina16carmen
prima data nu mi-am facut nici eu triplu test, dar acum intentionam sa-l fac. nu sunt f sigura. cred ca as sta mai linistita toata sarcina. pana la morfologia fetala mai e mult....
_maia_
QUOTE(alina16carmen @ Oct 27 2010, 06:17 AM) *
prima data nu mi-am facut nici eu triplu test, dar acum intentionam sa-l fac. nu sunt f sigura. cred ca as sta mai linistita toata sarcina. pana la morfologia fetala mai e mult....

cand se face exact al doilea si al treilea test? luminati-ma si pe mine anima1.gif

alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Oct 27 2010, 10:25 AM) *
cand se face exact al doilea si al treilea test? luminati-ma si pe mine anima1.gif

dublu test se face intre sapt 11-14 si triplu test intre sapt 16-18. oFloare1.gif
alina16carmen
maia, mai multe detalii gasesti aici http://www.reclama/info.asp?id=1008
http://www.reclama/analize/dubl...rimestrul-i_413
alina16carmen
maia, pt mai multe detalii da cautare pe google. am vrut sa iti dau eu linkurile, dar nu merge. in general testele acestea se fac cand exista un risc ca bebe sa aibe probleme. eu le-as face ca sa stau linistita, dar sa vedem ce bani voi avea.
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Oct 27 2010, 06:08 AM) *
si tu ai un Duracell? anima1.gif si Daria mea e f energica. mosica ei a poreclit-o Duracell si mi s-a parut f potrivit. hai ca al doilea bebe poate va fi mai linistit. unsure.gif

ohh daaaaaaaaaa.... e chiar mai rau k un Duracell... doh.gif sper sieu k al doilea bebe sa fie exact opusul... adik cuminte, ascultator, sa doarma cand trebuie, sa pape cum trebuie... ca DArius mi-a mancat nervii de cand s-a nascut liwlol.gif
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 27 2010, 01:18 PM) *
ohh daaaaaaaaaa.... e chiar mai rau k un Duracell... doh.gif sper sieu k al doilea bebe sa fie exact opusul... adik cuminte, ascultator, sa doarma cand trebuie, sa pape cum trebuie... ca DArius mi-a mancat nervii de cand s-a nascut liwlol.gif

Doamne, parca mi-o descrii pe daria! Oare numele acesta (Darius-Daria) e predestinat copiilor care ii calca pe nervi pe parinti? ca mai stiu o fetita cu numele acesta si tot nazdravana e. daria asa a fost de la inceput. a papat tzatzica numai cand a vrut ea si din ora in ora. mai ales noaptea ma tine treaza ca are ea chef de tzatzi. nervi.gif cu somnul e o vesnica problema. adoarme f greu si se trezeste f usor. e belea! dar cu toate astea ne-am decis sa il avem si pe al doilea copil. bineinteles ca ma rog pray.gif sa fie cuminte, dar cine stie? tzuc.gif
ari05
QUOTE(alina16carmen @ Oct 27 2010, 01:29 PM) *
Doamne, parca mi-o descrii pe daria! Oare numele acesta (Darius-Daria) e predestinat copiilor care ii calca pe nervi pe parinti? ca mai stiu o fetita cu numele acesta si tot nazdravana e. daria asa a fost de la inceput. a papat tzatzica numai cand a vrut ea si din ora in ora. mai ales noaptea ma tine treaza ca are ea chef de tzatzi. nervi.gif cu somnul e o vesnica problema. adoarme f greu si se trezeste f usor. e belea! dar cu toate astea ne-am decis sa il avem si pe al doilea copil. bineinteles ca ma rog pray.gif sa fie cuminte, dar cine stie? tzuc.gif

liwlol.gif cred ca e nume predestinat liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

de mine sa-au socat prietenele mele, care au copilasi de-o varsta cu Darius... mi=au spus ca=s nebuna ca mai fac unul, avand in vedere cat e de rautz si neastamparat DArius... dar... eu zic ca va fi mai cuminte acesta... si ... chiar de o fi tot asa k Darius, sanatos sa fie ... ca eu trec pe calmante liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ei nah, glumesc... oricum eu sunt sigura ca va fi ok cu doi, macar se vor juca impreuna, vor creste imrepuna... bine va fi... nici nu ma gandesc ca-mi va fi mai greu cu doi decat cu unul... smile.gif
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Oct 27 2010, 01:35 PM) *
liwlol.gif cred ca e nume predestinat liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

de mine sa-au socat prietenele mele, care au copilasi de-o varsta cu Darius... mi=au spus ca=s nebuna ca mai fac unul, avand in vedere cat e de rautz si neastamparat DArius... dar... eu zic ca va fi mai cuminte acesta... si ... chiar de o fi tot asa k Darius, sanatos sa fie ... ca eu trec pe calmante liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ei nah, glumesc... oricum eu sunt sigura ca va fi ok cu doi, macar se vor juca impreuna, vor creste imrepuna... bine va fi... nici nu ma gandesc ca-mi va fi mai greu cu doi decat cu unul... smile.gif

eusa_clap.gif credeam ca sunt sigura nebuna care mai vrea un copil, dupa ce i-a scos peri albi primul! wink.gif cred ca pe al doilea il vom rasfata mai putin. si din lipsa de timp si de frica sa nu mai fie ca primul.si eu si sotul suntem optimisti, ca altfel chiar ca trecem pe calmante. de cate ori nu ziceam cand ma epuiza daria ca ma duc in lumea mea. Doamne ce dor imi e de o noapte intreaga de somn. de prin luna a 3 a de sarcina cu Daria, adica de aproape 2 ani nu am mai avut o noapte continua de somn. in sarcina ma trezeam pt a merge la toaleta sau sa ma intorc pe celalalta parte, dupa ce am nascut m-am trezit sa-i dau tzatzi. chiar trebuie sa incetez cu alaptatul, ca m-a epuizat. si nici in viitorul apropiat nu prevad nopti de somn. mai rabd eu vreo 2-3 ani... smile.gif
_maia_
ce povesti frumoase spuneti voi acolo... eu abia astept...
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Oct 27 2010, 02:36 PM) *
ce povesti frumoase spuneti voi acolo... eu abia astept...

maia sa stii ca tot ce asteapta e ceva minunat. eu am trait intens fiecare clipa la prima sarcina. in fiecare sapt cautam pe net poze cum arata bebelusii in burtica la sapt corespunzatoare sarcinii mele. asa ma simteam f aproape de bebe. am avut noroc ca nu am lucrat si am f si linistita. ce mai! urmeaza ceva frumos cu care nu te mai intalnesti. a doua oara nu mai e la fel. te mai streseaza si copilasul si nu mai rabdarea de la prima sarcina. bucura-te de fiecare clipa e unica!
alina16carmen
de ieri greturile au plecat, dar poftele nu. duminica mi-a venit o pofta nebuna de varza cu mamaliguta. varza simpla fara carne sau afumatura. am facut putina cat sa mancam o data, cel mult de doua ori. asa ca tot duminica s-a si terminat. de luni incoace imi fac in fiecare zi salata de varza. azi a revenit din nou pofta cu varza cu mamaliguta. dau telefon sotului sa cumpere varza si rosii, ca epuizasem stocul si acum o am pe foc. stau si ma intreb: n-oi avea cumva in burtica un iepuras de imi cere atata varza?
mai rau e ca am o pofta de mancare nebuna. la prima sarcina nu am avut pofte si m-am ingrasat 21 de kg, acum cu atatea pofte cat ma voi ingrasa? 30-40!!! si asa nu sunt vreun manechin si nu am fost nici inainte de prima sarcina. sper sa reusesc si a doua oara sa revin la greutatea dinainte.
as manca totul cat mai picant. inclusiv in varza mi-am pus un ardei f iute de iti ia gura foc, dar parca nu are gust altfel. mi se pare total diferita sarcina asta...

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.