Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iunie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
alina16carmen
mamici am ramas singura pe aici? sad.gif
alina16carmen
noapte buna fetelor!
miha, maia pe unde sunteti? il asteptati pe mosu?
ari05
neata fetelor !

alina, chiar asa......... pe unde-s burticile de iunie ?
tunderke
Neata.
Cred ca burticile de iunie inca dorm sau sunt la lucru.
Sa aveti o zi frumoasa.
tzuc.gif
_maia_
noi colindam deja liwlol.gif si-a instalat tati un joc pe calculator, si pana nu-l termina nu prea mai prindem calculatorul rolleyes.gif sau cand e liber avem treaba, si tot asa...
azi ne-am trezit devreme sa asteptam preotul si acum murim de somn doh.gif
Roxxy87
QUOTE(_maia_ @ Dec 22 2010, 10:38 AM) *
noi colindam deja liwlol.gif si-a instalat tati un joc pe calculator, si pana nu-l termina nu prea mai prindem calculatorul rolleyes.gif sau cand e liber avem treaba, si tot asa...
azi ne-am trezit devreme sa asteptam preotul si acum murim de somn doh.gif


preotul??pai?
alina16carmen
QUOTE(ari05 @ Dec 22 2010, 11:40 AM) *
neata fetelor !

alina, chiar asa......... pe unde-s burticile de iunie ?

cred ca sunt ocupate cu pregatirile de craciun...
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Dec 22 2010, 12:38 PM) *
noi colindam deja liwlol.gif si-a instalat tati un joc pe calculator, si pana nu-l termina nu prea mai prindem calculatorul rolleyes.gif sau cand e liber avem treaba, si tot asa...
azi ne-am trezit devreme sa asteptam preotul si acum murim de somn doh.gif

somnic dulce!
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 22 2010, 01:48 PM) *
preotul??pai?

in unele zone cu cateva zile inainte de craciun, vine preotul cu icoana. si la noi a fost aseara.
_maia_
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 22 2010, 01:48 PM) *
preotul??pai?

da roxi, asa e obiceiul p-aici, vine preotul cu Craciunul acum, si mai vine de boboteaza dupa anul nou... faza e ca umbla prin localitate cam 2 zile, si aseara ajunsese aproape de mine, si stiam ca va veni la prima ora... am mai atipit juma de ora, si parca sunt mai ok
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Dec 22 2010, 05:01 PM) *
da roxi, asa e obiceiul p-aici, vine preotul cu Craciunul acum, si mai vine de boboteaza dupa anul nou... faza e ca umbla prin localitate cam 2 zile, si aseara ajunsese aproape de mine, si stiam ca va veni la prima ora... am mai atipit juma de ora, si parca sunt mai ok

si la noi vine si inainte de boboteaza. eu l-am chemat sa ne faca o slujba inaitne de revelion pt moliftele sf VAsile. Si anu trecut l-am chemat. si il mai chemam si in postul pastelui ca si atunci e bine sa mai sfinteasca casa...
alina16carmen
noapte buna fetelor! sa aveti vise placute!
Roxxy87
la noi nu e asa....vine doar de boboteaza si gata. nu stiam ca prin partile alea preotul vine de 2 ori...interesant
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Dec 23 2010, 12:23 PM) *
la noi nu e asa....vine doar de boboteaza si gata. nu stiam ca prin partile alea preotul vine de 2 ori...interesant

doar o data pe an? aici vine de mai multe ori: boboteaza, dupa paste, inainte de sf maria mica si inainte de craciun. sper sa nu fi uitat vreo una.
alina16carmen

Dragele mele va urez din suflet sa aveti parte de un CRACIUN plin de bucurii si impliniri! Mosu sa vina incarcat cu sanatate, noroc si fericire!
ari05
Pe la geamuri cad stelute,
iar pe foc sunt sarmalute,
iar bradul e la locul lui,
mosul e la treaba lui,
sa ne fie noua bine,
iaca si Craciunul vine.

Sarbatori fericite va doresc fetelor, sa aveti parte de tot ce e mai bun, sanatate in primul rand ca e cea mai importanta,si un an nou mai bun decat cel care a trecut ! CRACIUN FERICIT!!!

tunderke


CRACIUN FERICIT
_maia_
va doresc ca fiecare glob din bradul vostru sa va aduca aminte de fiecare an trecut din viata voastra, incepand cu clipele in care il asteptati cu nerabdare pe Mosu, si pana in clipa de azi in care il astepti, insa cu o alta atitudine... de cele mai minunate mame gravida.gif
alina16carmen
Neatza mamici! bine v-am regasit!
_maia_
neata alina, neata tuturor floare2.gif pe unde sunt burticile noastre?
mada.angel
QUOTE(_maia_ @ Dec 27 2010, 01:34 PM) *
neata alina, neata tuturor floare2.gif pe unde sunt burticile noastre?

neatzaaaaaaaa. la multi ani! ce mai faceti fetelor?cum ati petrecut de sarbatori?
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Dec 27 2010, 01:34 PM) *
neata alina, neata tuturor floare2.gif pe unde sunt burticile noastre?

cine stie? poate il cauta pe mosu inca?
alina16carmen
QUOTE(mada.angel @ Dec 27 2010, 01:46 PM) *
neatzaaaaaaaa. la multi ani! ce mai faceti fetelor?cum ati petrecut de sarbatori?

la multi ani! a fost frumos dar a trecut repede! ca de obicei! acum gatesc o ciorbitza de fasole ca ni s-a luat de atatea sarmale, fripturi, toba, lebar, etc.
tunderke
Cum va simtiti fetelor?
Asteptam poze de la voi.
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Dec 27 2010, 01:58 PM) *
cine stie? poate il cauta pe mosu inca?

poate
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Dec 27 2010, 02:44 PM) *
la multi ani! a fost frumos dar a trecut repede! ca de obicei! acum gatesc o ciorbitza de fasole ca ni s-a luat de atatea sarmale, fripturi, toba, lebar, etc.

offf si noi ne-am saturat de toate , si la mine urmeaza ceva usor maine cred ca tot o ciorba de fasole liwlol.gif
tunderke
Neata.
Veniti la cafea.gif sau ceai.
Cum va simtiti azi?
_maia_
neata fetelor
eu ceaiul il beau seara de la o vreme... orice fel de ceai, am un dulap plin cu plante aduse de soacra mea direct de pe camp, spalate si uscate in toamna liwlol.gif ma linisteste... si daca ma simt prea balonata si nu-mi e foame il beau cu biscuiti sau covrigi, si atat, nu-mi mai tb alta mancare... nu ca scap ieftin? dorm mai bn am observat
dimineata beau lapte, fie simplu, fie cu putina cacao si indulcit cu miere ...
ca si mancare si eu m-am saturat de carne, carnati... azi ma gandeam sa fac ceva cu ciuperci, ramane sa ma mai gandesc ce...

azi trebuia sa ma duc la eco, dar o sa ma reprogramez dupa sarbatori, o sa fie si ea mai linistita... am fost acum 3 sapt, si ma gandesc ca nu are rost sa cheltui banii acum cam degeaba... si dr atunci a zis ceva de genul: asa pt linistea ta...
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Dec 28 2010, 11:35 AM) *
Neata.
Veniti la cafea.gif sau ceai.
Cum va simtiti azi?

buna! suntem bine! putin obosita.
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Dec 28 2010, 12:02 PM) *
neata fetelor
eu ceaiul il beau seara de la o vreme... orice fel de ceai, am un dulap plin cu plante aduse de soacra mea direct de pe camp, spalate si uscate in toamna liwlol.gif ma linisteste... si daca ma simt prea balonata si nu-mi e foame il beau cu biscuiti sau covrigi, si atat, nu-mi mai tb alta mancare... nu ca scap ieftin? dorm mai bn am observat
dimineata beau lapte, fie simplu, fie cu putina cacao si indulcit cu miere ...
ca si mancare si eu m-am saturat de carne, carnati... azi ma gandeam sa fac ceva cu ciuperci, ramane sa ma mai gandesc ce...

azi trebuia sa ma duc la eco, dar o sa ma reprogramez dupa sarbatori, o sa fie si ea mai linistita... am fost acum 3 sapt, si ma gandesc ca nu are rost sa cheltui banii acum cam degeaba... si dr atunci a zis ceva de genul: asa pt linistea ta...

e bine ca bei ceaiuri. eu sunt cam putoare si mie cam lene sa fac.
totusi sa fii atenta ca nu avem voie ceai din orice planta...
alina16carmen
QUOTE(mada.angel @ Dec 27 2010, 08:59 PM) *
offf si noi ne-am saturat de toate , si la mine urmeaza ceva usor maine cred ca tot o ciorba de fasole liwlol.gif

eu mereu am succes cu ciorbitza de fasole. ii place si sotului si fetei si se pare si gemenilor.... liwlol.gif
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Dec 28 2010, 04:27 PM) *
eu mereu am succes cu ciorbitza de fasole. ii place si sotului si fetei si se pare si gemenilor.... liwlol.gif


Si noua ne place si cred ca o sa fac maine.
Si eu beau ceai la scoala, cum dimineata ma trezesc devreme de foame, imi beau si cafeaua, asa ca la scoala imi pun ceai in cana, mai ales ca este si facuta si imi mai fac si acasa seara, eu beau ceai de fructe uscate, au o aroma buna.


alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Dec 28 2010, 07:53 PM) *
Si noua ne place si cred ca o sa fac maine.
Si eu beau ceai la scoala, cum dimineata ma trezesc devreme de foame, imi beau si cafeaua, asa ca la scoala imi pun ceai in cana, mai ales ca este si facuta si imi mai fac si acasa seara, eu beau ceai de fructe uscate, au o aroma buna.

de fructe as bea si eu. poate imi cumpar zilele astea...
tunderke
Buna dimineata gravida.gif .
Veniti la cafea, ceai sau capuccino, alegeti voi.
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Dec 29 2010, 11:38 AM) *
Buna dimineata gravida.gif .
Veniti la cafea, ceai sau capuccino, alegeti voi.

beau si eu un ceai pe fuga, ca trebuie sa o culc pe daria. e tare mofturoasa. nu prea a dormit...
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Dec 29 2010, 01:24 PM) *
beau si eu un ceai pe fuga, ca trebuie sa o culc pe daria. e tare mofturoasa. nu prea a dormit...

neata mamici, nimeni pe aici?
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Dec 30 2010, 11:21 AM) *
neata mamici, nimeni pe aici?


Neata. Nu prea sunt mamici, ori se odihnesc, ori sunt ocupati cu pregatiri de revelion.
Tu cum te simti?
_maia_
15 saptamaaaaani .... de revelion o sa imbrac un pulover lung si largut, ca stiu de anul trecut ca se va fuma si se va deschide usa sau geamul, si toata lumea intra, iese... si nu vreau sa racesc... deci clar no burtik sad.gif ... stiti voi oful meu, sa am si eu burta mare, sa se vada din avion daca se poate gravida.gif
tunderke
QUOTE(_maia_ @ Dec 30 2010, 02:35 PM) *
15 saptamaaaaani .... de revelion o sa imbrac un pulover lung si largut, ca stiu de anul trecut ca se va fuma si se va deschide usa sau geamul, si toata lumea intra, iese... si nu vreau sa racesc... deci clar no burtik sad.gif ... stiti voi oful meu, sa am si eu burta mare, sa se vada din avion daca se poate gravida.gif


Felicitari pentru cele 15 saptamani.
Roxxy87
QUOTE(_maia_ @ Dec 30 2010, 02:35 PM) *
15 saptamaaaaani .... de revelion o sa imbrac un pulover lung si largut, ca stiu de anul trecut ca se va fuma si se va deschide usa sau geamul, si toata lumea intra, iese... si nu vreau sa racesc... deci clar no burtik sad.gif ... stiti voi oful meu, sa am si eu burta mare, sa se vada din avion daca se poate gravida.gif


acuma nu ai burta mare dar sa vezi mai incolo cand abia o sa te misti...imi aduc aminte ca cumnata mea nu a avut burta pana la 5 luni si sa vezi dupa aia....zici ca ar fii umflato cineva apoi liwlol.gif ...nu iti face probl ca vei avea si u burtica...doar sa ai putina rabdare smile.gif
alina16carmen
QUOTE(mada.angel @ Dec 30 2010, 01:21 PM) *
neata mamici, nimeni pe aici?

am aparut si eu la spartul targului....
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Dec 30 2010, 02:23 PM) *
Neata. Nu prea sunt mamici, ori se odihnesc, ori sunt ocupati cu pregatiri de revelion.
Tu cum te simti?

eu nu am fost prea ocupata. am facut o mancarica de cartofi cu carne de vita sa mai avem ceva gatit pana maine seara.pregatirile le fac cumnatele mele, ca eu mai mult le incurc daca merg cu Daria la ele.
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Dec 30 2010, 04:35 PM) *
15 saptamaaaaani .... de revelion o sa imbrac un pulover lung si largut, ca stiu de anul trecut ca se va fuma si se va deschide usa sau geamul, si toata lumea intra, iese... si nu vreau sa racesc... deci clar no burtik sad.gif ... stiti voi oful meu, sa am si eu burta mare, sa se vada din avion daca se poate gravida.gif

si eu tot cu ceva lung si largut ma imbrac si cu colantei sau dres mai gros. maine fac probele.
alina16carmen
LA MULTI ANI
Noul an ce vine sa aduca cu el numai bucurii, impliniri, sanatate si noroc!



alina16carmen
EU V-AM FELICITAT DE ZI CA MAINE NU MAI AM CAND SA INTRU. va pup! ne vedem la anu! cu bine!
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Dec 30 2010, 06:53 PM) *
LA MULTI ANI
Noul an ce vine sa aduca cu el numai bucurii, impliniri, sanatate si noroc!


la multi ani si tie alina, multa sanatate si numai bucurii in anul ce vine.pup
tunderke


LA MULTI ANI.
ari05
LA MULTI ANI fetelor ! sa avem un an nou plin de realizari , nasteri usoare si copilasi sanatosi ! smile.gif
_maia_
la multi ani 2011, multumesc 2010 hi.gif ... la multi ani "mamici de iunie 2011"... fie ca la anu pe vremea asta sa avem toate pruncii la piept love1.gif
mada.angel
QUOTE(_maia_ @ Dec 31 2010, 01:18 PM) *
la multi ani 2011, multumesc 2010 hi.gif ... la multi ani "mamici de iunie 2011"... fie ca la anu pe vremea asta sa avem toate pruncii la piept love1.gif

la multi ani tuturor, sa aveti un am plin de realizari si impliniri pe toate planurile si nu in ultimul rand nastere usoara nanner.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.