Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iunie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
loredana03
alina mult felicitari pentru cei doi puiuti sa fie bine sa ai sarcina usoara si sa fie cumintei.
un pupic pentru burticuta si unul pentru daria cea jucausa.
evelina_eve
buna fetele .. am revenit sa va povestesc ce mi se intampla ..ieri dimineata mi-a venit ciclu , fara sa ma doara burta , si de obicei ma doare de mor ... a curs foarte putin , azi la fel , extrem de putin ... se poate sa fiu insarcinata si sa imi vina ciclu peste sarcina ? va pup
tunderke
QUOTE(evelina_eve @ Nov 7 2010, 06:15 PM) *
buna fetele .. am revenit sa va povestesc ce mi se intampla ..ieri dimineata mi-a venit ciclu , fara sa ma doara burta , si de obicei ma doare de mor ... a curs foarte putin , azi la fel , extrem de putin ... se poate sa fiu insarcinata si sa imi vina ciclu peste sarcina ? va pup


Eu am citit ca se poate sa vina putin la fixarea oului. La mine nici la prima, nici la a doua nu s-a intamplat asta.
Poti sa citesti mai multe pe net, scriind cuvintul nidarea sau nidatia.
Mai poti astepta si pe urma sa mai faci un test de sarcina.
tzuc.gif
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 7 2010, 05:35 PM) *
Am pus 7 kg pe mine, 4 kg in primele doua luni si 3 kg pana acum.
Las ca dam noi jos dupa.

Daca ne abitionam putin le dam jos sigur. ce sa facem?asta e riscul nostru de a deveni mamici. dar merita tot sacrificiul.
alina16carmen
QUOTE(loredana03 @ Nov 7 2010, 07:14 PM) *
alina mult felicitari pentru cei doi puiuti sa fie bine sa ai sarcina usoara si sa fie cumintei.
un pupic pentru burticuta si unul pentru daria cea jucausa.

multumesc Loredana! sa de Domnul sa fie sanatosi si cuminti!
Si tie iti urez sarcina usoara si un bebe dulce si sanatos fetita.gif ! tzuc.gif
alina16carmen
La multi ani pt toti cei care se numesc MIHAI, MIHAELA, GABRIEL, GABRIELA si derivatele lor! daca aveti sarbatoriti in familie sa va traiasca!
alina16carmen
QUOTE(evelina_eve @ Nov 7 2010, 08:15 PM) *
buna fetele .. am revenit sa va povestesc ce mi se intampla ..ieri dimineata mi-a venit ciclu , fara sa ma doara burta , si de obicei ma doare de mor ... a curs foarte putin , azi la fel , extrem de putin ... se poate sa fiu insarcinata si sa imi vina ciclu peste sarcina ? va pup

scumpa mea, si eu am sangerat si la prima si la a doua sarcina, dar mai mult ma patam si erau niste pete maro inchis, nu curgea ca la ciclu.si nu mai mult de doua zile.daca cumva esti gravida nu e bine sa sangerezi. pe mine la prima sarcina m-a tinut de 3 ori in spital pana la 3 luni din cauza petelor de sange, ca puteam sa pierd pe bebe.nu stiu ce sa-ti zic. poti sa-ti faci si un test daca vrei sa fii mai sigura, ca ti-am zis, daca esti gravida nu e bine sa sangerezi prea mult... oFloare1.gif sa auzim de bine
tunderke
Buna dimineata tuturor.
Buna dimineata Alina.
occasion.gif tuturor ce-si serbeaza azi onomastica. occasion.gif
Va doresc o zi frumoasa.
alina16carmen
Buna dimineata draga mea! hai ca dau o ciocolata sau un capuccino!
Si tu sa ai o zi frumoasa si mai ales usoara (la munca)!
ari05
Buna dimineata fetelor ! si LA MULTI ANI tuturor care-si serbeaza ziua numelui azi tzuc.gif occasion.gif

evelina ... cine stie... dk zici ca e diferit fata de ciclul normal.. ti-ai mai facut test de sarcina ?
_maia_
vin si eu la o apa plata cu lamaie bere.gif la multi ani sarbatoritelor de azi occasion.gif
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Nov 8 2010, 01:09 PM) *
vin si eu la o apa plata cu lamaie bere.gif la multi ani sarbatoritelor de azi occasion.gif

cum te mai simti? mai ai greturi?
_maia_
daaaa, insa n-am luat nici un medicament in sensul asta... ma bucur ca ma lasa sa mai mananc mancare gatita... le mai rotesc, le mai schimb gustul, ma mai salveaza acartofii prafiti sau piureul cand nu ma lasa sa mananc altceva... supravietuiesc eu, incerc sa mananc 3 mese pe zi, nu-mi trebuie nici acum fructe, compoturi, dulciuri...
miercuri o sa ma duc la ecograf, abia astept, e primul eco normal... suntem cu sufletul la gura, sper sa fie ok
voi cum va simtiti?
evelina_eve
buna dimineata si la multi ani !!!! mi s-a oprit de tot sangerarea , ieri mi-a curs extrem de putin , in total 2 zile a curs , dar foarte putin , exact in data in care trebuia sa imi vina ... si m-am gandit k e ciclu .. prima data nici nu mi-am dat seama , si mi-am pus tampon , dar dupa ce am vazut k totusi de doar o picatura am renuntat la el , si azi nu mai am nimic nici o pata nimic . azi fac un test din nou si daca iese pozitiv maine sunt la doctor !!! oricum ceva nu este in regula ...
Roxxy87
Sa va povestesc ceva ce pe mine ma tinut ca pe ace... mi-a zis dr sa merg azi la el sa imi faca masuratorile pt translucenta nuchala.... si totul e super bine... verdictul e 1:8000 de cazuri dr a zis ca e f bine biggrin.gif acuma urmeaza sa mai asteptam 4 saptamani si sa mergem din nou la eco super.gif
tunderke
QUOTE(evelina_eve @ Nov 8 2010, 12:17 PM) *
buna dimineata si la multi ani !!!! mi s-a oprit de tot sangerarea , ieri mi-a curs extrem de putin , in total 2 zile a curs , dar foarte putin , exact in data in care trebuia sa imi vina ... si m-am gandit k e ciclu .. prima data nici nu mi-am dat seama , si mi-am pus tampon , dar dupa ce am vazut k totusi de doar o picatura am renuntat la el , si azi nu mai am nimic nici o pata nimic . azi fac un test din nou si daca iese pozitiv maine sunt la doctor !!! oricum ceva nu este in regula ...


Mai incearca un test sa vezi ce rezultat iti da. Dar poti merge si la medic. tzuc.gif

QUOTE(Roxxy87 @ Nov 8 2010, 02:10 PM) *
Sa va povestesc ceva ce pe mine ma tinut ca pe ace... mi-a zis dr sa merg azi la el sa imi faca masuratorile pt translucenta nuchala.... si totul e super bine... verdictul e 1:8000 de cazuri dr a zis ca e f bine biggrin.gif acuma urmeaza sa mai asteptam 4 saptamani si sa mergem din nou la eco super.gif


Ma bucur ca totul e in regula. super.gif
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Nov 8 2010, 01:38 PM) *
daaaa, insa n-am luat nici un medicament in sensul asta... ma bucur ca ma lasa sa mai mananc mancare gatita... le mai rotesc, le mai schimb gustul, ma mai salveaza acartofii prafiti sau piureul cand nu ma lasa sa mananc altceva... supravietuiesc eu, incerc sa mananc 3 mese pe zi, nu-mi trebuie nici acum fructe, compoturi, dulciuri...
miercuri o sa ma duc la ecograf, abia astept, e primul eco normal... suntem cu sufletul la gura, sper sa fie ok
voi cum va simtiti?

bine ca totusi mananci ceva. e important si pt tine si pt bebe. si eu mai papa cartofiori prajiti, da mancare gatita nu. doar tot felul de salata, inclusiv de vinete, sau zacusca. in schimb as bea compot si mananc fructe. e exact invers ca la tine. sunt curioasa daca ii avem de sex diferit.
poate iti da si poze la eco sa ne pui si noua, sa-ti vedem comoara! partners.gif
alina16carmen
QUOTE(evelina_eve @ Nov 8 2010, 02:17 PM) *
buna dimineata si la multi ani !!!! mi s-a oprit de tot sangerarea , ieri mi-a curs extrem de putin , in total 2 zile a curs , dar foarte putin , exact in data in care trebuia sa imi vina ... si m-am gandit k e ciclu .. prima data nici nu mi-am dat seama , si mi-am pus tampon , dar dupa ce am vazut k totusi de doar o picatura am renuntat la el , si azi nu mai am nimic nici o pata nimic . azi fac un test din nou si daca iese pozitiv maine sunt la doctor !!! oricum ceva nu este in regula ...

nu-ti zic inca felicitari. asteptam rezultatul testului. sa fie barza2.gif
_maia_
roxy de ce nu-ti pui un tiker sa vedem si noi cum creste bebe?
alina chiar ca suntem total invers, chiar sunt curioasa ce bebei o sa avem, tu poate ai si fetita si baietel liwlol.gif
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 8 2010, 04:10 PM) *
Sa va povestesc ceva ce pe mine ma tinut ca pe ace... mi-a zis dr sa merg azi la el sa imi faca masuratorile pt translucenta nuchala.... si totul e super bine... verdictul e 1:8000 de cazuri dr a zis ca e f bine biggrin.gif acuma urmeaza sa mai asteptam 4 saptamani si sa mergem din nou la eco super.gif

ma bucur ca te-ai intors cu vesti bune! hai ca totol o sa fie bine! tinem pumnii!
alina16carmen
QUOTE(_maia_ @ Nov 8 2010, 04:49 PM) *
roxy de ce nu-ti pui un tiker sa vedem si noi cum creste bebe?
alina chiar ca suntem total invers, chiar sunt curioasa ce bebei o sa avem, tu poate ai si fetita si baietel liwlol.gif

asa as fi vrut si eu sa am s fetita si baietel. dar vor fi gemeni identici si vor avea acelasi sex.
Roxxy87
QUOTE(_maia_ @ Nov 8 2010, 02:49 PM) *
roxy de ce nu-ti pui un tiker sa vedem si noi cum creste bebe?
alina chiar ca suntem total invers, chiar sunt curioasa ce bebei o sa avem, tu poate ai si fetita si baietel liwlol.gif



nu reusesc nici cum sa pun ticker...am incercat si nu merge sau poate nu stiu eu cum...
alina16carmen
buna dimineata! o zi frumoasa si usoara sa aveti! floare2.gif
tunderke
Buna dimineata.
Neata Alina. Cum te simti?
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 9 2010, 08:47 AM) *
Buna dimineata.
Neata Alina. Cum te simti?

f bine.doar ca nu prea am dormit.dar nu ma simt obosita.tu?te pregatesti de ore?
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 06:52 AM) *
f bine.doar ca nu prea am dormit.dar nu ma simt obosita.tu?te pregatesti de ore?


Mai am un pic pana sa ma duc la ore. Eu am dormit bine azi noapte, dar mai putin ca am dormit si ieri de amiaz. La 5 jumate m-am trezit deja, am stat in pat un pic, dupa m-am dat jos ca ma deranja vezica tare. Acum imi beau cafeaua si pap cereale.
Acum am observat ca la noi ploua, sa vedem poate ma duce sotul.
Eu de obicei dupa masa sunt tare obosita, nu am chef de nimic. Acum dimineata, mai am energie.
Abia astept sa stau acasa.

Ai sters poza cu cei doi bebe? Erau tare draguti.
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 9 2010, 09:01 AM) *
Mai am un pic pana sa ma duc la ore. Eu am dormit bine azi noapte, dar mai putin ca am dormit si ieri de amiaz. La 5 jumate m-am trezit deja, am stat in pat un pic, dupa m-am dat jos ca ma deranja vezica tare. Acum imi beau cafeaua si pap cereale.
Acum am observat ca la noi ploua, sa vedem poate ma duce sotul.
Eu de obicei dupa masa sunt tare obosita, nu am chef de nimic. Acum dimineata, mai am energie.
Abia astept sa stau acasa.

Ai sters poza cu cei doi bebe? Erau tare draguti.

pe mine ma deprima cand ploua. imi da asa o stare nasoala...
din ce luna vei sta acasa?
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 07:04 AM) *
pe mine ma deprima cand ploua. imi da asa o stare nasoala...
din ce luna vei sta acasa?


Din februarie. Chiar se potriveste, cam la jumatatea lui februarie as implini 7 luni si in 7 februarie incepe sem2, am zis ca termin sem1 si gata, o saptamana din sem2 iau concediu medical daca trebuie. Asa inchei situatia elevilor si din sem2 preia altcineva. Dar oricum acum in decembrie vom avea vacanta 2 saptamani, cand incepe scoala in ianuarie prima saptamana e lejer, dupa urmeaza 2 saptamani in care sa mai ascult pe cine trebuie si ultima saptamana inchei mediile.
Acum incepe sa fie un pic mai greu, ca am lucrari de corectat, si teste sa le mai dau, in ultima saptamana vin ceva straini cu un proiect, atunci o sa fie iar mai greu si in decembrie trebuie sa dau tezele la cele 4 clase, dar le corectez in vacanta.
Sper sa treaca repede.
Se pare ca vineri ma duc la dr. la eco, abia astept.
alina16carmen
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 8 2010, 05:45 PM) *
nu reusesc nici cum sa pun ticker...am incercat si nu merge sau poate nu stiu eu cum...

Sa vedem daca reusesc eu sa-ti explic
Da clic pe unul dintre ticker-ele care iti plac,completezi cu data cand vei naste, selectezi ce iti place si dai create. apoi copiezi codul BB code. te intorci pe pagina de forum intri pe My Controls(sus in dreapa paginii de aici), apoi dai pe Edit Signature din Personal Profile si dai paste sa-ti apara codul creat. la final dai click pe Update my signature si gata.sper ca ai inteles ceva
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Nov 9 2010, 09:22 AM) *
Din februarie. Chiar se potriveste, cam la jumatatea lui februarie as implini 7 luni si in 7 februarie incepe sem2, am zis ca termin sem1 si gata, o saptamana din sem2 iau concediu medical daca trebuie. Asa inchei situatia elevilor si din sem2 preia altcineva. Dar oricum acum in decembrie vom avea vacanta 2 saptamani, cand incepe scoala in ianuarie prima saptamana e lejer, dupa urmeaza 2 saptamani in care sa mai ascult pe cine trebuie si ultima saptamana inchei mediile.
Acum incepe sa fie un pic mai greu, ca am lucrari de corectat, si teste sa le mai dau, in ultima saptamana vin ceva straini cu un proiect, atunci o sa fie iar mai greu si in decembrie trebuie sa dau tezele la cele 4 clase, dar le corectez in vacanta.
Sper sa treaca repede.
Se pare ca vineri ma duc la dr. la eco, abia astept.

ai ceva bataie de cap. eu am si uitat cum e sa-ti prinzi urechile in hartoage.acum doi ani cand am intrat in concediu medical pt prima sarcina lucram la un notariat ca secretara.sper ca dupa ce cresc si prichindeii astia doi sa-mi reiau locul.sefii zic ca ma asteapta. sa vedem.imi placea ce faceam.
alina16carmen
bafta la eco!daca iti da poze sa ne pui si noua. ca bebele tau e mai mare si se vede mai bine.poate afli si daca e fetita sau baietel....
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 07:36 AM) *
bafta la eco!daca iti da poze sa ne pui si noua. ca bebele tau e mai mare si se vede mai bine.poate afli si daca e fetita sau baietel....


Sper si eu sa imi zica ce o sa am, si sa-mi dea si poza. Data trecuta in septembrie mi-a dat, asa de micut era in poza si se vedeau manutele, piciorusele si capul. Acum as avea patru luni.

alina16carmen
mai ai putin si trebuie sa faci morfologia fetala....ce de-a emotii treuie sa ai..
tunderke
Da, am emotii.
Te pup, eu ma pregatesc sa ma duc la scoala.
O zi buna.
alina16carmen
sa ai o zi usoara fara stres, ca sa stea bebe linistit!pup
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 09:59 AM) *
sa ai o zi usoara fara stres, ca sa stea bebe linistit!pup

Buna fetelor ce mai faceti?nu am intrat demult sa mai vorbesc cu voi din lipsa de timp, cum va simtiti?eu am reusit performanta de a raci cobza, am avut si greturi f mari zilele astea dar acum ma simt destul de binisor, astept si eu analizele la sange pe 15.Va pup dulce si aveti grija de voi si de jucaus.gif
ari05
QUOTE(mada.angel @ Nov 9 2010, 12:38 PM) *
Buna fetelor ce mai faceti?nu am intrat demult sa mai vorbesc cu voi din lipsa de timp, cum va simtiti?eu am reusit performanta de a raci cobza, am avut si greturi f mari zilele astea dar acum ma simt destul de binisor, astept si eu analizele la sange pe 15.Va pup dulce si aveti grija de voi si de jucaus.gif

mults sanatate iubita ! tzuc.gif
vezi sa nu iei ceva medicamente, ca nu-i voie smile.gif ai grija de tine si de burtica, va pupam !
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Nov 9 2010, 12:38 PM) *
Buna fetelor ce mai faceti?nu am intrat demult sa mai vorbesc cu voi din lipsa de timp, cum va simtiti?eu am reusit performanta de a raci cobza, am avut si greturi f mari zilele astea dar acum ma simt destul de binisor, astept si eu analizele la sange pe 15.Va pup dulce si aveti grija de voi si de jucaus.gif


Ai grija de tine. Bea multe ceaiuri cu lamaie si miere.
floare2.gif
alina16carmen
QUOTE(mada.angel @ Nov 9 2010, 02:38 PM) *
Buna fetelor ce mai faceti?nu am intrat demult sa mai vorbesc cu voi din lipsa de timp, cum va simtiti?eu am reusit performanta de a raci cobza, am avut si greturi f mari zilele astea dar acum ma simt destul de binisor, astept si eu analizele la sange pe 15.Va pup dulce si aveti grija de voi si de jucaus.gif

bine ai revenit scumpik! imi pare rau ca ai racit. e nasol cand esti gravida sau cand alaptezi sa racesti ca nu ai voie mai nimic. cum ziceau si fetele ceaiuri, lamaie, miere....sa te faci bine si sa ai rezultate bune la analize. eu abia sapt viitoare mi le fac.
alina16carmen
doamne! cine m-a pus sa ma uit la stiri? filme.gif sunt foarte revoltata. o femei de 30 de ani, de la tara, gravida in 7 luni si-a provocat nasterea si a aruncat fetita. a ajuns cu hemoragie la spital si pe dr i-a mintit ca de la efort sangereaza. ei s-au prins ca minte.politistii nu au gastit trupul micutei. ce suflet poate avea o asemenea femeie? Si ca ea sunt multe. Ar trebui sa li se interzica sa mai faca vreodata copii si daca sunt deja mame sa fie decazute din drepturile parintesti. Cumplit. Alte femeii se chinuie ani de zile si nu pot avea copii si niste nenorocite ii omoara fara pic de remuscare.
Roxxy87
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 07:29 AM) *
Sa vedem daca reusesc eu sa-ti explic
Da clic pe unul dintre ticker-ele care iti plac,completezi cu data cand vei naste, selectezi ce iti place si dai create. apoi copiezi codul BB code. te intorci pe pagina de forum intri pe My Controls(sus in dreapa paginii de aici), apoi dai pe Edit Signature din Personal Profile si dai paste sa-ti apara codul creat. la final dai click pe Update my signature si gata.sper ca ai inteles ceva



sper sa reusesc ceva tongue.gif
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 05:48 PM) *
doamne! cine m-a pus sa ma uit la stiri? filme.gif sunt foarte revoltata. o femei de 30 de ani, de la tara, gravida in 7 luni si-a provocat nasterea si a aruncat fetita. a ajuns cu hemoragie la spital si pe dr i-a mintit ca de la efort sangereaza. ei s-au prins ca minte.politistii nu au gastit trupul micutei. ce suflet poate avea o asemenea femeie? Si ca ea sunt multe. Ar trebui sa li se interzica sa mai faca vreodata copii si daca sunt deja mame sa fie decazute din drepturile parintesti. Cumplit. Alte femeii se chinuie ani de zile si nu pot avea copii si niste nenorocite ii omoara fara pic de remuscare.


Din pacate si eu am vazut la stiri si cum spui tu sunt multe.
Acum sunt o gramada de posibilitati de a te proteja, sau daca s-a intamplat si nu vrei, decat sa-l nasti si sa-l omori mai bine avorteaza.
Si culmea sotul nu stia ca este gravida, nimeni nu stia.
tunderke
Buna dimineata.
Alina unde esti? Ma lasi singura aici asa devreme.
Va pup si va doresc o zi frumoasa.
_maia_
roxyyy ce tiker ai eusa_clap.gif
fetelor apropo de ce povestea alina despre tv, pe mine ma sperie tot ce se intampla, serios, am ajuns sa ma uit la filme pe pc, si sa ocolesc cat pt tv-ul, si stirile... atatea boli, toate discutiile cu e-urile, atatea greve, filme numai cu sf pamantului, crime, jafuri, pana si desene animate avem asa... ma ia durerea de cap, serios
tunderke da si mie o cafea sa-mi revin doh.gif
azi ma duc la eco, abia astept,abia astept, abia astept, abia astept, abia astept, abia astept.... mdaaaa v-am zis ca abia astept? liwlol.gif
Roxxy87
Buna dimineatza fetelor ! Eu am dormit ceva mai mult ca sa rezist la noapte la lucru sad.gif
Multumesc Alina de ajutor oFloare.gif
MMV
QUOTE(_maia_ @ Nov 10 2010, 09:40 AM) *
azi ma duc la eco, abia astept,abia astept, abia astept, abia astept, abia astept, abia astept.... mdaaaa v-am zis ca abia astept? liwlol.gif

DA! Si sa vii cu vesti cat mai bune de acolo. Tinem pumnii
Roxxy87
multa bafta la eco maia. si eu am fost si mi-a dat poza as vrea sa o vedeti dar din nou nu stiu cum sad.gif
MMV
QUOTE(alina16carmen @ Nov 9 2010, 05:48 PM) *
doamne! cine m-a pus sa ma uit la stiri? filme.gif sunt foarte revoltata. o femei de 30 de ani, de la tara, gravida in 7 luni si-a provocat nasterea si a aruncat fetita. a ajuns cu hemoragie la spital si pe dr i-a mintit ca de la efort sangereaza. ei s-au prins ca minte.politistii nu au gastit trupul micutei. ce suflet poate avea o asemenea femeie? Si ca ea sunt multe. Ar trebui sa li se interzica sa mai faca vreodata copii si daca sunt deja mame sa fie decazute din drepturile parintesti. Cumplit. Alte femeii se chinuie ani de zile si nu pot avea copii si niste nenorocite ii omoara fara pic de remuscare.

din pacate am vazut si eu. sunt foarte revoltata, dar ma straduii sa nu ii mai judec sau sa-L intrel pe Cel de Sus "DE CE?"
eu as da o lege, ca cele care recurg la asemenea gesturi sa fie steriliozate, sa nu mai poata face copii. dar cred ca Dumnezeu are El cumva grija de ele
MMV
QUOTE(Roxxy87 @ Nov 10 2010, 09:45 AM) *
multa bafta la eco maia. si eu am fost si mi-a dat poza as vrea sa o vedeti dar din nou nu stiu cum sad.gif

o scanezi si o incarci pe un site acceptat de acest forum, gen photobucket. restu nu le mai stiu anima1.gif
Roxxy87
QUOTE(MMV @ Nov 10 2010, 09:49 AM) *
o scanezi si o incarci pe un site acceptat de acest forum, gen photobucket. restu nu le mai stiu anima1.gif




sorry dar nu am inteles mai nimic sad.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.