Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Iunie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26
mada.angel
QUOTE(_maia_ @ Jan 23 2011, 04:42 PM) *
angel sarcina usoara in continure tzuc.gif nu stii inca ce vei avea?
mada frumos nume love1.gif

tzuc.gif
angel
QUOTE(_maia_ @ Jan 23 2011, 12:42 PM) *
angel sarcina usoara in continure tzuc.gif nu stii inca ce vei avea?
mada frumos nume love1.gif

ms la fel,nu inca nu stiu ce e,eu mi.as dori sa am o fetita dar sa vedem ce vrea domnu sa fie marti la eco sper sa aflu ce e. tzuc.gif
Ioana_octombrie2009
Buna fetelor,

Eu sunt o mamica de septembrie 2010, din Bucuresti. Pentru ca bebele meu a crescut intr-un ritm neasteptat nu mai pot folosi echipamentele pe care le-am cumparat pentru transportul dumnealui smile.gif.

Prin urmare vand celebrul 3-in-1 de la Chicco (plus car kit pentru landou cumparat separat). E in conditii foarte bune de functionare deoarece l-am folosit doar 4 luni.

Daca stiti pe cineva care cauta sa cumpere va rog dati-mi un mail pe Ioana_octombrie2009@yahoo.com. Este portocaliu cu gri asemanator cu cel de pe site-ul lor oficial).

Pup si sarcina usoara in continuare!
angel
fetelor ce pustiu a fost azi pe aici nu a intrat nimeni.....eu am niste emotii de nu cred ca o sa pot dormi la noapte in sfarsit maine ma duc la eco sa vedem ce mai face bb si poate aflam si ce....pupici
tunderke
QUOTE(angel @ Jan 24 2011, 06:47 PM) *
fetelor ce pustiu a fost azi pe aici nu a intrat nimeni.....eu am niste emotii de nu cred ca o sa pot dormi la noapte in sfarsit maine ma duc la eco sa vedem ce mai face bb si poate aflam si ce....pupici


Bafta la eco.
Cateodata asa e pe aici, dar mai poti intra si la aprilie, acolo e mai multa activitate.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jan 24 2011, 08:48 PM) *
Bafta la eco.
Cateodata asa e pe aici, dar mai poti intra si la aprilie, acolo e mai multa activitate.

salutare fetelor, ce faceti dragelor?alina ce ai facut la eco?
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jan 24 2011, 08:48 PM) *
Bafta la eco.
Cateodata asa e pe aici, dar mai poti intra si la aprilie, acolo e mai multa activitate.

tunde iata ca ne-am hotarat si la al doilea nume, pe fetita noastra o va chema MELISA ANNEMARI, completeaza in listuta te rog, pupiki
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Jan 24 2011, 08:31 PM) *
tunde iata ca ne-am hotarat si la al doilea nume, pe fetita noastra o va chema MELISA ANNEMARI, completeaza in listuta te rog, pupiki


frumos nume
am modificat in listuta
tzuc.gif
mada.angel
multumesc tunde, te pupik
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Jan 25 2011, 05:37 PM) *
multumesc tunde, te pupik


Cum te simti? Imediat ajungi si tu la jumatatea drumului.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jan 25 2011, 09:23 PM) *
Cum te simti? Imediat ajungi si tu la jumatatea drumului.

slava Domnului sunt mai bine nu am mai avut probleme cu piciorul, tu cum te simti ? abia astept sa fac 4d pe 11 februarie
mada.angel
QUOTE(mada.angel @ Jan 25 2011, 09:39 PM) *
slava Domnului sunt mai bine nu am mai avut probleme cu piciorul, tu cum te simti ? abia astept sa fac 4d pe 11 februarie

oare ce o fi cu alina de nu a intrat? asa ocupata sa fie?alinaaaaaaaaa iubitaaaaaaaa asteptam vesti de la eco anima1.gif
tunderke
QUOTE(mada.angel @ Jan 25 2011, 07:39 PM) *
slava Domnului sunt mai bine nu am mai avut probleme cu piciorul, tu cum te simti ? abia astept sa fac 4d pe 11 februarie


eu sunt bine, multumesc
numai obosesc repede si ma doare spatele
astept sa intru in vacanta, mai am 3 zile
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jan 25 2011, 10:32 PM) *
eu sunt bine, multumesc
numai obosesc repede si ma doare spatele
astept sa intru in vacanta, mai am 3 zile

cred ca astepti cu nerabdare vacanta sa te odihnesti, apropos cum vei naste tunde?astazi m-am tot gandit dk e mai bine sa fac cezariana sau sa nasc natural gravida.gif
tunderke
Neata.

QUOTE(mada.angel @ Jan 25 2011, 09:25 PM) *
cred ca astepti cu nerabdare vacanta sa te odihnesti, apropos cum vei naste tunde?astazi m-am tot gandit dk e mai bine sa fac cezariana sau sa nasc natural gravida.gif


Eu la prima sarcina am nascut natural, nu am avut un travaliu lung, si m-am simtit bine dupa.
Acum la fel as dori sa nasc, acum vedem cum o vreo DD, numai bebe sa fie bine.
mada.angel
QUOTE(tunderke @ Jan 26 2011, 09:18 AM) *
Neata.
Eu la prima sarcina am nascut natural, nu am avut un travaliu lung, si m-am simtit bine dupa.
Acum la fel as dori sa nasc, acum vedem cum o vreo DD, numai bebe sa fie bine.

asa este tunde bb sa fie bine ca restul problemelor trec si se uita si dureri si travaliu...
Roxxy87
buna dimineata fetelor! ce mai faceti? bebeii?
Mada a scris Alina pe mamici de aprilie smile.gif intra acolo si citeste...e bine si flacaii dar i s-a stricat mouse-ul liwlol.gif de aia nu a putut intra
alina16carmen
QUOTE(angel @ Jan 22 2011, 10:33 PM) *
ms mlt pt urare stiu ca cel mai important e sa fie sanatos dar eu st o pers mai curioasa din fire....gata am reusit sa imi pun ticker ms mlt de tot.Am vazut ca esti din arges de unde mai exact?pupicei

ma bucur ca ai reusit.
eu sunt din topoloveni.tu?
alina16carmen
va scriu si aici motivul lipsei mele de pe forum.
in sfarsit reusesc si eu sa va sriu! mi se stricase mouse-ul si am reusit sa imprumut de la cumnata mea unul pana imi cumpar eu. asa ca nu am mai putut intra sa va dau vestile de la morfo.
bebeii mei sunt bine, doi vioi, tot baieteii au ramas si stau in aceeasi pozitie de la ultlma eco, adica stau cu capetele unul langa altul. zici ca vor sa stea cat mai aproape unul de altul.
unul e asezat jos de-a lungul burtii, paralel cu solul si cantareste 471 g. el e cel mai rusinos. cu greu am reusit sa-i vedem chipul. ne trata mai mult cu spatele.
cel de-al doilea e sus deasupra buricului si sta si el tot alungit paralel cu solul. acesta e mai micut, are doar 421 g, dar e mai cu tupeu si loveste f puternic, de mi se misca burta. bineinteles ca avand greutati diferite au si dpn-uri diferite. unul 2 pe 02 iunie 2011 si celalalt pe 5 iunie 2011.
deocamdata nu modific dpn-ul. astept sa vad ce va zice si doctorita mea la morfo, ca la ea am sambata.
o sa pun si poze si poate reusesc sa va arat si un filmulet.
ma apuc sa recuperez ce ati scris!
pupici!

alina16carmen
QUOTE(angel @ Jan 22 2011, 11:49 PM) *
ms sa fie.Ce sa va sp despre me am 21 de ani ma numesc mihaela si st la primul meu bb si pov mea e un pic mai trista la inceput,cred eu.
Totul a inceput asa:am luat ac si am hotarat sa iau o pauza la un moment dat crezand ca nu am cum sa raman insarcinata atat de repede dupa ele nu ne.am mai protejat altfel iar apoi am tot astp sa imi vina dar nu mai venea si tot am zis ca e de ac sau cine stie si tot asa dar pana la urma m.am hotarat sa imi fac un test sa fiu sigura si uite asa am aj cu testul in mana si parca imi era si frica sa il deschid sa vad rezultatul si cand l.am deschis si am vaz ca st 2 liniute nu imi venea sa cred mi sau imuiat picioarele si am inceput sa plang nu stiam ce sa fac sa ma bucur sau nu pt ca nu stiam dak e chiar momentul in care sa ne permitem sa avem un bb .Cand i.am sp sotului meu el saracu a fost cred in al 9 cer poate chiar mai sus am uitat sa mentionez ca el isi dorea foarte tare un bb ba chiar a fost foarte dezamagit cand ma vazut in starea in care eram adik plangeam el crezand ca nu vr bb deloc.Dar eu ma gand ca ne va fii foarte greu eu neavad servici el fiind bugetar si cum le.a luat din salarii si mai avem si rate deci ma gandeam cam ne vom descurca .Dar pana la urma m.am hotarat sa pastrez bb mi.am zis ca poate asa a vrut doamne doamne sa se intample si acum sa vina in vietile noastre si uite asa am aj la app 17 saptamani si acum st mandra,fericita si fff emotionata ca voi avea un bb.Bn norocul nostru este ca ne ajuta ffff mlt parintii nostri,saracii.si cam asta ar fii de cand st insarcinata nu m.am simtit excelent am avut dureri de cap ff mari,greturi si alte simptome dar acum au cam trecut...... am uitat sa sp ca de cand st gravida nu prea mai am somn noaptea:tzuc:

ma bucur ca ai luat decizia de a pastra pe bebe. roaga-te sa fie bebe sanatos si tu sa poti alapta. la inceput cheltuielile nu sutn f mari. pe parcurs poate va ganditi la o alta solutie sa va aduca banuti in plus. hug.gif
alina16carmen
QUOTE(angel @ Jan 22 2011, 11:51 PM) *
fetelor vroiam sa va intreb voi st pro sau contra cumparari de lucusoare pt bb inainte de a se naste?????pupiceiiiiii

la daria nu am luat f multe, dar am luat cate ceva. acum in schimb am de gand sa le aiaupe toate inainte. e mult mai greu dupa.a trebuit sa alerge sotul dupa lucruri, ca eu eram in spital.
mada.angel
QUOTE(alina16carmen @ Jan 26 2011, 02:55 PM) *
la daria nu am luat f multe, dar am luat cate ceva. acum in schimb am de gand sa le aiaupe toate inainte. e mult mai greu dupa.a trebuit sa alerge sotul dupa lucruri, ca eu eram in spital.
e
ce liniste este pe aici unde sunteti fetelor?
alina16carmen
uite ca intru eu in toiul noptii, dar sigur nu mai e nimeni.
asa ca va urez o seara frumoasa!
tunderke
Alina eu sunt.
Nu am somn.
Am ajuns acasa de la scoala si ma durea rau capul, asa ca am papat si m-am pus in pat, asa de bine m-am odihnit, dar acum nu am somn, ma uit la tv la un film si intre timp mai citesc pe aici.
Somn usor. tzuc.gif
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Jan 27 2011, 02:17 AM) *
Alina eu sunt.
Nu am somn.
Am ajuns acasa de la scoala si ma durea rau capul, asa ca am papat si m-am pus in pat, asa de bine m-am odihnit, dar acum nu am somn, ma uit la tv la un film si intre timp mai citesc pe aici.
Somn usor. tzuc.gif

buna seara Tunde! nu ma asteptam sa mai bantuie cineva pe aici! la mine sotul e schimbul trei si fata doarme.asa ca mai stau pe net, ca maine cne stie ce program imi face dariutza...
ti-a trecut durerea?
mai 2 zile si gata, nu?
alina16carmen
QUOTE(tunderke @ Jan 27 2011, 02:17 AM) *
Alina eu sunt.
Nu am somn.
Am ajuns acasa de la scoala si ma durea rau capul, asa ca am papat si m-am pus in pat, asa de bine m-am odihnit, dar acum nu am somn, ma uit la tv la un film si intre timp mai citesc pe aici.
Somn usor. tzuc.gif

buna seara Tunde! nu ma asteptam sa mai bantuie cineva pe aici! la mine sotul e schimbul trei si fata doarme.asa ca mai stau pe net, ca maine cne stie ce program imi face dariutza...
ti-a trecut durerea?
mai 2 zile si gata, nu?
tunderke
QUOTE(alina16carmen @ Jan 27 2011, 12:38 AM) *
buna seara Tunde! nu ma asteptam sa mai bantuie cineva pe aici! la mine sotul e schimbul trei si fata doarme.asa ca mai stau pe net, ca maine cne stie ce program imi face dariutza...
ti-a trecut durerea?
mai 2 zile si gata, nu?


da, din fericire mi-a trecut, am simtit si la scoal, dar pe cand am ajuns acasa ma durea mai tare
da, mai am 2 zile, lejere
angel
ce faceti fetelor?eu am fost la control p 25 si bb e bine am facut triplu testu dar in schimb nu am facut eco,a ramas sa o facem p 7 feb.Nu stiu daca am zis dar dr mea e din bucuresti deci am fost la buc doamne dumnezeule cat de obositor a fost si cat de rau mi.a fost credeam ca nu mai ajung acasa dar asta e ca bb sa fie bune si in regula pana la urma nimic nu e prea mlt si prea greu.tzuc.gif
angel
QUOTE(alina16carmen @ Jan 26 2011, 10:36 AM) *
ma bucur ca ai reusit.
eu sunt din topoloveni.tu?

eu din pitesti.Da si eu ma bucur enorm ca am hotarat sa il pastrez p bb si nu regret niciun moment.Si pana acum am suportat cheltuielie destul de bn si st sigura ca o sa le facem fata si in continuare cred ca de fapt m.am panicat un pic la inceput dar acum am vaz ca totul are o rezolvare si nu imi mai fac griji.tzuc.gif
tunderke
QUOTE(angel @ Jan 27 2011, 01:24 PM) *
ce faceti fetelor?eu am fost la control p 25 si bb e bine am facut triplu testu dar in schimb nu am facut eco,a ramas sa o facem p 7 feb.Nu stiu daca am zis dar dr mea e din bucuresti deci am fost la buc doamne dumnezeule cat de obositor a fost si cat de rau mi.a fost credeam ca nu mai ajung acasa dar asta e ca bb sa fie bune si in regula pana la urma nimic nu e prea mlt si prea greu.tzuc.gif


Ma bucur ca totul e bine cu bebe, asteptam rezultatele de la eco.
Si eu cel tarziu in 10, 11 februarie ma duc la eco, poate reusesc saptamana viitoare.
Abia astept.
angel
QUOTE(tunderke @ Jan 27 2011, 12:33 PM) *
Ma bucur ca totul e bine cu bebe, asteptam rezultatele de la eco.
Si eu cel tarziu in 10, 11 februarie ma duc la eco, poate reusesc saptamana viitoare.
Abia astept.

te cred si st la fel abia ast sa treaca zilele.E un sentiment unic cand il vezi cum se misca si mai ales cand ii auzi inimioara eu una uit de tot atunci.Mlta bafta de p acum la eco si sa auzim numai de bn.tzuc.gif
simonik19
QUOTE(angel @ Jan 27 2011, 01:35 PM) *
eu din pitesti.Da si eu ma bucur enorm ca am hotarat sa il pastrez p bb si nu regret niciun moment.Si pana acum am suportat cheltuielie destul de bn si st sigura ca o sa le facem fata si in continuare cred ca de fapt m.am panicat un pic la inceput dar acum am vaz ca totul are o rezolvare si nu imi mai fac griji.tzuc.gif

draga mea nu mai stiam de tine mai nimic,la iulie nu ai mai scris nimic nu am stiut ca te gasesc pe aici !!ma bucur ca e totul bine si sa nu regreti deloc ....si eu am o prietena ce ma streseaza de vre-o 3 zile sa fac avort...e nebuna deja ma enerveaza ....hotararea e a mea,daca sunt prea tanara ce???nu sunt nici prima nici ultima cu un copil la 20 de ani,iar Dzeu daca mi l-a trimis o sa imi dea putere sa il si cresc!te pup si ai uitat sa treci si pe la august
mada.angel
QUOTE(angel @ Jan 27 2011, 03:24 PM) *
ce faceti fetelor?eu am fost la control p 25 si bb e bine am facut triplu testu dar in schimb nu am facut eco,a ramas sa o facem p 7 feb.Nu stiu daca am zis dar dr mea e din bucuresti deci am fost la buc doamne dumnezeule cat de obositor a fost si cat de rau mi.a fost credeam ca nu mai ajung acasa dar asta e ca bb sa fie bune si in regula pana la urma nimic nu e prea mlt si prea greu.tzuc.gif

salutare burtici, la ce doctora mergi angel ?la ce spital este?
mada.angel
QUOTE(mada.angel @ Jan 27 2011, 08:58 PM) *
salutare burtici, la ce doctora mergi angel ?la ce spital este?

ups mai am si eu o zi si ajung la jumatea drumului, ce fericita sunt
loredana03
felicitari mada angel pentru ca ai ajuns la jumatatea drumului. si sa parcurgi restul tot la fel de bine si de usor.
mada.angel
QUOTE(loredana03 @ Jan 27 2011, 09:08 PM) *
felicitari mada angel pentru ca ai ajuns la jumatatea drumului. si sa parcurgi restul tot la fel de bine si de usor.

multumesc loredana, nastere usoara iti doresc , mai ai putin jucaus.gif
angel
QUOTE(simonik19 @ Jan 27 2011, 03:28 PM) *
draga mea nu mai stiam de tine mai nimic,la iulie nu ai mai scris nimic nu am stiut ca te gasesc pe aici !!ma bucur ca e totul bine si sa nu regreti deloc ....si eu am o prietena ce ma streseaza de vre-o 3 zile sa fac avort...e nebuna deja ma enerveaza ....hotararea e a mea,daca sunt prea tanara ce???nu sunt nici prima nici ultima cu un copil la 20 de ani,iar Dzeu daca mi l-a trimis o sa imi dea putere sa il si cresc!te pup si ai uitat sa treci si pe la august

scz te rog spre rusinea mea am uitat sa iti sp ca scriu si aici.eu nu ma consider prea tanara din contra chiar cred ca ii va prinde bn bb meu sa aiba o mamica tanara....parerea mea.Stii poate prietena u are si alte motive nu numai faptu ca tanara zic si eu nu stiu......oricum pana la urma decizia va fii a ei.si exact.tzuc.gif
angel
QUOTE(mada.angel @ Jan 27 2011, 04:58 PM) *
salutare burtici, la ce doctora mergi angel ?la ce spital este?

la dr parpalici cristina la controale merg la o clinica privata unde are ea consultatii,nasteri face la ilfov si la caritas.felicitari sarcina usoara in continuare si un bb sanatos...
simonik19
QUOTE(angel @ Jan 27 2011, 10:27 PM) *
scz te rog spre rusinea mea am uitat sa iti sp ca scriu si aici.eu nu ma consider prea tanara din contra chiar cred ca ii va prinde bn bb meu sa aiba o mamica tanara....parerea mea.Stii poate prietena u are si alte motive nu numai faptu ca tanara zic si eu nu stiu......oricum pana la urma decizia va fii a ei.si exact.tzuc.gif

nu mai inteles,ea ma bate la cap pe mine sa fac avort.....ca dupa parerea ei imi distrug viata ....!!si eu sunt mandra ca sunt o mamica tanara ....n-are nimic cresc impreuna cu copilul meu!
linda
Buna, fetelor!
Am fost miercuri la eco. de trim. II, am aflat si ce sex este bebelusul, este un baietel voinic de 630 gr. Vestea nu m-a bucurat foarte tare, imi doream foarte mult o fetita, in toate planurile si visele mele, eram alaturi de fetita mea. Dar acum trebuie sa imi fac alte planuri in care sa il vad pe baietelul meu, parca nici nu ma simt pregatita sa fiu mama de baiat. Dar important este sa fie sanatos, sunt sigura ca il voi iubi foarte mult, deja am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea un baiat.
Voi ce analize ati facut in trim. II de sarcina? Eco. am facut-o deja, dar doc. mea este foarte greu de gasit la spitalul de stat la care lucreaza, si vroiam sa fac eu analizele si sa ma duc cu ele direct facute, ca sa nu mai pierd timp pe drumuri inutile.
Va pup!
simonik19
QUOTE(linda @ Jan 27 2011, 11:37 PM) *
Buna, fetelor!
Am fost miercuri la eco. de trim. II, am aflat si ce sex este bebelusul, este un baietel voinic de 630 gr. Vestea nu m-a bucurat foarte tare, imi doream foarte mult o fetita, in toate planurile si visele mele, eram alaturi de fetita mea. Dar acum trebuie sa imi fac alte planuri in care sa il vad pe baietelul meu, parca nici nu ma simt pregatita sa fiu mama de baiat. Dar important este sa fie sanatos, sunt sigura ca il voi iubi foarte mult, deja am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea un baiat.
Voi ce analize ati facut in trim. II de sarcina? Eco. am facut-o deja, dar doc. mea este foarte greu de gasit la spitalul de stat la care lucreaza, si vroiam sa fac eu analizele si sa ma duc cu ele direct facute, ca sa nu mai pierd timp pe drumuri inutile.
Va pup!

ufff si eu imi doresc foarte tare sa fie fetita...incat cred ca as fi dezamagita sa fie baietel!!acum sanatos sa fie asta e cel mai important,ca suntem noi mai egoiste si in loc sa ii multumim lui Dzeu......suntem suparate...dar ne trece repede...te pup si fi fericita un baiat are o viata mai usoara decat o fata...si este timp si pentru o fetita!!!!
tunderke
Neata fetelor.

QUOTE(linda @ Jan 27 2011, 11:37 PM) *
Buna, fetelor!
Am fost miercuri la eco. de trim. II, am aflat si ce sex este bebelusul, este un baietel voinic de 630 gr. Vestea nu m-a bucurat foarte tare, imi doream foarte mult o fetita, in toate planurile si visele mele, eram alaturi de fetita mea. Dar acum trebuie sa imi fac alte planuri in care sa il vad pe baietelul meu, parca nici nu ma simt pregatita sa fiu mama de baiat. Dar important este sa fie sanatos, sunt sigura ca il voi iubi foarte mult, deja am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea un baiat.
Voi ce analize ati facut in trim. II de sarcina? Eco. am facut-o deja, dar doc. mea este foarte greu de gasit la spitalul de stat la care lucreaza, si vroiam sa fac eu analizele si sa ma duc cu ele direct facute, ca sa nu mai pierd timp pe drumuri inutile.
Va pup!


Felicitari pentru baietel, te cred ca esti un pic dezamagita, dar conteaza sa fie sanatos.
tzuc.gif

Mada felicitari pentru jumatatea drumului.
tzuc.gif
mada.angel
QUOTE(angel @ Jan 28 2011, 12:32 AM) *
la dr parpalici cristina la controale merg la o clinica privata unde are ea consultatii,nasteri face la ilfov si la caritas.felicitari sarcina usoara in continuare si un bb sanatos...

SI EU VOI NASTE LA CARITAS CU DR MOMANI ROXANA, SPITALUL ARATA JALNIC DAR DOCTORA ESTE EXTRAORDINARA , NOTA 10+
ari05
ce fac mamicile de iunie-iulie-august, cred ca suntem amestecate peste tot biggrin.gif

QUOTE(simonik19 @ Jan 27 2011, 05:28 PM) *
draga mea nu mai stiam de tine mai nimic,la iulie nu ai mai scris nimic nu am stiut ca te gasesc pe aici !!ma bucur ca e totul bine si sa nu regreti deloc ....si eu am o prietena ce ma streseaza de vre-o 3 zile sa fac avort...e nebuna deja ma enerveaza ....hotararea e a mea,daca sunt prea tanara ce???nu sunt nici prima nici ultima cu un copil la 20 de ani,iar Dzeu daca mi l-a trimis o sa imi dea putere sa il si cresc!te pup si ai uitat sa treci si pe la august


scz ca intrvin... dar aia chiar ca e nebuna !!!!
stie macar ce presupune un avort? ce trauma e pt mama ?
sArcina usoara iti doresc tzuc.gif

QUOTE(mada.angel @ Jan 27 2011, 06:59 PM) *
ups mai am si eu o zi si ajung la jumatea drumului, ce fericita sunt

felicitari Mada pt cele 20 sapt nanner.gif
incepi de acum si tu numaratoarea inversa biggrin.gif

QUOTE(linda @ Jan 27 2011, 11:37 PM) *
Buna, fetelor!
Am fost miercuri la eco. de trim. II, am aflat si ce sex este bebelusul, este un baietel voinic de 630 gr. Vestea nu m-a bucurat foarte tare, imi doream foarte mult o fetita, in toate planurile si visele mele, eram alaturi de fetita mea. Dar acum trebuie sa imi fac alte planuri in care sa il vad pe baietelul meu, parca nici nu ma simt pregatita sa fiu mama de baiat. Dar important este sa fie sanatos, sunt sigura ca il voi iubi foarte mult, deja am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea un baiat.
Voi ce analize ati facut in trim. II de sarcina? Eco. am facut-o deja, dar doc. mea este foarte greu de gasit la spitalul de stat la care lucreaza, si vroiam sa fac eu analizele si sa ma duc cu ele direct facute, ca sa nu mai pierd timp pe drumuri inutile.
Va pup!

felicitari pt baietel !
linda, importante sa fie bebelusul sanatos ... stiu cum te simti... e prima sarcina la tine ?
eu mai am un baietel... si acum tot baietel voi avea... si nu iti spun ca am plans 2 zile non stop cand mi-a zis dr ca tot baiat e... liwlol.gif si 2 sapt nu s-a putut vb cu mine... acum m-am obisnuit cu ideea ca voi avea 2 baieti, ca voi fi soacra cu 2 nurori liwlol.gif asta e... mai ales ca-mi voi lega trompele dupa nastere, deci nici o sansa la o fetita mai tarziu...
asa ca.... nu mai fii suparata smile.gif sau dezamagita... si eu imi tot spun ca e important ca e sanatos bebe...
si cum imi spunea cineva... mai bine un baietel sanatos si voinic, decat o fetita bolnava...
pupici si sarcina usoara in continuare tzuc.gif
angel
QUOTE(linda @ Jan 27 2011, 09:37 PM) *
Buna, fetelor!
Am fost miercuri la eco. de trim. II, am aflat si ce sex este bebelusul, este un baietel voinic de 630 gr. Vestea nu m-a bucurat foarte tare, imi doream foarte mult o fetita, in toate planurile si visele mele, eram alaturi de fetita mea. Dar acum trebuie sa imi fac alte planuri in care sa il vad pe baietelul meu, parca nici nu ma simt pregatita sa fiu mama de baiat. Dar important este sa fie sanatos, sunt sigura ca il voi iubi foarte mult, deja am inceput sa ma obisnuiesc cu gandul ca voi avea un baiat.
Voi ce analize ati facut in trim. II de sarcina? Eco. am facut-o deja, dar doc. mea este foarte greu de gasit la spitalul de stat la care lucreaza, si vroiam sa fac eu analizele si sa ma duc cu ele direct facute, ca sa nu mai pierd timp pe drumuri inutile.
Va pup!

buna sa stii ca la fel ca tine st si eu imi doresc din tot sufletu sa fie fata si in toate inchipuirile mele despre bb e fetita,dar asta e si dak va fii baietel tot trebuie sa iybim ca doar st copii nostrii indiferent ce st pana la urma,nu?de analize nu stiu sa iti sp nimic ca am aj pana acolo.iti doresc o sarcina usoara si un baietel sanatos.pupici
angel
QUOTE(mada.angel @ Jan 28 2011, 12:34 PM) *
SI EU VOI NASTE LA CARITAS CU DR MOMANI ROXANA, SPITALUL ARATA JALNIC DAR DOCTORA ESTE EXTRAORDINARA , NOTA 10+

si eu cred ca tot acolo voi naste ca am inteles ca la ilfov sau facut numai rezerve cu plata si parca nu imi vine sa mai dau aprox inca 4 mil doar pt 2_3 zile cat stau.Caritasul sincer nu stiu cum arata dar tot asa imi e draga rau dr asta si am mare incredere in ea mai ales ca mie imi e o frica de spitale si de dr de nu mai pot.
angel
QUOTE(simonik19 @ Jan 27 2011, 10:28 PM) *
ufff si eu imi doresc foarte tare sa fie fetita...incat cred ca as fi dezamagita sa fie baietel!!acum sanatos sa fie asta e cel mai important,ca suntem noi mai egoiste si in loc sa ii multumim lui Dzeu......suntem suparate...dar ne trece repede...te pup si fi fericita un baiat are o viata mai usoara decat o fata...si este timp si pentru o fetita!!!!

draga mea asta sincer nu cred ca iti e prietena p bune o prietena zic eu ar trebui sa iti fie alaturi si sa te sustina in decizile p care le ei u.sa nu faci prostia asta mai ales daca u iti doresti bb.Eu nu cred ca un copil iti distruge viata din contra e un motiv imens de bucurie.Iubitul u ce parere are ca nu te.am intrebat???pup
mada.angel
QUOTE(ari05 @ Jan 28 2011, 04:51 PM) *
ce fac mamicile de iunie-iulie-august, cred ca suntem amestecate peste tot biggrin.gif
scz ca intrvin... dar aia chiar ca e nebuna !!!!
stie macar ce presupune un avort? ce trauma e pt mama ?
sArcina usoara iti doresc tzuc.gif
felicitari Mada pt cele 20 sapt nanner.gif
incepi de acum si tu numaratoarea inversa biggrin.gif
felicitari pt baietel !
linda, importante sa fie bebelusul sanatos ... stiu cum te simti... e prima sarcina la tine ?
eu mai am un baietel... si acum tot baietel voi avea... si nu iti spun ca am plans 2 zile non stop cand mi-a zis dr ca tot baiat e... liwlol.gif si 2 sapt nu s-a putut vb cu mine... acum m-am obisnuit cu ideea ca voi avea 2 baieti, ca voi fi soacra cu 2 nurori liwlol.gif asta e... mai ales ca-mi voi lega trompele dupa nastere, deci nici o sansa la o fetita mai tarziu...
asa ca.... nu mai fii suparata smile.gif sau dezamagita... si eu imi tot spun ca e important ca e sanatos bebe...
si cum imi spunea cineva... mai bine un baietel sanatos si voinic, decat o fetita bolnava...
pupici si sarcina usoara in continuare tzuc.gif

asa este laurici am inceput si eu numaratoarea inversa, am facut si programare pt 14 febr la medlife pt 4 d
simonik19
QUOTE(angel @ Jan 28 2011, 03:01 PM) *
draga mea asta sincer nu cred ca iti e prietena p bune o prietena zic eu ar trebui sa iti fie alaturi si sa te sustina in decizile p care le ei u.sa nu faci prostia asta mai ales daca u iti doresti bb.Eu nu cred ca un copil iti distruge viata din contra e un motiv imens de bucurie.Iubitul u ce parere are ca nu te.am intrebat???pup

pai iubitul meu e mai mare ca mine si el isi dorea copilul de mult,e foooarte fericit si nici in gluma nu as avea curaj sa ii spun asa ceva!!!pai domnisoara are 26 de ani si inca copilareste si probabil de aia nu ma vede destul de matura sa cresc un copil dar sincer i-am spus si ei ca nu ma intereseaza parerea ei....daca Dzeu mi l-a dat,eu il primesc cu mare drag in viata mea,plus ca mi se pare foarte frumos sa fi o mama tanara,mama mea Dzeu sa o ierte m-a facut la 18 ani si am avut cu ea o relatie extraordinara a fost prietena mea cea mai buna si la fel vreau sa fiu si eu pentru copilul meu!!!
iubita dar tu cand afli ce e????ca ai 17 saptamani.....nu te streseaza curiozitatea????D:D:D
angel
QUOTE(simonik19 @ Jan 28 2011, 04:43 PM) *
pai iubitul meu e mai mare ca mine si el isi dorea copilul de mult,e foooarte fericit si nici in gluma nu as avea curaj sa ii spun asa ceva!!!pai domnisoara are 26 de ani si inca copilareste si probabil de aia nu ma vede destul de matura sa cresc un copil dar sincer i-am spus si ei ca nu ma intereseaza parerea ei....daca Dzeu mi l-a dat,eu il primesc cu mare drag in viata mea,plus ca mi se pare foarte frumos sa fi o mama tanara,mama mea Dzeu sa o ierte m-a facut la 18 ani si am avut cu ea o relatie extraordinara a fost prietena mea cea mai buna si la fel vreau sa fiu si eu pentru copilul meu!!!
iubita dar tu cand afli ce e????ca ai 17 saptamani.....nu te streseaza curiozitatea????D:D:D

frate scz ca.ti sp dar e dusa tipa p bune,si pt me mama mea e la fel cea mai buna pr a mea.Aoleu abia p 7 feb ma duc la eco si sper sa imi sp ce e,abia astp sa treaca zilele astea.Si al meu e mai mare dekt me si tot asa el isi dorea copilul asta din tot sufletul... jucaus.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.