Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: L-am Inselat Si M'a Parasit
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Viata de cuplu
maria22
o sa incerc sa povestesc foarte pe scurt am fost casatoriti 12 ani iar in ultimul an ne racisem treptat unul de altul el petrecea cu prietenii iar eu stateam acasa.. pe net..azi asa maine asa pana cand dupa cateva luni bune de conversat am ajuns sa ma intalnesc cu tipul respectiv care parca ma readusese la viata simteam iarasi sentimentul dragostei si eram fericita..intr-o buna zi am aflat ca sotul intentase divort cu ceva timp deci m;am trezit ca trebuie sa ma prezint la tribunal...a plecat de acasa la parinti si m'a lasat sa ma descurc singura cu cei doi copiii ai nostri...se vedea ca era derutat si ca nu stia exact ce sa faca, nu era fericit cu decizia pe care o luase insa mergea glont spre calea despartirii...pana la urma ne-am despartit..a trecut 1 an si jumatate de atunci insa eu in fiecare dimineata traiesc acelasi cosmar..lipsa lui din casa..tipul cu care l;am inselat atunci e prezent in continuare in viata mea m'a ajutat foarte mult si cu copiii pe care ii iubeste iar dragostea e reciproca si mi-a ramas alaturi desi nu snt ca femeie decat un pachet de nervi plangand din senin si recunoscandu-i in fata chiar cu lacrimi in ochi ca mi-e dor de familia pe care am avut-o.
de la cunoscuti am inteles ca si sotului meu i-a fost greu o perioada de timp se vedea ca nu e fericit insa mi-a spus clar ca acasa nu se mai intoarce niciodata...eu sufar in continuare si nu pot accepta inca nu pot trai cu mine insami ma simt mult prea vinovata pentru ceea ce am facut, sotul meu e fost prima mea relatie serioasa si in mom de fata consider ca barbat mai bun nu voi mai gasi ca el...sau asa vedem noi unele femei pers pe care am pierdut-o ca fiind fara defecte? ce as putea face? ma macina gandul ca alta ii va fi sotie, ca alta va fi in locul care a fost odata al meu si nu am stiut sa-l pretuiesc:( nu pot trece peste aceasta greseala acest esec al vietii pe care numai cu mana mi-a mi l-am facut...asa cum spune actualul meu prieten trebuie sa trec peste sa gasesc forta necesara pentru cei doi copiii insa nu reusesc...am 29 de ani si fostul meu sot 38 insa el isi vede linistit si impacat de viata, iesiri seara de seara se comporta exact ca un barbat fara obligatii..si eu sufar dupa el desi am pe cineva care tanjeste dupa sufletul meu curat,,nu impovarat de amintiri si regrete...multumesc ca ati citit si daca se poate un sfat, pretuiti ce aveti, mergeti seara de seara si saruta-ti-va sotul spune-ti-i ca'l iubiti neconditionat si priviti-le partile bune nu faceti ca mine sa vedeti intai defectele, trec ele si el siti fericite ca ai vostri copilasi au un tatic in casa, ai mei nu mai au:(
Lusha&Zbenguica
draga maria, imi pare rau ca treci prin asa ceva ..... e pacat ca ti-ai dat seama prea tarziu de ceea ce ai pierdut
daca el nu vrea sa se mai intoarca la tine si la copii nu il poti forta
mergi inainte si daca cel care este langa tine acuma te iubeste atunci incearca sa nu il pierzi si pe el traind in trecut
fa exact ceea ce ai spus la final .... bucurat-te ca este langa tine - nu esti singura totusi - si daca se poarta si frumos cu copii tai este si mai bine .... poate ca vazandu-te nefericita va renunta sa mai lupte cu trecutul tau si iti va fi de doua ori mai greu
mia22_ro
buna oFloare1.gif
doresc sa fiu cat se poate de sincera cu tine si umpic cam dura....
ok, l-ai iubit pe fostul sot si nu ti-ai dat seama cat de mult il iubesti, ai cautat atentie in bratele unui alt barbat....inseamna ca ai avut tu un motiv sa cauti pe altcineva, nu?
cum se purta el cu tine, era rece cu tine sau a aflat ca-l inselai si apoi a plecat de la voi....
anku
mai ...ma ierti ...e Dumnica....si e pacat
dar in final spui undeva ca cineva iti iubeste sufletul curat....din momentul in care destrami casatoria ducandu-te la altul....sufletul tau nu mai este asa curat!!!ceea ce ai facut se numara printre pacatele grave!!!
dar eu nu sunt aici sa te judec....ca iti pare tie deajuns rau.... sad.gif
si eu zic sa cauti sa nu traiesti in trecut dc vrei sa pastrezi barbatul actula langa tine...
plateste fostul sot pensie la copii???
p de o parte poate ca si el si-a cautat motiv cu inselatul asta sa se desparta de tine dc spui ca ducea asa o viata numai in petreceri ...
oricine tb sa inteleaga ac in momentul cand ai copii nu mai poti face ce faceai la tinerete....
relatia mea cu sotul nu inseamna nici macar conversatie,ci zi de zi doar reprosuri si observatii si critica idioata,nu face nici cat negru sub unghie....eci cum spuneam,de 2 ani jumate noi nu am avut odata o nopate mai asa...dar NICIODATA .m-am jurat sa nu fac asa ceva ,desi fff multe perspoane imi spun sa-mi caut si eu p cineva dar sa fiu discreta,ca vine vremea de ma imbolnavesc...NU...NICIODATA...asa cum mi l-am luat ca l-am vazut si inainte,asa cum l-am iubit cand la-m cunoscut...asa vreau sa fiu mereu....bine,eu il iubesc mult,el cred ca nu...dar nu voi alerga niciodata in bratele altuia nici dupa ce o muri...sau poate mor eu inaintea lui...mai stii???
te poop draga mea...si ....nici nu stiu unde sa cauti sa nu te mai invinovatesti...
mie mi-a venit in cap si faptul ca poate el si-a cautat motiv....
vezi ca dc continui sa te invinovatesti ,poti da in depresii si altele...si ai 2 copii...poate chiar un psiholog sau spovedirea te-ar ajuta sa nu te mai invinovatesti
cauta sa vezi...cat timp a fost cu tine in viata sotului tau nu s-a perindat nici o femeie??? hug.gif
roxanne
Din cate am inteles, sper c-am inteles bine,el oricum divorta de tine, indiferent daca il inselai cu barbatul cunoscut pe net, sau nu...Atunci de ce-ti mai bati capul? Cand cineva nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine te paraseste nu-i asa?....De unde stii tu ca "petrecea cu prietenii"? Si ce intelegi tu prin a petrece cu prietenii? ...petreceri cu alcool si femei sau excursii la munte?
marimaria
QUOTE(roxanne @ Sep 5 2010, 12:35 PM) *
Din cate am inteles, sper c-am inteles bine,el oricum divorta de tine, indiferent daca il inselai cu barbatul cunoscut pe net, sau nu...Atunci de ce-ti mai bati capul? Cand cineva nu mai vrea sa aiba de-a face cu tine te paraseste nu-i asa?....De unde stii tu ca "petrecea cu prietenii"? Si ce intelegi tu prin a petrece cu prietenii? ...petreceri cu alcool si femei sau excursii la munte?

smile.gif
cand ceva se rupe incet, incet....nu mai are rost sa carpim.
maria22
sotul meu nu era comunicativ eu vbeam si el tacea nu-l simteam asa aproape de mine ma saturasem sa cersesc afectiune si am mers la ambitie o ambitie prosteasca ceva gen bun daca tu nu faci niciun pas sa te apropii atunci nici eu nu voi mai face ca ma cam saturasem, aveam impresia ca nu ma iubeste deloc insa apoi am inteles ca orice persoana iubeste in felul ei nu cu fixurile mele ca daca ma iubeste tre sa-mi aduca flori macar de ocazii sau ciocolata...conversand luni de zile cu acea persoana simteam ca este exact ceea ce am nevoie de aceea si si cazut in pacat, adica am pacatuit in primu rand cu sufletul..sotul meu desi nu era ferm convins ca l'am inselat a divortat si in plus a spus si la toti cunoscutilor motivul si anume ca a fost inselat si din aceasta cauza divorteaza...m'am rugat de el cu lacrimi in ochi sa ne impacam i-am zis ca il iubesc si l'am rugat sa ne mai dam o sansa pentru copiii insa nu a vrut sub nicio forma..si acum este liber isi vede de viata lui libera, primim pensie alimentara si atat si aia foarte mica...eu cu prietenul meu suntem cei care plimbam copiii la munte la mare pe unde reusim,el isi duce copiii la parintii lui si nu petrece foarte mult timp cu ei, stau si ma gandesc ce va urma, sa se recasatoreasca si sa isi faca alti copilasi? si cu cei doi ce se va intampla ii va lua in sanul noii familii cu mamica nr 2? oricat de tare am gresit fata de el acest cadru nu il pot accepta pentru ca m'am chinuit mult tare cu acesti copilasi ca sa ajunga una sa se zambeasca fals in fata si toata lumea sa aibe impresia ca ce mamica noua si buna au copilasii mei...
fetelor cate din voi ati lua un barbat cu copiii? eu nu as lua si stiti de ce ? pentru ca m'as gandi tot timpul la acei copiii care nu mai au in casa un tatic asa cum tanjesc ai mei sa aibe si nu mai au..prietenul meu nu a mai fost casatorit niciodata si nu are copiii si nu cred ca as fi dispusa sa ma pun eu acum pe facut copiii, mi se par incurcaturi prea complicate de aceea in mintea mea cea mai buna solutie suntem noi 4 care am fost candva...dar el nu mai vrea...mi-a spus cineva ca din momentul in care ti se naste un copil orice decizie pe care o iei trebuie sa se raporteze la el...insa el nu a facut asa..mi-a zis ca asta e copiii vor creste si se vor obisnui cu ideea ca parintii lor s-au despartit..desi a trecut 1 an jumate eu nu imi revin,credeti ca am nevoie de mai mult timp sa imi revin? asa cum scris cineva mai sus ceva de deppresie eu am cazut de mult in ea si nu mai pot iesi..oricum multumesc pentru raspunsurile voastre mult de tot
laurab
Nu te supara ca sunt rea, dar ai gresit, l-ai inselat.... cum ai fi vrut sa reactioneze? Sa te felicite, sa-ti aduca un buchet de flori?
Dupa cum am retinut, tu erai o copila cand te-ai casatorit, nici nu erai majora.... a facut ce a vrut din tine, fostul tau sot...
la cati ani te-ai casatorit? tu nici nu ai apucat sa-ti traiesti deplin copilaria, tineretea, acum o traiesti.
Te-ai trezit femeie in casa, cu copii, pe cand el era deja satul de petreceri, iesiri cu prietenii....
De ce tot ii bagi la inaintare pe copii, in orice problema? Tu de ce nu te-ai gandit la copiii tai , cand l-ai inselat pe tatal lor?
TU, si numai tu esti vinovata de tot ce se intampla in viata ta.... cu mana ta ti-ai facut-o, poate avea un motiv anume sotul tau, sa plece de acasa cu prietenii....
Te intrebi cine s-ar casatori cu un barbat care are copii... intrebarea mea este: cine s-ar casatori cu o femeie care are 2 copii? cine isi ia responsabilitatea sa creasca copiii altora? Hai sa spunem ca in caz ca se casatoreste prietenul tau cu tine, nu-i poti impune ca el sa-ti creasca copiii tai, iar tu sa nu-i faci lui, un copil, sa fie sange din sangele lui..... esti cam egoista , nu crezi? Vrei ca toata lumea sa-ti acorde NUMAI tie atentie, NUMAI la tine te gandesti, si la ceilalti nu....
maria22
anku poate nu m'am exprimat eu bine si-asa dupa fiecare postare am vazut ca am scris la repezeala si am facut cateva grelesi scuze insa ceea ce am vrut eu sa spun cu sufletul curat e ca prietenul meu tanjeste dupa un suflet curat si din moment ce ma iubeste isi doreste ca sufletul meu sa fie curat in sensul ca ar vrea sa privesc inainte spre el si nu inapoi..crede-ma ca daca as fi avut sufletul curat nu as mai fi suferit asa mult..
maria22
QUOTE(laurab @ Sep 5 2010, 12:51 PM) *
Nu te supara ca sunt rea, dar ai gresit, l-ai inselat.... cum ai fi vrut sa reactioneze? Sa te felicite, sa-ti aduca un buchet de flori?
Dupa cum am retinut, tu erai o copila cand te-ai casatorit, nici nu erai majora.... a facut ce a vrut din tine, fostul tau sot...
la cati ani te-ai casatorit? tu nici nu ai apucat sa-ti traiesti deplin copilaria, tineretea, acum o traiesti.
Te-ai trezit femeie in casa, cu copii, pe cand el era deja satul de petreceri, iesiri cu prietenii....
De ce tot ii bagi la inaintare pe copii, in orice problema? Tu de ce nu te-ai gandit la copiii tai , cand l-ai inselat pe tatal lor?
TU, si numai tu esti vinovata de tot ce se intampla in viata ta.... cu mana ta ti-ai facut-o, poate avea un motiv anume sotul tau, sa plece de acasa cu prietenii....
Te intrebi cine s-ar casatori cu un barbat care are copii... intrebarea mea este: cine s-ar casatori cu o femeie care are 2 copii? cine isi ia responsabilitatea sa creasca copiii altora? Hai sa spunem ca in caz ca se casatoreste prietenul tau cu tine, nu-i poti impune ca el sa-ti creasca copiii tai, iar tu sa nu-i faci lui, un copil, sa fie sange din sangele lui..... esti cam egoista , nu crezi? Vrei ca toata lumea sa-ti acorde NUMAI tie atentie, NUMAI la tine te gandesti, si la ceilalti nu....



am gresit mult intr-adevar dar si tu gresesti in ceea ce afirmi, dar e doar parerea ta, multumesc ca ti-ai exprimat-o:)
laurab
Ti-am spus, scriu ceea ce gandesc....


Mai am o nelamurire: te intrebai cine ar lua de sot un barbat cu 2 copii? E ceva ce nu ne-ai spus? Exista posibilitatea sa-ti ia fostul sot copiii? Eu asa am inteles..., daca nu e asa, imi cer scuze....

incearca sa uiti prin cate ai trecut, si gandeste-te la copiii tai, cum sa-i cresti, ei au nevoie de o mama, care esti TU
maria22
nici nu incape in vorba sa-mi ia copiii ii mai ia in vizita la el atat dar copiii au ramas la mine de la bun inceput eu sunt suportul principal si material al lor ma refeream la faptul ca el are deja doi copiii care evident nu stau cu el dar probabil nu vor fi un impediment pentru el in refacerea unei alte familii altei vieti...si eu as putea foarte simplu sa-mi refac viata cu cel care este deja in viata mea mi-ar fi mult mai usor insa ma gandesc la copiii nu cred ca mie mi-ar fi convenit ca mama sa aduca pe altcineva in casa in locul tatalui meu si nu cred ca ar fi o situatie prea de laudat pentru ei...off deci dupa parerea voastra nu mai am nicio sansa in a'l atrage pe fostul meu sot printre noi nu?
dyana
Eu nu inteleg altceva: cum poti iubi si tanji dupa cineva, dar in acelasi timp sa fii cu altcineva?
Iar daca poti inseamna ca ai o sansa sa iti refaci viata, sa o iei de la inceput si... sa iti doresti sa iasa bine de data asta. smile.gif
Traieste prezentul! smile.gif Lasa trecutului momentele lui frumoase.

Dar daca iubesti pe cineva, poti face orice, poti astepta oricat, poti suporta oricate certuri, impacari, plecari, reveniri... Dar refugiu nu exista in alta parte.

Copiilor le este bine atunci cand sunt iubiti si este bine in jur. De ce crezi ca nu ar fi fericiti daca i-ar iubi altcineva? De ce conteaza atat de mult cine ii iubeste?
maria22
am ramas cu actualul pentru ca a tras el prea mult de relatia asta pentru ca dupa parerea lui am gresit si eu dar si fostul sot el mi-a spus ca daca ar fi fost in locul lui si ar fi observat ca ceva scartaie ar fi incercat sa repare sa discute sau sa recurga la alte lucruri pentru a ma aduce" pe calea cea buna" ceea ce nu s-a intamplat...si in plus actualul mi-a fost un adevarat prieten inainte de toate pentru ca a putut sa suporte lacrimile mele dupa trecutul meu...mi-a stat alaturi de cate ori am avut nevoie insa eu nu mai cred in oameni...si imi doresc din tot sufletul sa-mi recapat familia:(
mia22_ro
QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 12:32 PM) *
sotul meu nu era comunicativ eu vbeam si el tacea nu-l simteam asa aproape de mine ma saturasem sa cersesc afectiune si am mers la ambitie o ambitie prosteasca ceva gen bun daca tu nu faci niciun pas sa te apropii atunci nici eu nu voi mai face ca ma cam saturasem, aveam impresia ca nu ma iubeste deloc insa apoi am inteles ca orice persoana iubeste in felul ei nu cu fixurile mele ca daca ma iubeste tre sa-mi aduca flori macar de ocazii sau ciocolata...conversand luni de zile cu acea persoana simteam ca este exact ceea ce am nevoie de aceea si si cazut in pacat, adica am pacatuit in primu rand cu sufletul..sotul meu desi nu era ferm convins ca l'am inselat a divortat si in plus a spus si la toti cunoscutilor motivul si anume ca a fost inselat si din aceasta cauza divorteaza...m'am rugat de el cu lacrimi in ochi sa ne impacam i-am zis ca il iubesc si l'am rugat sa ne mai dam o sansa pentru copiii insa nu a vrut sub nicio forma..si acum este liber isi vede de viata lui libera, primim pensie alimentara si atat si aia foarte mica...eu cu prietenul meu suntem cei care plimbam copiii la munte la mare pe unde reusim,el isi duce copiii la parintii lui si nu petrece foarte mult timp cu ei, stau si ma gandesc ce va urma, sa se recasatoreasca si sa isi faca alti copilasi? si cu cei doi ce se va intampla ii va lua in sanul noii familii cu mamica nr 2? oricat de tare am gresit fata de el acest cadru nu il pot accepta pentru ca m'am chinuit mult tare cu acesti copilasi ca sa ajunga una sa se zambeasca fals in fata si toata lumea sa aibe impresia ca ce mamica noua si buna au copilasii mei...
fetelor cate din voi ati lua un barbat cu copiii? eu nu as lua si stiti de ce ? pentru ca m'as gandi tot timpul la acei copiii care nu mai au in casa un tatic asa cum tanjesc ai mei sa aibe si nu mai au..prietenul meu nu a mai fost casatorit niciodata si nu are copiii si nu cred ca as fi dispusa sa ma pun eu acum pe facut copiii, mi se par incurcaturi prea complicate de aceea in mintea mea cea mai buna solutie suntem noi 4 care am fost candva...dar el nu mai vrea...mi-a spus cineva ca din momentul in care ti se naste un copil orice decizie pe care o iei trebuie sa se raporteze la el...insa el nu a facut asa..mi-a zis ca asta e copiii vor creste si se vor obisnui cu ideea ca parintii lor s-au despartit..desi a trecut 1 an jumate eu nu imi revin,credeti ca am nevoie de mai mult timp sa imi revin? asa cum scris cineva mai sus ceva de deppresie eu am cazut de mult in ea si nu mai pot iesi..oricum multumesc pentru raspunsurile voastre mult de tot


de foarte multe ori trebuie sa ne acceptam greselile si sa mergem mai departe daca nu de dragul nostru de dragul celor din jur....
ai 2 copii , un barbat care te iubeste si care iti este alaturi....
de ce te incapatinezi sa faci ca trecutul sa fie prezent si nu schimbi ceva in atitudinea ta vizavi de aceasta situatie?
ai 29 de ani, esti tanara....ai ceva minunat...2 copii.
ei au nevoie de mama!
mia22_ro
QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 01:45 PM) *
am ramas cu actualul pentru ca a tras el prea mult de relatia asta pentru ca dupa parerea lui am gresit si eu dar si fostul sot el mi-a spus ca daca ar fi fost in locul lui si ar fi observat ca ceva scartaie ar fi incercat sa repare sa discute sau sa recurga la alte lucruri pentru a ma aduce" pe calea cea buna" ceea ce nu s-a intamplat...si in plus actualul mi-a fost un adevarat prieten inainte de toate pentru ca a putut sa suporte lacrimile mele dupa trecutul meu...mi-a stat alaturi de cate ori am avut nevoie insa eu nu mai cred in oameni...si imi doresc din tot sufletul sa-mi recapat familia:(



scuza-ma dar cred ca ai facut o adevarat obsesie dupa fostul sot....
de ce complici lucrurile?
de ce te vezi o victima....ok nu te mai inteleg...o rezolvare usoara ai transformat-o intr-o ec. de gr.2...
daca mergi tot asa si actualul se va satura de tine si copii...daca vor creste asa langa tine....sigur te vor uri.
nu mai poti sa refaci ceea ce a fost desirat...gata...nu e ...hai sa incerc altceva...of, mai bine era inainte...
sfatul meu ar fi sa incerci sa tii cu dinti de relatia ce o ai...si...poate ca-l invinuesti pe actualul...de despartirea cu fostul...
daca e asa gresesti amarnic!
maria26
eu nu inteleg multe .. ok te-ai simtit neglijata.. nu vreau sa ma pun in locul tau.. dar eu gandesc asa... NU MAI MERGE RELATIA, O INCHEIM SI IMI REFAC VIATA ... de ce sa inseli? adica tu te intalneai cu altcineva si apoi aveai puterea sa vii acasa la sot si la copii ca si cum ai fi fost in piata? ... cred ca depinde si de fire.. dar eu ii dau dreptate ca nu te-a mai primit inapoi.. nici eu n-as putea sa iert.. nu ca nu as vrea, nu as putea.. sa stiu ca l-a atins alta si apoi a venit la mine acasa? mi se pare total aiurea... nu te supara pe mine.. probabil ca situatia te-a facut sa inseli, dar eu nu sunt de acord...
si cum? tu il iubesti pe actualul, dar il vrei pe fostul sot pe care nu-l mai iubesti? pentru ce? pentru copii? nu cred... te folosesti doar de ideea cu copiii pentru ca nu suporti ideea ca ai fost parasita, desi tu ai gresit... copiilor le este mai bine alaturi de oameni care se iubesc si se inteleg, decat langa un tata rece...
parerea mea... lasa trecututl... ti se ofera a doua sansa... nu-mi vine sa cred ca vrei sa-i dai cu piciorul doar pentru o incapatanare de-a ta... daca t vei impaca cu fostul sot, vei tanji dupa cel cu care esti acum... si iar te vei victimiza sad.gif
maria22
asa este dar in general vorbind dupa o despartire chiar daca femeia sau barbatul greseste de ce copiii raman mereu in grija mamei iar tatal isi vede linistit in continuare de viata, de ce dupa opinia lor ei isi pot reface viata mult mai usor si noi femeile nu?de ce lucrurile pentru ei nu mai sunt complicate si se trezesc flacai la casa mamei ca si cum nu ar avea nicio responsabilitate nicio obligatie samd? cand suntem impreuna suntem egali si cand ne despartim isi ia talpasita elegant aruncand cu pietre si uitand ca in spate raman doi copiii care sufera...si cu toate astea, pentru ei e normal sa isi refaca viata cu sufletul impacat ca e iarasi liber si poate face ce vrea, nu?
laurab
QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 02:29 PM) *
asa este dar in general vorbind dupa o despartire chiar daca femeia sau barbatul greseste de ce copiii raman mereu in grija mamei iar tatal isi vede linistit in continuare de viata, de ce dupa opinia lor ei isi pot reface viata mult mai usor si noi femeile nu?de ce lucrurile pentru ei nu mai sunt complicate si se trezesc flacai la casa mamei ca si cum nu ar avea nicio responsabilitate nicio obligatie samd? cand suntem impreuna suntem egali si cand ne despartim isi ia talpasita elegant aruncand cu pietre si uitand ca in spate raman doi copiii care sufera...si cu toate astea, pentru ei e normal sa isi refaca viata cu sufletul impacat ca e iarasi liber si poate face ce vrea, nu?




da pe tine cine te opreste sa-ti refaci viata?
cine te pune sa te uiti in urma.... hei viata merge inainte, nu inapoi....

inseamna ca nu v-a meritat... vezi ca ai pe cineva langa tine.... nu da cu piciorul, ca o sa ramai singura.... copiii cresc mari, or sa mearga la casele lor, dar tu , tu o sa ramai singura....
asa ca i-ati inima in dinti, si zambeste si mergi inainte... viata e scurta, profita din plin de ea....
maria22
QUOTE(laurab @ Sep 5 2010, 03:02 PM) *
da pe tine cine te opreste sa-ti refaci viata?
cine te pune sa te uiti in urma.... hei viata merge inainte, nu inapoi....

inseamna ca nu v-a meritat... vezi ca ai pe cineva langa tine.... nu da cu piciorul, ca o sa ramai singura.... copiii cresc mari, or sa mearga la casele lor, dar tu , tu o sa ramai singura....
asa ca i-ati inima in dinti, si zambeste si mergi inainte... viata e scurta, profita din plin de ea....





off fetelor cat va invidiez pentru optimismul vostru si modul sanatos de a privi viata, de-as putea fi si eu asa ce bine ar fi ...am tot sperat intr-o minune cat era parca un om inghetat si in loc sa fac ceva bun am facut numai prostii si l'am indepartat de mine...acum alta femeie se va bucura de tot ceea ce putea fi si al meu..el:(
marimaria
O situatie tare incalcita......ca o panza de paianjen.

Ce ne mai batem capul......vede tot trecutul ca pe o salvare si va insista mereu sa-l vada.
Pana cand nu va da cu capul de pragul de sus n-o sa-l vada pe cel de jos.
mia22_ro
QUOTE(marimaria @ Sep 5 2010, 03:52 PM) *
O situatie tare incalcita......ca o panza de paianjen.

Ce ne mai batem capul......vede tot trecutul ca pe o salvare si va insista mereu sa-l vada.
Pana cand nu va da cu capul de pragul de sus n-o sa-l vada pe cel de jos.



subscriu oFloare1.gif
maria22
deci dupa parerea voastra si peste 10 ani ma voi afla in acelasi stadiu nu?sad.gif
mia22_ro
QUOTE(maria22 @ Sep 5 2010, 04:06 PM) *
deci dupa parerea voastra si peste 10 ani ma voi afla in acelasi stadiu nu? sad.gif



daca continui asa, din pacate da doh.gif
Lusha&Zbenguica

probabil cand il vei pierde si pe actualul iti va veni mintea la cap !!!! sau nu?????
tu de fapt stii ce vrei?
de fapt tie iti este ciuda pe sotul tau ca nu mai are responsabilitatile pe care tu inca le ai ...grija de copii si tot ce revine din asta?cam asa reiese din fragmentul asta sad.gif daca femeia sau barbatul greseste de ce copiii raman mereu in grija mamei iar tatal isi vede linistit in continuare de viata, de ce dupa opinia lor ei isi pot reface viata mult mai usor si noi femeile
nu prea mai inteleg nimik dar asa cum ti-am spus de la bun inceput ar fi bine sa mergi mai departe si sa incerci sa treci peste trecut ...nu cred ca mai poti schimba nimik si ar fi pacat sa te afunzi si mai rau in probleme
gandeste-te la copii, ei sunt cei mai importanti acuma
pal.elena
Ce-i facut e bun facut. Cu totii simtim nevoia de noi, pentru ca mai apoi sa ne regretam obisnuintele. Sunt sigura ca daca daca va e dat sa fiti impreuna, in cele din urma va veti reintalni.



---------------------
Beunăziua creare site
mami_cris
prezentul este singurul care te va ajuta sa nu mai suferi... nu te mai gandi la trecut sau la viitor, incearca sa te dedici prezentului: copiilor si celui care este acum langa tine. cred ca doar asa poti reusi sa construiesti si sa obtii ceva de la viata... iubeste ceea ce ai si daca iti fug gandurile in trecut, incearca sa vezi totul ca pe experienta (in care au existat 2 vinovati), ca pe o lectie de viata, nu ca pe un esec...
0519yueqin
canada goose jackets
coach handbags outlet
birkenstock shoes
coach outlet online
canada goose jackets
ralph lauren
moncler outlet online
ugg outlet online
ray ban sunglasses cheap
cheap ray ban sunglasses
coach factory outlet
ralph lauren sale
mlb jerseys
hermes bags
canada goose coats
moncler coats
tory burch shoes
moncler jacket
pandora charms sale clearance
uggs outlet
canada goose jackets
louis vuitton outlet online
uggs clearance
christian louboutin sale
canada goose jackets
coach outlet online
polo ralph lauren
kate spade outlet online
michael kors outlet online
pandora charms sale clearance
north face outlet
canada goose jackets
michael kors
adidas outlet online
ugg outlet
pandora jewelry store
uggs
supreme clothing
coach factory outlet online
michael kors uk
louis vuitton factory outlet
michael kors outlet store
canada goose outlet online
moncler sale
cheap jordan shoes
canada goose coats
christian louboutin shoes
polo ralph lauren outlet online
ugg boots
canada goose
pandora outlet
hermes bags
longchamp bags
canada goose outlet
ugg boots
michael kors outlet store
north face jackets
ralph lauren sale
canada goose outlet
oakley sunglasses outlet
kate spade outlet
ugg boots
uggs outlet
pandora charms sale clearance
christian louboutin shoes
michael kors
nike air max 2018
uggs outlet
longchamp bags
coach factory outlet
mlb jerseys whgolesale
nike sneakers
toms shoes
coach outlet online
birkin handbags
coach factory outlet online
pandora charms outlet
air max
coach outlet online
adidas outlet online
gucci outlet
coach factory outlet online
yeezy shoes
kate spade outlet
ugg boots
canada goose coats
caterpillar boots
pandora jewelry outlet
burberry outlet
ugg australia outlet
red bottoms
pandora
moncler outlet online
pandora charms
cheap oakley sunglasses
cheap nfl jerseys wholesale
coach outlet online
michael kors outlet online
polo outlet online
adidas sneakers
ugg boots
coach outlet online
nfl jerseys
kate spade handbags
nfl jerseys
moncler coats
adidas yeezy boost 350
yeezy shoes
michael kors outlet online
uggs outlet
canada goose
canada goose jackets
canada goose sale
uggs outlet
gucci outlet online
nike shoes
coach factory outlet online
polo ralph lauren outlet
pandora uk
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet store
mbt
jordans
michael kors outlet store
canada goose jackets
canada goose parka
louis vuitton outlet online
coach factorty outlet online
coach outlet online
jerseys cheap
michael kors outlet online
coach outlet online
coach outlet store
ugg boots women
yeezy boost
cheap jordans for sale
ugg sale
kate spade handbags
ugg
ugg sale
ugg boots clearance
canada goose sale
mulberry uk
air jordans
air jordan shoes
ugg outlet online
longchamp sale
coach outlet online
coach outlet online
louis vuitton outlet online
fred perry polo shirts
oakley sunglasses outlet
louis vuitton factory outlet
ugg boots
canada goose outlet store
burberry outlet online
polo ralph lauren
adidas nmd runner
adidas superstars
adidas store
michael kors outlet store
ralph lauren outlet online
moncler outlet online
burberry handbags
canada goose sale
cheap jordan shoes
polo ralph lauren outlet online
nike outlet store
pandora charms outlet
burberry outlet online
hermes outlet
coach factory outlet online
valentino
supreme uk
coach outlet store
ugg boots
louis vuitton outlet
adidas ultra boost
ugg boots clearance
ugg australia
ray ban sunglasses discount
coach factory outlet online
coach factory outlet
coach factory outlet online
louboutin outlet
moncler jackets
ralph lauren
ray ban sunglasses discount
moncler sale
longchamp outlet store
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ferragamo shoes
michael kors outlet online
moncler pas cher
adidas nmd r1
uggs sale
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
pandora charms
adidas yeezy boost
uggs clearance
north face outlet
louis vuitton outlet store
adidas nmd r1
uggs outlet
polo ralph lauren outlet
ugg outlet
michael kors
michael kors handbags
cheap jordan shoes
air max
moncler uk
coach outlet online
canada goose outlet
canada goose jackets
pandora jewelry
moncler jackets
coach factorty outlet online
canada goose outlet online
canada goose jackets
ray ban glasses
canada goose jackets
bottes ugg
mlb jerseys
ugg outlet
louis vuitton outlet store
polo ralph lauren outlet
cheap air jordans
uggs outlet online
coach outlet online
polo ralph lauren outlet online
coach factory outlet
canada goose jackets
mlb jerseys
michael kors outlet online
coach outlet store
ugg boots outlet
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
ugg outlet store
canada goose jacket
birkenstock outlet
uggs
north face sale
louboutin outlet
uggs outlet
red bottom heels
ugg outlet
coach purses
ugg boots
canada goose jackets
cheap uggs
harden vol 1
yeezy boost 350
canada goose coats
uggs on sale
coach outlet online
ugg boots
nike outlet
ugg boots
coach outlet canada
michael kors outlet clearance
ugg boots sale
ralph lauren sale
salvatore ferragamo outlet
canada goose sale
pandora charms outlet
nike outlet online
timberland outlet store
michael kors outlet online
yeezy shoes
nike outlet store
canada goose outlet
christian louboutin shoes
canada goose sale
coach factory outlet online
polo ralph lauren outlet
ugg outlet store
uggs outlet
air jordan retro
michael kors outlet
coach outlet online
louis vuitton handbags
pandora jewelry
michael kors outlet canada
ugg boots
uggs clearance
canada goose
louis vuitton factory outlet
ugg outlet
adidas nmd runner
cheap ray bans
pandora charms
air max shoes
supreme shirts
adidas superstar shoes
adidas yeezy boost
adidas yeezy shoes
coach factory outlet online
yeezy boost 350
coach outlet
timberland outlet
hermes bag
ugg boots outlet
michael kors outlet canada
burberry handbags
coach outlet store online
canada goose coats
nike outlet online
ralph lauren uk
coach outlet online
uggs outlet
ugg boots
louboutin shoes
canada goose
cheap jordan shoes
mulberry outlet uk
nike shoes
mlb jerseys cheap
the north face outlet
pandora charms sale
ray ban sunglasses outlet
tory burch outlet online
adidas outlet store
moncler coats
polo ralph lauren outlet online
adidas outlet store
ugg canada
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
cheap ugg boots
pandora jewelry outlet
coach outlet online
cheap air jordans
coach outlet canada
kate spade outlet online
yeezy boost 350
ralph lauren uk
canada goose jackets
moncler
cheap ugg boots
ugg boots
canada goose jackets
michael kors outlet online
ugg outlet store
cheap ugg boots
uggs outlet
longchamp bags
coach outlet online
mbt
canada goose sale
uggs outlet
fitflops sale clearance
valentino outlet
north face jackets
pandora charms sale clearance
ugg outlet
coach outlet online
pandora charms
ralph lauren uk
kate spade outlet online
pandora charms outlet
michael kors outlet store
coach outlet online
coach outlet store online clearance
ray bans
ugg outlet store
coach outlet online
coach outlet store online
the north face jackets
canada goose
ralph lauren outlet online
ugg boots outlet
the north face outlet
ralph lauren outlet online
ralph lauren sale clearance uk
adidas shoes
moncler uk
coach outlet store online
moncler jackets
nike sneakers
ralph lauren outlet online
coach factory outlet
uggs outlet
ralph lauren sale clearance uk
cheap nike shoes
ugg boots
canada goose jackets
canada goose coats
michael kors
canada goose jackets
moncler outlet online
uggs
ugg outlet
tory burch outlet online
ralph lauren outlet online
canada goose jackets
red bottom
ferragamo outlet
ugg canada
canada goose coats
cheap jordans
burberry outlet online
mulberry handbags
ray bans
cheap jordan shoes
retro 11
uggs outlet
uggs outlet
canada goose jackets
cheap jordans free shipping
ugg boots
cheap oakley sunglasses
canada goose outlet
nike outlet store online
ralph lauren outlet online
canada goose jackets
pandora uk
michael kors
nmd adidas
coach factory outlet online
canada goose jackets
michael kors outlet clearance
fitflop sandals
uggs on sale
polo ralph lauren outlet
fred perry shirts
polo ralph lauren outlet
ugg outlet
salvatore ferragamo shoes
ugg outlet store
polo ralph lauren outlet online
canada goose jackets
canada goose jackets uk
columbia sportswear outlet
coach factory outlet online
longchamps
longchamp outlet
hermens
ugg boots
mulberry
ugg boots
the north face outlet
discount oakley sunglasses
adidas nmd r1
cheap ugg boots
canada goose outlet
burberry handbags
ugg outlet online
hermes handbags
coach outlet online
michael kors bags
canada goose outlet
cheap nfl jerseys
ralph lauren
cheap air jordans
171125yueqin
soki
Posibil cu mai multa comunicare atunci la inceput, alta era situatia. Pana la urma e ok ca amandoi v-ati refacut viata, ata e cel mai important!

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.