Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Cum Se Deschide O Floare
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Casa si gradina
maria26
scuzati comentariile biggrin.gif
floarea se numeste ora 8 si se deschide la ora 8 si 20...
Alondra
Wooowwww, superb Maria, n-am mai vazut asa ceva niciodata! anima1.gif ohmy.gif wub.gif
Ce interesant, ce nume haios are floricica asta, e a ta? biggrin.gif
Anca74
tzuc.gif La floarea asta facem eu alergie cand eram mica...imi luam scaunelul si ma asezam langa ea sa vad cum se desface...parca bunica ii spunea "buna seara", de la faptul ca inflorea pe seara, la fel ca Ragina noptii! Frumoasa floare intr-adevar, sa ai curtea plina de buna seara si regina noptii...in serile de vara , o splendoare!
Nici nu stiu daca mai sunt alergica, intre timp am ramas prin curtea de la tara doar cu regina noptii....la buna seara am renuntat de mult!
Fain filmulet! M-am intors in timp! tzuc.gif
Lusha&Zbenguica
super Maria
multumim de filmulet ..foarte interesant
anku
wowwwwwwwwwww
super MARIA...o minune!!!
maria26
QUOTE(Alondra @ Aug 30 2010, 10:07 PM) *
Wooowwww, superb Maria, n-am mai vazut asa ceva niciodata! anima1.gif ohmy.gif wub.gif
Ce interesant, ce nume haios are floricica asta, e a ta? biggrin.gif


are socrela in curte... are o gospodarie la cativa km de Pitesti si a plantat acolo.. am fost impresionata... initial nu am crezut-o.. dar stii cu e.. pana nu vezi cu ochii tai biggrin.gif
loredana03
QUOTE(maria26 @ Aug 31 2010, 10:57 AM) *
are socrela in curte... are o gospodarie la cativa km de Pitesti si a plantat acolo.. am fost impresionata... initial nu am crezut-o.. dar stii cu e.. pana nu vezi cu ochii tai biggrin.gif

am avut asemenea flori o gramada si nu stiam cum sa mai scap de el chiar uscate dupa ce le rup unde le arunc acolo primavara ies altele si altele. diseara voi fi ochii pe cele care mi-au ramas sa vad live cum se deschid.
unt frumoase ca tin pana prin octombrie.
mersi ca ai impartasit asta cu noi.
maria26
QUOTE(loredana03 @ Aug 31 2010, 11:22 AM) *
am avut asemenea flori o gramada si nu stiam cum sa mai scap de el chiar uscate dupa ce le rup unde le arunc acolo primavara ies altele si altele. diseara voi fi ochii pe cele care mi-au ramas sa vad live cum se deschid.
unt frumoase ca tin pana prin octombrie.
mersi ca ai impartasit asta cu noi.


hug.gif
Mikaell
woaw,foarte interesant...chiar nu am mai vazut si nici auzit de astfel de flori...multumim Maria pt filmulet oFloare.gif
maria26
QUOTE(Mikaell @ Aug 31 2010, 12:50 PM) *
woaw,foarte interesant...chiar nu am mai vazut si nici auzit de astfel de flori...multumim Maria pt filmulet oFloare.gif


ce mai faceti voi? va pregatiti pentru gradi? biggrin.gif
eu il am pe Andy la Mioveni pana sambata.. sunt in curatenie generala si mai respir si eu... il duce taica-meu in fiecare zi la casa de cultura.. in tarcul ala pentru copii smile.gif
Mikaell
QUOTE(maria26 @ Aug 31 2010, 12:52 PM) *
ce mai faceti voi? va pregatiti pentru gradi? biggrin.gif
eu il am pe Andy la Mioveni pana sambata.. sunt in curatenie generala si mai respir si eu... il duce taica-meu in fiecare zi la casa de cultura.. in tarcul ala pentru copii smile.gif

noi suntem bine,eu putin racita de la mare biggrin.gif sa ai spor la curatenie,mai ales ca nu e andy langa tine,altfel se alegea praful de curatenia ta biggrin.gif si toti copii iubesc tarcul ala mai ales ca le mai pun topoganele...uff si despre gradinita parca am ceva emotii sper sa trecem peste ele rolleyes.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.