Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Acte Si Nebunie
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Legislatie
nicoletalarisa
imi poate raspunde cineva la cateva intrebari va rog mult pt ca altfel innebunesc am citit si recitit tot ce am gasit si site-ul ambasadei dar nu ma dumiresc...astea sunt intrebarile:
1) -cererea pentru adeverinta de autenticitate a diplomei de bac si foii matricole poate fi scrisa de mana sau trebuie redactata la calculator
2)eu am absolvit in august in a doua sesiune bacalaureatul si mi s-a eliberat un certificat de absolvire a liceului si diploma de bacalaureat,intrebarea este trebuie sa apostilez,traduc si certificatul sau doar diploma de bacalaureat?
3)pentru foaia matricola trebuie sa fac la fel ca si pt diploma sa cer o adeverinta de autenticitate de la liceu si apoi sa merg la inspectorat sa mi-o vizez si apoi sa o apostilez si traduc sau o pot duce direct la apostilat?
4)daca nu am pasaport dar locuiesc in italia am rezidenta este o problema sau trebuie sa imi fac pasaport neaparat?
5)oare in italia la universitati stie cineva daca este posibil sa ma inscriu si sa duc apoi declaratia de valoare sau trebuie la inscriere neaparat
va multumesc inca odata
nicoletalarisa
chiar nu ma ajuta nimeni....va rog frumos
ynady
QUOTE(nicoletalarisa @ Aug 26 2010, 04:59 PM) *
chiar nu ma ajuta nimeni....va rog frumos


Imi pare rau, nu am nici cea mai mica idee de raspunsuri, dar incearca pe topicul " Mamici din Italia Sunt?" ( parca de Italia era vorba, nu?)
http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?s...p;#entry1430777

E imposibil sa nu fie vreo mamica inimoasa care sa te ajute oFloare.gif ! Succes!
nicoletalarisa
multumesc mult pooop
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.