Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Aprilie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188
loredana03
salutare!
intru cu emotii sa deschid acest topic pentru ca sunt luata prin surprindere cu un cadou minunat din partea lui dumnezeu.
imi doresc mult un al doilea copil si iata ca dumnezeu a crezut ca acum este momentul.sunt plina de emotii ca nu sunt nici 15 minute de cand am facut testul.
astept toate viitoarele mamici de aprilie 2011 pentru a impartasii impresii.
ssimmona
super.gif Felicitari!!!!!!!!! super.gif Sarcina usoara si rezultat deosebit de frumos si norocos si sanatos! Sa fie intr-un ceas bun! tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Alondra
QUOTE(loredana03 @ Aug 5 2010, 07:52 PM) *
salutare!
intru cu emotii sa deschid acest topic pentru ca sunt luata prin surprindere cu un cadou minunat din partea lui dumnezeu.
imi doresc mult un al doilea copil si iata ca dumnezeu a crezut ca acum este momentul.sunt plina de emotii ca nu sunt nici 15 minute de cand am facut testul.
astept toate viitoarele mamici de aprilie 2011 pentru a impartasii impresii.

Felicitari mamico! eusa_clap.gif
Sa ai sarcina lina si bb sanatos! bb.gif
Parca numai ieri erai si tu la Vreau sa fiu mami cu primul bb! wub.gif
raisa
QUOTE(loredana03 @ Aug 5 2010, 07:52 PM) *
salutare!
intru cu emotii sa deschid acest topic pentru ca sunt luata prin surprindere cu un cadou minunat din partea lui dumnezeu.
imi doresc mult un al doilea copil si iata ca dumnezeu a crezut ca acum este momentul.sunt plina de emotii ca nu sunt nici 15 minute de cand am facut testul.
astept toate viitoarele mamici de aprilie 2011 pentru a impartasii impresii.

cum te simti iubita? ai greturi,oboseala ceva? pup burticuta tzuc.gif
Karmin
Spun si aici: FELICITARI!
sper ca au trecut emotiile de ieri si te bucuri din plin de aceasta veste minunata!!!!!!!!!!
alex_zuz
felicitaaaaaaaarii!!!
pup burrrtiicuutzzaa!!! bafta si multa sanatateeee:D
loredana03
multumesc fetelor pentru felicitari.
se pare ca deocamdata sunt singurica pe aici.
sarcinile sunt total diferite daca la denis nu ziceai ca sunt gravida acum simt la tot pasul, dar am noroc ca d4enis e un cumintel si ma pot odihni cat de cat.
alez_zuz sa ai nastere usoara si un bebe cuminte si sanatos
manu1981
Felicitari!!!!
Sa va daruiasca Dumnezeu un copil sanatos care sa va ofere cat mai multe bucurii! tzuc.gif
tunderke
Buna Loredana. Si eu sunt o viitoare mamica de aprilie. La fel ca si tine sunt la a doua sarcina.
Abia astept sa discutam aici despre sarcinile noastre.
tzuc.gif
loredana03
QUOTE(tunderke @ Aug 15 2010, 08:55 PM) *
Buna Loredana. Si eu sunt o viitoare mamica de aprilie. La fel ca si tine sunt la a doua sarcina.
Abia astept sa discutam aici despre sarcinile noastre.
tzuc.gif


bine ai venit scumpa.
sarcina usoara in continuare.
tunderke
Loredana cum te simti?
Se pare ca suntem numai noi doua. Sper sa mai vina si alte mamici aici.
floare2.gif
loredana03
QUOTE(tunderke @ Aug 18 2010, 08:49 PM) *
Loredana cum te simti?
Se pare ca suntem numai noi doua. Sper sa mai vina si alte mamici aici.
floare2.gif

salutare!
am tot urmarit si eu topicul de la vsm sa vad ce mamici atragem pe aici.
sper sa ne inmultim ca sa povestim despre sarcina.
eu ma simt acceptabil cu greturi si stari de oboseala.
u ai fost la doctor?
tunderke
Da, am fost, totul este bine, mi-a dat sa iau acid folic, in rest eu ma simt bine, nu am greturi, nu mi-e rau deloc, deocamdata. Nici la prima sarcina nu am avut. Sper sa fie tot asa ca din septembrie inep lucrul si o sa trebuiasca sa fac si naveta.
Caldura mare nu suport si foamea.
Te tzuc.gif si ai grija de tine.
Karmin
QUOTE(tunderke @ Aug 15 2010, 08:55 PM) *
Buna Loredana. Si eu sunt o viitoare mamica de aprilie. La fel ca si tine sunt la a doua sarcina.
Abia astept sa discutam aici despre sarcinile noastre.
tzuc.gif



Felicitari!!! Sarcina usoara!!!
tunderke
QUOTE(Karmin @ Aug 20 2010, 09:17 PM) *
Felicitari!!! Sarcina usoara!!!


Multumesc. tzuc.gif
tunderke
Loredana cum te mai simti?
loredana03
sunt bine trebuia sa merg sapt asta la medic insa e in concediu pana pe 10 si astept sa merg atunci.
sunt putin trista ca speram sa fim multe mamici de aprilie 2011....
u ce mai spui?
tunderke
Da si eu speram sa fim mai multe dar cred ca o sa ramanem numai noi doua. Eu sunt bine, multumesc.
Dar mi-e groaza ca maine incep scoala.
Am vazut ca nici la martie 2011 nu sunt multe.
tzuc.gif
loredana03
QUOTE(tunderke @ Aug 31 2010, 11:48 AM) *
Da si eu speram sa fim mai multe dar cred ca o sa ramanem numai noi doua. Eu sunt bine, multumesc.
Dar mi-e groaza ca maine incep scoala.
Am vazut ca nici la martie 2011 nu sunt multe.
tzuc.gif

sper ca vor mai aparea pe parcurs.
si eu dc nu ramaneam gravida as fi vrut sa-mi gasesc post in inv, dar dumnezeu a avut alte planuri.
tunderke
Eu am deja 4 ani vechime, acum as incepe al 5-lea.
Dar din fericire o sa merg numai primul semestru.
Dar nu stiu cum o sa rezist ca trebuie sa fac naveta si eu cum predau informatica cele mai multe ore trebuie sa le tin in laborator si laboratorul este la etajul 1 in cladire, deci daca am 5-6 ore pe zi, am ce urca si cobora pe scari, dar ma gandesc ca miscarea nu strica.
O sa vad pe parcurs.
loredana03
QUOTE(tunderke @ Aug 31 2010, 12:20 PM) *
Eu am deja 4 ani vechime, acum as incepe al 5-lea.
Dar din fericire o sa merg numai primul semestru.
Dar nu stiu cum o sa rezist ca trebuie sa fac naveta si eu cum predau informatica cele mai multe ore trebuie sa le tin in laborator si laboratorul este la etajul 1 in cladire, deci daca am 5-6 ore pe zi, am ce urca si cobora pe scari, dar ma gandesc ca miscarea nu strica.
O sa vad pe parcurs.

oho, ai ceva vechime. sa ai putere de munca si sa nu-ti fie rau nici de acum inainte.
tunderke
Mersi tzuc.gif .
Tu mai ai stari de greata?
loredana03
QUOTE(tunderke @ Aug 31 2010, 12:31 PM) *
Mersi tzuc.gif .
Tu mai ai stari de greata?

da dimineatza la pranz si seara in specila dupa ce mananc am si vomitat de cateva ori, nu prea pot sa mananc ma umlfu de zici ca acum nasc am slabit 2 kg de cand sunt gravida.
pustiks
Felicitari mamicilor de aprilie! Loredana acum am vazut ca esti mamica de aprilie. De Tunde stiam de la VSFM. Sa aveti bebici sanatosi si cuminti! O sa mai apara sigur si alte mamici pe parcurs.
Pupici! trandafir.gif tzuc.gif
loredana03
QUOTE(pustiks @ Aug 31 2010, 06:38 PM) *
Felicitari mamicilor de aprilie! Loredana acum am vazut ca esti mamica de aprilie. De Tunde stiam de la VSFM. Sa aveti bebici sanatosi si cuminti! O sa mai apara sigur si alte mamici pe parcurs.
Pupici! trandafir.gif tzuc.gif

mersi mult pt urari si sarcina usoara in continuare.
asteptam cu bratele deschise viitoare mamici.
smile.gif
tunderke
QUOTE(pustiks @ Aug 31 2010, 06:38 PM) *
Felicitari mamicilor de aprilie! Loredana acum am vazut ca esti mamica de aprilie. De Tunde stiam de la VSFM. Sa aveti bebici sanatosi si cuminti! O sa mai apara sigur si alte mamici pe parcurs.
Pupici! trandafir.gif tzuc.gif


tzuc.gif
Sperdea
Salutare mamici

Sunt o mamica de iunie 2010 si intru doar sa va salut si sa va urez o sarcina cat mai usoara si sa va bucurati de fiecare clipa fiindca este minunata chiar daca uneori este mai greu de suportat. Mie mi-a placut f mult sa fiu insarcinata si imi doresc sa mai fiu (nu chiar f curand). Si stati linistite ca pana in aprilie o sa intre mai multe mamici (din ele o sa mai si renunte pe parcurs). Unele sunt mai timide dar pana la urma vor intra si veti avea dicutii din ce in ce mai interesante.
Pupici
loredana03
QUOTE(Sperdea @ Sep 2 2010, 11:01 AM) *
Salutare mamici

Sunt o mamica de iunie 2010 si intru doar sa va salut si sa va urez o sarcina cat mai usoara si sa va bucurati de fiecare clipa fiindca este minunata chiar daca uneori este mai greu de suportat. Mie mi-a placut f mult sa fiu insarcinata si imi doresc sa mai fiu (nu chiar f curand). Si stati linistite ca pana in aprilie o sa intre mai multe mamici (din ele o sa mai si renunte pe parcurs). Unele sunt mai timide dar pana la urma vor intra si veti avea dicutii din ce in ce mai interesante.
Pupici


multumim pentru uarri si iti doresc sa traiesti numai clipe minunate alaturi de cavalerul tau frumos.
si eu am adorat perioada primei sarcini si apoi cand auzeam de cineva ca e gravida ma bucuram asa de mult de parca as fi fost eu si acum cand sunt gravida a doua oara simt o bucurie imensa chiar daca nu era pentru acum, dar asa a vrut El.
pupici.
tunderke
QUOTE(Sperdea @ Sep 2 2010, 11:01 AM) *
Salutare mamici

Sunt o mamica de iunie 2010 si intru doar sa va salut si sa va urez o sarcina cat mai usoara si sa va bucurati de fiecare clipa fiindca este minunata chiar daca uneori este mai greu de suportat. Mie mi-a placut f mult sa fiu insarcinata si imi doresc sa mai fiu (nu chiar f curand). Si stati linistite ca pana in aprilie o sa intre mai multe mamici (din ele o sa mai si renunte pe parcurs). Unele sunt mai timide dar pana la urma vor intra si veti avea dicutii din ce in ce mai interesante.
Pupici


Multumim de urari. Sa cresteti mari si sanatosi. tzuc.gif
roxy80
Buna fetelor,
Si eu sunt mamica de aprilie 2011 dupa calculele mele cred ca pe 1 aprilie. La mine aceasta sarcina sper sa fie cu noroc. Este a doua dupa un tratament in urma careia minunea s-a implinit. Am 10 saptamani si ma simt o "pretentioasa" dupa cum zice sotul meu. eating.gif . Am greturi non stop de la orice.
Speram sa fie totul OK ca ne dorim fff mult acest copil. Am fost si la eco si mormolocul este bine, abia i se formau manutele si degetele de la picioare. Este o minune, mai ales ca anul trecut am pierdut o sarcina chiar la aceasta perioada (9 saptamani), dar...Dumnezeu a facut un miracol si pt noi.
Va urez si voua succes si mai tinem legatura

loredana03
QUOTE(roxy80 @ Sep 4 2010, 10:38 AM) *
Buna fetelor,
Si eu sunt mamica de aprilie 2011 dupa calculele mele cred ca pe 1 aprilie. La mine aceasta sarcina sper sa fie cu noroc. Este a doua dupa un tratament in urma careia minunea s-a implinit. Am 10 saptamani si ma simt o "pretentioasa" dupa cum zice sotul meu. eating.gif . Am greturi non stop de la orice.
Speram sa fie totul OK ca ne dorim fff mult acest copil. Am fost si la eco si mormolocul este bine, abia i se formau manutele si degetele de la picioare. Este o minune, mai ales ca anul trecut am pierdut o sarcina chiar la aceasta perioada (9 saptamani), dar...Dumnezeu a facut un miracol si pt noi.
Va urez si voua succes si mai tinem legatura


heiiii inca o mamicuta!
ma bucur ca ni te-ai alaturat si iti doresc sarcina usoara pe viitor.
twety
Buna seara,
felicitari gravidutelor trandafir.gif tzuc.gif ; am intrat sa vad cine va naste in luna aprilie.....eu am nascut anul acesta pe 26 aprilie, si eram curioasa sa vad ce discutati voi acum la inceput de drum gravida.gif ....;
imi amintesc cu drag perioada cand am fost insarcinata love1.gif , am avut parte de o sarcina f frumoasa si usoara, la fel va doresc si voua partners.gif
Aveti mare grija de voi si lasati stresul la o parte! Pupici mari pt brotocei hug.gif
tunderke
QUOTE(roxy80 @ Sep 4 2010, 10:38 AM) *
Buna fetelor,
Si eu sunt mamica de aprilie 2011 dupa calculele mele cred ca pe 1 aprilie. La mine aceasta sarcina sper sa fie cu noroc. Este a doua dupa un tratament in urma careia minunea s-a implinit. Am 10 saptamani si ma simt o "pretentioasa" dupa cum zice sotul meu. eating.gif . Am greturi non stop de la orice.
Speram sa fie totul OK ca ne dorim fff mult acest copil. Am fost si la eco si mormolocul este bine, abia i se formau manutele si degetele de la picioare. Este o minune, mai ales ca anul trecut am pierdut o sarcina chiar la aceasta perioada (9 saptamani), dar...Dumnezeu a facut un miracol si pt noi.
Va urez si voua succes si mai tinem legatura


Bine ai venit, sarcina usoara iti doresc.
floare2.gif

QUOTE(twety @ Sep 9 2010, 10:57 PM) *
Buna seara,
felicitari gravidutelor trandafir.gif tzuc.gif ; am intrat sa vad cine va naste in luna aprilie.....eu am nascut anul acesta pe 26 aprilie, si eram curioasa sa vad ce discutati voi acum la inceput de drum gravida.gif ....;
imi amintesc cu drag perioada cand am fost insarcinata love1.gif , am avut parte de o sarcina f frumoasa si usoara, la fel va doresc si voua partners.gif
Aveti mare grija de voi si lasati stresul la o parte! Pupici mari pt brotocei hug.gif


Multumim de urari. Sa-ti traiasca baietelul si sa fiti sanatosi. tzuc.gif
ari05
ohooo... nu stiam de topicul asta... acum l-am descoperit !!! bananab.gif intru si eu in club tongue.gif

si eu voi naste tot in aprilie 2011... al doilea bebe... speram noi fetita biggrin.gif ca Dariusel al meu vrea neaparat o "sulioala" biggrin.gif

aseara am fost la prima ecografie, i-am auzit inimioara cum bate smile.gif se pare ca e maricel deja... cel putin m-a dat peste cap faptul ca dr mi-a zis ca am 9 saptamani de sarcina dupa masuratori, desi eu bagam mana in foc ca am doar 6 saptamani liwlol.gif ramane de vazut la urmatoarele ecografii care va fi DPN-ul pana la urma... deocamdata mi-a zis ca e 20 aprilie yes.gif
ari05
ah, si felicitari gravidutelor ! sa aveti o sarcina usoara ! tzuc.gif

app, cum va simtiti ? desi la prima sarcina nu am avut absolut nici o problema, nu greturi , nu pofte, etc... acum am la greturi ... sad.gif mi-e rau toata ziua, orice mananc cam dau inapoi sad.gif si as dormi intr-una... liwlol.gif
Alondra
QUOTE(ari05 @ Sep 15 2010, 05:57 PM) *
ah, si felicitari gravidutelor ! sa aveti o sarcina usoara ! tzuc.gif

app, cum va simtiti ? desi la prima sarcina nu am avut absolut nici o problema, nu greturi , nu pofte, etc... acum am la greturi ... sad.gif mi-e rau toata ziua, orice mananc cam dau inapoi sad.gif si as dormi intr-una... liwlol.gif

Felicitari Ari!
Citind aleatoriu pe la gravida.gif am aflat ca o sa mai ai un bb.gif , sa fie fetita.gif ar fi tare frumos intr-adevar!
Iti urez sarcina usoara si sa auzim de bine! floare2.gif
ari05
QUOTE(Alondra @ Sep 15 2010, 11:56 PM) *
Felicitari Ari!
Citind aleatoriu pe la gravida.gif am aflat ca o sa mai ai un bb.gif , sa fie fetita.gif ar fi tare frumos intr-adevar!
Iti urez sarcina usoara si sa auzim de bine! floare2.gif


multumesc ! tzuc.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Sep 15 2010, 05:48 PM) *
ohooo... nu stiam de topicul asta... acum l-am descoperit !!! bananab.gif intru si eu in club tongue.gif

si eu voi naste tot in aprilie 2011... al doilea bebe... speram noi fetita biggrin.gif ca Dariusel al meu vrea neaparat o "sulioala" biggrin.gif

aseara am fost la prima ecografie, i-am auzit inimioara cum bate smile.gif se pare ca e maricel deja... cel putin m-a dat peste cap faptul ca dr mi-a zis ca am 9 saptamani de sarcina dupa masuratori, desi eu bagam mana in foc ca am doar 6 saptamani liwlol.gif ramane de vazut la urmatoarele ecografii care va fi DPN-ul pana la urma... deocamdata mi-a zis ca e 20 aprilie yes.gif


Bine ai venit. Iti doresc sarcina usoara, sa treci peste greturi. Si eu sunt la a 2 sarcina, dar si la prima si acum ma simt bine, nu am avut greturi deloc.
Mie mi-a zis ca termenul ar fi 15 aprilie, dar vedem mai incolo.
ari05
QUOTE(tunderke @ Sep 16 2010, 07:52 PM) *
Bine ai venit. Iti doresc sarcina usoara, sa treci peste greturi. Si eu sunt la a 2 sarcina, dar si la prima si acum ma simt bine, nu am avut greturi deloc.
Mie mi-a zis ca termenul ar fi 15 aprilie, dar vedem mai incolo.

multumesc tzuc.gif

vai, esti o norocoasa daca nu ai greturi ... sincer nu stiam ca sunt asa nasoale sad.gif dar asta e... trecem noi si peste asta ... ma gandesc ca poate in cateva saptamani scap de ele wink.gif ca tare nasol e sa nu pot manca nimic doh.gif
tunderke
QUOTE(ari05 @ Sep 17 2010, 03:04 PM) *
multumesc tzuc.gif

vai, esti o norocoasa daca nu ai greturi ... sincer nu stiam ca sunt asa nasoale sad.gif dar asta e... trecem noi si peste asta ... ma gandesc ca poate in cateva saptamani scap de ele wink.gif ca tare nasol e sa nu pot manca nimic doh.gif


O sa vezi ca o sa treci cu bine peste greturi.
O colega care a nascut spunea ca la inceput si ea avea greturi si ii era rau, a mers la medic si cateva zile i-a pus ceva perfuzie si dupa nu a mai avut deloc deloc probleme. Vorbeste cu medicul sa vezi poate te ajuta si scapi.
tzuc.gif
ari05
uff.. perfuzie ??? ohmy.gif pai dc? avea si alte probleme ? cred ca la mine nu e cazul, ca nu pot spune ca stau non stop sa dau la rate, si nu am slabit, dimpotriva, eu am pus deja pe mine vreo 3 kg sad.gif

singura problema e ca am starea asta nasoala , mi-e greata incontinuu ... si mai vomit cateodata... ma cam plang eu , pt ca nu-s obisnuita cu starile astea de rau, ca nu am fost niciodata sensibila de fel...

dar... cum ziceam... scapam noi si de greturi ... smile.gif

pupici la burtici tzuc.gif
tunderke
Nu avea nimic altceva, numai greturi si nici nu s-a internat. A mers la medicul ginecolog, si a stat pe scaun pu perfuzia in mana, cam o ora si dupa mergea la lucru, seara la fel, asa vreo 3 zile, dupa nu a mai avut greturi de loc si nici nu a vomitat. Atat ne-a povestit, exact ce fel de perfuzie nu stiu.
ari05
aha, am inteles... oricum mai vad eu cum stau cu greturile pana la urmatorul control ... poate ma mai lasa...
si am observat ca doar dk mananc mi-e mai rau... dk stau flamanda (ceea ce nu e tocmai bine liwlol.gif ) sau dk mananc ceva fructe sunt mai ok doh.gif

voua vi se vede burtica deja ? biggrin.gif
tunderke
Da se vede, si inainte aveam un pic, dar acum este rotunjoara, daca esti atent se vede. Nu stiu cat aveam exact inainte de a ramane, in primavara aveam in jur de 62-63, acum de 2 saptamani m-am cantarit si aveam fix 70 de kilograme.
Dar mananc bine, inainte la scoala (sunt profesoara) mancam in pauza de 10, acum trebuie sa mananc si dimineata, daca nu apuc acasa sa mananc, atunci inainte de 8 sa intru la ora mananc o banana sau un corn sau ce am si la pauza de 10 mai mananc. Acasa toata ziua tot mananc.
Ma bucur ca nu am greturi, ca ar fi cam nasol sa intru la ora si sa ma apuce sa fug la baie. Nici cu fata nu mi-a fost rau, deloc, dar aveam pofta de mancare ca si acum. Sper sa-ti treaca senzatia de greata, o prietena dimineata sa nu-i fie rau manca iaurt cu fructe, cu altceva nu-i trecea.
tzuc.gif
ari05
si eu am pus deja 4 kg pe mine sad.gif nu stiu cu ce, ca doar nu pot manca mai nimic...
la mine deja se vede burta, mai mult pt ca nu mai am talie deloc liwlol.gif

la mine greturile trec cu apa cu lamaie ... fara nimic altceva... eu mai beam si inainte limonada (apa cu lamaie si cu zahar) dar acum imi fac fara zahar si la un pahar de apa imi storc o lamaie... cu asta imi trece greata garantat ... si cu iaurturi sau mere acre liwlol.gif
in rst eu mai am probleme cu somnolenta... si cu prima sarcina am dormit f mult... si vad ca si acum.. .as dormi intr-una doh.gif liwlol.gif
ari05
tunderke... si ce zice fetita ta ca va avea un fratior sau o surioara? vad ca e maricica,,,, la 5 ani jumate wink.gif

Darius imi zice ca el vrea "sulioala" desi cred ca va fi fff gelos... nu stiu cum va reactiona cand o va vedea tongue.gif si acum are tendinta sa ma tot loveasca in burta ... nu intentionat tot timpul .. .dar... e super nasol ca trebuie sa am si grija asta, sa nu ma loveasca, sau sa sara pe burta mea... doh.gif
loredana03
salutare!
ari05 bine ai venit in club. oservasem ticker-ul tau cel nou intr-o postare la mamici de iunie 2008 si asteptam sa apari pe aici. sarcina usoara si pupici pentru printisorul tau.
noi am avut o perioada de absenta ca am fost cu baietelul in spital ca a necesitat o operati, acum sunt bine iar miercuri mergem sa-l vedem pe bebe din burtica.
nici la mine nu au disparut greturile cel mai rau fiindu-mi seara chiar daca beau si doar o gura de apa dar asta e nu o mai fi mult, pana misca cum se zice din batrani.
tunderke mult succes in noul an scolar, u o sa iei vacanta mai repede, nu? ce invidiata o sa fi d elevi.
deocamdata denis stie ca la mami in burtica e bebe si el il puapa si il iubeste , mi-e asa drag de el cand il vad si abia astept sa treaca timpul....
tunderke
QUOTE(ari05 @ Sep 19 2010, 04:46 PM) *
tunderke... si ce zice fetita ta ca va avea un fratior sau o surioara? vad ca e maricica,,,, la 5 ani jumate wink.gif

Darius imi zice ca el vrea "sulioala" desi cred ca va fi fff gelos... nu stiu cum va reactiona cand o va vedea tongue.gif si acum are tendinta sa ma tot loveasca in burta ... nu intentionat tot timpul .. .dar... e super nasol ca trebuie sa am si grija asta, sa nu ma loveasca, sau sa sara pe burta mea... doh.gif


Si fata mea e foarte incantata ca o sa aiba cu cine sa se joace, de lovit nu ma loveste, i-am spus sa aiba grija, cateodata mai trebuie sa-i amintesc dar in rest nu avem probleme, sunt curioasa cum o sa fie dupa ce nasc.
Cand primeste ceva, cere sa-mi aduca si mie si la bebe.
Cateodata trebuie sa-i arat pe internet cat are bebe, cat de mare e.
Sotul a intrebat-o intr-o zi ce vrea surioara sau fratior, raspunsul ei, vedem cand o sa scoata doctorul din burtica, daca o sa aiba cercei o sa fie fata, daca nu atunci baiat. liwlol.gif

QUOTE(loredana03 @ Sep 19 2010, 04:55 PM) *
salutare!
ari05 bine ai venit in club. oservasem ticker-ul tau cel nou intr-o postare la mamici de iunie 2008 si asteptam sa apari pe aici. sarcina usoara si pupici pentru printisorul tau.
noi am avut o perioada de absenta ca am fost cu baietelul in spital ca a necesitat o operati, acum sunt bine iar miercuri mergem sa-l vedem pe bebe din burtica.
nici la mine nu au disparut greturile cel mai rau fiindu-mi seara chiar daca beau si doar o gura de apa dar asta e nu o mai fi mult, pana misca cum se zice din batrani.
tunderke mult succes in noul an scolar, u o sa iei vacanta mai repede, nu? ce invidiata o sa fi d elevi.
deocamdata denis stie ca la mami in burtica e bebe si el il puapa si il iubeste , mi-e asa drag de el cand il vad si abia astept sa treaca timpul....


Mersi, daca totul o sa fie bine o sa termin semestrul 1 si din semestrul 2 raman acasa, dar depinde cum o sa ma simt, ca trebuie sa fac si naveta, dar vedem pe parcurs, eu de acum as sta acasa, dar nu se poate. Eu luni am fost la medic si este bine, data propabila a nasterii 15 aprilie.
Baietelul este bine acum? Ii doresc sanatate si tie la fel.
ari05
QUOTE(loredana03 @ Sep 19 2010, 04:55 PM) *
salutare!
ari05 bine ai venit in club. oservasem ticker-ul tau cel nou intr-o postare la mamici de iunie 2008 si asteptam sa apari pe aici. sarcina usoara si pupici pentru printisorul tau.
noi am avut o perioada de absenta ca am fost cu baietelul in spital ca a necesitat o operati, acum sunt bine iar miercuri mergem sa-l vedem pe bebe din burtica.
nici la mine nu au disparut greturile cel mai rau fiindu-mi seara chiar daca beau si doar o gura de apa dar asta e nu o mai fi mult, pana misca cum se zice din batrani.
tunderke mult succes in noul an scolar, u o sa iei vacanta mai repede, nu? ce invidiata o sa fi d elevi.
deocamdata denis stie ca la mami in burtica e bebe si el il puapa si il iubeste , mi-e asa drag de el cand il vad si abia astept sa treaca timpul....

imi pare rau de piciul tau sad.gif cum e acum ? e bine ? tzuc.gif multa sanatate va dorim !!!

si pe mine tocmai m-au apucat greturile din nou ... de vreo jumate de ora sad.gif si inca n-am mancat nimic azi... nah, ma duc sa-mi fac o apa cu lamaie...
ari05
QUOTE(tunderke @ Sep 19 2010, 08:23 PM) *
Si fata mea e foarte incantata ca o sa aiba cu cine sa se joace, de lovit nu ma loveste, i-am spus sa aiba grija, cateodata mai trebuie sa-i amintesc dar in rest nu avem probleme, sunt curioasa cum o sa fie dupa ce nasc.
Cand primeste ceva, cere sa-mi aduca si mie si la bebe.
Cateodata trebuie sa-i arat pe internet cat are bebe, cat de mare e.
Sotul a intrebat-o intr-o zi ce vrea surioara sau fratior, raspunsul ei, vedem cand o sa scoata doctorul din burtica, daca o sa aiba cercei o sa fie fata, daca nu atunci baiat. liwlol.gif
Mersi, daca totul o sa fie bine o sa termin semestrul 1 si din semestrul 2 raman acasa, dar depinde cum o sa ma simt, ca trebuie sa fac si naveta, dar vedem pe parcurs, eu de acum as sta acasa, dar nu se poate. Eu luni am fost la medic si este bine, data propabila a nasterii 15 aprilie.
Baietelul este bine acum? Ii doresc sanatate si tie la fel.

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif ce scumpa e !

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.