Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Menstruatia Dupa Intarcare
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Bebelusi
ghachi
Buna fetelor.Am si eu o problema,poate ma puteti sfatui voi...am o fetita de 5 luni si acum 2 luni nu iam mai dat lapte de la san ca nu mai vroia nicicum ,bea doar lapte praf.necazul meu este ca nu mia venit ciclul menstrual. Am inteles ca trebuia sa-mi vina imediat ce am incetat alaptatul,dar au trecut 2 luni si inca nu mia venit.Puteti sami dati un sfat va rog? crybaby.gif
Mikaell
Depinde dupa organism,mie de exemplu mi-a venit la 4 luni dupa ce am nascut si inca alaptam,asa ca nu e o regula,dar totusi cel mai bun sfat e sa te duci la medicul tau ginecolog pt un control,ca sa stii ce si cum,caci poate din gresala poti ramane si insarcinata...pupici tzuc.gif

carmen.cati
SAl

Eu am alaptat-o pe Iris pana la 1 an si 2 luni....menstruatia mi-a revenit cand fata avea 8 luni si jumatate....

Nu stiu ce sa zic...depinde de fiecare persoana...cel mai bine mergi la medic ....


Sanatate ...
katy85
Buna, si eu am alaptat un si jumatate ,si cand avea fata 6 luni mi-a venit, asa ca fiecare cu organismul lui, asa ca mai bine ori te duci la medic, ori fa un test de sarcina, ca sa fii tu sigura , sau poate asa e organismul tau... nu stiu ce sa zic mai bine fa control si ai sa fii mai linistita, pa pa.
nutadanuta
buna
eu am alaptat 5 luni si ciclul mi-a venit abia dupa 8 luni de la nastere
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.