Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Iesirea Din Tara
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Intrebari si raspunsuri. Scurt si la obiect! :)
anastasia80
Fetelor, care stiti, ajutati-ma si pe mine va rog. Pe 12 iulie plec la mare la bulgari. Sotul nu va veni cu mine, el pleaca cu munca pe litoralul nostru. Am facut o declaratie notariala in care el este de acord sa ies cu copilul din tara. Dar la vremea cand am facut-o(acum vreo 3 saptamani), fata nu avea pasaport. Cel care a dactilografiat declaratia a zis ca nu ne garanteaza ca este valabila deoarece nu are seria pasaportului pe ea. Cand am intrat la notar in birou si am intrebat a zis ca trebuie sa fie valabila deoarece are codul numeric pe ea. Aveti idee, e valabila sau nu declaratia? Mi sa nu ne intoarca de la vama inapoi. Sotul peste 3 zile pleaca. Deci trebuie sa fie si seria pasaportului pe declaratie, sau nu? Va multumesc mult de tot.
Mih@ela
Avand in vedere ca fata are pasaport,da..ar trebui sa fie si seria pe actul respectiv..
anku
eu zic sa faci totul exact ok asa cum vor ei
ptr ca sunt suciti tare
ca tb de astea tb mereu sa pleci la sigur
asa as face eu in locul tau!!!
calatorie frumoasa si buna va dorim!!!si vreme bbbbbbbbbbbunnnnnnnnnnnaaaaaaaaa!!!!!! hug.gif
laurab
QUOTE(anastasia80 @ Jun 24 2010, 05:25 PM) *
Fetelor, care stiti, ajutati-ma si pe mine va rog. Pe 12 iulie plec la mare la bulgari. Sotul nu va veni cu mine, el pleaca cu munca pe litoralul nostru. Am facut o declaratie notariala in care el este de acord sa ies cu copilul din tara. Dar la vremea cand am facut-o(acum vreo 3 saptamani), fata nu avea pasaport. Cel care a dactilografiat declaratia a zis ca nu ne garanteaza ca este valabila deoarece nu are seria pasaportului pe ea. Cand am intrat la notar in birou si am intrebat a zis ca trebuie sa fie valabila deoarece are codul numeric pe ea. Aveti idee, e valabila sau nu declaratia? Mi sa nu ne intoarca de la vama inapoi. Sotul peste 3 zile pleaca. Deci trebuie sa fie si seria pasaportului pe declaratie, sau nu? Va multumesc mult de tot.




eu am lucrat la un birou notarial, si se cerea sria si nr pasaportului....
fetita este identificata prin pasaport

ca si la noi..... identificat prin CI, buletin, sau Pasaport... nr.... seria..... asa e si la bebei....

succes
adica sper ca ati rezolvat, ca eu abia acum am vazut topicul, ca am fost plecata in week
ruby
nu stiu cum mai e acum ...dar acum cativa ani ,trebuia trecut in declaratie ,si destinatia calatoriei si perioada de sedere acolo,iar dupa o luna de la data emiterii isi pierdea valabilitatea declaratia ....este ceva de nedescris .nu stiu de ce ,daca tot santem in EU ,de ce se mai cere asemenea declartie la trecerea de frontiera ?
Eu pe al doilea copil nici nu l-am mai declarat cetatean roman ,tot de sila autoritatilor .cand venim in Ro ,arat pasaportul olandez si atunci nu ma mai intreaba nimeni ,de nimic.
anastasia80
VA MULTUMESC DIN SUFLET FETELOR. A SUNAT INTRE TIMP UNCHIUL MEU LA POLITIA DE FRONTIERA SI AU SPUS CA NU E NEVOIE SI DE SERIA PASAPORTULUI PE DECLARATIE. EU SPER SA FIE ASA PT CA SOTUL A PLECAT SI NU MAI POT SCHIMBA DECLARATIA. SI IN LEGATURA CU VALABILITATEA NOUA NU NE-AU SPUS NIMIC DE EA. AM FACUT DECLARATIA ACUM VREO 3 SAPTAMANI SI NOI PLECAM PE 12 IULIE. DAR IN DECLARATIE ESTE TRECUTA DESTINATIA, PERIOADA SI SCOPUL IESIRII DIN TARA. SPER INSA SA NU FIE PROBLEME, CU NEBUNII NOSTRII...... tzuc.gif notworthy.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.