Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Sa Ii Intindem O Mana Lui Luca!
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Ajutor umanitar
BlackButterfly
Buna seara!


Eu sunt un utilizator al acestui forum de aproximativ o jumatate de an, si stiu ce poate face bunatatea si marinimia oamenilor. Sunt studenta in Bucuresti, iar verisoara colegei mele de camera are nevoie de ajutor pentru baietelul ei, Luca. Acesta este mesajul ei:

Ma numesc Gontescu Nicoleta si am nascut un copil cu o malformatie la coloana numita scolioza congenitala .Copilul se numeste Luca Stefan si are varsta de 1an si 6luni si are nevoie de operatie cat mai curand deoarece poate ajunge la insuficienta respiratorie, curbura fiind in partea toraco-cervicala. Operatia consta in implantarea unui dispozitiv numit VEPTR adus din Elvetia in valoare de 40 000de euro. Noi nu avem posibilitatea de achizitionare a dispozitivului si de aceea fac apel la ajutorul dvs. pentru strangerea banilor, ca Luca sa devina un copil sanatos si sa duca o viata normala. Cine vrea si poate ajuta acesta este contul nostru pentru copil; RO74BTRL01001201R85664XX-titular Gontescu Nicoleta,jud buzau.Va multumim si asteptam un raspuns de la dvs.,si eventual un sprijin. fam Gontescu jud Buzau tel 0747200467.


Iar el este Luca:





Va rugam, intindeti-i o mana de ajutor lui Luca pentru a putea fi un copil normal. Va multumim!

eldi
Buna,
Poti sa-mi spui daca s-au strans toti banii pt Luca? Am gasit pe internet despre cazul lui (site-ul piticot) dar acolo sunt alte numere de cont. care sunt bune?
--elena
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.