Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Posibil Sarcina?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
lauri12
Buna. Revin cu update.....Deci am avut o tentativa de menstruatie....foarte slaba de vreo trei zile... Nu am mai facut un alt test de sarcina, dupa. Problema e ca am niste dureri de burta acum ingrozitoare.....abia pot sa ma misc de durere si sanii super sensibili. Oare? Pot sa mai fie simptome de sarcina? Multu anticipat de raspuns. smile.gif
Narci
QUOTE(lauri12 @ Jun 30 2009, 09:10 AM) *
Buna. Revin cu update.....Deci am avut o tentativa de menstruatie....foarte slaba de vreo trei zile... Nu am mai facut un alt test de sarcina, dupa. Problema e ca am niste dureri de burta acum ingrozitoare.....abia pot sa ma misc de durere si sanii super sensibili. Oare? Pot sa mai fie simptome de sarcina? Multu anticipat de raspuns. smile.gif

fa test
Csilla
QUOTE(lauri12 @ Jun 30 2009, 11:10 AM) *
Buna. Revin cu update.....Deci am avut o tentativa de menstruatie....foarte slaba de vreo trei zile... Nu am mai facut un alt test de sarcina, dupa. Problema e ca am niste dureri de burta acum ingrozitoare.....abia pot sa ma misc de durere si sanii super sensibili. Oare? Pot sa mai fie simptome de sarcina? Multu anticipat de raspuns. smile.gif

In februarie cand am aflat ca sunt insarcinata si pe mine ma durea burta tare si sanii la fel...acum sper sa se intample din nou..astept semnalele...
anca03
fetelor sa va spun eu ce simtome am: sapt trecuta vreo 2 zile mi-a fost greata, sapt asta mi-a fost asa de rau intr-o zi de am crezut ca-mi dau matele afara, m-a durut vreo 2 zile burta si putin un ovar..merg ff des la baie si mai ales treaba mare ( asta chiar nu stiu daca are legatura)....ieri trebuia sa-mi vina ciclu si inca nimic..eu simt ca sunt insararcinata dar testele sunt negative....oare sunt?..ce spune-ti voi?..si acuma ma dor putin ovarele si putin burtica si ma tot duc la baie sa vad daca nu cumva imi vine menstruatia ...nu stiu ce sa spun...poate ma lamuriti voi...
Kamelya
QUOTE(anca03 @ Jul 9 2009, 10:57 AM) *
fetelor sa va spun eu ce simtome am: sapt trecuta vreo 2 zile mi-a fost greata, sapt asta mi-a fost asa de rau intr-o zi de am crezut ca-mi dau matele afara, m-a durut vreo 2 zile burta si putin un ovar..merg ff des la baie si mai ales treaba mare ( asta chiar nu stiu daca are legatura)....ieri trebuia sa-mi vina ciclu si inca nimic..eu simt ca sunt insararcinata dar testele sunt negative....oare sunt?..ce spune-ti voi?..si acuma ma dor putin ovarele si putin burtica si ma tot duc la baie sa vad daca nu cumva imi vine menstruatia ...nu stiu ce sa spun...poate ma lamuriti voi...


rolleyes.gif Deobicei testele de sarcina sunt sigure 90%.
Hai sa-ti spun : eu de exemplu sunt insarcinata acum in 10 sapt. dupa aproape 2 ani de asteptari , de multe ori cand imi intarzia ciclul aveam si eu simptomele tale iar dupa aceea medicul meu mi-a explicat despre sindromul sarcinei false in sensul ca din dorinta de a ramane insarcinata puteam avea simptomele asemanatoare unei sarcini rolleyes.gif.
bere.gif Numai bine si dorintele sa-ti devina realitate ! hug.gif
Camelya
anca03
QUOTE(Kamelya @ Jul 9 2009, 05:19 PM) *
rolleyes.gif Deobicei testele de sarcina sunt sigure 90%.
Hai sa-ti spun : eu de exemplu sunt insarcinata acum in 10 sapt. dupa aproape 2 ani de asteptari , de multe ori cand imi intarzia ciclul aveam si eu simptomele tale iar dupa aceea medicul meu mi-a explicat despre sindromul sarcinei false in sensul ca din dorinta de a ramane insarcinata puteam avea simptomele asemanatoare unei sarcini rolleyes.gif.
bere.gif Numai bine si dorintele sa-ti devina realitate ! hug.gif
Camelya


Cred ca ai dreptate...din pacate azi dimineata m-am trezit cu o greata groaznica apoi mi-am revenit si acuma vad ca parca imi vine ciclu ca de vreo 2 ore imi curge ceva maro ...dar destul de mult....nu stiu ce sa zic dar de vreo 2 sapt atatea simptome am avut..si mai ales greata si parca cu lesin ma lua...asta e ....o sa ma relaxez si sper ca data viitoare sa fie ok...cred ca nu are sens sa merg la doctor pt ca ma dor si ovarele si atunci sigur e ciclu..
camitza
QUOTE(anca03 @ Jul 10 2009, 09:38 AM) *
Cred ca ai dreptate...din pacate azi dimineata m-am trezit cu o greata groaznica apoi mi-am revenit si acuma vad ca parca imi vine ciclu ca de vreo 2 ore imi curge ceva maro ...dar destul de mult....nu stiu ce sa zic dar de vreo 2 sapt atatea simptome am avut..si mai ales greata si parca cu lesin ma lua...asta e ....o sa ma relaxez si sper ca data viitoare sa fie ok...cred ca nu are sens sa merg la doctor pt ca ma dor si ovarele si atunci sigur e ciclu..

buna fetelor am cateva intrebari si va rog din suflet sa-mi raspundeti pt ca am am mare nevoie de raspunsuri sau ceva sfaturi sunt insarcinata in 6 saptamani si am avut o scurgere maronie in cantitate mica 2 3 picaturi bineinteles ca am mers la doctor,mia facut eco si mia dat utrogestan pastile iau doua pastile dimineata si doua seara au trecut deja vreo 8 zile de cand iau aceste pastile si astazi de dimineata iar mia curs ceva maroniu nu stiu ce sa fac oare de ce ?nam voie sa depun efort?sa mai iau utrogestan?sa iau mai multe?sa le intrerup?ma cam doare putin si mijlocul si mi se incordeaza burtica ce sa fac?sper sa nu pierd..astept cu nerabd unsure.gif are un raspuns de la voi.va multumesc din suflet si multa sanatate!!!!carmen
Raluca1982
QUOTE(camitza @ Jul 11 2009, 07:15 PM) *
buna fetelor am cateva intrebari si va rog din suflet sa-mi raspundeti pt ca am am mare nevoie de raspunsuri sau ceva sfaturi sunt insarcinata in 6 saptamani si am avut o scurgere maronie in cantitate mica 2 3 picaturi bineinteles ca am mers la doctor,mia facut eco si mia dat utrogestan pastile iau doua pastile dimineata si doua seara au trecut deja vreo 8 zile de cand iau aceste pastile si astazi de dimineata iar mia curs ceva maroniu nu stiu ce sa fac oare de ce ?nam voie sa depun efort?sa mai iau utrogestan?sa iau mai multe?sa le intrerup?ma cam doare putin si mijlocul si mi se incordeaza burtica ce sa fac?sper sa nu pierd..astept cu nerabd unsure.gif are un raspuns de la voi.va multumesc din suflet si multa sanatate!!!!carmen

daca ai contractii si dureri sa iei un antispasmic - no spa si nu intrerupe utrogestanul. e posibil ca prima scurgere sa fi avut loc la momentul cand s-a fixat sarcina. eu stiu ca unele femei au in timpul sarcinii ceva pete, scurgeri in zilele cand ar trebui sa aiba menstruatia. clar nu ai voie sa depui efort. nu ridica greutati, nu alerga, sta f mult in picioare. sanatate si ai grija. eventual daca nu se opresc scurgerile mai mergi odata la dr.
Kamelya
QUOTE(camitza @ Jul 11 2009, 08:15 PM) *
buna fetelor am cateva intrebari si va rog din suflet sa-mi raspundeti pt ca am am mare nevoie de raspunsuri sau ceva sfaturi sunt insarcinata in 6 saptamani si am avut o scurgere maronie in cantitate mica 2 3 picaturi bineinteles ca am mers la doctor,mia facut eco si mia dat utrogestan pastile iau doua pastile dimineata si doua seara au trecut deja vreo 8 zile de cand iau aceste pastile si astazi de dimineata iar mia curs ceva maroniu nu stiu ce sa fac oare de ce ?nam voie sa depun efort?sa mai iau utrogestan?sa iau mai multe?sa le intrerup?ma cam doare putin si mijlocul si mi se incordeaza burtica ce sa fac?sper sa nu pierd..astept cu nerabd unsure.gif are un raspuns de la voi.va multumesc din suflet si multa sanatate!!!!carmen



Iti recomand sa-ti suni medicul imediat .... scurgerile maronii nu sunt semn bun rolleyes.gif
Sarcina usoara si multa bafta in continuare floare2.gif
Csilla
Fetelor si eu am simptome de sarcina, ma dor sanii...azi trebuia sa-mi vina CM dar de 2 zile am o scurgere maronie...si merg des la toleta..am citit ca una din fete merge des la baie pt treaba mare...ei bine si eu...
ramonitza
Buna ziua...sunt noua pe aici...si am mare nevoie de sfaturile voastre....am 24 de ani si sunt casatorita de 2 ani. Ultimul ciclu l-am avut pe 31 mai si nu mi-a venit nici in ziua de azi-22 iulie 2009. Pana in luna martie am luat yasmin dar in aprilie mi-a venit normal si nu cred k e de la anticonceptionale. Mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Astept raspunsuri si sfaturi. Va multumesc!
livya
QUOTE(ramonitza @ Jul 22 2009, 11:05 AM) *
Buna ziua...sunt noua pe aici...si am mare nevoie de sfaturile voastre....am 24 de ani si sunt casatorita de 2 ani. Ultimul ciclu l-am avut pe 31 mai si nu mi-a venit nici in ziua de azi-22 iulie 2009. Pana in luna martie am luat yasmin dar in aprilie mi-a venit normal si nu cred k e de la anticonceptionale. Mi-am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ. Astept raspunsuri si sfaturi. Va multumesc!

buna !daca testul e negativ,e mai bine sa mergi la doctor,sa iti faci un control,apoi stiam, ca si eu am o prietena care a luat anticonceptionale,ca cica o perioada nu ramii asa usor insarcinata,cateva luni...dar e bine sa mergi la doctor,sa vezi ce e.... smile.gif
si mie mi se intampla ca nu imi vine ciclu o luna,de multe ori...dar asa e,e neregulat,apoi nici nu stiu cateodata cand trebuie sa vina. biggrin.gif
pustiks
Ramonitza daca testul iese negativ ar cam fi cazul sa mergi la medic. Fie esti insarcinata, fie ai vreo dereglare hormonala pe care medicul o poate depista. Mergi repede la ginecolog, asta e sfatul meu.
ramonitza
pai asa ar fi cel mai recomandat sa merg la medic...numai k m-a mirat faptul pentru k nu am avut intarzieri asa mari niciodata...multumesc mult fetelor de raspuns
plus k am avut si toate simptomele unei sarcini: greturi, pofta de mancare, nevoia de a urina mai des, somnolenta...eu sper sa fie!
pustiks
QUOTE(ramonitza @ Jul 22 2009, 12:21 PM) *
pai asa ar fi cel mai recomandat sa merg la medic...numai k m-a mirat faptul pentru k nu am avut intarzieri asa mari niciodata...multumesc mult fetelor de raspuns

Eu am o prietena care a ramas gravida.gif la 2 luni dupa ce a renuntat la anticonceptionale, asa ca totul e posibil. Iti tin pumnii Ramonitza sa fie cum vrei tu.
ramonitza
sper sa fie gravida.gif
livya
QUOTE(ramonitza @ Jul 22 2009, 11:21 AM) *
pai asa ar fi cel mai recomandat sa merg la medic...numai k m-a mirat faptul pentru k nu am avut intarzieri asa mari niciodata...multumesc mult fetelor de raspuns
plus k am avut si toate simptomele unei sarcini: greturi, pofta de mancare, nevoia de a urina mai des, somnolenta...eu sper sa fie!

doamne da sa fie draga mea hug.gif eu am zis doar ce i s-a intamplat la prietena mea,dar normal nu la toata lumea e asa... tzuc.gif
hope
salutare tuturor ! sunt intr-o mare dilema de cateva zile. deci...sa incep: acum 5 saptamani am avut un contact sexual neprotejat si datorita acestui fapt am devenit cam paranoica si am inceput sa imi cumpar ff des teste de sarcina. menstruatia mi-a venit la cateva zile dupa contact...a fost mai mult cu cheaguri insa tot nu m-a convins deoarece am citit ca poate exista menstruatie peste sarcina. primul test l-am facut la doua saptamani de la contact si a iesit negativ.dupa doua zile l-am repetat...tot negativ. m-am simtit rau intr-o zi asa ca in a 3-a saptamana am mai facut un test barza seara si a iesit negativ in intervalul care scria pe prospect. dupa vreo 10-15 min cand sa-l arunc am mai observat o a doua liniuta si m-am speriat ff tare chiar daca ea de abia se vedea si era mai subtire decat prima. am vb cu diverse persoane si mi-au spus ca testele barza dau gres de nenumarate ori si apare acea liniuta de "uscare". a doua zi am facut un test sure check cu prima urina si a iesit negativ. am zis sa mai repet si la o luna dupa contact sa fiu sigura si am facut doua teste unul cu a doua urina iar celalalt seara si au iesit negative. m-am linistit atunci. a trecut o saptamana de atunci,m-a durut burta destul de tare cateva zile si am fost la doctor...mi-a zis ca am gastrita. acum tin regim dar singura chestie care ma nelinisteste este ca nu mi-a venit menstruatia inca. luna trecuta venise cam pe 8-9-10 si acum nimic:( acum si cu gastrita asta..si de la faptul ca am mancat din greseala ieri ce nu trebuia mi-a fost cam rau...dar nu stiu ce sa zic...voi ce credeti?
pustiks
Hope nu te mai stresa. Eu zic ca nu are cum sa fie sarcina. Cu atatea teste negative si cu menstruatie nu are cum. Testele barza chiar dau fals pozitiv uneori, eu am patit-o, asa ca nu mai fac barza in niciun caz. Eu zic ca iti intarzie din cauza stresului. Acum eu sper sa fie asa cum iti doresti tu. trandafir.gif
hope
mai astept atunci cateva zile sa vad daca imi vine. wacko.gif
allias
nu cred ca esti insarcinata. fiecare test are un timp de citire, dc il citesti dupa acest interval nu mai este valabil...
curioasa_mmm
QUOTE(allias @ Aug 11 2009, 10:18 PM) *
nu cred ca esti insarcinata. fiecare test are un timp de citire, dc il citesti dupa acest interval nu mai este valabil...



am si eu nevoie de un sfat... mi-a intarziat menstruatia 3 saptamani. am facut trei teste la intervale diferite, toate au iesit negative. de ceva timp am o scurgere, pe care n-am tratat-o decat cu Femigin, oare asta o fi cauza? intentionez sa merg la doctor, dar vreau sa stiu la ce sa ma astept. Ultimul test l-am facut de dimineata, era Sure Check. va rog, ajutati-ma cu un sfat.
Saya
QUOTE(curioasa_mmm @ Oct 3 2009, 12:31 PM) *

buna poate esti racita si de aia ai secretiile astea,daca sunt schimbate la culoare si miros altfel decat ar fi normal,mergi la doctor,e posibil sa ai vreo infectie ceva,dar du-te din timp sa nu se agraveze,mai tarziu pot aparea complicatii chiar daca tu aparent te simti bine...ascuta-ma si mergi la doctor cat mai curant,cu tratament adecvat iti trece sau cel putin nu vei avea complicatii...infertilitate,dureri...etc. :oFloare1:poate esti insarcinata dc vrei asta si se pozitiveaza testul mai greu,control la gineco si eventual o analiza la sange dc testul nu te multumeste,fie cum vrei tu.
curioasa_mmm
mersi pt raspuns. am fost ieri la gineco si m-a trimis la eco. nu sunt insarcinata, in schimb am un chist mic la unul dintre ovare. si scurgerea aia e o ciuperca. mi-a dat tratament pt scurgere (niste ovule) si mi-a mai dat pastile ca sa-mi vina menstruatia. dar nimic pentru chist. din cate am inteles eu astea trec singure... sper sa fie asa. ma bucur ca m-am dus la timp. mersi pt sfaturi
Saya
QUOTE(curioasa_mmm @ Oct 6 2009, 10:31 AM) *
mersi pt raspuns. am fost ieri la gineco si m-a trimis la eco. nu sunt insarcinata, in schimb am un chist mic la unul dintre ovare. si scurgerea aia e o ciuperca. mi-a dat tratament pt scurgere (niste ovule) si mi-a mai dat pastile ca sa-mi vina menstruatia. dar nimic pentru chist. din cate am inteles eu astea trec singure... sper sa fie asa. ma bucur ca m-am dus la timp. mersi pt sfaturi

dc termini tratamentul mergi din nou la doc si vezi dc ti-au trecut chisturile,ca sa stie doc ce sa faca in continuare,asa am eu un chist si nu m-am dus la timp sa verific dc mai e acolo si a crescut si aproape trebuia operat dar a mai existat o solutie anticonceptionale,nu sta ca e sanatatea ta,eu dc faceam ce trebuia nu mai ajungeam la doc dupa 1 an jumate cu dureri si chisturi pe ovare....nu e gluma cu astea...sanatate multa.
anamitza
LUCRU LA DOMICILIU
Doriti un venit in plus pe luna , acum se poate stand in propriul camin si lucrand la calculator.Daca aveti minime cunostinte in Microsoft World acum puteti castiga in plus de la 600 Ron pe luna tehnoredactand materialele trimise de noi.
Mai multe detalii la email : maticaanamonica@yahoo.com
krisma
QUOTE(Alexandrina @ Mar 22 2007, 11:40 PM) *
da, cel mai bine e sa mai lasi sa treaca o saptamana...
nici eu cand am ramas insarcinata nu aveam deloc sani durerosi si mariti..
scurgeri pot fi de tot soiul, dar stiu sigur (cel putin la mine asa a fost..) ca ar trebui ca, corpul galben sa isi continue secretia...(sunt de fapt scurgerile galbui care apar dupa ovulatie si care inceteaza inainte de menstruatie..). in caz de sarcina, ele continua in primele luni pt a asigura cumva "cuibul" embrionului.
este de fapt progesteronul.
daca le ai pe astea si temperatura bazala peste 37 grade (rectal, inainte de a te ridica din pat dimineata) sigur esti insarcinata.



buna mamicilor oFloare.gif am citit topicul acesta si mi sa parut foarte asemanator cu simptomele mele ce ai scris in comentariu.. imi doresc enorm de mult un bb.gif si am cam de o luna,mai bine,scurgerile de care ziceai..alb-galbui,gelatinoase,foarte abundente in special dimineata(cam de 4 lunie ne straduim la un bebitza)cm deja mi-a intarziat 4 zile de data asta desi am aceeasi stare ca si cum ar trebui sa imi vina..balonari,dureri doar ca de data asta parca sunt altfel..oarecum cu intepaturi suportabile..in schimb la sani nu am observat mari schimbari...voi ce parere aveti? tzuc.gif tzuc.gif
curioasa_mmm
QUOTE(curioasa_mmm @ Oct 6 2009, 08:31 AM) *
mersi pt raspuns. am fost ieri la gineco si m-a trimis la eco. nu sunt insarcinata, in schimb am un chist mic la unul dintre ovare. si scurgerea aia e o ciuperca. mi-a dat tratament pt scurgere (niste ovule) si mi-a mai dat pastile ca sa-mi vina menstruatia. dar nimic pentru chist. din cate am inteles eu astea trec singure... sper sa fie asa. ma bucur ca m-am dus la timp. mersi pt sfaturi

Mai am o nelamurire... am luat pastilele alea dupa indicatii, trebuia sa-mi vina menstruatia la 4-5 zile. A trecut o saptamana si nimic... in schimb sanii sunt tari si ma dor, exact ca inainte de menstruatie. si ma doare putin si burta de 2 zile, tot ca inainte de menstruatie. oare este posibil sa fiu insarcinata si sa nu fi vazut bine la eco? nu mai stiu ce sa cred
curioasa_mmm
QUOTE(curioasa_mmm @ Oct 3 2009, 10:31 AM) *
am si eu nevoie de un sfat... mi-a intarziat menstruatia 3 saptamani. am facut trei teste la intervale diferite, toate au iesit negative. de ceva timp am o scurgere, pe care n-am tratat-o decat cu Femigin, oare asta o fi cauza? intentionez sa merg la doctor, dar vreau sa stiu la ce sa ma astept. Ultimul test l-am facut de dimineata, era Sure Check. va rog, ajutati-ma cu un sfat.

Mai am o nelamurire... am luat pastilele alea dupa indicatii, trebuia sa-mi vina menstruatia la 4-5 zile. A trecut o saptamana si nimic... in schimb sanii sunt tari si ma dor, exact ca inainte de menstruatie. si ma doare putin si burta de 2 zile, tot ca inainte de menstruatie. oare este posibil sa fiu insarcinata si sa nu fi vazut bine la eco? nu mai stiu ce sa cred
krisma
QUOTE(krisma @ Oct 17 2009, 01:48 AM) *
buna mamicilor oFloare.gif am citit topicul acesta si mi sa parut foarte asemanator cu simptomele mele ce ai scris in comentariu.. imi doresc enorm de mult un bb.gif si am cam de o luna,mai bine,scurgerile de care ziceai..alb-galbui,gelatinoase,foarte abundente in special dimineata(cam de 4 lunie ne straduim la un bebitza)cm deja mi-a intarziat 4 zile de data asta desi am aceeasi stare ca si cum ar trebui sa imi vina..balonari,dureri doar ca de data asta parca sunt altfel..oarecum cu intepaturi suportabile..in schimb la sani nu am observat mari schimbari...voi ce parere aveti? tzuc.gif tzuc.gif

curioasa_mmm
mi-a venit ieri dimineata menstruatia. cred k de acum totul va fi ok. va pup
alecssandra
am si eu nelamurire....acu 2 zile mia curs cam 2 3 picaturi d lichid gri-maro...a 2 zi mia venit ciclu(asa cred cu intarziere d 1 sap)foarte gros si cu un miros d sange (deci nu mirosea urat) si dureri insuportabile nu am dormit toata noapte d durere si a 3 zi mia curs niste bucati d carne erau tari si d culoarea pieli!!! durerile inca le am nu le suport..sad.gif(sad.gif((nu am sangerari abundente!!! sa fie oare o sarcina pierduta?va rog ajutati_ma
adriana83
buna alexandra sunt si eu noua pe aici,vad ca nu ti-a raspuns nimeni,am sa incerc eu sa raspund,nu cred ca e o sarcina pierduta mai degraba cred ca este vreo raceala(anexita)ceva am avut si eu mai demul asemanator cum descrii tu si aveam o raceala la ovare,zice ca e bine daca ies cheagurile acele ca te cureti,eu zic sa mergi la un control ginecologic si o sa vezi mai bine despre ce este vorba.

pupici
kreola81
.
copii
ideal ar fi sa mergi cat mai repede la un control ginecologic; sigur, pe acest forum noi iti putem oferi tot felul de informatii, insa corect este sa mergi (periodic) sa-ti faci un control de sanatate.
karina.ionescu
Buna ziua fetelor . Sunt noua pe aici , insa ma confrunt cu 2 probleme smile.gif 1. Imi doresc un bebeeeeee smile.gif si de 6 luni .. nu reusesc ....iar a 2a problema este ca astazi trebuia sa imi vina ciclul ... m-am trezit , l-am asteptat nimic . De 4 zile insa ma simt foarte rau ... varsaturi , dureri in partea de jos , amteala , sani durerosi . Am facut un test de sarcina acum 4 zile .... a 2a liniuta roz foarte slab vizibila , astazi am mai facut unul .... negativ . este posibil sa fie o sarcina ?! va pup
stanciucana
Buna si eu sunt noua aici ...imi pare bine sa va cunosc.. partners.gif vreau sa zic k eu si sotul meu ne dorim atat de tare un bebe incat am impresia k sunt paranoica.de vreao 3 luni eu tot zic k as fi c anima1.gifu ochi doar ca nu sunt cred k ma gandesc prea mult.. crybaby.gif in schimb luna asta parca simt k e barza2.gif .simt k mi se imtampla ceva ciudat mi sau umflat sanii si sunt ceva mai tari e adevarat k asa mi se intampla inainte de cm ....dar parca e ceva si dorm efectiv pe scaun la servici si eara la ora 9 deja dorm iar dimineata nu ma dau trezita..... unsure.gif si luna trecuta imi venise cm pe 16 feb si ciudat era mai devreme cu 2 zile si ma tinuse doar 2 zile eu care il aveam fff regulat si ma tinea 6 zile...test nu vreau sa fac k am facut atatea pana luna trecuta si toate negative k mie si frica sa nu fiu din nou dezamagita .dar am programare la medic chiar de ziua mea pe 24 martie.OARE E CU NOROC ,asa k de ziua mea????
stanciucana
QUOTE(karina.ionescu @ Feb 23 2010, 03:42 PM) *
Buna ziua fetelor . Sunt noua pe aici , insa ma confrunt cu 2 probleme smile.gif 1. Imi doresc un bebeeeeee smile.gif si de 6 luni .. nu reusesc ....iar a 2a problema este ca astazi trebuia sa imi vina ciclul ... m-am trezit , l-am asteptat nimic . De 4 zile insa ma simt foarte rau ... varsaturi , dureri in partea de jos , amteala , sani durerosi . Am facut un test de sarcina acum 4 zile .... a 2a liniuta roz foarte slab vizibila , astazi am mai facut unul .... negativ . este posibil sa fie o sarcina ?! va pup




multa sanatate iti doresc e posibil sa fie dar ca sa fii mult mai sigura fa cu prima urina dimineata .eu asa cred k esti acuma nu pot sa zic k sunt experta...
DanielaB
Buna fetele!
Karina, din moment ce a doua liniuta a aparut..sigur este.Explicatia ar fi ca e prea devreme sau nu era prima urina.
Asta pentru ca si eu mi-am facut pe 22, adica ieri, si tot asa, nu era prima urina si era cam prima zi de intarziere.
Asteptam cu nerabdare vesti de la tine!
Sa dea Dumnezeu sa fie bine!
DanielaB
QUOTE(stanciucana @ Mar 10 2010, 02:20 PM) *
Buna si eu sunt noua aici ...imi pare bine sa va cunosc.. partners.gif vreau sa zic k eu si sotul meu ne dorim atat de tare un bebe incat am impresia k sunt paranoica.de vreao 3 luni eu tot zic k as fi c anima1.gifu ochi doar ca nu sunt cred k ma gandesc prea mult.. crybaby.gif in schimb luna asta parca simt k e barza2.gif .simt k mi se imtampla ceva ciudat mi sau umflat sanii si sunt ceva mai tari e adevarat k asa mi se intampla inainte de cm ....dar parca e ceva si dorm efectiv pe scaun la servici si eara la ora 9 deja dorm iar dimineata nu ma dau trezita..... unsure.gif si luna trecuta imi venise cm pe 16 feb si ciudat era mai devreme cu 2 zile si ma tinuse doar 2 zile eu care il aveam fff regulat si ma tinea 6 zile...test nu vreau sa fac k am facut atatea pana luna trecuta si toate negative k mie si frica sa nu fiu din nou dezamagita .dar am programare la medic chiar de ziua mea pe 24 martie.OARE E CU NOROC ,asa k de ziua mea????



Buna Ana!
Iti tinem pumnii sa fie!Simptomele sunt clar de bebe.Cunosc problema cu testele iesite negativ, deja ma disperasera, dar tot nu ma invat minte...Eu mi-am facut ieri test si a doua liniuta e f slaba, dar am asa un feeling... gravida.gif
nicoll06
QUOTE(Alexandrina @ Mar 17 2007, 07:05 PM) *
eu cand am ramas insarcinata nici nu ma gandeam ca nu o sa imi vina menstruatia....asa dureri de burta aveam. nu aveam nici sani mariti, nici greata, nimic...doar arsuri la stomac si temperatura bazala peste 37 grade si senzatie de menstruatie.
nu stiu ce sa iti spun...cand e data menstruatiei?




Ha ha ha ce fain asa sunt si eu de vreo saptamana poate doua nu stiu sigur nu mi-am luat temperatura dar simt k ard tot timpul si ultima data mi-a venit menstruatia in 28 februarie eu si sotul meu vrem sa mai asteptam pana sa avem un bebe si ne-am protejat tot timpul ar fi o surpriza placuta sa asteptam un bebe
nicoll06
QUOTE(Alexandrina @ Mar 17 2007, 07:05 PM) *
eu cand am ramas insarcinata nici nu ma gandeam ca nu o sa imi vina menstruatia....asa dureri de burta aveam. nu aveam nici sani mariti, nici greata, nimic...doar arsuri la stomac si temperatura bazala peste 37 grade si senzatie de menstruatie.
nu stiu ce sa iti spun...cand e data menstruatiei?



V-a salut pe toate mamicile eu sunt noua aici nu stiu de ce nu imi apar pe pagina postarile mele le caut si nu le gasesc
nicoll06
QUOTE(nicoll06 @ May 14 2010, 02:02 AM) *
V-a salut pe toate mamicile eu sunt noua aici nu stiu de ce nu imi apar pe pagina postarile mele le caut si nu le gasesc


Pentru Alexandrina buna eu sunt noua pe aici ha ha ha ce fain asa sunt si eu de vreo saptamana poate doua nu stiu sigur nu mi-am luat temperatura dar simt k ard tot timpul si ultima data mi-a venit menstruatia in 28 februarie eu si sotul meu vrem sa mai asteptam pana sa avem un bebe si ne-am protejat tot timpul ar fi o surpriza placuta sa asteptam un bebe
emily.cyruz
buna
am si eu o intrebare:
care sunt sansele sa raman insarcinata daca am facut-o la 6 zile dupa incheierea menstrei?
menstra mea a inceput pe 12 si s-a terminat pe 17 si noi am facut-o pe 23
Multumesc anticipat
Miha27X
QUOTE(emily.cyruz @ May 24 2010, 10:20 AM) *
buna
am si eu o intrebare:
care sunt sansele sa raman insarcinata daca am facut-o la 6 zile dupa incheierea menstrei?
menstra mea a inceput pe 12 si s-a terminat pe 17 si noi am facut-o pe 23
Multumesc anticipat


depinde f mult de cat de regulat ai ciclul Emily......perioada fertila este la mijlocul cm-ului, daca sangerarea te-a tinut cca 5 zile si ai un ciclu de 23-24 de zile sansele sunt mari.....asa ca intra pe net si cauta un calculator de sarcina.....asa poti sa sti intr-un procent mai mare care iti sunt sansele...
sa fie cum vrei tu!
Alecssya
Am si eu o nelamurire :| .. am avut un contact sexual acum 2 luni ... prima luna mi-a venit doar 3 zile mentruatia iar a doua luna normal ... adika o saptamana ca si pana acuma ..mi-am facut un test de sarcina a iesit ca nu`i prezent bebe`ul in burtica mea ..as putea sa fiu insarcinata? ..faza e ca n-am nici simpotele unei sarcine ..dak as fii insarcinat as fi in 2 luni trecute !?:| ajutati-ma cu un sfat !:|
Cryss4
Buna tuturor .Sunt noua in comunitatea voastra si sper sa ma primiti si pe mine in grupul vostru.Luna trecuta am avut ciclu menstrual pe data de 12 octombrie.Deobicie il am regulat,imi venea cu 2-3 zile inainte.insa in ultimele 2 sau 3 luni mi-a venit mai devreme.. luna asta mi-a venit cu 4-5 zile mai devreme ,nu 2-3.am facut sex neprotejat cam din data de 20 pana in prezent.uneori in fiecare zii,uneori cu pauza de 1-2 zile(am facut si in zilele 12-16 cand sunt sansele cele mai mari ) .care ar fi sansele sa fiu insarcinata?pana acum cateva zile ma dureau sfarcurile si acum mai nou am o burta mare(umflata),la kg mele.( kg astea le aveam si inainte dar nu aveam burta asa umflata).Am facut un test de sarcina saptamana trecuta care bineinteles ca a iesit negativ( era prea devreme..) acum ne gandeam sa il facem din nou insa mi-e frica sa nu iasa iar negativ..multumesc anticipat.
moni2011
Buna.
Sunt si eu noua pe aici...Mi-a intarziat menstruatia 1 saptamana, am facut 2 teste de sarcina (unul la 3 zile si unul la 5 zile) si ambele au iesit negative...E posibil sa fiu insarcinata si sa nu se vada inca la testele de sarcina, HCG-ul fiind in concentratie prea mica? Am zis ca astept pana luni si daca nu se mai intampla nimic merg si imi fac un test la sange. Sper sa fie jucaus.gif
andreea_rh
Buna ziua doamnelor
Felicitari pentru toate eforturile pe care le faceti, insa fiecare femei are ceasul ei, fiecare copil vine atunci cand ii este timpul sa vina , eu cred in voia divina,lasa-ti aceasta problema cu mare incredere in mainile Domnului si el va rezolva aceasta situatie in mod favorabil.Pentru mamicile cu Rh negativ v-as putea recomanda sa va cunoasteti rh-ul inainte de conceptie, riscurile sunt mult mai mici ,eu si sotul meu suntem incompatibili pe Rh, am gasit si va propun http://rhnegativ.wordpress.com/ pentru a afla mai multe detalii legate de Rh. Andreea
yvsl
Buna.
Am o mare problema legata de starea mea in ultima vreme.
Cred ca sunt insarcinata pentru ca de luna si jumatate mi-e greata dupa orice pun in gura, inainte aveam pofte de multe chestii iar in ultima vreme au cam disparut acele pofte, uneori ma apuca somnul din senin, mi-au crescut sanii, sunt parca mai tari si uneori am niste dureri pe care nu le-am avut pana acum, m-am si ingrasat putin ( desi mentionez ca sunt cam supraponderala, am 70 de kg la inaltimea de 1.69 si de 2 ani incoace sunt predispusa la ingrasare brusca)desi am cam renuntat la mancatul in exces din cauza greturilor. Iau Diane 35 la recomandarea medicului ginecolog, si din cate mi-a explicat am si niste probleme....chist...probleme la ovare etc. si asta va dauna atunci cand voi dori sa am copil pentru ca voi reusi mult mai greu sa raman insarcinata decat alte femei. Totusi....am aceste simptome, am continuat sa iau pastilele, si ultimul ciclu l-am avut foarte ciudat: prima zi am avut durerile obisnuite de burta, spate, picioare etc dar am sangerat foarte putin, a doua zi a fost bine iar in a 3a si a 4a zi am avut sangerari maronii si rare, ceea ce la mine nu s-a intamplat niciodata. Testul de sarcina ma cam sperie pentru ca colega mea de la servici si-a facut 10 teste si toate au iesit pozitive, pe cand a avut doar o problema hormonala si nu a fost gravida.
Ar mai trebui sa mentionez ca in 4 ani de zile nu ne-am protejat niciodata cu altceva decat anticonceptionalele mele pe care le iau de 9 luni, si foarte rar s-a terminat inauntru.
Sunt sanse sa fiu gravida ?
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.