Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Ianuarie 2011
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2011
Pagini: 1, 2, 3
Ellaj
QUOTE(vivisor75 @ May 30 2010, 09:59 AM) *
Buna ellaj
Ultimul cm a fost tot pe 7 aprilie nu ti-am zis ca suntem chiar in aceeasi perioada si probabil vom naste in aceasi perioada asta daca nu faci cezariana si-ti programezi data . Eu sunt tot la al doilea si pe primul l-am nascut normal si tot asa as vrea si acum ca ar fi pacat sa ma tai ca am inteles ca nu e tocmai bine. Si la normal m-a taiat dar nu e acelasi lucru. Oricum acum o sa vreau epidurala ca ar fi pacat cu atata tehnologie iar noi sa suferim ca pe vremea bunicii mai ales ca am mai trecut prin asa ceva si e groaznic. Tu cum l-ai nascut pe primul?Ce iti doresti? Acasa ce mai ai?
te pup si sarcina usoara La mine au inceput greturile si e rau.
pa trandafir.gif


Da la fel ca si tine am nascut natural si imi doresc la fel de mult o fetita ca si un baiat. Chiar imi este indiferent, tot ce-mi doresc este sa fie sanatos.
In Bacau cand am nascut eu acum un an si 2 luni nu se facea epidurala asa ca,,,,,,nu am sperante ca se va face in jumate de an. Mi-a fost fff greu dar crede-ma ca am uitat tot!
Tu ce ai?Fetita sau baiat?Cati ani are?
Eu inca nu am greturi si sper nici sa nu am.
vivisor75
Buna ellaj
Eu am un baiat de 8 si 10 luni iar acum mi-as dori fetita dar pana la urma nu conteaza sanatos sa fie. Iti dai seama ca daca tu nu ai apucat epidurala acum ceva timp eu acum aproape 9 ani nici nu visam. Eu sunt din Constanta iar aici sunt niste clinici particulare super dotate si doresc sa nasc la una din ele astfel incat as avea sanse de epidurala. Vad ca de vreo 2 zile m-au lasat greturile dar pe mine ma ingrozesc poftele ca de fel sunt o mancacioasa si mi-e tare teama ca ma fac cat malul. La primul am luat 25 de kg in greutate iar acum am plecat deja cu cateva kg in plus intrucat inca de la primul am ramas cu ceva nu mi-am revenit in totalitate la forma initiala. Am 1.76 si 75 de kg. avantajul meu e ca sunt inalta si nu prea se vede ca am atatea kg.Maine ma duc sa-mi fac analizele alea obligatorii.
te pup pa
bebe mic
QUOTE(Ellaj @ May 29 2010, 10:29 PM) *
Eu merg sa imi fac analizele sapt viitoare, insa nu mai fac Torch-ul pt ca l-am facut la primul copil acum un an si ceva si mi-a zis medicul ca nu e necesar, ca oricum nu are f multa relevanta ca trebuie refacute luna de luna daca ar fi sa o luam ca la carte.
Sincer.............cine-si permite sa dea luna de luna atatia bani,,,si plus ca sa se intepe de fiecare data,,,,sa o faca, eu nu as face-o. Important e sa stiu eu ca nu m-am expus la acesti virusi.
Rau nu imi este, doar simt mai tot timpul ca sunt fff obosita si ma simt plina parca as fi mancat foarte mult.
Eu am inceput sa iau de azi Elevit care contine si acidul folic recomandat zilnic. La primul copil am luat din trimestrul doi de sarcina si pana cand a facut Tudor 8 luni.



buna,

asa e , si mie mi se pare f scump sa dai luna de luna acesti bani, pe langa celelalte...
cat priveste expunerea la virusi , medicul meu mi-a spus k de citomegalovirus nu ai cum sa te feresti, il iei pe calea aerului...
cu rubeola si txoplasma gondii mai te poti ferii, dar ce faci cu prima?? nici eu nu as da banii astia luna de luna....
o sa mai merg la alt medic sa cer parerea....
esti o fericita k nu ai rau de dimineata...
cu oboseala si mie imi este f greu, uneori simt k pic pe jos de obosita....
imi pare bine k ai curaj sa nasti natural; si eu imi doresc, dar imi lipseste curajul, snt f.f.f. speriata de medici, in general, de aceea eu o sa optez pt cezariana...
eu snt in bucuresti si cred k o sa nasc la spitalul municipal, dar ma gandesc si la varianta clinica particulara...desi snt niste costuri.....
uneori imi zic k la o clinica particulara, poate as avea curaj sa nasc natural.....imi imaginez eu (si sper sa si fie) k se poarta mai atent cu tine si nu te lasa sa zaci in durere si sa te descurci singura pana ai dilatatie de nu stiu cat....

eee, dar pana atunci mai e, eu nu vreau sa ma gandesc la nastere...

multumesc pt postarea anlizelor pe care ti le-a dat medicul tau sa le faci....

madalina00
buna,

si eu trebuie sa nasc tot in ianuarie, la sfarsit...eu st in 6 saptamani...deocamdata sunt inca speriata pentru ca e primul copil doar ca m-a luat un pik pe neasteptate. in iulie pe 24 avem nunta si sper as fac fatza agitatiei si stresului. voi va simtiti bine? eu ma simt ff ametita si desi mi-e fff somn nu ma pot odihni sad.gif

va pup si multa sanatate mamicilor!
Karmin
sper sa nu va suparati pe mine, dar am rugat sa se uneasca cele doua topic-uri smile.gif
Ellaj
QUOTE(Karmin @ Jun 2 2010, 07:51 PM) *
sper sa nu va suparati pe mine, dar am rugat sa se uneasca cele doua topic-uri smile.gif

Asa de mult si placut ma surprinzi mai Karmin,,,,,cand mai ai tu timp de toate astea?
Te pup mamica viteaza si super femeie!
Ellaj
tzuc.gif
QUOTE(bebe mic @ Jun 2 2010, 08:50 AM) *
buna,

asa e , si mie mi se pare f scump sa dai luna de luna acesti bani, pe langa celelalte...
cat priveste expunerea la virusi , medicul meu mi-a spus k de citomegalovirus nu ai cum sa te feresti, il iei pe calea aerului...
cu rubeola si txoplasma gondii mai te poti ferii, dar ce faci cu prima?? nici eu nu as da banii astia luna de luna....
o sa mai merg la alt medic sa cer parerea....
esti o fericita k nu ai rau de dimineata...
cu oboseala si mie imi este f greu, uneori simt k pic pe jos de obosita....
imi pare bine k ai curaj sa nasti natural; si eu imi doresc, dar imi lipseste curajul, snt f.f.f. speriata de medici, in general, de aceea eu o sa optez pt cezariana...
eu snt in bucuresti si cred k o sa nasc la spitalul municipal, dar ma gandesc si la varianta clinica particulara...desi snt niste costuri.....
uneori imi zic k la o clinica particulara, poate as avea curaj sa nasc natural.....imi imaginez eu (si sper sa si fie) k se poarta mai atent cu tine si nu te lasa sa zaci in durere si sa te descurci singura pana ai dilatatie de nu stiu cat....

eee, dar pana atunci mai e, eu nu vreau sa ma gandesc la nastere...

multumesc pt postarea anlizelor pe care ti le-a dat medicul tau sa le faci....

Mie la Citomegalovirus mi-au iesit anticorpi si banuiesc eu ca de aia medicul a spus ca nu e necesar sa le refac.
Cat despre nastere ...crede-ma ca oricat de grea ar fi durerea(atunci spui ca nu vei mai naste in veci asa) o uiti in momentul cand iti vezi copilul in brate. Si o uiti atat de bine ca o sa vrei sa nasti tot natural.
Mai ai timp destul sa te gandesti si sa te tot razgandesti tzuc.gif
Ellaj
QUOTE(madalina00 @ Jun 2 2010, 02:30 PM) *
buna,

si eu trebuie sa nasc tot in ianuarie, la sfarsit...eu st in 6 saptamani...deocamdata sunt inca speriata pentru ca e primul copil doar ca m-a luat un pik pe neasteptate. in iulie pe 24 avem nunta si sper as fac fatza agitatiei si stresului. voi va simtiti bine? eu ma simt ff ametita si desi mi-e fff somn nu ma pot odihni sad.gif

va pup si multa sanatate mamicilor!

Uauuuu super super,,,,,stai linistita ca se fac toate. E si mai emotionant sa stii ca la nunta deja sunteti 3.
Casa de piatra si bucurii cat mai multe va doresc si sa aduci pe lume un copil sanatos si frumos!
Despre somn,,,sa stii ca si eu am momente cand sunt super obosita si nu pot dormi,,,si asta mi se intampla doar in sarcina.
Ellaj
QUOTE(vivisor75 @ May 31 2010, 09:14 AM) *
Buna ellaj
Eu am un baiat de 8 si 10 luni iar acum mi-as dori fetita dar pana la urma nu conteaza sanatos sa fie. Iti dai seama ca daca tu nu ai apucat epidurala acum ceva timp eu acum aproape 9 ani nici nu visam. Eu sunt din Constanta iar aici sunt niste clinici particulare super dotate si doresc sa nasc la una din ele astfel incat as avea sanse de epidurala. Vad ca de vreo 2 zile m-au lasat greturile dar pe mine ma ingrozesc poftele ca de fel sunt o mancacioasa si mi-e tare teama ca ma fac cat malul. La primul am luat 25 de kg in greutate iar acum am plecat deja cu cateva kg in plus intrucat inca de la primul am ramas cu ceva nu mi-am revenit in totalitate la forma initiala. Am 1.76 si 75 de kg. avantajul meu e ca sunt inalta si nu prea se vede ca am atatea kg.Maine ma duc sa-mi fac analizele alea obligatorii.
te pup pa

La primul copil am ramas insarcinata cu 53 kg si am luat in greutate 16 kg. am slabit dupa 4 luni de la nastere 18kg bb.gif Asta pt ca eu sunt predispusa sa slabesc f usor. Acum am 54 kg si sper sa nu depasesc limita ca vad ca acum mi-e foame incontinuu.
Kamelya
anima1.gif Wow..au aparut mamicile de ianuarie 2011 anima1.gif

Eu sunt o mamica de ianuarie 2010 carut.gif ... si am un bebe minunat love1.gif

Va doresc sarcini usoare si bebei sanatosi hug.gif

floare2.gif
madalina00
QUOTE(Ellaj @ Jun 2 2010, 10:23 PM) *
Uauuuu super super,,,,,stai linistita ca se fac toate. E si mai emotionant sa stii ca la nunta deja sunteti 3.
Casa de piatra si bucurii cat mai multe va doresc si sa aduci pe lume un copil sanatos si frumos!
Despre somn,,,sa stii ca si eu am momente cand sunt super obosita si nu pot dormi,,,si asta mi se intampla doar in sarcina.

multumesc mult ellaj...sper sa fie bine tot ce se intampla:) inca parac nu imi vine sa cred ca astept un bebe:) acum astept rezultatul analizelor. le-am facut la sanador si pe langa faptul ca am platit o caruta de bani tre sa astept 10 zile lucratoare pt rezultate. stau cu emotii pana iau rezultatele. Sora mea a avut la sarciona trombo-nu-stiu-ce...o kestie cu coagularae sangelui care trbuia tinuta sub control si cica e ereditara sia s putea sa o am si eu. imi mai fac griji ca nu pot manca mai nimik, tot ce vreau sa manac st fructele si sa fie fff acre...desi eram devoratoare de ciocolata si inghetata acum nici nu vreau sa aud de ele. mai e si agitatia cu nunta care fara sa vraeu ma afecteaza si mi-e teama sa nu pateasca bebe ceva. sad.gif pup si sa ai un bebe sanatos si frumos ac si fratiorul lui smile.gif
Karmin
QUOTE(Ellaj @ Jun 2 2010, 10:15 PM) *
Asa de mult si placut ma surprinzi mai Karmin,,,,,cand mai ai tu timp de toate astea?
Te pup mamica viteaza si super femeie!



Aaaa, pt asta ziceai ms ieri???? cu placere, mami...
uite acum se joaca vitezomanii impreuna, am bucataria curata si camera teanc de jucarii...si mai gasesc si eu cate un moment de respiro...
vivisor75
Buna
Vroiam sa va zic cate ceva despre TORCH.Rep. un set de analize pt a depista daca exista infectii cu citomegalivirus toxoplasmoza , rubeola si altele infectii foarte periculoase daca se contacteaza in timpul sarcinii sau cu foarte putin timp inainte de conceptie astfel incat sa persiste inca atunci cand s-a produs fecundarea. E foarte bine daca ai avut inainte pt ca ai in organism anticorpi care sunt ca o bariera impotriva infectiilor dar daca nu ai avut niciodata esti expusa de aceea dr recomanda sa faci analize lunar.Din pacate sunt scumpe iar in Romania de azi .....mai bine emigreazi. Va dau aceste informatii pt ca eu le-am facut inainte de a ramane insarcinata si mi-a iesit ca am anticorpi la citomegalovirus care este un virus din grupa varicelei, herpesului si care se ia si pe calea aerului cam 90 % din polulatie l-au contactat.
Inca ceva asa ca sa nu va stresati ca nu-l faceti luna de luna la primul nu m-a pus nimeni sa le fac si daca n-am stiut parca a fost mai bine pt ca nu aveam la ce sa ma gandesc toata ziua Cu cat stii mai multe cu atat iti faci sange rece si nu are rost.
va pup si sanatate
Karmin
eu toxoplasmoza mi-am repetat-o de f multe ori. nu pentru ca am pisica in casa ( ea fiind vaccinata, deparazitata si hranita doar cu mancare speciala pt pisici fara carne cruda si alte porcarii...) ci pentru ca se contacta usor de pe fructe nespalate bine, de pe legume, de pe carne ....mna, am avut eu un pitic pe creier...
bebe mic
QUOTE(vivisor75 @ Jun 3 2010, 01:51 PM) *
Buna
Vroiam sa va zic cate ceva despre TORCH.Rep. un set de analize pt a depista daca exista infectii cu citomegalivirus toxoplasmoza , rubeola si altele infectii foarte periculoase daca se contacteaza in timpul sarcinii sau cu foarte putin timp inainte de conceptie astfel incat sa persiste inca atunci cand s-a produs fecundarea. E foarte bine daca ai avut inainte pt ca ai in organism anticorpi care sunt ca o bariera impotriva infectiilor dar daca nu ai avut niciodata esti expusa de aceea dr recomanda sa faci analize lunar.Din pacate sunt scumpe iar in Romania de azi .....mai bine emigreazi. Va dau aceste informatii pt ca eu le-am facut inainte de a ramane insarcinata si mi-a iesit ca am anticorpi la citomegalovirus care este un virus din grupa varicelei, herpesului si care se ia si pe calea aerului cam 90 % din polulatie l-au contactat.
Inca ceva asa ca sa nu va stresati ca nu-l faceti luna de luna la primul nu m-a pus nimeni sa le fac si daca n-am stiut parca a fost mai bine pt ca nu aveam la ce sa ma gandesc toata ziua Cu cat stii mai multe cu atat iti faci sange rece si nu are rost.
va pup si sanatate


multumesc pt raspuns...
te rog spune-mi ce se poate intampla dc virusul e contactat in timpul sarcinii?Exista tratament, sau se impune intreruperea sarcinii. nu e placut sa stai mereu cu o sabie deasupra capului. Analizele mele torch au iesit bine, dar problema mea e k nu am deloc anticorpi...
vivisor75
QUOTE(bebe mic @ Jun 3 2010, 07:20 PM) *
multumesc pt raspuns...
te rog spune-mi ce se poate intampla dc virusul e contactat in timpul sarcinii?Exista tratament, sau se impune intreruperea sarcinii. nu e placut sa stai mereu cu o sabie deasupra capului. Analizele mele torch au iesit bine, dar problema mea e k nu am deloc anticorpi...

Drga bebe mic
Cel mai bine consulta-te cu medicul tau eu pot sa-ti spun multe lucruri pe care le-am aflat documentendu-ma atat pe net cat si pe la dr. Asa am aflat ca daca il contactezi in timpul sarcine tb neaparat neaparat vorbit cu un dr infectionist si impreuna cu el se decide daca e cazul unei intreruperi dar eu stiu caz concret in care mamica avea toxoplasmoza si cu ajutorul medicului si tratamentul corespunzator a facut o fetita sanatoasa. Deci conteaza si valorile infectiei care iti ies dar si varsta sarcinii. Draga mea daca ti-ai facut acum analizele poate mai reusesti sa le faci o data si eu zic sa stai linistita daca n-ai nici o problema dar daca ai nedumeriri vorbeste cu un infectionist ca medicul ginecolog si de fam dau informatii generale pe cand alalalt iti spune clar si la obiect.
Ti-am zis in mes anterior eu la primul nu stiam nimic de TORCH si n-am facut analize si am un copil sanatos. Mai e o chestie de toxo te poti feri de rubeola la fel si daca ai avut cand erai mica e bine doar de citomegalovirus nu ai cum dar nu te-o cauta chiar pe tine acum FII pozitiva si capul sus
va pup pe toate pa
Karmin
bebe_mic....am sa iti raspund si eu la intrebare...
igiena este cheia...eu la amandoua sarcinile fara servetele umede si lotiune antibacteriana in geanta din casa nu am iesit, stiu ca sunt exagerata dar ma stergeam ori de cate ori puneam mana pe o clanta, pe bani , pe lucruri care erau pe domeniul public.
Ellaj
QUOTE(Karmin @ Jun 4 2010, 06:38 PM) *
bebe_mic....am sa iti raspund si eu la intrebare...
igiena este cheia...eu la amandoua sarcinile fara servetele umede si lotiune antibacteriana in geanta din casa nu am iesit, stiu ca sunt exagerata dar ma stergeam ori de cate ori puneam mana pe o clanta, pe bani , pe lucruri care erau pe domeniul public.


Karmin inseamna ca pe mine m-a pazit bine de tot Dzeu caci eu lucrez la banca unde sunt cei mai multi microbi pray.gif Incercam pe cat posibil sa ma spal cat mai des dar e practit imposibil atunci cand lucrezi cu publicul.
As vrea sa-mi spui te rog cum a fost a doua sarcina?Ti-a crezut burtica mai repede decat la prima sarcina?caci eu abia am 8 sapt si se vede ca sunt insarcinata.....ai avut burtica mai mare ca la a doua sarcina?
Karmin
QUOTE(Ellaj @ Jun 9 2010, 09:25 PM) *
Karmin inseamna ca pe mine m-a pazit bine de tot Dzeu caci eu lucrez la banca unde sunt cei mai multi microbi pray.gif Incercam pe cat posibil sa ma spal cat mai des dar e practit imposibil atunci cand lucrezi cu publicul.
As vrea sa-mi spui te rog cum a fost a doua sarcina?Ti-a crezut burtica mai repede decat la prima sarcina?caci eu abia am 8 sapt si se vede ca sunt insarcinata.....ai avut burtica mai mare ca la a doua sarcina?



Draga mea, am avut burta enorma la a doua sarcina si lasata raaaaau....de la atata ridicat Timea...
bine ca a trecut, inca un bebe NU MAI FAC!!!!!
Ellaj
Ce mai faceti viitoare mamicute? Cum va simtiti?Ati facut analizele?
Eu am avut cateva zile in care mi=a fost rau ca am avut o indigestie urata, in rest sunt foarte obosita, dar ma bucur ca nu am greturi sau altceva.
Va pup!!!
vivisor75
Buna
Eu mi-am facut analizele acelea obligatorii HEmoleucograma, urocultira, tgp,hiv,vdrl,calciu fier magneziu, rh si parca inca ceva si au iesit bune. Eu am rh negativ si sotul pozitiv asa ca o sa-mi fac si titrare de anticorpi. Celelalte analize TORCH le-am facut inainte de a ramane si am anticorpi la cmv, rubela iar toxoplasmoza e ok. si nu am contact cu animale si incerc sa pastrez o igiena cat mai stricata. Stii cum e eu oricum am ceva anticorpi dar persoanele care n-au facut nici una din bolile astea ar trebui sa-si faca toate astea in fiecare luna si sunt o gramada de bani.
Peste 2 zile merg la control ca vrem sa plecam in concediu si mi-a zis sa trec si pe la el ca sa vedem daca etotul ok si sa-mi spuna ce am voie sa fac si ce nu desi eu le stiu dar de ex nu stiam ca nu prea am voie sa stau in piscina ca are mult clor care poate dauna copilului si de asta vreau sa vad ce mai zice si el ca sa nu fac vreo nefacuta.
va pup pa
vivisor75
am vrut sa spun igiena stricta nu stricata ca n-am facut nimic cu ea stricata
AmyChris
Buna ziua tuturor ! Sunt Amy si vreau sa ma alatur si eu burticilor de ianuarie chiar daca probabil voi naste la inceputul lui februarie 2011 .
Eu nu am fost inca la doctor , am programare vineri sa vedem ce spune , dar mi-am facut 5 teste si toate au 2 liniute .
Noi mai avem un baietel care astazi implineste 2 ani si sunt destul de ingrijorata caci nu stiu cum ma voi descurca cu 2 copii , intr-o tara straina si fara nici un ajutor . Mie mi-au decedat ambii parinti iar ai sotului nu pot veni caci nu avem nici posibilitati , nici situatia cu actele nu e clarificata si nu le putem face chemari . In rest sunt OK adica greturi si varsaturi zilnice , ameteli si tot tacamul ...Imi este mai rau decat la prima sarcina in care am lucrat pana la 6 luni , munca fizica .
Sper sa fie totul bine si sa ducem toate sarcinile la bun sfarsit , sa avem bebelusi sanatosi si frumosi si sa ramanem prietene si dupa nasterea lor .
Pupici , Amy si Chris trandafir.gif
Ellaj
QUOTE(AmyChris @ Jun 15 2010, 08:02 PM) *
Buna ziua tuturor ! Sunt Amy si vreau sa ma alatur si eu burticilor de ianuarie chiar daca probabil voi naste la inceputul lui februarie 2011 .
Eu nu am fost inca la doctor , am programare vineri sa vedem ce spune , dar mi-am facut 5 teste si toate au 2 liniute .
Noi mai avem un baietel care astazi implineste 2 ani si sunt destul de ingrijorata caci nu stiu cum ma voi descurca cu 2 copii , intr-o tara straina si fara nici un ajutor . Mie mi-au decedat ambii parinti iar ai sotului nu pot veni caci nu avem nici posibilitati , nici situatia cu actele nu e clarificata si nu le putem face chemari . In rest sunt OK adica greturi si varsaturi zilnice , ameteli si tot tacamul ...Imi este mai rau decat la prima sarcina in care am lucrat pana la 6 luni , munca fizica .
Sper sa fie totul bine si sa ducem toate sarcinile la bun sfarsit , sa avem bebelusi sanatosi si frumosi si sa ramanem prietene si dupa nasterea lor .
Pupici , Amy si Chris trandafir.gif

Bine ai venit alaturi de noi! Te felicit ca ai curaj sa faci al doilea bebe si crede-ma ca sunt ai mult decat sigura ca iti va fi usor caci primul copil e marisor atunci si chiar vei avea ajutor din partea lui.
La multi ani pentru copilas si sa aveti mai aveti unul sanatos ca sa va puteti bucura de tot ce e mai frumos pe lumea asta!
Si eu abia astept sa am amandoi copilasii langa mine desi stiu ca imi va fi foarte greu. Dar cred ca oricat de greu mi=ar fi nu-mi va parea rau nici macar o secunda ca am casa plina de bucurii.
Ellaj
QUOTE(vivisor75 @ Jun 14 2010, 10:54 AM) *
Buna
Eu mi-am facut analizele acelea obligatorii HEmoleucograma, urocultira, tgp,hiv,vdrl,calciu fier magneziu, rh si parca inca ceva si au iesit bune. Eu am rh negativ si sotul pozitiv asa ca o sa-mi fac si titrare de anticorpi. Celelalte analize TORCH le-am facut inainte de a ramane si am anticorpi la cmv, rubela iar toxoplasmoza e ok. si nu am contact cu animale si incerc sa pastrez o igiena cat mai stricata. Stii cum e eu oricum am ceva anticorpi dar persoanele care n-au facut nici una din bolile astea ar trebui sa-si faca toate astea in fiecare luna si sunt o gramada de bani.
Peste 2 zile merg la control ca vrem sa plecam in concediu si mi-a zis sa trec si pe la el ca sa vedem daca etotul ok si sa-mi spuna ce am voie sa fac si ce nu desi eu le stiu dar de ex nu stiam ca nu prea am voie sa stau in piscina ca are mult clor care poate dauna copilului si de asta vreau sa vad ce mai zice si el ca sa nu fac vreo nefacuta.
va pup pa

Concediu placut si sa te intorci cu bine!
La primul copil si eu am fost la mare plecata in Italia cand aveam 9 sapt si mi-a prins foarte bine. Am avut grija doar sa acopar burtica la plaja si sa nu stau prea mult in apa cand nu era foarte calda.
Noi avem biletele cumparate sa mergem in august dar sa vedem daca vom putea pleca caci soacra mea e foarte bolnava si pana atunci nu ne mai facem nici un plan. Dar tare mult mi-as dori sa ajung la mare cu copilasul meu sa il balacesc in apa.
vivisor75
QUOTE(Ellaj @ Jun 15 2010, 09:52 PM) *
Concediu placut si sa te intorci cu bine!
La primul copil si eu am fost la mare plecata in Italia cand aveam 9 sapt si mi-a prins foarte bine. Am avut grija doar sa acopar burtica la plaja si sa nu stau prea mult in apa cand nu era foarte calda.
Noi avem biletele cumparate sa mergem in august dar sa vedem daca vom putea pleca caci soacra mea e foarte bolnava si pana atunci nu ne mai facem nici un plan. Dar tare mult mi-as dori sa ajung la mare cu copilasul meu sa il balacesc in apa.

Buna eu sunt din Cta si sunt satula de mare Acum mergem in Tenerife si orice ar zice dr totul e platit si merg dar tb sa ma feresc de multe chestii oricum vreau ca baiatul meu sa se bucure Zborul e de 6-7 ore si de asta mi-e groaza ca ma plictisesc. In rest nu mai am mult vineri sera la bucuresti si sambata dim imbarcarea.
te pup si sanatate
Dona
QUOTE(madalina00 @ Jun 2 2010, 12:30 PM) *
buna,

si eu trebuie sa nasc tot in ianuarie, la sfarsit...eu st in 6 saptamani...deocamdata sunt inca speriata pentru ca e primul copil doar ca m-a luat un pik pe neasteptate. in iulie pe 24 avem nunta si sper as fac fatza agitatiei si stresului. voi va simtiti bine? eu ma simt ff ametita si desi mi-e fff somn nu ma pot odihni sad.gif

va pup si multa sanatate mamicilor!



Si eu am nunta pe 17 iulie si am un pic emotii ca rochia este deja gata, si ne-a luat si pe noi pe nepregatite. Dar sper sa fie totul ok si pentru bebe si pentru noi.

Bafta!
cris210580
QUOTE(AmyChris @ Jun 15 2010, 06:02 PM) *
Buna ziua tuturor ! Sunt Amy si vreau sa ma alatur si eu burticilor de ianuarie chiar daca probabil voi naste la inceputul lui februarie 2011 .
Eu nu am fost inca la doctor , am programare vineri sa vedem ce spune , dar mi-am facut 5 teste si toate au 2 liniute .
Noi mai avem un baietel care astazi implineste 2 ani si sunt destul de ingrijorata caci nu stiu cum ma voi descurca cu 2 copii , intr-o tara straina si fara nici un ajutor . Mie mi-au decedat ambii parinti iar ai sotului nu pot veni caci nu avem nici posibilitati , nici situatia cu actele nu e clarificata si nu le putem face chemari . In rest sunt OK adica greturi si varsaturi zilnice , ameteli si tot tacamul ...Imi este mai rau decat la prima sarcina in care am lucrat pana la 6 luni , munca fizica .
Sper sa fie totul bine si sa ducem toate sarcinile la bun sfarsit , sa avem bebelusi sanatosi si frumosi si sa ramanem prietene si dupa nasterea lor .
Pupici , Amy si Chris trandafir.gif


buna
si eu am o fetita de 2 ani si sunt insarcinata in 7 saptamani......si sunt si departe de casa.....ne asemanam aasa de mult.......sincer ma cam nelinistesc gandurile de genul cum am voi descurca cu doi copii mici dar dumnezeu imi da putere sa merg mai departe....la urma urmelor sunt niste bebelusi nu capcauni sa ne manance,nu? jucaus.gif
in rest ma simt ok,dar in comparatie cu prima sarcina am greturi si stari de rau,nu mari dar oricum se fac simtite.......doar un singur lucru ma nelinisteste enorm...eu sunt fumatoare simi sata capul si gandul doar la tigari;ma abtin cat pot,leam rarit mult(2-3 tigari pe zi)as vrea sa le pot lasa de tot dar simt ca nu pot;imi sta gandul doar la ele si as fuma nonstop....mia zis doctorita ca e din cauza sarcinii ca se intampla sa poftesti tigarile mai tare decat cand nu esti gravida doh.gif
si cand am fost gravida cu bianca am fumat dar ffff rar cam 1-2 pe saptamana
nu stiu cum sa mi le scot din cap tigarile
AmyChris
QUOTE(Ellaj @ Jun 15 2010, 08:48 PM) *
Bine ai venit alaturi de noi! Te felicit ca ai curaj sa faci al doilea bebe si crede-ma ca sunt ai mult decat sigura ca iti va fi usor caci primul copil e marisor atunci si chiar vei avea ajutor din partea lui.
La multi ani pentru copilas si sa aveti mai aveti unul sanatos ca sa va puteti bucura de tot ce e mai frumos pe lumea asta!
Si eu abia astept sa am amandoi copilasii langa mine desi stiu ca imi va fi foarte greu. Dar cred ca oricat de greu mi=ar fi nu-mi va parea rau nici macar o secunda ca am casa plina de bucurii.

Multumesc pentru urari si incurajare . Curaj sa fac al doilea bb nu cred ca am avut caci a venit pe neasteptate dar stiu ca daca Dumnezeu ni l-a trimis tot El ne va ajuta sa-l si crestem . Imi este greu in special ca nu am pe nimeni cu care sa-l las macar cand merg la spital , analize si altele ...Prietena mea cea mai buna , cu care il mai lasam 1-2 ore tocmai se muta in alt stat si nu stiu ce voi face ...
Ai grija de tine , de bb si de burtica si sa ne auzim cu bine. oFloare1.gif
AmyChris
QUOTE(cris210580 @ Jun 17 2010, 02:41 PM) *
buna
si eu am o fetita de 2 ani si sunt insarcinata in 7 saptamani......si sunt si departe de casa.....ne asemanam aasa de mult.......sincer ma cam nelinistesc gandurile de genul cum am voi descurca cu doi copii mici dar dumnezeu imi da putere sa merg mai departe....la urma urmelor sunt niste bebelusi nu capcauni sa ne manance,nu? jucaus.gif
in rest ma simt ok,dar in comparatie cu prima sarcina am greturi si stari de rau,nu mari dar oricum se fac simtite.......doar un singur lucru ma nelinisteste enorm...eu sunt fumatoare simi sata capul si gandul doar la tigari;ma abtin cat pot,leam rarit mult(2-3 tigari pe zi)as vrea sa le pot lasa de tot dar simt ca nu pot;imi sta gandul doar la ele si as fuma nonstop....mia zis doctorita ca e din cauza sarcinii ca se intampla sa poftesti tigarile mai tare decat cand nu esti gravida doh.gif
si cand am fost gravida cu bianca am fumat dar ffff rar cam 1-2 pe saptamana
nu stiu cum sa mi le scot din cap tigarile

Cred ca vorbeai de mine ca ne asemanam f mult si intr-adevar nu-mi vine sa cred ca pana si copilasii nostri sunt nascuti in iunie 2008 , calculand dupa varsta fetitei tale pentru care te felicit ca este o frumusete . Baiatul meu e nascut pe 15 iunie 2008 si suntem si acum aproape ca varsta cu burticile , eu am 6 sapt si 4 zile . Cum spuneam si in alt mesaj imi este ff greu caci sunt singura si nu am cu cine sa-l las pe Chris nici macar cand am de mers la spital . Cred totusi ca Dumnezeu o va rezolva si pe asta si vom merge mai departe ...
Cu tigarile nu stiu ce sa iti spun caci eu nu fumez , am fumat acum cativa ani dar sotului meu nu-i placea si mereu imi spunea ca imi cumpar boala cu banii meu si intr-o zi pur si simplu n-am mai fumat ...si de atunci n-am mai incercat niciodata sa fumez . Poate e o pofta intr-adevar si in cateva saptamani vei putea renunta , cu ajutorul lui Dumnezeu . Spune-mi te rog si mie cum pui fotografiile si tickerul caci eu am incercat si nu reusesc . Multumesc mult si ...Keep in touch ... floare2.gif
cris210580
QUOTE(AmyChris @ Jun 17 2010, 05:02 PM) *
Cred ca vorbeai de mine ca ne asemanam f mult si intr-adevar nu-mi vine sa cred ca pana si copilasii nostri sunt nascuti in iunie 2008 , calculand dupa varsta fetitei tale pentru care te felicit ca este o frumusete . Baiatul meu e nascut pe 15 iunie 2008 si suntem si acum aproape ca varsta cu burticile , eu am 6 sapt si 4 zile . Cum spuneam si in alt mesaj imi este ff greu caci sunt singura si nu am cu cine sa-l las pe Chris nici macar cand am de mers la spital . Cred totusi ca Dumnezeu o va rezolva si pe asta si vom merge mai departe ...
Cu tigarile nu stiu ce sa iti spun caci eu nu fumez , am fumat acum cativa ani dar sotului meu nu-i placea si mereu imi spunea ca imi cumpar boala cu banii meu si intr-o zi pur si simplu n-am mai fumat ...si de atunci n-am mai incercat niciodata sa fumez . Poate e o pofta intr-adevar si in cateva saptamani vei putea renunta , cu ajutorul lui Dumnezeu . Spune-mi te rog si mie cum pui fotografiile si tickerul caci eu am incercat si nu reusesc . Multumesc mult si ...Keep in touch ... floare2.gif

a mea printesa e nascuta pe 8 iunie 2008......eu mai am 2 vrisori aici si sotul cateva rude dar sincera sa fiu fiecare e pentru el in strainatate,am ajuns la concluzia asta......
pozele le incarci intai pe www.photobucket.com si apoi pe site iar tikerul dai clik pe unul de la o sematura si te trimite direct la site si urmezi pasii de acolo
multa sanatate tie si familiei tale si o sarcina usoara partners.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
AmyChris
Buna ziua fetelor ! Vad ca n-a mai scris nimeni nimic ... Eu am fost vineri la primul consult si mi-au zis ca probabil am cam 7 sapt dar nu mi-au luat nici un fel de analize , mi-au facut doar eco transvaginal , la care nu s-a vazut decat un saculet negru , nu au detectat nici bataie de inima , nici semn de embrion , mi-au zis ca trebuie sa mai asteptam inca 2 sapt , dar pt ca doctorul nu e acolo peste 2 sapt , acele 2 s-au facut 3 sapt caci numai atunci mi-au putut face programare ...Va dati seama cum vor trece aceste saptamani pentru mine...
Weekendul asta ne-am imbolnavit si eu si Chris . El are o diaree ff urata dar dr lui mi-a zis sa nu-i dau nimic sa manance o zi , doar lichide , apoi sa incep cu banana , paine prajita , sos de mere , cereale de orez , nici un fel de lactate 4-5 zile si in vreo 10 zile ar trebui sa ii treaca ... Eu am facut o forma severa de indigestie , ceva , caci am vomitat vineri toata noaptea si am avut o diaree groaznica 5-6 scaune intr-o ora , iar sambata cand am ajuns la spital si mi-au zis sa le dau urina ptr analize nu am avut decat 2-3 picaturi , asa incat m-au pus pe perfuzii sambata si duminica si aseara mi-au dat drumul acasa . Am fost internata la maternitate , ptr ca sunt insarcinata ,a venit doctorita mea si mi-a dat o reteta de pastile si m-a " incurajat " foarte tare spunandu-mi ca nu poate sa imi garanteze ca starea prin care am trecut mi-a afectat sarcina sau nu ... Incerc sa fiu optimista si sa cred ca Dumnezeu le randuieste pe toate cum stie El mai bine ...
Sper ca voi sunteti bine si burticile cresc linistite ...
Pupici tuturor , Amy si Chris oFloare1.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(AmyChris @ Jun 21 2010, 05:54 PM) *
Buna ziua fetelor ! Vad ca n-a mai scris nimeni nimic ... Eu am fost vineri la primul consult si mi-au zis ca probabil am cam 7 sapt dar nu mi-au luat nici un fel de analize , mi-au facut doar eco transvaginal , la care nu s-a vazut decat un saculet negru , nu au detectat nici bataie de inima , nici semn de embrion , mi-au zis ca trebuie sa mai asteptam inca 2 sapt , dar pt ca doctorul nu e acolo peste 2 sapt , acele 2 s-au facut 3 sapt caci numai atunci mi-au putut face programare ...Va dati seama cum vor trece aceste saptamani pentru mine...
Weekendul asta ne-am imbolnavit si eu si Chris . El are o diaree ff urata dar dr lui mi-a zis sa nu-i dau nimic sa manance o zi , doar lichide , apoi sa incep cu banana , paine prajita , sos de mere , cereale de orez , nici un fel de lactate 4-5 zile si in vreo 10 zile ar trebui sa ii treaca ... Eu am facut o forma severa de indigestie , ceva , caci am vomitat vineri toata noaptea si am avut o diaree groaznica 5-6 scaune intr-o ora , iar sambata cand am ajuns la spital si mi-au zis sa le dau urina ptr analize nu am avut decat 2-3 picaturi , asa incat m-au pus pe perfuzii sambata si duminica si aseara mi-au dat drumul acasa . Am fost internata la maternitate , ptr ca sunt insarcinata ,a venit doctorita mea si mi-a dat o reteta de pastile si m-a " incurajat " foarte tare spunandu-mi ca nu poate sa imi garanteze ca starea prin care am trecut mi-a afectat sarcina sau nu ... Incerc sa fiu optimista si sa cred ca Dumnezeu le randuieste pe toate cum stie El mai bine ...
Sper ca voi sunteti bine si burticile cresc linistite ...
Pupici tuturor , Amy si Chris oFloare1.gif

draga Amy am citi prin ce ai trecut si imi pare rau
sa stii ca eu sunt o viitoare mami de februarie 2011 si nici la mine inca nu s-a vazut nimic in sacul embrionar dar eu la fel am patit si cu Ameera (fetita mea) si acuma e o minune de fetita
nu te mai stresa
Doamne Doamne va avea grija de noi
pupici la bebica si la burtica
Lusha&Zbenguica
aa si la mine nu sunt doar 2 saptmani de asteptare ci vreo 5 pt ca e plecat dr din localitate
am programare abia in 3 august dar sper ca Doamne Doamne sa imi rezerve atunci o surpriza placuta
ruxy80
ohmy.gif heeei, unde sunteti mamici de ianuarie 2011??? hug.gif anul trecut pe vremea asta umpleam pagini dupa pagini...mi-e dor sa va citesc...Ella..esti bine? oFloare.gif
Ellaj
QUOTE(ruxy80 @ Jul 12 2010, 11:58 PM) *
ohmy.gif heeei, unde sunteti mamici de ianuarie 2011??? hug.gif anul trecut pe vremea asta umpleam pagini dupa pagini...mi-e dor sa va citesc...Ella..esti bine? oFloare.gif

Buna seara.............am intrat sa mai scriu si eu putin pe aici.
Sunt bine Ruxy, multumesc. astazi am luat rezultatul la dublu test si se pare ca e ok, caci la interpretari rezultate scrie ca e un risc scazut de anomalii, 1 la 9300 cazuri parca.
Voi ce mai faceti?cum va simtiti?Eu sunt obosita si azi am avut o durere de cap cumplita, in rest e totul ok.Tazmanianul de fiu-miu scoate untul din noi doi si abia reusim amandoi sa il supraveghem cand iesim afara ca nu sta o clipa intr-un loc.
Cine a mai facut dublu test?
ruxy80
QUOTE(Ellaj @ Jul 13 2010, 09:58 PM) *
Buna seara.............am intrat sa mai scriu si eu putin pe aici.
Sunt bine Ruxy, multumesc. astazi am luat rezultatul la dublu test si se pare ca e ok, caci la interpretari rezultate scrie ca e un risc scazut de anomalii, 1 la 9300 cazuri parca.
Voi ce mai faceti?cum va simtiti?Eu sunt obosita si azi am avut o durere de cap cumplita, in rest e totul ok.Tazmanianul de fiu-miu scoate untul din noi doi si abia reusim amandoi sa il supraveghem cand iesim afara ca nu sta o clipa intr-un loc.
Cine a mai facut dublu test?


Ella, ma bucur ca esti bine si ca rezultatul la test e bun! trandafir.gif Eu n-am facut in timpul sarcinii nici dublu test nici triplu test ca si asa sunt o stresata de numai si mi-a fost teama din fericire fetita s-a nascut perfect sanatoasa...ba zic ca as mai vrea un bebe ba zic categoric nu...cert e ca mi-e dor de perioada cand am fost graviduta...am si avut o sarcina usoara (bat in lemn) fara greturi...daca nu-mi crestea burtica nici nu stiam ca sunt gravida smile.gif e bine ca Tudor va avea un fratior sau o surioara yes.gif si la mica distanta ca si varsta...sper sa mai intre si alte mamici de ianuarie 2011 si sa ajungeti un grup maaare si inchegat si sa parcurgeti cu bine si usor saptamanile pana la marele eveniment. pupic dulce tzuc.gif
Ellaj
Buna seara fetelor! Ce mai faceti?cum va simtiti?eu ma simt din ce in ce mai bine, parca sunt incarcata cu energie, desi dimineata Tudor ne da trezirea la 6 si seara nu adorm dupa ora 23.
Ati plecat in concediu? Eu abia astept sa plecam peste 2 sapt! Va pup si sper sa auzim numai de bine.
Ellaj
QUOTE(ruxy80 @ Jul 16 2010, 12:32 AM) *
Ella, ma bucur ca esti bine si ca rezultatul la test e bun! trandafir.gif Eu n-am facut in timpul sarcinii nici dublu test nici triplu test ca si asa sunt o stresata de numai si mi-a fost teama din fericire fetita s-a nascut perfect sanatoasa...ba zic ca as mai vrea un bebe ba zic categoric nu...cert e ca mi-e dor de perioada cand am fost graviduta...am si avut o sarcina usoara (bat in lemn) fara greturi...daca nu-mi crestea burtica nici nu stiam ca sunt gravida smile.gif e bine ca Tudor va avea un fratior sau o surioara yes.gif si la mica distanta ca si varsta...sper sa mai intre si alte mamici de ianuarie 2011 si sa ajungeti un grup maaare si inchegat si sa parcurgeti cu bine si usor saptamanile pana la marele eveniment. pupic dulce tzuc.gif


Ruxy, nici eu nu mi-am dorit un alt bebe pana sa creasca Tudor pe la 1 an si am vazut cat de mult ii plac copii si cat de mult isi doreste sa stea in preajma lor cat mai mult. Si atunci am stat si m-am gandit....acum ori niciodata si ......asa a vrut Dzeu!!! Sa fiti sanatosi cu totii si o sa vezi ca o sa va mai doriti inca un bebe pt scumpica voastra.
marypah
Va salut mamici de ianuarie 2011. Si eu o sa nasc in ianuarie.
Este cineva din Suceava printre voi?
miutza
QUOTE(marypah @ Jul 27 2010, 01:16 PM) *
Va salut mamici de ianuarie 2011. Si eu o sa nasc in ianuarie.
Este cineva din Suceava printre voi?


Buna mamici de ianuarie 2011. Si eu cu ajutorul lui D-zeu voi naste in ianuarie dupa 25..Ma simt uneori obosita si fara chef..dar e bine. Am deja 16 saptamani,ieri am fost la medic si e totul bine. Si eu sunt din Suceava mai exact din Radauti..mult succes
marypah
QUOTE(miutza @ Aug 11 2010, 01:48 AM) *
Buna mamici de ianuarie 2011. Si eu cu ajutorul lui D-zeu voi naste in ianuarie dupa 25..Ma simt uneori obosita si fara chef..dar e bine. Am deja 16 saptamani,ieri am fost la medic si e totul bine. Si eu sunt din Suceava mai exact din Radauti..mult succes


Pustietate maree pe forumul asta sad.gif .
Buna miutza! La ce doctor mergi? O sa nasti in Radauti? E primul copil? Eu am 19 saptamani, primul copil si oscilez intre Iasi si Suceava.
miutza
QUOTE(marypah @ Aug 12 2010, 01:26 PM) *
Pustietate maree pe forumul asta sad.gif .
Buna miutza! La ce doctor mergi? O sa nasti in Radauti? E primul copil? Eu am 19 saptamani, primul copil si oscilez intre Iasi si Suceava.

Buna Marypah. Pai de la inceputul sarcinii am mers la dr. Bobeico. Se poarta ff frumos numai ca ma ingrozeste conditiile din spitalul din Radauti. Acolo as vrea sa nasc dar inca nu sunt hotarata, nu stiu ce sa fac.Sunt la primul copil,si emotiile sunt fff mari si la fel si grijile..Dar tu la ce medic mergi?..Cum te simti?... Succes pe mai departe...Chiar ca e liniste mare pe Forumul asta....Unde sunt mamicile????
marypah
QUOTE(miutza @ Aug 13 2010, 08:50 PM) *
Buna Marypah. Pai de la inceputul sarcinii am mers la dr. Bobeico. Se poarta ff frumos numai ca ma ingrozeste conditiile din spitalul din Radauti. Acolo as vrea sa nasc dar inca nu sunt hotarata, nu stiu ce sa fac.Sunt la primul copil,si emotiile sunt fff mari si la fel si grijile..Dar tu la ce medic mergi?..Cum te simti?... Succes pe mai departe...Chiar ca e liniste mare pe Forumul asta....Unde sunt mamicile????


Deocamdata merg la Iasi unde vreau sa si nasc, probabil prin cezariana dar as vrea sa am si in Suceava un doctor de rezerva, in caz de urgenta. Cred c-o sa merg si la dr. Melinte.
miutza
Ieri am ramas socata de ceea ce sa intamplat la maternitatea din Bucuresti. Oare la ce te mai poti astepta in Romania asta?.. Groaznic!! Ti se face inima cat un purice..incepi sa te temi pt viatza ta ,dar mai ales pt viata micutului tau...nu stiu ce sa mai zic dar e mult prea dureros!!
Voi, mamici cum va simtiti???? Eu sunt deja in 17 saptamani...e bine..dar grijile sunt mari...nu stiu ce urmeaza sa vina si asta ma face sa imi fac mi si mi de ganduri! Dar sunt fericita!!!
ioana84
QUOTE(Ellaj @ Jul 13 2010, 09:58 PM) *
Buna seara.............am intrat sa mai scriu si eu putin pe aici.
Sunt bine Ruxy, multumesc. astazi am luat rezultatul la dublu test si se pare ca e ok, caci la interpretari rezultate scrie ca e un risc scazut de anomalii, 1 la 9300 cazuri parca.
Voi ce mai faceti?cum va simtiti?Eu sunt obosita si azi am avut o durere de cap cumplita, in rest e totul ok.Tazmanianul de fiu-miu scoate untul din noi doi si abia reusim amandoi sa il supraveghem cand iesim afara ca nu sta o clipa intr-un loc.
Cine a mai facut dublu test?

buna ella!
sunt si eu o viitoare mamica..voi naste la sfr lui ianuarie..
ce vr sa te intreb..am vazut ca esti din bacau...primul copil l-ai nascut tot la bacau? stii cum e la noi in maternitate?care sunt conditiile..ce treb sa aducem de-acasa..chestii din astea?...eu sincer am mari emotii si mare frica in ceea ce priveste nasterea:)
pupici..o seara buna..sarcina usoara
Ellaj
QUOTE(ioana84 @ Sep 22 2010, 08:57 PM) *
buna ella!
sunt si eu o viitoare mamica..voi naste la sfr lui ianuarie..
ce vr sa te intreb..am vazut ca esti din bacau...primul copil l-ai nascut tot la bacau? stii cum e la noi in maternitate?care sunt conditiile..ce treb sa aducem de-acasa..chestii din astea?...eu sincer am mari emotii si mare frica in ceea ce priveste nasterea:)
pupici..o seara buna..sarcina usoara


Buna Ioana. Da, in maternitatea din Bacau am nascut acum un an si jumatate. Conditiile.....ce m-a deranjat cel mai mult a fost patul in care dormeam ca era ff rigid, acoperit cu musama si scartaia intr-una. In rest.... a mai fost toaleta care era doar una functionala la un etaj intreg de mamici si care era mereu fff murdara. Daca e sa privesti conditiile in ansamblu, eu zic ca nu e chiar de speriat mai ales ca atunci nu ai timp sa te gandesti decat la piticul pe care trebuie sa il hranesti.
A.......daca stau bine si ma gandesc, cred ca ceea ce m-a enervat cel mai mult au fost femeile de serviciu care strigau intr-una sau intrau in camera cu foarte mare zgomot ca sa ne spuna sa mergem sa alaptam sau sa mancam sau sa mergem la spalat. Mare lipsa de respect....nu tineau cont ca noi nu avem timp sa ne odihnim ca mergeam din 3 in 3 ore la alaptat si pe langa astea toate trebuia sa le mai suportam si pe ele cum tipau in restul timpului.
Oricum eu ma rog la Dzeu sa nu trebuiasca sa stau mult si sa vin cat mai repede acasa cu bebe/
Trebuie sa aduci de acasa tot ceea ce ai nevoie tu si bebe. Eu mi=am facut atuci bagajul dupa o lista de pe net si chiar mi-a fost utila, caci in spital nu iti dau absolut nimic.
Nu te stresa de pe acum, caci atunci nu ai timp sa realizezi prea mult ce ti se intampla, iar dupa ce nasti crede-ma ca toata atentia iti este indreptata numai catre bebe.
Sanatate sa ai sa duci sarcina la bun sfarsit si sa ne vedem cu bine prin parc la primavara cu bb.gif bb.gif
Ellaj
Buna seara feteleor!!!!
Ce mai faceti?
Noi asteptam un baiatel...................voi?cred ca deja stim fiecare din noi ceea ce vom naste si tare placut ar fi ne scrieti cum va simtiti si ce mai faceti?
Miha27X
chiar vorbeam cu fetele la VSFM ca nu vad mamici de ianuarie, feb, martie 2011...ele mi-au zis ca sunt....am cautat si v=am gasit......fiti si voi mai active! urmarindu-va pe voi ne cresc sperantele.....si apoi invatam din experientele voastre!
sarcini usoare sa aveti !
va pooop
Lusha&Zbenguica
buna seara dragi mamici, imi cer scuze ca va deranjez
o mamica din familia Utile are nevoie de ajutorul nostru si in special al mamicilor care locuiesc in Cluj
sper sa nu neglijati acest mesaj ...nu va costa absolut nimik .... doar putin timp si ... bucuria de a face un bine cuiva

aici puteti intra sa vedeti despre ce este vorba

aici detalii despre procedura

aici detalii despre cine poate dona sange

va multumesc si sper sa raspundeti pozitiv acestui strigat de ajutor

daca aveti nevoie de mai multe detalii ne gasiti la mamici de ianuarie 2009

stiu ca voi nu puteti dar poate aveti prieteni, rude, cunostinte care ar putea face acest gest smile.gif

adeverinta care se primeste de la Centru de Transfuzie ma ofer sa o duc eu unde trebuie ...trebuie doar sa spuneti prietenilor/rudelor sa mearga sa doneze

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.