Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Sarcina Mea Mult Asteptata
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog pustiks
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
pustiks
Buna scumpelor! trandafir.gif
Pentru ca s-a intamplat o minune la noi, am hotarat sa deschid un topic in care sa prezint cum evolueaza sarcina si bebele meu.
USA
nanner.gif nanner.gif ipiiii.....aici o sa gasesc fiecare clipa din viata minunii tale dulcii.......
Te pupik mamy frumos! floare2.gif
Sara1
QUOTE(pustiks @ Apr 26 2010, 08:51 AM) *
Buna scumpelor! trandafir.gif
Pentru ca s-a intamplat o minune la noi, am hotarat sa deschid un topic in care sa prezint cum evolueaza sarcina si bebele meu.

Bine ai facut! SA fie cu noroc si sa ne update regulat, cu poze! yes.gif floare2.gif
pustiks
Pentru inceput o sa fac o mica introducere cu ceea ce s-a intamplat inainte de a ramane insarcinata.
Ne-am hotarat sa avem un copil din iulie 2007, dar sotul a fost mutat cu serviciul in alta localiatete pentru un timp, asa ca nu ne-am pus mari sperante, ne intalneam doar in weekend. In noiembrie 2007, cand a revenit cu serviciul acasa, am facut o anexita urata pentru care am facut tratament 6 luni. In mai 2008 eram graviduta. Nu-mi venea sa cred ca dupa atatea tratamente am scapat de tot si am ramas asa repede gravida.gif. Din pacate sarcina nu s-a fixat bine si am pierdut-o in saptamana a 5-a. Am fost atat de distusa incat vreo 2 saptamani am refuzat sa cred ca am pierdut-o, mai aveam putin si o luam razna. Am inceput sa fac tot felul de tratamente numai sa raman din nou si cat mai repede gravida. Nu au dat niciun rezultat tratamentele. Probabil si din cauza ca eram si foarte stresata. Fetele de la VSFM stiu destul de bine cum e: in fiecare luna ai simptome de gravida, in fiecare zi te gandesti ca poate ai reusit.
In vara 2009 am facut analizele hormonale, iar sotul spermograma. toate erau bune. Nimeni nu ne spunea de ce nu reusim. In martie 2010 am facut niste analize, mai mult dupa capul meu. In urma analizelor se pare ca am ureaplasma pozitiva, ceea ce poate produce infertilitate. In plus, un dr. interpretase niste analize ca si cum as fi alergica la spermatozoizi si singura sansa este IA sau FIV. Ne resemnaseram si renuntasram la sperante, urma sa verific trompele, apoi sa strangem bani pentru IA sau FIV, daca era nevoie.
pustiks
USA, Sara o sa pun poze si o sa spun ceea ce simt. Vreau ca minunea mea sa stie cand creste mare cata bucurie imi aduce in viata inca de acum.
pustiks
Continui povestirea cu parte frumoasa.
In aprilie 2010 mi-au intarziat rusii. In disperare de cauza luasem si BU, citisem si Paraclisul maicii Domnului, chiar daca sperantele erau mici. Mi-a fost teama sa sper, dar pana la urma, in a sasea zi de intarziere am facut un test care a iesit pozitiv. Era 5 dimineata, iar eu stateam cu testul in mana si nu ma puteam opri din plans, dar erau lacrimi de bucurie.
La 6 dimineata s-a trezit si sotul, care nu a apucat sa deschida bine ochii ca avea deja testul bagat in ochi. biggrin.gif Topaiam de fericire, iar el saracul ma tot intreba daca sunt sigura. Nici lui nu ii venea sa creada. In dupa amiaza aceleiasi zile am mai facut un test, apoi dupa 2 zile inca unul. Era sigur, eram gravida.
Acum sarcina e confirmata si de dr, ii bate inimioara minunii mele, iar eu sunt cel mai fericit om de pe Pamant. Bineinteles ca am anuntat deja cam pe toata lumea, inclusiv pe directorul unde lucrez. biggrin.gif
pustiks
Pun acum poze cu cele 3 testulete pozitive.
Primul testulet, facut pe 8 aprilie, la 5 dimineata

al doilea test, facut tot pe 8 aprilie, dar dupa-amiaza

si cel de-al treilea, facut pe 10 aprilie, e cel care mi-a confirmat ca sarcina evolueaza bine
pustiks
Va pun si primele poze cu minunea mea, facute acum o saptamana, la 6 saptamani si 2 zile

roxanne
Sa-ti traiasca minunea mica, Pustiks! super.gif floare2.gif trandafir.gif Sa iti dea D-zeu un bebe frumos si sanatos si sa-ti aduca numai bucurii! tzuc.gif tzuc.gif partners.gif
Mih@ela
super.gif Wow,ce m-am emotionat!!!Mi-ai amintit si de testul meu,pustiks laugh.gif Sa fie intr-un ceas bun,multa sanatate iti doresc, sa ai o sarcina usoara ,si un bebelus sanatos!!!!Felicitari! trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif tzuc.gif hug.gif
pustiks
Multumesc mult Roxanne, Mih@ela! Sper din suflet ca intr-o zi sa ma pot bucura si eu de minunea mea, asa cum va bucurati si voi de ale voastre! Va trimit cate un pupic si o imbratisare voua si albastreilor vostri frumosi! trandafir.gif hug.gif
ruxy
Sa fie intr-un ceas bun si ma bucur enorm pentru tine Pustiks...stie DD ce stie...toate la timpul lor partners.gif te asteptam cu cel mai frumos bebe din lume...sa vina sanatos partners.gif
ninina
Pustiks...sti ca ma bucur enorm de mult pt tine.... trandafir.gif
..iti doresc sarcina usoara...si sa te ajute bunul Dumnezeu sa iti ti minunea in brate.....
..o sa vin mereu la tine sa vad cum creste burtica si puiul tau... trandafir.gif
pustiks
Ruxy, Ninina, sunteti niste scumpe! hug.gif Intr-adevar a stiut Dumnezeu cand trebuie sa-mi dea bebele. Faptul ca l-am asteptat atat de mult face ca bucuria sa fie mai mare, deja suntem mai apropiati ca niciodata eu si sotul.
Rudele, prietenii, toti s-au bucurat pentru noi, iar de viitorii bunici nici nu va pot spune ce fericiti sunt! Prietena cea mai buna mi-a spus ca s-a bucurat pentru mine mai mult decat cand a aflat ca e ea insarcinata. Ce-i drept, ea nu a asteptat asa mult.
Alondra
Draga mea, m-ai emotionat wub.gif...cat de frumos spui tu despre micuta minune ce creste la tine gravida.gif love1.gif
Sa ti-o tina DD sanatoasa si sa ajungi cu bine la termen!
Multa sanatate si sarcina usoara!
Ai grija de tine! tzuc.gif
cristina321711
Multa sanatate tie si la bebe si sa fie intr-un ceas bun trandafir.gif
G.Raluca
Felicitari! trandafir.gif
Sanatate si numai bine pentru voi si bebe!
Imi30
Pustiks iubitaaaaa....stii bine cat de tare ne-am bucurat toti de vestea buna pe care ne-ai dat-o...Meriti pe deplin aceasta minune...Iti doresc sa ai o sarcina cat mai usoara si un bebe super sanatos...Asteptam continuarea povestii, poze si trairi din perioada sarcinii! hug.gif
natsandrea
felicitari...sa fie intr-un ceas bun si te asteptam cu noutati trandafir.gif
pustiks
Va multumesc mult pentru urari si pentru ca imi sunteti alaturi. tzuc.gif hug.gif Deocamdata bebele e cumintel, imi da doar usoare stari de greata si somnolenta. Sper sa fie la fel si de acum inainte. Singura problema e ca am sarcina jos, iar dr a insistat sa-mi dea medical. A zis ca nu vrea sa ma trezesc cu sangerari si la urgente. Oricum, eu cred ca va fi totul bine, Cineva acolo sus ne iubeste si are grija de minunea mea.
Alondra, Imi imi doresc din tot sufletul sa veniti si voi cu o veste buna ca a mea cat mai curand pray.gif , doar voi sunteti surorile mele dragi de la VSFM. partners.gif hug.gif
anku


ce ma bucur pt tine...
speram sa ai o sarcina usoara...fara prea multe probleme!!!
sa ne tii la curent
va poopam cu drag!!! tzuc.gif
pustiks
QUOTE(anku @ Apr 27 2010, 07:38 PM) *


ce ma bucur pt tine...
speram sa ai o sarcina usoara...fara prea multe probleme!!!
sa ne tii la curent
va poopam cu drag!!! tzuc.gif

Sper si eu sa am o sarcina usoara. Pup si eu un baiat frumos si pe mamicuta lui! tzuc.gif hug.gif
USA
Pupik la pauza ....azi mai pe fuga-treaba multa aici.....rasfat burtic la tine si ma faci sa visez..... floare2.gif
pustiks
QUOTE(USA @ Apr 27 2010, 07:59 PM) *
Pupik la pauza ....azi mai pe fuga-treaba multa aici.....rasfat burtic la tine si ma faci sa visez..... floare2.gif

Eu zic asa: cand eliberez eu barza, prin decembrie, o trimit sa treaca si pe la tine. E bine asa? Sa vezi atunci ce burtica frumoasa o sa ai si tu! hug.gif
USA
QUOTE(pustiks @ Apr 27 2010, 08:06 PM) *
Eu zic asa: cand eliberez eu barza, prin decembrie, o trimit sa treaca si pe la tine. E bine asa? Sa vezi atunci ce burtica frumoasa o sa ai si tu! hug.gif

yes.gif yes.gif Cam asaaaa!......ca doar ce m-am inscris iar la curs la scoala in toamna..off abia astept sa termin....mai am doua clase si gata!
Pupik frumoasa mea binecuvantata!
pustiks
QUOTE(USA @ Apr 27 2010, 08:09 PM) *
yes.gif yes.gif Cam asaaaa!......ca doar ce m-am inscris iar la curs la scoala in toamna..off abia astept sa termin....mai am doua clase si gata!
Pupik frumoasa mea binecuvantata!

Mult succes la scoala atunci! Va intorc si eu pupiceii cu multa dragoste! tzuc.gif
Imi30
QUOTE(pustiks @ Apr 27 2010, 07:13 PM) *
Va multumesc mult pentru urari si pentru ca imi sunteti alaturi. tzuc.gif hug.gif Deocamdata bebele e cumintel, imi da doar usoare stari de greata si somnolenta. Sper sa fie la fel si de acum inainte. Singura problema e ca am sarcina jos, iar dr a insistat sa-mi dea medical. A zis ca nu vrea sa ma trezesc cu sangerari si la urgente. Oricum, eu cred ca va fi totul bine, Cineva acolo sus ne iubeste si are grija de minunea mea.
Alondra, Imi imi doresc din tot sufletul sa veniti si voi cu o veste buna ca a mea cat mai curand pray.gif , doar voi sunteti surorile mele dragi de la VSFM. partners.gif hug.gif


Sa dea bunul Dumnezeu sa fie totul bine ptr tine si bebe, iar noi cele de la VSFM sa te urmam cat mai curand! partners.gif
pustiks
QUOTE(Imi30 @ Apr 28 2010, 07:56 AM) *
Sa dea bunul Dumnezeu sa fie totul bine ptr tine si bebe, iar noi cele de la VSFM sa te urmam cat mai curand! partners.gif

Asa va fi Imi, ai sa vezi! Simt eu ca anul asta e anul minunilor si va fi totul bine pentru noi. hug.gif
pustiks
Pentru ca am zis ca voi scrie starile prin care trec, vreau sa va spun ca in ultimele 2-3 zile mi-a pierit pofta de mancare si numai gandul la mancare imi face greata. Nu dau la bobocei, dar am asa o indispozitie, de parca as fi bolnava. Si in plus, am devenit sensibila. Ma uit la filme si ma apuca plansul la scenele mai emotionante. Sotul rade, mama zice sa nu plang ca iese copilul plangacios.
USA
QUOTE(pustiks @ Apr 30 2010, 01:39 PM) *
Pentru ca am zis ca voi scrie starile prin care trec, vreau sa va spun ca in ultimele 2-3 zile mi-a pierit pofta de mancare si numai gandul la mancare imi face greata. Nu dau la bobocei, dar am asa o indispozitie, de parca as fi bolnava. Si in plus, am devenit sensibila. Ma uit la filme si ma apuca plansul la scenele mai emotionante. Sotul rade, mama zice sa nu plang ca iese copilul plangacios.

liwlol.gif ..rad yo dar...si mie mi s-a spus sa rad mereu ca sa iasa bb-lina zambareata..si asa a fost...radeam si vomam... doh.gif
Pupik la burticuta iubita... tzuc.gif
pustiks
QUOTE(USA @ Apr 30 2010, 04:51 PM) *
liwlol.gif ..rad yo dar...si mie mi s-a spus sa rad mereu ca sa iasa bb-lina zambareata..si asa a fost...radeam si vomam... doh.gif
Pupik la burticuta iubita... tzuc.gif

liwlol.gif Asta a fost tare! Sa inteleg ca iti placea senzatia? doh.gif
Si eu sunt o ranjita si incerc sa fiu tot timpul vesela, ceea ce e foarte usor. Numai la gandul ca sunt gravida.gif ma inveselesc imediat.
Va trimit pupiceii insotiti de multa dragoste inapoi. tzuc.gif
pustiks
M-am uitat azi in oglinda dupa ce am mancat si am impresia ca incepe sa mi se vada burtica. Din cate am citit bebele meu e cat un bob de strugure acum si creste din ce in ce mai repede. Ma simt asa de fericita si de mandra sa stiu ca e la mine in burtica si creste. Din ziua in care am aflat ca sunt graviduta simt in mine o fericire si o liniste cum n-am simtit niciodata. La cat de mult mi-am dorit acest copil nu cred ca-mi va trece vreodata starea de fericire pe care o am in privinta asta. Pot sa spun ca ma simt intr-adevar binecuvantata. notworthy.gif Vad mamici cu bebelusi si creste inima in mine cand stiu ca peste cateva luni o sa-mi tin si eu minunea in brate.
Sunt sigura ca cele care aveti copii stiti ce simt. Celor care nu aveti copii va doresc din suflet sa simtiti ceea ce simt eu in perioada asta, mai ales ca stiu niste fete minunate care asteapta de mult timp o minune. pray.gif partners.gif
ssimmona
Pustiks, te felicit inca o data pentru marea reusita!!!!!! super.gif super.gif super.gif
Nu stiam ca ai deschis acest topic, imi place cum povestesti aici si te voi urmari mereu ... asa voi retrai sarcina mea biggrin.gif ... chiar zilele astea am cazut asa intr-o melancolie amintindu-mi ca acum 1 an, pe 30 aprilie mi-au transferat embrionii, pe 1 mai am stat numai in pat cu sticla de Aquarius in brate laugh.gif ...iar acum, acum am ghemotocul langa mine ... un grasun care-mi confirma realitatea, caci eu cred ca inca visez biggrin.gif ... Profita din plin de aceasta perioada, fa-ti poze, rasfata-te ... nu-ti va veni sa crezi cat de repede poate trece timpul ... zboara! ... eu imi amintesc cu drag totul, desi am avut un inceput de sarcina cu multe greturi, stari de voma si consecinta lor biggrin.gif , stari de rau ... pe tine se pare ca te-au ocolit si imi pare bine ca asa vei putea sa te bucuri din plin de sarcina!!! Iti doresc multa sanatate si tie si micutului bob de strugure smile.gif ... si muuulte, multe momente pozitive!!! wub.gif hug.gif tzuc.gif tzuc.gif
pustiks
Simo multumesc pentru vizita si pentru gandurile frumoase! tzuc.gif hug.gif Profit cat pot de perioada asta, iar anul viitor sper sa ma pot lauda cu un grasunel sau o grasunica la fel de frumoasa ca minunea ta. Sincer, m-am indragostit de micutul tau, cred ca e cel mai dulce bebe pe care l-am vazut pana acum! wub.gif
Eu o sa mai scriu pe aici, asa ca te mai astept pe la mine. floare2.gif
stefi-dani
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa super.gif super.gif super.gif
pustikkkkkkkkkkkk
mi s-a zbarlit parul pe mine........FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII esti graviduta gravida.gif si nu-mi zici si mie? wife.gif
cat ma bucur pt tine ,stiu ca ai asteptat mult sa dea dumnezeu sa ai o sarcina la fel de buna ca a mea
Fara stari de greata doar asa cateva ca sa sti ca esti grevida si sa poti face multe lucruri,sa te plimbio sa papi tot ce vrei tu ..........dar NU mezeluri,afumaturi,si sucuri acidulate......in rest poti papa tot si NUUUUUUUUUUU medicamente sau prea multe ceaiuri
fereste-te mai mult in primele 3 luni,sa ieie vitamine chiar daca manaci multe legume si fructe.....eu am luat centrum materna si acid folic
S a traiesti din plin sarcina,simtirile.........minunea pe care o simti ,care creste in burtica ta........incearca sa nu te superi si nu lua chiar tot inseama la ce zic doctori,poate chiar multi o sa te dezamageasca ,pt ca le place sa vorbeasca fara sa gandeasac la consecinte.
FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif trandafir.gif
MA BUCUR PT TINE DE PARCA SUNT EU GRAVIDA
Cand ai aflat?cand ai facut testul?sa sti ca m-am gandit la tine in timp ce ma rugam si la fetele de la" vreau sa fiu mami"
felicitariiiiiiiiiiiiiiiii super.gif super.gif super.gif
stefi-dani
QUOTE(pustiks @ Apr 26 2010, 07:14 PM) *
Continui povestirea cu parte frumoasa.
In aprilie 2010 mi-au intarziat rusii. In disperare de cauza luasem si BU, citisem si Paraclisul maicii Domnului, chiar daca sperantele erau mici. Mi-a fost teama sa sper, dar pana la urma, in a sasea zi de intarziere am facut un test care a iesit pozitiv. Era 5 dimineata, iar eu stateam cu testul in mana si nu ma puteam opri din plans, dar erau lacrimi de bucurie.
La 6 dimineata s-a trezit si sotul, care nu a apucat sa deschida bine ochii ca avea deja testul bagat in ochi. biggrin.gif Topaiam de fericire, iar el saracul ma tot intreba daca sunt sigura. Nici lui nu ii venea sa creada. In dupa amiaza aceleiasi zile am mai facut un test, apoi dupa 2 zile inca unul. Era sigur, eram gravida.
Acum sarcina e confirmata si de dr, ii bate inimioara minunii mele, iar eu sunt cel mai fericit om de pe Pamant. Bineinteles ca am anuntat deja cam pe toata lumea, inclusiv pe directorul unde lucrez. biggrin.gif

crybaby.gif ce frumosssssssssssssss

QUOTE(pustiks @ Apr 26 2010, 07:18 PM) *
Va pun si primele poze cu minunea mea, facute acum o saptamana, la 6 saptamani si 2 zile


crybaby.gif offffffffffff minune,ce frumos arata........cu tine am sa retraiesc si eu sarcina mea
QUOTE(pustiks @ Apr 26 2010, 08:13 PM) *
Ruxy, Ninina, sunteti niste scumpe! hug.gif Intr-adevar a stiut Dumnezeu cand trebuie sa-mi dea bebele. Faptul ca l-am asteptat atat de mult face ca bucuria sa fie mai mare, deja suntem mai apropiati ca niciodata eu si sotul.
Rudele, prietenii, toti s-au bucurat pentru noi, iar de viitorii bunici nici nu va pot spune ce fericiti sunt! Prietena cea mai buna mi-a spus ca s-a bucurat pentru mine mai mult decat cand a aflat ca e ea insarcinata. Ce-i drept, ea nu a asteptat asa mult.

doamne ce bine e sa aud lucruri bune........viitori parinti.o sa vede-ti cum o sa fie sa aveti langa voi pe puiu mic crybaby.gif e minunat........plang de fericire,Cum sa nu fie toata lumea fericita.....sunt eu fericita dar cei apropiati?
Sunt bucuroasa
stefi-dani
la sfarsitul sarcini asa o sa fi wub.gif



si la cateva luni asa o sa fie mititica sau mititelul wub.gif


Miha27X
Pustik ai avut o idee f buna cu topicul......sunt alaturi de tn pas cu pas, sa vad cu evolueaza sarcina si mai ales sa vad cum te transformi intr-o burtik rotunjoara si frumoasa....pup cu mult drag
Tania_25
Ma bucur foarte mult pentru tine draga Pustiks! partners.gif
Sarcina usoara si bb sanatos! partners.gif
Pupici la burtica frumoasa! tzuc.gif hug.gif

pustiks
Stefy-Dani esti o scumpa! M-ai impresionat prin tot ceea ce mi-ai scris si iti multumesc din suflet. DEocamdata vad ca am o sarcina destul de usoara, fara greturi prea multe sau prea mari. In privinta plimbatului mi s-au cam pus interdictii pentru ca sarcina e fixata jos, dar poate se remediaza si situatia asta. Va pup cu drag pe tine si pe printesica ta si va mai astept pe la aici. hug.gif tzuc.gif trandafir.gif
Myky sper din suflet sa ti se intample si tie minunea asta cat mai repede. Ai sa vezi atunci cat de fericita vei fi. Iti recomand acelasi tratament pe care l-am aplicat si eu: Paraclisul Maicii Domnului citit timp de 40 de zile(7 saptamani), cate o zi pe saptamana. In prima saptamana luni, in a doua marti si tot asa, iar in ultimele 3 saptamani se citeste vinerea. Sambata si duminica nu se citeste, iar in zilele cand il citesti trebuie sa tii post normal sau post negru. Eu cred ca face minuni intr-adevar. Incearca in plus si BU si mai putin stres. Trebuie sa te gandesti ca dupa ce ramai gravida.gif nu o sa te mai poti distra, asa ca distreaza-te acum cat poti de mult. tzuc.gif
Tania iti multumesc si tie! Sper ca atunci cand te vei hotari ca e momentul pentru un bebe sa reusesti din prima. floare2.gif
pustiks
N-am mai scris de cateva zile cum ma simt.
Trebuie sa va spun ca e a doua zi fara greturi pentru mine, ceea ce e minunat. Am vazut ca ma ajuta mult daca ies din casa si ma plimb. In fiecare zi ii spun puiului meu cat de iubit e de mami si de tati, iar tati doarme cu mana pe burtica mea noaptea.
Ieri a fost ziua barbatului si s-a dus si tati sa bea o bere cu baietii, dar s-a intors repede inapoi cu o jucarie pentru bebe, asa ca acum avem si prima noastra jucarie. love1.gif
De cateva zile ma uit la burtica si am impresia ca mi-a crescut putin, dar e posibil sa fie doar putina sunculita pusa in zilele de concediu medical. Bebele e prea mic deocamdata sa se vada burtica de la el.
pustiks
Dupa o absenta de cateva zile de pe forum revin cu informatii despre mica minune ce creste in mine.
Ieri am fost la dr si mi-am vazut bebele. Asa frumos dadea din manute si din picioruse ca nu-mi mai venea sa plec de acolo. N-am vazut in viata mea ceva mai frumos. wub.gif
Sarcina este acum in pozitie normala, s-a ridicat, bebele este vioi, ziceai ca pedaleaza, iar mami are doar usoare greturi. Va pun acum pozele de la dr cu minunea mea.
Aici i se vad putin manutele si piciorusele


Alondra
O mica minune draga Adela! love1.gif
Ma bucur ca ti-ai vazut puiul!
Sa creasca mare sanatos si la fel de voios ca si pana acum in gravida.gif la mami! tzuc.gif
pustiks
QUOTE(Alondra @ May 11 2010, 02:03 PM) *
O mica minune draga Adela! love1.gif
Ma bucur ca ti-ai vazut puiul!
Sa creasca mare sanatos si la fel de voios ca si pana acum in gravida.gif la mami! tzuc.gif

Multumesc Ramonik! Sper ca in curand sa se aseze lucrurile si pentru voi sa va puteti bucura de o asemenea minune. hug.gif
Miha27X
QUOTE(pustiks @ May 6 2010, 11:47 AM) *
Stefy-Dani esti o scumpa! M-ai impresionat prin tot ceea ce mi-ai scris si iti multumesc din suflet. DEocamdata vad ca am o sarcina destul de usoara, fara greturi prea multe sau prea mari. In privinta plimbatului mi s-au cam pus interdictii pentru ca sarcina e fixata jos, dar poate se remediaza si situatia asta. Va pup cu drag pe tine si pe printesica ta si va mai astept pe la aici. hug.gif tzuc.gif trandafir.gif
Myky sper din suflet sa ti se intample si tie minunea asta cat mai repede. Ai sa vezi atunci cat de fericita vei fi. Iti recomand acelasi tratament pe care l-am aplicat si eu: Paraclisul Maicii Domnului citit timp de 40 de zile(7 saptamani), cate o zi pe saptamana. In prima saptamana luni, in a doua marti si tot asa, iar in ultimele 3 saptamani se citeste vinerea. Sambata si duminica nu se citeste, iar in zilele cand il citesti trebuie sa tii post normal sau post negru. Eu cred ca face minuni intr-adevar. Incearca in plus si BU si mai putin stres. Trebuie sa te gandesti ca dupa ce ramai gravida.gif nu o sa te mai poti distra, asa ca distreaza-te acum cat poti de mult. tzuc.gif
Tania iti multumesc si tie! Sper ca atunci cand te vei hotari ca e momentul pentru un bebe sa reusesti din prima. floare2.gif



Iubita mea niciodata n-am fost cu distractiile, nu iesim seara decat rareori, eu sunt mai "pensionara"...asa mi-e firea, deci ....hai bebe!
Multumesc mult de sfaturi....imi poti trimite si mie Paraclisul Maicii Domnului pe mail, daca il ai ? am adresa de mail la profil........te pup dulce/ ops....va pup dulce
Sara1
QUOTE(pustiks @ May 11 2010, 03:59 AM) *
Dupa o absenta de cateva zile de pe forum revin cu informatii despre mica minune ce creste in mine.
Ieri am fost la dr si mi-am vazut bebele. Asa frumos dadea din manute si din picioruse ca nu-mi mai venea sa plec de acolo. N-am vazut in viata mea ceva mai frumos. wub.gif
Sarcina este acum in pozitie normala, s-a ridicat, bebele este vioi, ziceai ca pedaleaza, iar mami are doar usoare greturi. Va pun acum pozele de la dr cu minunea mea.
Aici i se vad putin manutele si piciorusele



Intr-adevar, nu exista nimic mai frumos decit miracolul ce creste in burtica ta!!! Sa ia grija de tine si de el(ea) mami, sa te menajezi si sa nu faci eforturi de nici un fel. Eu iti tin pumnii si o sa trec periodic sa vad cum evoluati! In curind o sa aflam si daca e fetita sau baietel-orice ar fii, sa fie sanatos! E bine sa maninci nuci in trimestrul 1 si 2 caci atunci i se formeaza si dezvolta creierul!Pupici burticuta si sa fii cuminte!!! tzuc.gif
Imi30
Mami scumpa, cu cata mandrie scrii tu aceste randuri...Iti doresc sa ai o sarcina usoara pe mai departe, iar bebe sa creasca mare si sanatos, sa va bucure zilele si noptile o viata intreaga.Pupici la burtici!
pustiks
QUOTE(mykyiy81 @ May 11 2010, 07:31 PM) *
Iubita mea niciodata n-am fost cu distractiile, nu iesim seara decat rareori, eu sunt mai "pensionara"...asa mi-e firea, deci ....hai bebe!
Multumesc mult de sfaturi....imi poti trimite si mie Paraclisul Maicii Domnului pe mail, daca il ai ? am adresa de mail la profil........te pup dulce/ ops....va pup dulce


Ti-am trimis Paraclisul Maicii Domnului si sper din suflet sa te ajute si pe tine.
Cand ma refeream la distractii nu ma refeream neaparat la iesiri in oras, ci la relaxare: o plimbare, un film in doi, un gratar cu prietenii... Nici noi nu ieseam prea deas seara, acum nu mai iesim deloc.
QUOTE(Sara1 @ May 11 2010, 08:47 PM) *
Intr-adevar, nu exista nimic mai frumos decit miracolul ce creste in burtica ta!!! Sa ia grija de tine si de el(ea) mami, sa te menajezi si sa nu faci eforturi de nici un fel. Eu iti tin pumnii si o sa trec periodic sa vad cum evoluati! In curind o sa aflam si daca e fetita sau baietel-orice ar fii, sa fie sanatos! E bine sa maninci nuci in trimestrul 1 si 2 caci atunci i se formeaza si dezvolta creierul!Pupici burticuta si sa fii cuminte!!! tzuc.gif

Multumesc pentru gandurile bune Sara. Crede-ma am grija de mine cum nu am avut vreodata. Multumesc pentru potul cu nucile, nu stiam.
Va pup si eu dulce pe tine si pe cei doi nazdravani ai tai. tzuc.gif

QUOTE(Imi30 @ May 12 2010, 08:04 AM) *
Mami scumpa, cu cata mandrie scrii tu aceste randuri...Iti doresc sa ai o sarcina usoara pe mai departe, iar bebe sa creasca mare si sanatos, sa va bucure zilele si noptile o viata intreaga.Pupici la burtici!

Multumesc, Imi, esti tare scumpa. hug.gif Ai sa vezi ca in curand vei scrie si tu cu aceeasi mandrie ca si mine despre bebele tau. trandafir.gif
USA
Un pupik delicat la puiul mic minunat ce creste frumos.....si la mamy super fericita.....
Ma bucur ca e bine totul....si usor dar sigur zilele trec...si parka acum te si vad cu puiul in brate.....
Yo aslcutam multa muzica clasica....la radio la masina asa in surdina...Mozart mai ales...dar la greceasca Babys salta in burtica numai numai.....si asa face si acum.... floare2.gif
O zii iubita mami frumos!
anku
micuta minune...
sunt curioasa ce va fi...fetita sau baiat!!!
sa duci sarcina cu bine!!! tzuc.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.