Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Femeia De Cariera
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Discutii generale > Povesti, Povestioare
Pagini: 1, 2, 3
kim
Numai să nu te sperii de ce vorbim noi aici. Aşa sîntem noi astea trecute de 30 de ani, duse cu pluta la vale... liwlol.gif
Mona75
Suntem ne............!
VALERIA OANA
QUOTE(FluffyCat @ Feb 26 2007, 01:19 AM) *
E si amuzant si patetic in acelasi timp.
PS: Cu toate ca nu sunt nici casatorita si nici nu am copii mi se pare cool site-ul asta!!! bere.gif

Bai fata, da' tie nu ti-e rusine sa fii asa de furmoasa? Si sa intri aici pe site-ul asta sa ne faci in ciuda?
danna68
QUOTE(FluffyCat @ Feb 25 2007, 11:19 PM) *
E si amuzant si patetic in acelasi timp.
PS: Cu toate ca nu sunt nici casatorita si nici nu am copii mi se pare cool site-ul asta!!! bere.gif

Bina ai venit Fluffy poate vei avea candva nevoie de noi si mai ales de umorul nostru ... bere.gif
VALERIA OANA
Rau cu noi, dar mai rau e fara noi
Mona75
O s-o contaminam si pe ea.
kim
Vorbiţi numai voi ca babele zălude. Lăsaţi fata să mai zică şi ea ceva. Imposibilelor mad.gif
danna68
QUOTE(kim @ Feb 26 2007, 05:48 PM) *
Vorbiţi numai voi ca babele zălude. Lăsaţi fata să mai zică şi ea ceva. Imposibilelor mad.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif vazusi tu vreo baba la orizont? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
Mona75
S-o fi speriat de noi,saraca!
simina
QUOTE(danna68 @ Feb 26 2007, 05:51 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif vazusi tu vreo baba la orizont? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif liwlol.gif ...de cariera...nu? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
danna68
QUOTE(simina @ Feb 26 2007, 11:18 PM) *
liwlol.gif liwlol.gif ...de cariera...nu? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif

liwlol.gif valeu ... ne omoara Andrei nici nu m-am uitat la topic liwlol.gif liwlol.gif
Mona75
liwlol.gif Iar am luat-o pe aratura. liwlol.gif liwlol.gif
shama
QUOTE(tzutzulica @ Feb 27 2007, 12:11 PM) *
liwlol.gif Iar am luat-o pe aratura. liwlol.gif liwlol.gif

Da-i inainte, Tzutzulica, las' ca revenim noi si la subiect. Sincer, nu cred eu ca intra "femeile de cariera" pe forumul asta ca nu vorbim nici de management, vinzari sau alte chestii care sa le intereseze. Mai bine ii spunem la topic "femei de casa".
danna68
QUOTE(shama @ Feb 27 2007, 12:20 PM) *
Da-i inainte, Tzutzulica, las' ca revenim noi si la subiect. Sincer, nu cred eu ca intra "femeile de cariera" pe forumul asta ca nu vorbim nici de management, vinzari sau alte chestii care sa le intereseze. Mai bine ii spunem la topic "femei de casa".

smile.gif mai tu ai ceva cu managerii smile.gif ca eu...cam asta fac, dar nu sunt o femeie de cariera in nici un caz, o las imediat ptr. familie... atata doar ca este utila financiar dar altfel, nu merita... printesa mea e pe primul loc...l-a detronat si pe tati... smile.gif hug.gif
kim
Eu sînt asistentă medicală, ce carieră să fac? Ar trebui să fac Facultate de Asistenţi sau să urmez Medicina, ceea ce nu se poate din lipsă de bani, timp şi chef.
FluffyCat
Mie mi se pare interesant ce discutati! rolleyes.gif
simina
QUOTE(FluffyCat @ Feb 27 2007, 10:01 PM) *
Mie mi se pare interesant ce discutati! rolleyes.gif


Pai,da-ti si tu cu parerea...

Vreau si eu o cariera,dar...cu atatia copii, cine imi da mie functie?Ca se presupune ca imi e gandul la ei,nu la munca.
shama
QUOTE(danna68 @ Feb 27 2007, 06:17 PM) *
smile.gif mai tu ai ceva cu managerii smile.gif ca eu...cam asta fac, dar nu sunt o femeie de cariera in nici un caz, o las imediat ptr. familie... atata doar ca este utila financiar dar altfel, nu merita... printesa mea e pe primul loc...l-a detronat si pe tati... smile.gif hug.gif

Mi-e imi place cind vad cite o cintacreata sau fotomodeala d'astea pe la televizor care-i tot dau cu cariera mea in sus, cariera mea in jos. Mai zice una ca a avut nu stiu ce deceptii in dragoste, dar s-a vindecat cu cariera, ca s-a ocupat de cariera ei, etc. E la moda sa ai cariera - da' ce o insemna asta, pentru ele, nu stiu. Si autostopistele cred ca au cariera daca ma gindesc bine. Ca-s toata ziua la munca si merg prin masini straine. Femeile de cariera sint femei foarte ocupate.
Mona75
QUOTE(kim @ Feb 27 2007, 10:42 AM) *
Eu sînt asistentă medicală, ce carieră să fac? Ar trebui să fac Facultate de Asistenţi sau să urmez Medicina, ceea ce nu se poate din lipsă de bani, timp şi chef.

Iubita,esti de-a mea.Si eu tot asistenta sunt,dar m-am reprofilat pe ceva mult mai banos.
danna68
QUOTE(tzutzulica @ Feb 27 2007, 11:21 PM) *
Iubita,esti de-a mea.Si eu tot asistenta sunt,dar m-am reprofilat pe ceva mult mai banos.

smile.gif pai vindei si ei pontul ... smile.gif poate castiga si ea mai mult smile.gif hug.gif
danna68
QUOTE(shama @ Feb 27 2007, 10:17 PM) *
Mi-e imi place cind vad cite o cintacreata sau fotomodeala d'astea pe la televizor care-i tot dau cu cariera mea in sus, cariera mea in jos. Mai zice una ca a avut nu stiu ce deceptii in dragoste, dar s-a vindecat cu cariera, ca s-a ocupat de cariera ei, etc. E la moda sa ai cariera - da' ce o insemna asta, pentru ele, nu stiu. Si autostopistele cred ca au cariera daca ma gindesc bine. Ca-s toata ziua la munca si merg prin masini straine. Femeile de cariera sint femei foarte ocupate.

poate ca nu au copii, cine stie, ca nu prea exista mame de cariera din cate stiu eu, sau cel putin nu la noi in tara smile.gif oricum era o gluma Shama smile.gif
shama
QUOTE(danna68 @ Feb 27 2007, 11:35 PM) *
poate ca nu au copii, cine stie, ca nu prea exista mame de cariera din cate stiu eu, sau cel putin nu la noi in tara smile.gif oricum era o gluma Shama smile.gif

- Ce vrei sa te faci cind vei fi mare?
- Femeie de cariera. (de ce nu se zice si barbat de cariera?)
FluffyCat
QUOTE(simina @ Feb 27 2007, 09:11 PM) *
Pai,da-ti si tu cu parerea...

Vreau si eu o cariera,dar...cu atatia copii, cine imi da mie functie?Ca se presupune ca imi e gandul la ei,nu la munca.



Eu sunt make-up artist si stiu cå dacå vreau så continui cu munca asta nu prea o så fie timp de copii, pentru cå esti mereu pe drumuri, treziri la 5-6 dimineata, poate ai timp så månånci un prånz la 12-1 dupå-amiaza, dacå nu ghinionul tåu! Mai astepti cåteva ore! Dacå ajungi acaså la 22-23 in aceeasi zi poti så te consideri fericitå! Iar a doua zi de la capåt!
Nu judec femeile care au ales cariera inaintea familiei dar odata ce decizia e facutå nu cred cå mai are rost så jelesti! Nu are nici un rost så faci un copil la 45-47 de ani doar cå te-a apucat melancolia si te-ai trezit cå vrei så fii mamå! Si sunt de pårere cå nu toate femeile sunt fåcute så fie mame! Pentru cele mai multe conteazå familia, dar mai sunt si carieristele! Nu våd nici o gresealå nicåieri...
FluffyCat
QUOTE(shama @ Feb 27 2007, 10:48 PM) *
- Ce vrei sa te faci cind vei fi mare?
- Femeie de cariera. (de ce nu se zice si barbat de cariera?)



"om" de carierå cred cå existå...... guitar.gif
kim
QUOTE(tzutzulica @ Feb 27 2007, 11:21 PM) *
Iubita,esti de-a mea.Si eu tot asistenta sunt,dar m-am reprofilat pe ceva mult mai banos.


Ia zi, scumpete, poate mă reprofilez şi io smile.gif
Mona75
QUOTE(kim @ Feb 28 2007, 12:11 AM) *
Ia zi, scumpete, poate mă reprofilez şi io smile.gif

Masaj si reflexoterapie.La reflexoterapie n-am prea avut clienti multi,dar la masaj aveam destui.
kim
Sînt destui la noi, şi chiar foarte buni. Era odată 150-200 mii masajul general, tu iei mai mult? Vin şi eu, că al meu nu vrea să-mi facă sad.gif
VALERIA OANA
In ce consta masajul vostru? Adica....m-as cam baga si eu... sa ma masati...poate....cine stie....ne cunoastem si mai bine....si....
Mona75
QUOTE(kim @ Feb 28 2007, 03:13 AM) *
Sînt destui la noi, şi chiar foarte buni. Era odată 150-200 mii masajul general, tu iei mai mult? Vin şi eu, că al meu nu vrea să-mi facă sad.gif

50 ron sedinta. smile.gif
kim
Nu e mult, dar mie-mi faci gratis, nu-i aşa? inger.gif

OanaşiValeria, eşti o denaturată! Nu e masaj de ăla care crezi tu... sad.gif
Mona75
QUOTE(kim @ Feb 28 2007, 12:07 PM) *
Nu e mult, dar mie-mi faci gratis, nu-i aşa? inger.gif

OanaşiValeria, eşti o denaturată! Nu e masaj de ăla care crezi tu... sad.gif

Esti invitata mea. tzuc.gif
VALERIA OANA
Vezi Kim cine ma iubeste pe mine? O sa-ti bagi unghia-n gat cand vei vedea ca vom trai fericite pana la adanci batraneti.....
Mona75
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 2 2007, 04:24 AM) *
Vezi Kim cine ma iubeste pe mine? O sa-ti bagi unghia-n gat cand vei vedea ca vom trai fericite pana la adanci batraneti.....

Sunteti invitatele mele.In trio e perfect. smile.gif
kim
Iar mă ameţiţi de cap...Deci pînă la urmă, cine cu cine...? unsure.gif
Mona75
smile.gif Eu cu tine,tu cu ea,ea cu mine.Noi toate. smile.gif
kim
Vaaai, Tzutzulico, credeam că măcar tu eşti mai puţin perversă ca Oana... sad.gif crybaby.gif
Dar bine te-am găsit! wub.gif hug.gif
danna68
QUOTE(kim @ Mar 2 2007, 11:07 PM) *
Vaaai, Tzutzulico, credeam că măcar tu eşti mai puţin perversă ca Oana... sad.gif crybaby.gif
Dar bine te-am găsit! wub.gif hug.gif

liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif cum dispar putin, cum va faceti de cap inger.gif inger.gif
Mona75
Dana,te includem si pe tine? tzuc.gif
VALERIA OANA
Cum si tacerea poate fi considerata un raspuns,.....mai avem o partenera de orgie.
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 5 2007, 03:00 PM) *
Cum si tacerea poate fi considerata un raspuns,.....mai avem o partenera de orgie.

inger.gif inger.gif inger.gif ati crezut ca sunt vreun ingeras? liwlol.gif liwlol.gif liwlol.gif
VALERIA OANA
TU? Esti intruchiparea .....
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 5 2007, 04:24 PM) *
TU? Esti intruchiparea .....

inger.gif liwlol.gif liwlol.gif inger.gif invelisul conteaza nu? afara vopsit gardul.....
mama_lui_Rares
fetita.gif Apropos de cariera ...
DE candsunt eu ... mi-am propus in fiecare an sa fac cate ceva ...
Astfel in 2004 m-am casatorit, in 2005 mi-am cumparat casuta mea - un apart cu 2 cam, in 2006 I GOT PREGNANT si bine-nteles am nascut ...
Pentru 2007 insa aveam planuri mari ... si anume sa intru in afaceri insa inima nu m-a lasat sa las pe bebe de 4-5 luni acasa cu oricine asa ca s-au amanat planurile astea
dar tot tre sa fac ceva anul asta ... si atunci am sa cunun si deja am fost petita ... dar totusi e cam putin mi-am zis asaca o sa mai fac si putina curatenie prin casa, mai schimb una alta - oricum nu vreau sa investesc mult pt ca planuiesc sa nu mai stau aici mai mult de 2 maxim 3 ani ... pentu ca imi doresc inca un copil sau poate 2 , chiar odata ... ca sa scap mai repede si sa-mi vad de CARIERA ..


desi si acum am o cariera ... sunt o mama de 25 de ani si inca una foarte mandra
eram ce mai tanara mama cand am nascut (de la mine din salon - toate erau peste 30).

asa ca eu am ales cariera de mama, apoi pe cea de sotie si apoi restul carut.gif jucaus.gif hug.gif 1_3ani.gif
zic bine?
alice1778
QUOTE(mama_lui_Rares @ Mar 5 2007, 06:48 PM) *
fetita.gif Apropos de cariera ...
DE candsunt eu ... mi-am propus in fiecare an sa fac cate ceva ...
Astfel in 2004 m-am casatorit, in 2005 mi-am cumparat casuta mea - un apart cu 2 cam, in 2006 I GOT PREGNANT si bine-nteles am nascut ...
Pentru 2007 insa aveam planuri mari ... si anume sa intru in afaceri insa inima nu m-a lasat sa las pe bebe de 4-5 luni acasa cu oricine asa ca s-au amanat planurile astea
dar tot tre sa fac ceva anul asta ... si atunci am sa cunun si deja am fost petita ... dar totusi e cam putin mi-am zis asaca o sa mai fac si putina curatenie prin casa, mai schimb una alta - oricum nu vreau sa investesc mult pt ca planuiesc sa nu mai stau aici mai mult de 2 maxim 3 ani ... pentu ca imi doresc inca un copil sau poate 2 , chiar odata ... ca sa scap mai repede si sa-mi vad de CARIERA ..
desi si acum am o cariera ... sunt o mama de 25 de ani si inca una foarte mandra
eram ce mai tanara mama cand am nascut (de la mine din salon - toate erau peste 30).

asa ca eu am ales cariera de mama, apoi pe cea de sotie si apoi restul carut.gif jucaus.gif hug.gif 1_3ani.gif
zic bine?

ZICI CUM NU SE POATE MAI BINE smile.gif
Si mie imi place noua mea cariera...cea de mama.
Sa stii ca si eu ma apuc de cununat biggrin.gif si nu-mi pare rau. Iar despre curat in casa ... nu mai zic ... il disper pe sotul meu pt ca in fiecare an vreau altceva smile.gif
Mona75
Cred ca toate tindem catre mai mult,mai bine sau altceva.Vorba sotului meu:"Pe femeile astea niciodata nu le multumesti cu nimic".
FluffyCat
QUOTE(VALERIA OANA @ Feb 26 2007, 01:58 PM) *
Bai fata, da' tie nu ti-e rusine sa fii asa de furmoasa? Si sa intri aici pe site-ul asta sa ne faci in ciuda?



hahahahahhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaa NU! liwlol.gif
FluffyCat
QUOTE(danna68 @ Feb 26 2007, 02:11 PM) *
Bina ai venit Fluffy poate vei avea candva nevoie de noi si mai ales de umorul nostru ... bere.gif




sunt sigurå cå asa e! mi se pare super cå aveti timp si de voi cånd aveti carut.gif copii mici... imi place de voi! bere.gif
danna68
QUOTE(FluffyCat @ Mar 5 2007, 08:42 PM) *
sunt sigurå cå asa e! mi se pare super cå aveti timp si de voi cånd aveti carut.gif copii mici... imi place de voi! bere.gif

biggrin.gif si noua ne place de tine, esti tanara dar nu esti fitoasa, fetele glumesc nu au de ce sa fie invidioase si noi am fost ca tine candva, fiecare cu vremea lui... hug.gif
alice1778
QUOTE(danna68 @ Mar 5 2007, 08:51 PM) *
biggrin.gif si noua ne place de tine, esti tanara dar nu esti fitoasa, fetele glumesc nu au de ce sa fie invidioase si noi am fost ca tine candva, fiecare cu vremea lui... hug.gif

Vorbesti de parca ai avea o sute de ani biggrin.gif ... Sunt sigura ca esti inca frumoasa hug.gif
FluffyCat
QUOTE(alice1778 @ Mar 5 2007, 08:04 PM) *
Vorbesti de parca ai avea o sute de ani biggrin.gif ... Sunt sigura ca esti inca frumoasa hug.gif




si eu sunt sigurå! hi.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.