Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Voua Ce Muzik Va Place?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Divertisment > Muzica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
mama de edy
aici punem noi videoclipuri cu ce muzik ne place sa ascultam...mie de exemplu imi place GEORGE MICHAEL,MICHAEL BOLTON,THALIA,RBD dar ascult toate genurile de muzik in afara de cea populara
mama de edy
stie kreva cum se pot pune videoclipuri?eu am incercat sa pun de p you tube dar nici unul din cele 2 coduri nu este cel potrivit...

NU MERGE NICI CU PHOTOBUCKET...

nici cu hi5....offfffffffff
mama de edy




VALERIA OANA
Muzica regae este preferata mea (UB 40, SMOKIE). De la noi imi place FUEGO si TAXI
danna68
SHAKIRA, THALIA, FUEGO...CRISTINA RUS , de regula ascult aproape orice, dar prefer muzica mai veche... guitar.gif
Mary78
Eu il ador pe RICHARD MARX,dar si pe BRYAN ADAMS sau ANGELA SIMILEA.In general imi place muzica anilor 70,80.
Mona75
Eros ramazzotti,Vasco rossi,Voltaj,Directia 5,Holograf
simina
Mie imi place tehno ,dar si Enya,P.Daddy,Directia 5,Pasarea Colibri,Pittis,M.Vintila,Ducu Bertzi,etc,etc.Ar trebui sa umplu cateva randuri cu cei care imi plac cel mai mult,dar acestia ar fi reprezentativi.
tio
orice in afara de manele. sunt antimanelista smile.gif .
VALERIA OANA
Muzica populara nu va place?
Mary78
Ba da.Mie imi place Irina Loghin.
VALERIA OANA
Maria Dragomiroiu, Irina Loghin, Nicolae Furdui Iancu, Ionut Dolanescu, Benone Sinulescu
Mona75
CORNELIA SI LUPU REDNIC,LAURA LAVRIC,MIOARA VELICU,MATILDA PASCAL COJOCARITA.
danna68
Veta Biris si Irina Loghin...dar si Sofia Vicoveanca
alice1778
Justin Timbarlake, Beyonce, Akon, J Lo, Pussicat DOlls.... astea mai asa
FluffyCat
QUOTE(tio @ Mar 3 2007, 10:14 PM) *
orice in afara de manele. sunt antimanelista smile.gif .



OH! MI-AM GÅSIT PERECHEA! hug.gif Vrei så facem club antimanele???
alice1778
QUOTE(FluffyCat @ Mar 5 2007, 08:45 PM) *
OH! MI-AM GÅSIT PERECHEA! hug.gif Vrei så facem club antimanele???

smile.gif Si eu ma inscriu in acest club biggrin.gif
FluffyCat
QUOTE(alice1778 @ Mar 5 2007, 08:06 PM) *
smile.gif Si eu ma inscriu in acest club biggrin.gif



Bine ai venit, membru nr 3! hug.gif
Mona75
Ma alatur voua.Urasc manelele.As fi spus mai multe,da ma cearta Andrei. sad.gif
shama
QUOTE(tzutzulica @ Mar 5 2007, 11:13 PM) *
Ma alatur voua.Urasc manelele.As fi spus mai multe,da ma cearta Andrei. sad.gif

Eu am observat ca ne-au mai scutit de figurile manelistilor la televizor. Sau, poate, gresesc, ca nu ma mai uit la televizor de vreo 3 luni decit asa in treacat. Ma umpleam de nervi cind ii vedeam pe toti... sa nu supar anumite persoane...la tot felul de emisiuni. Nici nu aveai ce sa urmaresti, numai discutii sterile, greseli de exprimare cu duiumul, si faze penibile in care ii arata ba pe unul, ba pe altul ce masina si-a mai luat, ce ditamai casa isi face si cum curg banii pe ei la petreceri de cel mai desavirsit prost gust.
VALERIA OANA
De ce iti este teama de Andrei? Ai vrut sa spui ceva de rromi? Nu numai rromi sunt cantareti de manele. Daniela Gyorfi este tig....rroma?
Mie imi place in schimb, muzica tiganeasca autentica.
Mona75
Da,iubita.Nelu Ploiesteanu,Catanga. smile.gif
VALERIA OANA
Gabi Lunca, Romica Puceanu....
Mona75
Gabi Lunca am ascultat,da'Romica Puceanu foarte putin. smile.gif
Mih@ela
Eu ascult in general muzica veche,de-a lui Celine Dion,Mariah Carey,3SUDEST...si ar mai fi...
ruxandra
Hello,
Asculta cineva heavy metal? Iron Maiden, Manowar, Metallica, Helloween, ...?
Oricum ma alatur clubului antimanele
Mona75
QUOTE(ruxandra @ Mar 6 2007, 08:47 AM) *
Hello,
Asculta cineva heavy metal? Iron Maiden, Manowar, Metallica, Helloween, ...?
Oricum ma alatur clubului antimanele

Ascultam candva,pe la 16-17 ani.Da'nu ca mi-ar fi placut.Eram in gasca de rockeri si trebuia sa ma supun. sad.gif
VALERIA OANA
Eu nu pot asculta o muzica in care nu ma regasesc. Nu ca as avea vreodata o cat de mica sansa de a ma regasi
kim
La 16 ani eram rockeriţă convinsă, cu toate ataşamentele...Lanţuri atīrnate de gīt, brăţări cu ţinte, geci şi tricouri cu nume de formaţii rock. Am rămas la fel de fidelă muzicii rock, e unul din cele mai tari curente muzicale. Iubesc īn continuare Dire Straits, Pink Floyd, Alice Cooper, Bon Jovi, Deff Leppard... Am fost şi fan Michael Jackson, am toate abumele lui.
Iubesc foarte mult muzica īn general. Recunosc că mai ascult şi manele, dar unele. Nu īnţeleg īn schimb jazz-ul, opera şi muzica simfonică.
danna68
QUOTE(kim @ Mar 11 2007, 11:20 AM) *
La 16 ani eram rockeriţă convinsă, cu toate ataşamentele...Lanţuri atīrnate de gīt, brăţări cu ţinte, geci şi tricouri cu nume de formaţii rock. Am rămas la fel de fidelă muzicii rock, e unul din cele mai tari curente muzicale. Iubesc īn continuare Dire Straits, Pink Floyd, Alice Cooper, Bon Jovi, Deff Leppard... Am fost şi fan Michael Jackson, am toate abumele lui.
Iubesc foarte mult muzica īn general. Recunosc că mai ascult şi manele, dar unele. Nu īnţeleg īn schimb jazz-ul, opera şi muzica simfonică.

tu si cu mine...eu ascult aproape orice...daca imi place ce aud... sincer imi place Paleru...nu prea canta el manele, mai mult de petrecere, dar imi place si opera, doar Bach si nu toate are cateva placute tare...cred ca depinde mult si momentul in care asculti nu? daca sunt la o petrecere...ce naiba sa ascult...am fost odata la un botez, unde aveau muzica veche...Maria Tanase...canta frumos, e ok, dar la botez vreau sa dansez nu sa stau pe scaun si fara muzica pe masura nu se poate...voi la petrecere nu dansati...chiar si pe manele? smile.gif eu da... guitar.gif guitar.gif guitar.gif cat despre Michael Jackson...sunt fan si azi...imi place toata muzica lui...
alice1778
QUOTE(kim @ Mar 11 2007, 11:20 AM) *
La 16 ani eram rockeriţă convinsă, cu toate ataşamentele...Lanţuri atīrnate de gīt, brăţări cu ţinte, geci şi tricouri cu nume de formaţii rock. Am rămas la fel de fidelă muzicii rock, e unul din cele mai tari curente muzicale. Iubesc īn continuare Dire Straits, Pink Floyd, Alice Cooper, Bon Jovi, Deff Leppard... Am fost şi fan Michael Jackson, am toate abumele lui.
Iubesc foarte mult muzica īn general. Recunosc că mai ascult şi manele, dar unele. Nu īnţeleg īn schimb jazz-ul, opera şi muzica simfonică.

Sa stii ca nici eu n-as fi crezut vreo-data ca voi asculta jazz. Dar am ascultat un cd si mi-a placut enorm. Nu tot dar sunt sigura ca daca ti-as da niste melodii ti-ar placea f. mult. Iti dau o stare.... si trebuie sa fii intr-o anumita stare ca sa asculti jazz. guitar.gif guitar.gif guitar.gif
alice1778
QUOTE(danna68 @ Mar 11 2007, 01:12 PM) *
tu si cu mine...eu ascult aproape orice...daca imi place ce aud... sincer imi place Paleru...nu prea canta el manele, mai mult de petrecere, dar imi place si opera, doar Bach si nu toate are cateva placute tare...cred ca depinde mult si momentul in care asculti nu? daca sunt la o petrecere...ce naiba sa ascult...am fost odata la un botez, unde aveau muzica veche...Maria Tanase...canta frumos, e ok, dar la botez vreau sa dansez nu sa stau pe scaun si fara muzica pe masura nu se poate...voi la petrecere nu dansati...chiar si pe manele? smile.gif eu da... guitar.gif guitar.gif guitar.gif cat despre Michael Jackson...sunt fan si azi...imi place toata muzica lui...

smile.gif stai sa vezi ce muzica am ascultat eu la revelion - slava Domnului ca a fost doar un cd si l-au schimbat, desi am ras si n-a fost total neplacut - muzica de cand era mama domnisoara cu blocurile, trecea fanafara militara, macarale.... si alte altele de-ale Margaretie Paslaru, Dan Spatar si altii guitar.gif guitar.gif biggrin.gif
danna68
QUOTE(alice1778 @ Mar 11 2007, 04:19 PM) *
smile.gif stai sa vezi ce muzica am ascultat eu la revelion - slava Domnului ca a fost doar un cd si l-au schimbat, desi am ras si n-a fost total neplacut - muzica de cand era mama domnisoara cu blocurile, trecea fanafara militara, macarale.... si alte altele de-ale Margaretie Paslaru, Dan Spatar si altii guitar.gif guitar.gif biggrin.gif

biggrin.gif biggrin.gif dar tot nu a fost ca melodia aia cu ...tiraisul sarpelui...etc biggrin.gif
kim
Vorbeşti cumva de "Cine iubeşte şi lasă"? Straşnică melodie! De cīntat cīnd ai inima frīntă... sad.gif
danna68
QUOTE(kim @ Mar 12 2007, 01:24 PM) *
Vorbeşti cumva de "Cine iubeşte şi lasă"? Straşnică melodie! De cīntat cīnd ai inima frīntă... sad.gif

smile.gif da iubita ,dar eu eram la un botez...si aveam chef de dans guitar.gif ...imi place Maria Tanase dar acasa, sa o ascult...ori eu nu aveam inima franta deloc... biggrin.gif
VALERIA OANA
Dar Carmen Seban va place?
kim
Da, are o voce frumoasă smile.gif
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 12 2007, 02:37 PM) *
Dar Carmen Seban va place?

banateana care o canta e super si vocea la fel biggrin.gif
VALERIA OANA
Si ce bine merge o berica si un gratarel cand asculti Carmen Serban.....
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 13 2007, 08:21 AM) *
Si ce bine merge o berica si un gratarel cand asculti Carmen Serban.....

bere.gif bere.gif bere.gif chiar mi-e dor de un gratar afara, la soare...vine ea si vara rolleyes.gif
alissa
Eu iubesc muzica din anii50.ascult zilnic p AOL.Mai imi plac si Shakira,Natalia Avelon,Beyonce a si iubitul meu solistul de la Directia 5 care blush.gif am uitat la ora asta cum il cheama,parca Cristi.
VALERIA OANA
QUOTE(danna68 @ Mar 14 2007, 05:19 AM) *
bere.gif bere.gif bere.gif chiar mi-e dor de un gratar afara, la soare...vine ea si vara rolleyes.gif

Unele persoane care locuiesc la curte, pot face gratar cand vor muschii lor....
Anca74
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 13 2007, 08:21 AM) *
Si ce bine merge o berica si un gratarel cand asculti Carmen Serban.....


Ani de zile am cules via la tara pe melodiile ei! Cand o aud imi vine sa caut strugurii ... Sau mustul!
Mona75
Imi place cum canta,dar ca persoana nu.Imi pare prea snoaba.Am vazut o scena facuta de ea intr-un hipermarket si m-a dezgustat profund. sad.gif
kim
Noi am amenajat īn spatele blocului un grătar, cort, masă şi scaune, ca la picnic. Vara e bestial, ne adunăm cīţiva prieteni, vecini la eating.gif şi bere.gif , plus guitar.gif
Mona75
QUOTE(kim @ Mar 14 2007, 01:29 AM) *
Noi am amenajat īn spatele blocului un grătar, cort, masă şi scaune, ca la picnic. Vara e bestial, ne adunăm cīţiva prieteni, vecini la eating.gif şi bere.gif , plus guitar.gif

E bine ca ai vecini de gasca.Ai mei,sunt toti niste gretosi.Si in general pe unde-am stat s-a intamplat sa faca vecinii figuri. sad.gif
VALERIA OANA
QUOTE(kim @ Mar 14 2007, 01:29 PM) *
Noi am amenajat īn spatele blocului un grătar, cort, masă şi scaune, ca la picnic. Vara e bestial, ne adunăm cīţiva prieteni, vecini la eating.gif şi bere.gif , plus guitar.gif



Pai dupa eating.gif bere.gif si guitar.gif nu crezi ca ar merge si hug.gif partners.gif vreauBB.gif
Mona75
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 14 2007, 03:25 AM) *
Pai dupa eating.gif bere.gif si guitar.gif nu crezi ca ar merge si hug.gif partners.gif vreauBB.gif

Unde?Tot in spatele blocului? liwlol.gif liwlol.gif
kim
A, nu, treaba cu hug.gif tzuc.gif vreauBB.gif o fac acasă, īn patul conjugal propriu şi personal, că sīnt pretenţioasă rolleyes.gif
danna68
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 14 2007, 08:42 AM) *
Unele persoane care locuiesc la curte, pot face gratar cand vor muschii lor....

biggrin.gif imi faci in ciuda ...dar mama sta la curte numai ca prea departe si soacra la fel dar acolo imi sta in gat mancarea...biggrin.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.